Pes: shih tzu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 13:37

Če koga kaj zanima lahko mene vpraša, nameravamo imeti psarno in smo že imeli mladičke, rodovniške. ZA VSA VPRAŠANJA SEM V POMOČ. Sem iz primorske, Nova Gorica. Živijo z nami shih- tzuji , za hišo imajo vrt, da uživajo. Hranimo pa z najboljšo hrano iz Italije, ker jo v Sloveniji ni.

Kužki prihajajo iz tujine, iz dolgoletnih psarn. Shih- tzuji živijo zdaj v Sloveniji z nama.

VEDNO V POMOČ, ZA VPRAŠANJA.


E- meil

aboyanasanna.happiness@gmail.com



Slika
Zadnjič spremenil prijateljico, dne 01. Maj. 2013 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 14:09

nadya napisal/-a:kupili smo ga v NM..

ta je zadnji ostal v leglu..pol je pa celo pot do ljubljane sam ležal in nam je blo čudno..sam smo mislili da zarad sprmembe pa tega...

pol je šlo pa sam navzdol ni hotu jest niti pit :(

veterinarji pa niso vedel kaj mu je, šlo nej bi se za neko virozo ali kugo...ubistvu mi sami niso znal čist nč povedat..

po 2/3 dneh pa ni več mogel niti glave dvignit..najhuj je pa to k ti to doma gledaš pa mu ne moreš pomagati..

veterinarji so pomoje vedel da mu ni pomoči sam so še kr naprej ustrajal s tistimi infuzijami pa da ga hranmo na silo..

zdej k pogledam za nazaj smo kužka sam še mučili, takoj bi ga morali dat uspavat in bi blo njem in nam doma lažje!


:( :( :(
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 14:16

lolita napisal/-a::) tudi jaz sem ponosna lastnica (marca bo star 3 leta) kužka pasme Shih-tzu in sem tudi največja ljubiteljica prav te pasme :lol:
Ko ga kupuješ, moraš pa paziti na velik stvari! malo pobrskaj po netu, veliko je strani na temo Shih-tzujev. Drugač pa so to zlo prijazni, družabni, veseli kužki, vendar te opozarjam: vzeti si boš morala ogromno časa za nego tega psa. Nekateri mislijo, ko vidijo shih.tzuja, da je to igračka. ampak žal ni. Najbolje je, da ga strižeš, pa vsak dan češeš. tudi učki so problematični, ker se radi solzijo, tko da jih je treba tudi vsak dan umiti. Torej nega nega nega!

Kolikor jaz vem, ne obstajajo kratkodlaki Shih-tzuji. Vsi psi te pasme so po naravi dolgodlaki psi. Je pa res, da jih večina striže, sploh če ga imaš samo kot ljubljenčka, res ne potrebuješ dolge dlake. tisti, ki ga pa vozijo na razstave in se s tem profesionalno ukbarjajo, jih pa seveda ne smejo striči.

Pa srečno pri nakupu :wink:


Mi mislimo imeti ful ful ful dolgo, tko, da češemo vsak dan večkrat, rabimo pa še nek sprej za vozle.
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 01. Maj. 2013 11:18

No če želi kdo kaj vprašati z veseljem pomagam. :)
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 01. Maj. 2013 11:23

majaoko napisal/-a:Hey!

Jaz sem malo pred novim letom kupila psičko pasme shih tzu in mi ni žal, ker je psička res prisrčna in je s svojimi vragolijami prinesla veliko veselje v našo hišo.
Moja psička je brez rodovnika, ampak vsak ti bo priporočal, da vzameš psa z rodovnikom pa tudi če ga boš imela samo kot ljubljenčka. Jaz se zaradi cene nisem odločila za rodovniškega.
Jaz sem takrat iskala po bolhi in poklicala sem gospo, ki je imela leglo pa so jih na žalost že prodali, je pa rekla, da jih ponovno pričakujejo (mislim, da je rekla) februarja. Ona je prodajala rodovniške psičke. Malo pobrskaj po bolhi pa jo boš našla.
Obstajajo evropejski in ameriški shih tzuji (nevem točno v čem je razlika), ampak vsi so dolgodlaki (nekateri jih strižejo).


Dlako je potrebno vsak dan temeljito skrtačiti, saj ima shih tzu dvojno , jaz jih sama strižem in je najbolje na cik cak, tako tudi zraste nazaj, lepo. Potrebuješ krtačo brez bucik. Pravi šampon saj jih v navadni trgovini za živali ne dobiš.

Potrebuješ profesionalni šampon za dlako, ker je koža od shih tzuja zelo občutljiva, če jih temeljito ne izpereš ima lahko vaš shih tzu prhlaj, napačni šampon pa povzroči lahko težave s kožo.... itd

Umivati jih je najbolje 1 krat na dva tedna, čeprav ima shih tzu drugačno dlako kot drugi kužki, pravijo, da jim ne škodi če jih umivaš večkrat, ker za to pasmo ni škodljivo. Za druge kužke pravijo, da ga umivamo enkrat mesečno, tako pravi tudi naš veterinar, za shih tzuja to ne velja.

1 krat na dva tedna je dovolj, tu imamo še ušesa, moramo dlako puliti iz ušes, veterinar nam bo spet rekel, da za ušesa voda ni dobra in, da jih ne umivamo toliko.

Pazimo na ušesa. Potem ga obrišemo in zavijemo v brisačko.

O shih- tzujevi dlaki so napisali celo knjigo. :cool:


Da dlaka raste, jih je potrebno umiti 1 krat na 2 tedna, ker umazanija jim bolj škodi kot pa čista voda. Poleti v vročini dlaka ne raste tako kot po zimi. O shih- tzujih je veliko napisano ampak spoznaš le kaj je pravi shih- tzu ,ko živi s tabo.

Nekateri shih- tzuji so grozno zbirčni in včasih je potrebno poskusiti več stvari, da sploh veš, kaj tvoj kužek rad je. Nekateri pa zelo radi papajo.

Evropski, Ameriški:

V čem je razlika, ameriški so večji, Evropski manjši in bolj
ljubki, Evropski trše kosti. Je pa ameriški tip razstavno veliko bolj glamurozen zaradi lažje konstitucije, daljših nog in kratkega hrbta se ti psi gibajo veliko hitreje od klasičnih shih tzujev. :) info

:) :)
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 01. Maj. 2013 13:04

majaoko napisal/-a:Ena je nekje omenila, da je potebno tem psičkom čistiti oči? Jaz to prvič slišim. Mi lahko poveste kaj več o tem?


Ne, če niso oči vnete, ni treba imajo samo zaspančke, ki jih odstraniš, če
imajo probleme z očmi, to je pa drugo.
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 01. Maj. 2013 13:08

lolita napisal/-a::) tudi jaz sem ponosna lastnica (marca bo star 3 leta) kužka pasme Shih-tzu in sem tudi največja ljubiteljica prav te pasme :lol:
Ko ga kupuješ, moraš pa paziti na velik stvari! malo pobrskaj po netu, veliko je strani na temo Shih-tzujev. Drugač pa so to zlo prijazni, družabni, veseli kužki, vendar te opozarjam: vzeti si boš morala ogromno časa za nego tega psa. Nekateri mislijo, ko vidijo shih.tzuja, da je to igračka. ampak žal ni. Najbolje je, da ga strižeš, pa vsak dan češeš. tudi učki so problematični, ker se radi solzijo, tko da jih je treba tudi vsak dan umiti. Torej nega nega nega!

Kolikor jaz vem, ne obstajajo kratkodlaki Shih-tzuji. Vsi psi te pasme so po naravi dolgodlaki psi. Je pa res, da jih večina striže, sploh če ga imaš samo kot ljubljenčka, res ne potrebuješ dolge dlake. tisti, ki ga pa vozijo na razstave in se s tem profesionalno ukbarjajo, jih pa seveda ne smejo striči.

Pa srečno pri nakupu :wink:



Jaz nisem imela še nikoli probleme z očmi, imajo samo zaspančke...
oči niso problematični če kupiš kužka z rodovnikom, nikoli imela probleme s tem. Je pa kar pogosto, da imajo shih-tzuji probleme z očmi.

Nega nega, glede dolge dlake, če imaš kratko, je čisto drugače.
Na začetku je res potem se pa tako navadiš.

Mislim, da ni tako hudo kot se sliši. :)
star111
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a star111 » 02. Jul. 2013 18:48

Sessa napisal/-a:ojla,
vse ljubiteljice shih tzu pasme naprosam naj mi podajo cimvec informacij o tem naj naj psu, ker si ga nameravam v prihodnje nabaviti. Je rodovnik res tako pomemben, ceprav ga zelis le kot ljubljencka?In pa ve katera kje bi se ga dalo dobiti zdaj spomladi?poznate koga?je res da obstajajo kratkodlaki in dolgodlaki?




Zivjo,

Jst mam doma tud psicko pasme shih-tzu. Stara je 2 leti pa 3 mesece.
Je pa tako da so bili men shih tzuji ze od nekdaj ful lustni in odlocitev je padla ...
Na spletni strani bolha.com sem nasla polno oglasov ki prodajajo shih tzuje brez rodovnika vendar sem vse najprej dobro pregledala. Na koncu sem se odlocila da psicko uzamem pri gospe iz maribora. Gospa ima tudi facebook profil (Brigita Hacin) kjer je objavljala vsak teden slikce&filmcke od mladickov kako se razvijajo&napredujejo. Prvic smo se z druzino odpravili na obisk ko so bili mladicki stari 4 tedne in takrat sem zagledala zdaj mojo navihanko in si rekla ta je prava tista moja. V tem leglu je bilo 7 mladickov+1 zdaj moja psicka. V maribor smo se vrnili ponovno ko so mladicki dopolnili 9 tednov in jo odpeljali domov. Z gospo sem se zdaj v kontaktu in ji redno posiljam fotkice od psicke :)) za psicko sem dala 350€ - nerodovniska

z nego je pa tako:
jst sm ji 1. leto dlako pustila dolgo nic nismo strigli (ce se odlocite za to pot vam povem da je nega zelo zahtevna psa je treba cesati vsak dan in vzame vam 2 do 3 ure/dan kuziju se v trenutku naredijo majhni vozlicki)
nato pa sem se odlocila da naso zojo postrizemo - tko da jo zdaj dajemo zmeraj postrizt na poletno frizurco nega je velik bol enostavna pa tud ce psa vzamete na morje je to velik bol prakticno.

psicko kopam tko celotno cca. 4-5x letno tacke ji pa umijem po potrebi samo z vodo razen v primeru da ima zelo umazane.

ucke se shih ztujem ful sovzijo zto jim je treba jih mau z vatko umit pa zjutrej odstrant zaspancke



ce ma kdo se ksn vprasanje pisi na ZS, Anja

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov