Pes: Pitbull

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 30. Maj. 2009 8:39

Sunshine` napisal/-a:Ne zaidite s poti, govora je o dotični pasmi psa.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Maj. 2009 10:01

Maya19 napisal/-a:^Agresivnost je dedna?! :gruebel:
Torej, če mi kdo reče, da njegov dedek ali foter sedi za rešetkami, ker je polomil svojo ženo ali jo celo ubil, potem se je meni treba bat tega človeka, ker itak bo on tudi morilec oz. vsaj fizično nasilen? Heh...


ja,vse otroke morilcev/pedofilou/tatou/itd dejmo kr postrelit, ker bodo itak vsi agresivni, tko kot so vsi novorojeni pitbuli agresivni, ker je to pač dedno :roll: o faaaaak.

aja, glede teme, nevem,ampak mislm da je že skos govora o pitbulih, predusem o njihovi (dedni?) agresivnosti.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 02. Jun. 2009 11:46

*purple* napisal/-a:aja, glede teme, nevem,ampak mislm da je že skos govora o pitbulih, predusem o njihovi (dedni?) agresivnosti.


Gre za totalno pretiravanje in seveda je tudi neupoštevanje pravil vmes tudi s tvoje strani (piramidni sistem je eno izmed).


Nekdo, ki ni nikoli imel kontakta s tovrstnim psom (pa ne v raznih navezah, ko jaz sprehajam svojega srečujem tudi to pasmo ipd.) ne ve kako je s tem psom.
Tovrstni psi znajo bit pravi spremljevalci ter prave maze.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 03. Jun. 2009 10:19

sara28 napisal/-a:ja ok sej ne rečm ,da so vsi predstavniki te pasme taki ,ampak je večinoma tako ,a so ti psi zelo agresivni že po naravi.karakter pa se deduje.
ko ti enkrat ta pes pobegne ga ne moreš več obvladat.
ta pes je samo za tiste ,ki imajo že iskušnje in znajo z njim delat,ker ko se ti ta pes stepe ,ga ne moreš ločit od drugega psa oz. človeka.
pa tud moraš gledat na karakter psa.če dobiš agresivnega pa ni nujno ,da je človek grdo ravnal z njim ga ne moreš spremenit tako ,da boš dovolj siguren ,da ga lahko spustiš ,da se npr. igra z otroci in ,da veš ,da jim ne bo nič naredil.ker prav tako kot človek ima tudi pes svoj karakter in če je po naravi agresiven se te agresivnosti nikoli ne da popolnoma zatreti,tako ,a ni vedno kriv človek.

A si ziher? V nedeljo v Hrusici smo bili cca 2m narazen s tem da sem imela obe psici izmenicno spusceni pa mislim da so vsi tvoji psi se zivi, ti pa tudi..

Fora je v temu da se kupci ne zavedajo kaj kupujejo in imajo potem jebo ker ne znajo pravilno delat s pasmo. So prijazni psi, res pravi clovekoljubi, je pa res da znajo bit do psov zelo dominantni. Ce poznas pasmo in se zanjo odlocis pac to vzames v zakup, da se zna zgodit da enkrat pa ne bo maral vseh psov. Tako pac je, pa ne samo pri tej pasmi ampak pri vecih.

frigga napisal/-a:Pa dejte, no! Agresivnost ni nagon. Sem že pisala, da je treba v zgodnjem otroštvu psa poskrbeti za primerno socializacijo in potem nimaš problemov. Žal mi je čisto vsakega bulla, ki pristane v napačnih rokah, ker potem zaradi njih krožijo take govorice, ki se posplošujejo na vse pse tipa bull.

No ja s tem se ne strinjam 100%.. je ze res da je socializacija velikega in prvotnega pomena, ampak se vedno pes psihicno odraste in izoblikuje koncni karakter. Jaz sem mojo vlacila povsod s seboj, imela je socializacije vrh glave pa vseeno pri njenih 2,5 letih ne mara ravno vseh psic recimo.

Pa se glede kupiranja.. repov se pittom in staffordom itak ne kupira, pri pasmah pri katerih se ga se ta poseg opravi ko imajo mladici par dni, usesa pa se kupirajo pri dveh do treh mesecih (glava je ze dovolj izoblikovana da vidis kaksen rez bi psu najbolj pasal), lahko tudi kasneje (seveda ne prepozno ker je kasneje hrustanec res trsi.).
S prijavo pa ne boste sedaj nicesar resili, ker te morajo dobiti na licu mesta ko se poseg opravlja.
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 03. Jun. 2009 23:37

Buttercup napisal/-a:Pitbuli imajo sicer res biološke predispozicije za to, da so krvoločne mrcine, ampak če se psa pravilno vzgaja, niti slučajno ni nujno, da je nasilen. Glavni krivci so za moje pojme lastniki.


2 post, ki sem ga prebral. Totalen bullshit. Sm tako naštudiral pasmo pitbulla kot ameriškega stafforda. V osnovi so to najbolj prijazni psi do LJUDI, ker jih je folk vzgojil za pasje boje in ne proti ljudem. Uporabljajo jih v umobolnicah za pomirjanje pacientov in pes v 99,9% ne bo napadel ljudi, če ne bo naučen tako, da jih res mora.

Pizdarija je samo, ko res kaki pes na svete cajte katerega ugrizne je to, da naredi veliko več škode kakor en zlati prinašalec. Drugače so pa to zelo prijazni in ljubeči psi a nekoliko bolj agresivni do živali. Odgovornst je treba imeti, ko si lastnik takega psa ni pa to nek bavbav.

Sam sem imel ameriškega stafforda in večjega ljubeznivčka od živali za moje pojme ni.

Kot zanimivost lahko povem, da prednik pitbulla in stafforda je staffordshire bullterier, ki je bil izklučno uporabljen za lovljenje podgan in varovanje OTROK. Sčasoma so sparili največje samce in samice in dobili nekoliko večje pitbulle in stafforde. Tako je ta pasma počasi nastala in niti pod razno nimajo v genih agresije do ljudi (seveda edino če je pes defekten, to se itak vidi, ko je še mladič ampak takih je 0,1% in minimalno vesten lastnik bo to takoj opazil).
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Jun. 2009 8:44

Trnovcan napisal/-a:Kot zanimivost lahko povem, da prednik pitbulla in stafforda je staffordshire bullterier, ki je bil izklučno uporabljen za lovljenje podgan in varovanje OTROK. Sčasoma so sparili največje samce in samice in dobili nekoliko večje pitbulle in stafforde.


Ta info. ni ravno točna. Pitbulli naj bi nastali s križanjem bulldogov in različnih terierjev, ki jih je bilo takrat v VB zelo veliko različnih vrst (nekatere obstajajo še danes). Imigranti so potem te križance odpeljali v ZDA.

SBT je prav tako nastal s križanjem buldogov in terierjev, a ker je bil premajhen in premil, ni bil primeren za boje.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 04. Jun. 2009 10:10

No nekaj v tem smislu. Tvojega dopolnila nisem napisal, ker nisem bil siguren katere pasme so križali...
sara28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sara28 » 04. Jun. 2009 12:46

sarci* napisal/-a:
sara28 napisal/-a:ja ok sej ne rečm ,da so vsi predstavniki te pasme taki ,ampak je večinoma tako ,a so ti psi zelo agresivni že po naravi.karakter pa se deduje.
ko ti enkrat ta pes pobegne ga ne moreš več obvladat.
ta pes je samo za tiste ,ki imajo že iskušnje in znajo z njim delat,ker ko se ti ta pes stepe ,ga ne moreš ločit od drugega psa oz. človeka.
pa tud moraš gledat na karakter psa.če dobiš agresivnega pa ni nujno ,da je človek grdo ravnal z njim ga ne moreš spremenit tako ,da boš dovolj siguren ,da ga lahko spustiš ,da se npr. igra z otroci in ,da veš ,da jim ne bo nič naredil.ker prav tako kot človek ima tudi pes svoj karakter in če je po naravi agresiven se te agresivnosti nikoli ne da popolnoma zatreti,tako ,a ni vedno kriv človek.

A si ziher? V nedeljo v Hrusici smo bili cca 2m narazen s tem da sem imela obe psici izmenicno spusceni pa mislim da so vsi tvoji psi se zivi, ti pa tudi..

Fora je v temu da se kupci ne zavedajo kaj kupujejo in imajo potem jebo ker ne znajo pravilno delat s pasmo. So prijazni psi, res pravi clovekoljubi, je pa res da znajo bit do psov zelo dominantni. Ce poznas pasmo in se zanjo odlocis pac to vzames v zakup, da se zna zgodit da enkrat pa ne bo maral vseh psov. Tako pac je, pa ne samo pri tej pasmi ampak pri vecih.

frigga napisal/-a:Pa dejte, no! Agresivnost ni nagon. Sem že pisala, da je treba v zgodnjem otroštvu psa poskrbeti za primerno socializacijo in potem nimaš problemov. Žal mi je čisto vsakega bulla, ki pristane v napačnih rokah, ker potem zaradi njih krožijo take govorice, ki se posplošujejo na vse pse tipa bull.

No ja s tem se ne strinjam 100%.. je ze res da je socializacija velikega in prvotnega pomena, ampak se vedno pes psihicno odraste in izoblikuje koncni karakter. Jaz sem mojo vlacila povsod s seboj, imela je socializacije vrh glave pa vseeno pri njenih 2,5 letih ne mara ravno vseh psic recimo.

Pa se glede kupiranja.. repov se pittom in staffordom itak ne kupira, pri pasmah pri katerih se ga se ta poseg opravi ko imajo mladici par dni, usesa pa se kupirajo pri dveh do treh mesecih (glava je ze dovolj izoblikovana da vidis kaksen rez bi psu najbolj pasal), lahko tudi kasneje (seveda ne prepozno ker je kasneje hrustanec res trsi.).
S prijavo pa ne boste sedaj nicesar resili, ker te morajo dobiti na licu mesta ko se poseg opravlja.


ja sejsm rekla ,da niso usi taki.
sej kokr sm jst tvoje vidal sta mi ful luštni pa use.
sam pomoje nažalost niso usi taki.
.frigg.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 12. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a .frigg. » 08. Jun. 2009 23:03

fora je da preveč posplošujete.

lahko da je ena čivava velik bol agresivna kokr pitbull (pri nas imamo tak primer :D )
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 08. Jun. 2009 23:43

Ja ampak če bo čivava agresivna ne bo kj preveč škode, če bo pa pitbull agresivn bo pa ful.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 09. Jun. 2009 14:58

^Kar pa nikakor ne pomeni, da bomo pri čivavi to tolerirali, pri pitbullu pa ne. A je tako?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 10. Jun. 2009 11:29

Mene edino moti pri teh psih, da se jih masovno poslužujejo kaki odfukanci (ala pankurji in nevem katera navlaka še). Itak ima pes že nek negativen sloves (sicer neopravičeno) a ko vidiš enga skinheada/pankurja/trenirkarja z takim psom bi mu ga najrajše vzel za zmeraj. Ker taki zakompleksanci izkoriščajo te pse za obrambo in napad in edino tu vidim problem. No sicer s temu nebi dosegel nič, ker bi še zmeraj agresivni in bi letali kaj jest vem z noži naokoli a nič čudnega, da imajo ti psi negativen prizvok v družbi.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jun. 2009 12:52

frigga napisal/-a:^Kar pa nikakor ne pomeni, da bomo pri čivavi to tolerirali, pri pitbullu pa ne. A je tako?


pa očitno se tolerira.Če bo čivavca vsa agresivna, se je skorajda noben ne bo sutrašu, kot drugo pa še nism slišala kšnega ki bi ga takle picajzlast pes uklal,da bi sprožil kakšno prijavo ali kaj podobnega.Ko pa se sliši da je uklala kakšna večja zverina, se naredi pa cel halo, čeprav ljudje ne pomislijo, da je čivava,če pride v stik z otrokom naprimer, ravno tako hudo nevarna, kot ostali psi!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Jun. 2009 13:35

*purple* napisal/-a: ...čeprav ljudje ne pomislijo, da je čivava,če pride v stik z otrokom naprimer, ravno tako hudo nevarna, kot ostali psi!


Teoretično je res, praktično ti pa čivava težko pregrizne goltanec.


Meni je prav žal, ampak če bi moji sosedje imeli popadljivega pitbula in bi tega psa zgolj za sekundo videla spuščenega ali pod nadzorom nekoga, ki živali ne obvlada, se niti ne bi spuščala v razglabljanje o tem, kdo je kriv za nevarnost, kdo ga je vzgojil, kaj ima v genih,... ampak bi zahtevala, da se psa odstrani.
(Preden kdo vpraša, kako bi to dosegla - naperiš civilno tožbo proti lastniku na podlagi 133. člena Obligacijskega zakonika - zahteva, da se odstrani škodna nevarnost.)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 10. Jun. 2009 14:10

^jullia, se strinjam s tabo. Takšnega psa se lastniku odvzame, hkrati pa bi bilo treba tudi prepovedati takemu človeku, da bi si še kdaj omislil psa (magar s preverjanjem Vursa, hudo denarno kaznijo ...). Žal pri nas sistem, kar se tega tiče, ne deluje oz. deluje zelo slabo, zato se bodo vedno našli debili, nesposobni za posedovanje psa.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov