Pes na verigi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

..uggica...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ..uggica... » 22. Avg. 2010 20:31

Ko sem se danes sprehajala s svojo psičko sem opazila psa ki je bil mojem mnenju na prekratki verigi (približno 3 metre ali manj) poleg tega ni imel sence razen prav tako majhne ute. Živim na vasi kjer je večina psov na verigi. Zanima me če obstajajo kakšna pravila koliko mora biti po pravilih veriga dolga in ker gre mojem mnenju za mučenje živali kam bi lahko to prijavila!

Hvala
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Avg. 2010 8:43

Dolžina verige mora biti enaka vsaj trikratni dolžini psa, merjeno od smrčka do korena repa, vendar ne manj kot tri metre (merjeno pri tleh).
Prav tako je predpisana velikost ute, pesjaka... vse to najdeš v zakonu o zaščiti živali.
Prijava se poda na Vurs.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
..uggica...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ..uggica... » 23. Avg. 2010 12:12

zanima me če ko podaš prijavo oni pridejo to osebno pogledati ali jih opozorijo kako drugače in ker se tukaj ne gre samo za enega psa ampak jih je več ki živijo po moje v slabih razmerah(veriga,necepljeni oz. veterinarja še videli niso,..) ali bi lahko zaprosila da pregledajo celotno vas da preverijo razmere(vas je majhna).
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 23. Avg. 2010 12:38

Pridejo pogledat in potem še pridejo preverit, če se je stanje uredilo.
(s)mej se
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 23. Avg. 2010 13:01

Pa povejo, kdo je prijavil...

Namreč moji sosedi imajo psa, s katerim se ne glih kaj dosti ukvarjajo. Skos je v uti (sicer dosti velika,..) ampak pes sam sebe grize v nogo in renči, skos z nogo tolče po skledi, da bi nase opozoril lastnika, laja... Meni se smili in zanj bi bilo boljše, da bi ga odplejali uspavat, kot da se srotek nima kam dat v uti...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Avg. 2010 13:29

Fay napisal/-a:Pa povejo, kdo je prijavil...


Ne smejo povedat.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 23. Avg. 2010 16:16

Ziher? Ker jaz sem tik pred tem, da jih prijavim. Vem, da bi bli užaljeni in seveda nočem, da bi pol moja cela familija nasrkala (tak veste kak je folk ta čas...) Meni je sicer vseeno za te sosede, ampak mi ni fer, kaj delajo s tem psom...
Zato pa nočem nobene zamere...
Pa še to.. Kaj pa če vidijo, da ima dosti veliko uto in pač ne vidijo kolko ga ven vozijo. Ker ta cucek je zunaj samo zjutraj pol ure in včasih več, če ga sosed vzame zraven na jago... In pol če jim oni rečejo, da je pes več zuni, pol ne bo nič ven??
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Avg. 2010 23:50

Ne smejo povedat - varovanje osebnih podatkov, pa to... :wink:

Če ima pes primeren in očiščen bivalni prostor, hrano ter vodo in zagotovljeno primerno gibanje glede na njegove potrebe, je zdrav (psihično in fizično), potem te lahko pohopsajo zaradi lažne prijave. Če karkoli od tega ne štima, te ne morejo.

Svetujem ti, da si vzameš recimo tri dni in opazuješ in zapisuješ. Kdaj/če ga peljejo ven, ali ima čist pesjak ipd. Če npr. biva v usranem, nima sence to pofotkaj, če nima vode, pofotkaj (lahko prvo sliko zjutraj, drugo popoldne, tretjo zvečer in si zapišeš ure)... ampak pazi, da ne boš stala na njihovi posesti med slikanjem. Potem vse te podatke pošlji na Vurs in pripiši, da želiš biti seznanjena z dogajanjem.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
..uggica...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ..uggica... » 24. Avg. 2010 11:49

Sam men je tok težko gledat pse na verigah..pa ne vem kako je to sploh lahko zakonito da maš psa na verigi ker men je to čist mem.Kje naprimer v ameriki vidš psa na verigi? mislm da zlo redko,tuki pr ns pa to itak use normalmo.Jst si zelo želim to prjavt sam me pa skrbida se bom osmešla češ da je to itak čist normalno in okei :x
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 24. Avg. 2010 12:06

Tudi v Ameriki (kot povsod drugje) je ogrooomno psov na verigah. Žal je tako, da pri nas zakonodaja to dopušča. In če je veriga dolga tri metre ali več, to ni nezakonito, zato nima smisla prijavljat, če druge stvari štimajo.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Avg. 2010 13:26

Mi mamo sicer psa na verigi, ampak je ponavad spuščena oz. jo damo nekam v senco, v garažo, na travo, tko da je samo za spanje na verigi.

Ne zdi se mi, da bi neki trpela. Ker pač ni skoz tm prklenjena. Ko je bla še mlada, smo ji nardil pesjak, pa smo misll da bo dušo spustila, tok je jokala. Pa zgrizla ga je. Tko da bolš veriga k pesjak pri nas.
..uggica...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ..uggica... » 25. Avg. 2010 15:02

Ne v takem primeru jst sploh nimam nič proti verigi samo živcirajo me tisti ljudje ki mislijo da je pes kao sam za na verigo pa čuvat hišo,na sprehod ga pa še nikol noben ni pelu. V naši vasi so psi na verigi že vrsto let..ne vem če so bili kdaj spuščeni oz. na sprehodu :evil: :evil:
..uggica...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ..uggica... » 25. Avg. 2010 15:12

najbl pr tem me pa raz***** to da proti tem ne morem nč in se morm usak dan mem teh bogih srčkov sprehajat k so tok žalostni :cry: :x :x
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 27. Avg. 2010 21:38

frigga napisal/-a:Tudi v Ameriki (kot povsod drugje) je ogrooomno psov na verigah. Žal je tako, da pri nas zakonodaja to dopušča. In če je veriga dolga tri metre ali več, to ni nezakonito, zato nima smisla prijavljat, če druge stvari štimajo.

^^
Res je tako.

Psi se mi smilijo. Smilijo se mi pa tudi tisti, ki se lahko prosto sprehajajo okrog hiše, ker jih lastnik tako zagovarja in grizejo mimoidoče.
Drugače pa jaz mislim, da imaš pravico izvedet kdo te je prijavil.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Avg. 2010 11:40

kalanhoja napisal/-a:Drugače pa jaz mislim, da imaš pravico izvedet kdo te je prijavil.


Nimaš, ker to ni informacija javnega značaja. Sicer pa se prijava lahko poda tudi anonimno.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov