Pes: Pitbull

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Maj. 2009 14:27

srčica a si ti kdaj vzela kšno branje o tejle temi v roke, ampak iz strani izkušenega človeka, ki se je ukvarjal z živalmi in ve, ne pa od nekoga ki kr nekej piše tja v tri dni na podlagi nekih dejstev?
seveda določene pasme zahtevajo več ukvarjanja, logično ne gre primerjat čivave z nemško dogo,ker čivava ma dost tristo metrou prehojenih,doga pa tri kilometre na dan premal.glede samega ukvarjanja na psihološki ravni, pa se je enako treba ukvarjat s čivavco, kot z pitbulom in usakim slehernim psom posebej.in ne ni res, da so določene pasme agresivne, agresivne pse naredi človek!zakaj to še kar ni jasno in zakaj je še vedno tok enih predsodkou in trapastih mnenj na podlagi trapastih dejstev in besedičenja z ust oseb ki očitno nimajo blage veze?
svojeglavost je pa tud sam prazen izgovor :wink:

in ne draga, to ni nobeno linearno razmišljanje.Govorijo ti osebe, ki imajo marsktero izkušnjo s psom in jasno vedo, da lahko iz usakega psa mladiča (ja usakega!) narediš dobrega in pridnega in neagresivnega psa, če le hočeš!Kar odstopa iz tega je samo prazen izgovor ljudi, ki nimajo pojma in ki se jim ne da!
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 15:12

*purple* napisal/-a:srčica a si ti kdaj vzela kšno branje o tejle temi v roke, ampak iz strani izkušenega človeka, ki se je ukvarjal z živalmi in ve, ne pa od nekoga ki kr nekej piše tja v tri dni na podlagi nekih dejstev?
seveda določene pasme zahtevajo več ukvarjanja, logično ne gre primerjat čivave z nemško dogo,ker čivava ma dost tristo metrou prehojenih,doga pa tri kilometre na dan premal.glede samega ukvarjanja na psihološki ravni, pa se je enako treba ukvarjat s čivavco, kot z pitbulom in usakim slehernim psom posebej.in ne ni res, da so določene pasme agresivne, agresivne pse naredi človek!zakaj to še kar ni jasno in zakaj je še vedno tok enih predsodkou in trapastih mnenj na podlagi trapastih dejstev in besedičenja z ust oseb ki očitno nimajo blage veze?
svojeglavost je pa tud sam prazen izgovor :wink:

in ne draga, to ni nobeno linearno razmišljanje.Govorijo ti osebe, ki imajo marsktero izkušnjo s psom in jasno vedo, da lahko iz usakega psa mladiča (ja usakega!) narediš dobrega in pridnega in neagresivnega psa, če le hočeš!Kar odstopa iz tega je samo prazen izgovor ljudi, ki nimajo pojma in ki se jim ne da!
:lol: draga moja, seveda sem si prebrala knjige-celo od strokovnjakov :D nič bat, se ne pogovarjam o stvareh o katerih nimam pojma, za razliko od... najbolš da zanikamo obstoj agresije, dominance in samosvojosti, da ne bo teta purple jezna :) ti ki majo toliko izkušenj s psi, bi ti verjetno rekli da se iz vsakega psa pač ne da nardit kar ti je volja..btw, moj pes je zelo lepo vzgojen, :wink: Sicer pa ko pride do debate s tabo, se mi niti ne da pisat, ker boš trdila svoje prazne buče, ki so včasih mičkn skregane z logiko :) prvo si ti preberi kakšno literaturo, mogoče tudi o človeški psihi(v določenih pogledih je kr podobna pasji), potem so bova pa naprej pogovarjale.
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 28. Maj. 2009 15:18

If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Maj. 2009 15:36

ta zadnji posnetek me pa cisto na nasega bulterjerja spomne...
ista sva bila mi2 ko sem bila tok mejhna :bussi:

se zdej mi ravno zaradi tega disi zadah iz gobcka psa ker imam ful lepe spomine na to... :oops:
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 28. Maj. 2009 21:04

Mene pa zanima zakaj nekateri dajo psom obrezat ušesa? Nek tip na facebooku je dal slike svojega 5-mesečna psička (mislim, da je pitbull) in zraven napisal, da so psu danes obrezali ušesa :? . Pa meni to tak grozno zgleda. Zakaj je pa tega sploh treba?! :eek:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 21:08

Pri nas je kupiranje ušes (in repov) prepovedano. V drugih* državah se to dela mladičem, ki so stari nekaj dni (ne vem zdele iz glave, koliko), nikakor pa se ne sme tega delat pri petmesečnem psu, ker je hrustanec že toliko trd, da to zelo zelo boli.
Dela se pa izključno zaradi videza. Beda.

EDIT: * tam, kjer je dovoljeno
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 28. Maj. 2009 21:13

^mislim, da je ta tip šel na Hrvaško, če se ne motim :? . Ker sem videla,da je spraševal folk na facebooku, če kdo pozna koga ki to dela in so mu potem eni napisali, da naj gre nekam na Hrvaško. Je pa 5 mescov že star tamali-tud to je napisal gor.

Beeeeed, takemu bi jaz nekaj obrezala :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 21:23

Lahko ga prijaviš.

20. člen ZZZiv

Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno, razen če je:
– poseg po veterinarski presoji potreben za ugotavljanje bolezni in za rešitev ali ozdravljenje živali;
– poseg v znanstveno-raziskovalne namene v skladu s predpisi;
– sterilizacija oziroma kastracija potrebna za zmanjšanje razmnoževanja živali, agresivnosti, načina reje ali preprečevanja razmnoževanja živali z dednimi hibami;
– popoln ali delni odvzem organov ali tkiv potreben za transplantacijo, za vzgajanje celičnih ali tkivnih kultur ali pregled izoliranih organov, tkiv ali celic, za diagnostične namene ali pripravo gojišč v skladu s predpisi;
– poseg pri rejni živali potreben, da se v reji preprečijo večje poškodbe ali obolenja.
Prepovedani so naslednji posegi:
– odstranjevanje krempljev mačkam, odstranjevanje glasilk živalim in boleče podkovanje kopitarjev;
– krajšanje kljunov perutnini, razen če so opravljeni z namenom, da se preprečijo večje poškodbe in obolenja v rejah;
– amputacije ali kastracije z elastičnim obročkom;
– krajšanje uhljev živalim, razen v primeru, če je poseg v korist živali;
– krajšanje repov psom, razen mladičem pasemskih psov, ki niso starejši od 5 dni, pri katerih se rep krajša v skladu s pasemskimi in kinološkimi standardi, ter psom, če je poseg v korist živali; navedene posege lahko opravi le veterinar.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 29. Maj. 2009 11:40

Ne zaidite s poti, govora je o dotični pasmi psa.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 29. Maj. 2009 15:09

moje mnenje je,da so določeni psi že v osnovi bolj nagnjeni k agresiji in pitbuli definitvno so.seveda jih je take naredil človek,ker pitbuli so bili borilni psi (in na žalost se to še vedno dogaja) in človek je v ta namen izbiral le najbolj agresivne pse za nadaljne parjenje in logično da so taki postali. seveda se da s primerno vzgojo psa vzgojit v prijaznega psa samo ne vem, jest mam slabe izkušnje z njimi. enkrat jih je imel moj sosed in sta mu dva ušla in sta napadla našega psa. komaj smo jih dobili narazen,samo če ne bi bilo nobenega zraven si upam trdit,da bi našega psa raztrgala. sej če bi bil sosed zraven,verjetno do tega ne bi prišlo,ampak nagon je nagon in tega se enostavno ne da prevzgojit.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Maj. 2009 15:21

Pa dejte, no! Agresivnost ni nagon. Sem že pisala, da je treba v zgodnjem otroštvu psa poskrbeti za primerno socializacijo in potem nimaš problemov. Žal mi je čisto vsakega bulla, ki pristane v napačnih rokah, ker potem zaradi njih krožijo take govorice, ki se posplošujejo na vse pse tipa bull.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 29. Maj. 2009 15:41

sej problem je v tem,da ti psi zelo velikokrat pristanejo v napačnih rokah in zaradi tega tako je. v idealnem svetu bi bli vsi lastniki psov odgovorni in bi pse vozili v pasjo šolo,ampak realnost je drugačna. samo kakor sem jaz brala,so pitbuli taki,da hitro skočijo v druge pse, zdej ne vem al je to nagon, ampak z dolgoletno selekcijo genov,majo to v sebi. sej recimo lovski psi,tud če jih maš samo za ljubljenca, bojo tud zalaufal za zajcem ali kokoško tudi če je še v življenju niso vidli.pa preden spet v luft skočte,to sem dostikrat vidla,ker smo včasih imeli doma kokoši in so kakšni prijatli pripeljali koker španjela in je blo v momentu vse v luftu,pa je bil tisti pes šolan in drugače v stanovanju,samo ko je videl kuro se mu je pa zmešalo.

jest ne obsojam psov,ampak na žalost je na svetu veliko omejenih ljudi in potem se dogaja kar se.
sara28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sara28 » 29. Maj. 2009 22:57

*srčica* napisal/-a:ja, z vzgojo se da vse, tisti mali procent je pa mogoče mal odvisn tut od dednosti???
Seveda...kot tut pri ljudeh ane? od samega karakterja psa je veliik odvisno!! Če ve niste vidle takih primerov še ne pomeni da ne obstajajo. so psi ki so lahko vodljivi, so nekateri ki z velik vzgoje ubogajo in so psi ki ne ubogajo popolnoma nič, neglede na vzgojo.
maš pse ki ne bojo povohali drugega psa, drugi bojo renčali na ostale pse in spet tretji se bojo normalno povohali in odkorakali dalje. pa ne mi rečt da se da vse z vzgojo rešit, ker to so take buče da glava boli. gre do neke mere, lahko se velik nardi pri vzgoji, ne morte pa trdit da je vse vzgoja, oz. 99%-btw, kje ste pa to pobral??

se popolnom strinjam s tabo!
ni vedno za vse kriv človek.tukej je tud karakter psa.sicer pa se je brez veze kregat ,ker tuki so itak use specijalizirane na tem področju.kar pomeni:važno je ,da je vsega kriv človek.
sicer pa je tako ,da če so bili starši psa agresivni bo po vsej verjetnosti tudi on!to je dedno.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 30. Maj. 2009 8:04

^Agresivnost je dedna?! :gruebel:
Torej, če mi kdo reče, da njegov dedek ali foter sedi za rešetkami, ker je polomil svojo ženo ali jo celo ubil, potem se je meni treba bat tega človeka, ker itak bo on tudi morilec oz. vsaj fizično nasilen? Heh...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 30. Maj. 2009 8:19

sara28 napisal/-a:sicer pa je tako ,da če so bili starši psa agresivni bo po vsej verjetnosti tudi on!to je dedno.


In ti si vzrediteljica? Dej si malo preberi članke o genetiki pri psih pa o agresivnosti. Potem pa začni postavljati klicaje na koncu takšnih stavkov.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov