Pes: shih tzu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 15. Feb. 2008 16:33

majaoko napisal/-a:Samo a vata ne pušča kakšnih nitk (dlakic)? A to kr kamilice na vato in ji po očeh popucaš?


Kot so že napisali, ne pušča nitk. Jaz pač namočim v kamilice, malo otisnem, da ne lih kaplja z vate in malo pobrišem sam tam v kotičkih, kjer se jim delajo "krmižlji".
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 15. Feb. 2008 16:55

Sessa napisal/-a:ja samo jaz bi ga pustla da ma dolgo dlako,ce pa je to tak lepo :oops: za ocke pa sem slisala ja,da jih moras vsak dan z vlazno vato umit.imajo shih tzuji kake posebne nagnjenja do kerih bolezni ali kaj takega-razen oci in pa dlaka?in ali je cena 300 evrov za nerodovniskega normalna?

Ne Sessa ni normalna cena. A je tezko dat 2oo eurov vec za psa pa imas psa z rodovnikom, ves kaj si dobil in v kaj bo pes zrastel, plus ves da nima dednih bolezni. 3oo eurov za MESANCA je absolutno prevec, pa nimam nic proti njim da me ne bo kdo narobe razumel, samo s takimi nakupi podirate trgovce s psi, preprodajalce, vsi ti pa le unicujejo pasmo. In ce hoces shih tzuja, bos le tega dobila SAMO z rodovnikom. Psi brez rodovnika nimajo dokazila da so res te pasme (na rodovniku imas napisane prednike za 3 ali 4 generacije nazaj), tako da dejansko kupis mesanca. Ce pa zelis mesancka ti pa predlagam da obisces kaksno zavetisce in posvojis kakega revcka ki caka na nov dom.

Rodovnik je pri nakupu izredno pomemben, kot sem ze rekla ves da imas doma pravega shih tzuja, zdravje stima (ni dednih bolezni), karakter je tipicen in stabilen (pravi in posteni vzreditelji mladica kar se da dobro socializirajo), kar je vse skupaj en velik PLUS.

Ce ti je tezko dati 600 eurov za rodovniskega mladica, ti priporocam da se malce pocakas z nakupom in nasparas in kupis to kar zelis. Kajti navsezadnje si kupujes psa ki te bo spremljal 10-15 let, in najbrz noces da bo vmes kaj narobe, ravno zaradi nepreverjenega nakupa, kajne?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 16. Feb. 2008 18:44

ja sarci,500 evrov ze, ampak rodovniski shih tzu pride 1000 evrov
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 18. Feb. 2008 15:18

Vem koliko stanejo ja, imam jaz dve rodovniski civavi doma, pa tudi nista bile nic manj kot 1ooo eurov. Ampak vseeno ne vidim razloga da ne bi malce pocakala z nakupom in ta cas nasparala denar za psa? Saj ni treba psa kupovati z danes na jutri. Odlocitev je pa itak tvoja :)

Drugace se pa dobi tudi pet kvaliteta psa ki je ponavadi cenejsa. Te psi so ponavadi hisni ljubljencki ker pac nimajo razstavnega potencijala.
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 12. Apr. 2008 20:38

mi smo doma kupili shih tzu z rodovnikom in mi je kuža po enem tednu umru.. in še ta tedn k smo ga meli je biu zmeraj pri veterinarjih in na infuzijah itd. (ta gospa pri kateri smo ga kupili mi je kasneje vrnila denar in plačala vse stroške pri veterinarju)..

kasneje smo uzeli mešančka, mama shih tzu, oči pa nimamo pojma kdo je :razz:, dobili smo ga zastonj, opravili smo vsa potrebna cepljenja in zdaj je kuža pri nas že več kot pou leta in hvala bogu je zdrava, vesela in pouna energije :D

tko da mene ti rodovniki prov nč ne zanimajo (jst sm mela nesrečo z njimi) in to je use odvisno od psa in od osebe od katere psa uzameš, lahko je mešanček pa bo zelo zelo zdrav in ti nevem kašno veselje prinesel, lahko je pa tudi obratno :(

si že dobila kužka?
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 12. Apr. 2008 22:46

Te smem vprasat kje si kupila prvega kuzka?
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 13. Apr. 2008 9:11

kupili smo ga v NM..

ta je zadnji ostal v leglu..pol je pa celo pot do ljubljane sam ležal in nam je blo čudno..sam smo mislili da zarad sprmembe pa tega...

pol je šlo pa sam navzdol ni hotu jest niti pit :(

veterinarji pa niso vedel kaj mu je, šlo nej bi se za neko virozo ali kugo...ubistvu mi sami niso znal čist nč povedat..

po 2/3 dneh pa ni več mogel niti glave dvignit..najhuj je pa to k ti to doma gledaš pa mu ne moreš pomagati..

veterinarji so pomoje vedel da mu ni pomoči sam so še kr naprej ustrajal s tistimi infuzijami pa da ga hranmo na silo..

zdej k pogledam za nazaj smo kužka sam še mučili, takoj bi ga morali dat uspavat in bi blo njem in nam doma lažje!
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Apr. 2008 14:04

jaz sem si rezervirala rodovniskega shih tzuja v karlovacu in ga grem iskat cez slab mesec :)
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 13. Apr. 2008 16:23

Super, me veseli da si se odlocila za rodovniksega :)
Mas kako fotko knedlcka? :D
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Apr. 2008 22:26

Slika


Slika


Slika
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Apr. 2008 22:28

na drugi sliki jo drzim v narocju, rodovnisko ime njeno je lucy lu, samicka je, najmanjsa v leglu :) na prvi slikici je ona z veliko glavo njena mami :) drugace pa so slikce od njih se tukaj

http://www.geocities.com/frida_little_pearl/
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 13. Apr. 2008 23:29

Kok so luskani cufkoti :D
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 13:28

*°mermaid°* napisal/-a:300 evrov je čist normalna cena. Seveda ti bodo zagovorniki rodovniških pasem rekli, da je to absolutno previsoka cena. Po njihovem mnenju so nerodovniški pri mešančki, ki so poleg vesa še polni raznoraznih bolezni in bi potemtakem morali biti zastonj. No jst se s tem ne strinjam. Sama imam namreč nerodovniškega Shih-tzu-ja že več kot tri leta in pol (jej kmalu bo že 4 leta stara) in do sedaj ni imela še nobenih težav, kar se zdravja tiče ali česa drugega (trkam tok tok tok). Pa tud po zunanjem izgledu se prav nič ne razlikuje od rodovniških Shih-tzu-jev.

Drugač pa ti svetujem, da se o sami pasmi veliko pozanimaš še preden boš kužka kupila. Na netu ali pa v kakšni knjigi preberi na kaj moraš biti pozorna, ko ga boš kupovala. Žal je tako, da je še preveč ljudi na svetu, ki te poskušajo prinesti okoli in ti bodo poskušali prodati vse. Najbolje je, da obiščeš kakšnega od forumov, ki so namenjeni malim živalicam, eden od njih je npr. mojpes.net. Jst sm na teh forumih dobila veliko potrebnih informacij. Sicer boš kaj kmalu ugotovila, da imajo na tovrstnih forumih uporabniki prav alergijo na ljudi, ki imajo nerodovniške pse, ampak ne se sekirat. Ti si samo pridobi potrebne informacije in to je to.

S Shih tzu-ji je drugače kar veliko dela kar se nege tiče....sploh če hočeš, da bo tvoj kuža imel dolgo dlako. Jst svojo raje kar postrižem, ker je tako primerneje za v hišo (drugače je veliko dlake povsod), poleg tega se mi pa zdi da se tudi moja kužika bolje počuti, ko jo na telesu nič ne veže in sproščeno lahko teka sem ter tja :wink: Je pa res, da so mogoče z daljšo dlako lepši, ampak tudi s kratko niso švoh...moja je k ena mala ovčka :)

Drugač so pa to zelo pridni in prijazni kužki. Glih za čuvaja tega kužka ne boš mogla imet, ker tujcev ne bo nalajal ampak jih bo prav veselo pozdravil. So tudi zelo vodljivi in poslušni, ampak znajo bit tudi zelo trmasti in svojeglavi. Vse je seveda odvisno od tvoje vzgoje v prvih mesecih.

Skratka cukrčki so.... :D

Uglavnem jst ti priporočam, da pred nakupom prebereš veliko o tovrstni pasmi ter o psih na splošno, kajti le tako boš vedela, če ti ta pasma resnično ustreza in če si psa pravzaprav sploh želiš.

Veliko sreče pri nakupu, če te pa še kaj zanima pa kr vpraši.


Jaz ne bi rekla, da je previsoka cena, najbolje kupiti psa z rodovnikom.
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 13:33

Sessa napisal/-a:hvala za vse odgovore do zdaj :)
je res da ti psi ne lajajo?na internetu sem zasledila tud,da naj ne bi spuscali dlake.zanima me pa tudi vse kar se tice prehranjevanja teh psov,ker pise da so zlo dovzetni za drisko.in pa je res da jim pitje vode lahko povzroci zadusitev?


Ne, driska je samo če mu daš napačno hrano ali preveč poje, če je driska mu skuhaš riž, to je čisto normalno pri shih- tzuju, tako pravijo , ker shih- tzu hitro pije vodo, prehitro...

Naj bo voda vedno poleg.
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 13:35

Sessa napisal/-a:ja sarci,500 evrov ze, ampak rodovniski shih tzu pride 1000 evrov


800- 1000

800- 900 je normalna cena, mi smo imeli shih-tzuje.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov