Pes: mops

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Muška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 2. 2007
Kraj: Koroška

Neprebrana objavaNapisal/-a Muška » 27. Maj. 2008 13:12

Jah, mops mi je eden izmed redkih psov ki so mi všeč... Zdej sm malo bolj pregledla use skup, glede vzrediteljev in pasrn pa radovniki pa to...Jah, mi bi ga radi zdej sred poletja kupli, majhnega, čistokrvnega, z rodovnikom, kr nočem ga nonstop k zdravniku vozit, in odštevat dnar tam, sam me je ful strah, ko ne vem če bom dobila res zdravega psa, da me nebo kdo okol prneso. Pa kje ga dobit, zdej med počitnicami bom glih mela fraj pa bi mela čaz za njega, kr bi biu še tok mali, pa to...Js si tega psa res ful dovgo želim, sam enostavno ne vem kje ga naj dobim...Hočm vredu psa, ne takega da bo kr naprej bolan...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 27. Maj. 2008 13:53

Kontaktiraj kinološko zvezo, da ti dajo informacije o vzrediteljih. Če kupiš pri ok vzreditelju je skoraj 100%, da pes ne bo mel bolezni, ki so gensko pogojene (zdej ne vem kere točno so značilne za mopse). Za ostale bolezni pa žal ne moreš nikoli 100% vedet, tako kot pri človeku. Nikakor pa ne kupuj pri Matoši in podobnih, ker tam pa ziher dobiš bolnega psa, ki najbrž ne bo živel niti eno leto. :( :evil:
Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 27. Maj. 2008 23:04

Tiavanna, se načeloma strinjam s tvojim postom, samo dodala bi rada, da tudi rodovnik ni garancija. Samo pač veliko manjša možnost je, da se razvijejo, ker so bili starši pregledani in se pri njih dedne bolezni ne pojavljajo.

Vsekakor svetujem nakup psa z rodovnikom (ikoli ne bi razmišljala o nakupu "čistokrvnega nerodovniškega", kvečjemu totalnega mešanca).

Sicer pa: kinološka zveza je dobro vodilo, pa tudi izkušnje drugih lastnikov se lahko vzame kot dober nasvet.

Sicer pa se je fino pred nakupom katerekoli pasme res dobro pozanimati najprej o lastnostih pasme, tako fizičnih kot karakternih, da ne bo kasneje kakšnih presenečenj, potem pa o potencialnih zdravstvenih težavah.

Good luck :D
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 28. Maj. 2008 14:59

Kasiopeia napisal/-a:Tiavanna, se načeloma strinjam s tvojim postom, samo dodala bi rada, da tudi rodovnik ni garancija. Samo pač veliko manjša možnost je, da se razvijejo, ker so bili starši pregledani in se pri njih dedne bolezni ne pojavljajo.


No, sej to sem napisala...Logično, da rodovnik ni in ne more bit 100% zagotovilo, da pes ne bo nikoli bolan, ker tako zagotovilo pač ne obstaja, so pa pri dednih boleznih stvari veliko bolj jasne (se pa še vedno lahko zgodi, ampak je zelo majhna možnost)
Uporabniški avatar
love18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 22. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a love18 » 28. Maj. 2008 16:26

jp bolš je če je z rodovnikam itak..kr jst ku sm hotla psa čez noč met..čist nč se nism pozanimala prej pa nč...sm gledala sam slikce pa ceno..kupla sm mopsa..bil je zelo bolan..na robu smrti..sam smo ga pozdravl..za zdravnike smo pa dal 2x vč kukr je biu..in še dandanes zboleva tku d smo mnde usak mesec pr zdraunikih..tku d reees beed:( za vse ku načrtujete nakup psa se res dobro pozanimite pa rajši mal več gnarja odštejte..da vam ne bo pol žal.

drgač pa mopsi so tak cukrčki ..res so super..zlu igriu,živahn tut smešn kr majo svoje fore:D se jim lhk zlu nasmejiš..

glede dihanja j pa tku..naša psička mal težji diha sam ku res doug divja..tku pa čist normaln diha..pa rečmo ku voha..se pa učas oglaša ku prašiček ja:D vrjtn kr mal globji diha..ja pa smrči tut ja..

pa še neki je pr mopsih..hitr se redijo ..tku d j fajn mal gljdat na prehrano..kr za mopse ni fajn d so prvč debeluškast kr pol se hitrej zmatrajo in še težji dihajo..zrd drugačnega gobčka..
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Avg. 2008 16:23

NOVO
Mene pa zanima, če mopsi oddajajo kakšen pretiran vonj v prostoru? Pa še: a more met "wc" tud v stanovanju? Bi ga po eni strani mela, ma po drugi se mi upira met žival v stanovanju. Pa ne zarad "trpljenja" živali, ker ga pri mopsu ni, saj je pes za v stanovanje in ma rad udobje, ampak zarad vonja, dlak (čeprav ma kratko) in po moje bi si vsakih 5 minut roke umivala zarad tega psa!
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 30. Avg. 2008 18:22

red*cherry :eek: :eek: Potem si pa ti rajši ne kupuj kužka, če misliš, da boš imela sterilno stanovanje. Seveda so dlake, ampak sej moraš tko al tko sesat/pometat/pomivat. Če se pa kej dlak znajde na tvojih oblačilih.. ja bog pomagej no. :lol: Psi, k živijo v stanovanju nimajo tistega značilnega pasjega vonja kot psi, ki so v pesjakih. Moja kužika men tok diši, da bi skoz nos tiščala vanjo. :D Sicer nimam mopsa, ampak je tud kratkodlake sorte. Bivši je mel mopsa in je mali bajsek res precej prdel in smrčal, večino časa se je njegovo dihanje slišalo. Tisti potlačeni gobček je res adorable. To je pesek, ki ni ravno za na dolge sprehode oz. tek. Njegova rekreacija ni tolk zahtevna kot za mojo pitbullčico. Ta bi norela dve ure skup pa tud zadihana ni. :P
Ko je pes še mladič ga je potrebno vozit ven na opravljanje potrebe po vsakem spanju, igri, hranjenju in pitju. Se pravi lahko kar pričakuješ da boš lahko tud vsaki dve uri z njim zunaj. Kužek se tako navadi, da se to počne zunaj in tko niti šanse ne dobi (ok sej se kdaj zgodi), da se ponečedi v stanovanju. Ko je večji zna bolj kontrolirat mehur (tud do 10 ur, ampak če je le možnost ga naj kdo pelje bolj pogosto ven!! 10 ur je že maximum!!) WC-ja za kužka jaz neb mela v stanovanju.
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Avg. 2008 18:40

Temptress, če misliš da sm ena zafnana kura, ki se boji psa dotaknt s prstom se motiš. Jst sm prav nora na kužije, take in drugačne in morm skor vsazga počohat, ki pride mimo mene, pa mam lahko D&G obleko na sebi. :love:
Sprašujem zato, ker smo mel doma mačko že dolg nazaj, pa me ni nč motilo takrat te dlake in vonj itd... Je pa res, da šele ko je nismo več mel, sm vidla kako svež zrak mamo, nikjer nobene "svinjarije",... Vem da je blo pr mački več tega, kot bi blo pr mopsu, ampak vseeno. V bistvu si jst že ful dolg želim psa, ampak ga glih zarad tega nimam, ker mi nekako ne ustreza to met v stanovanju. No zdej sm pršla na idejo mopsa, ki je mogoče še najbolj čist med psi, zato tud mal sprašujem. Ne bo pa kakšen komentar bistveno vplival na to al bom kupila mopsa al ne, sem mal bolj odgovorna kot je mogoče vidt v prejšnjem postu. :D Tud recimo to mi ni všeč, da smrčijo in prdijo in to, da ne morš noret z njim. Jst mam rada take velike pse ki zdržijo tempo ala labradorci. Itak vem, da za mopsa nisem 100% in mam velik pomislekov, tako da ga ne bom kupila, no skor ziher. Sam pač mal me zanima o tem vonju in te stvari. Hvala vseen za komentar. :)
extravaganza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 6. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a extravaganza » 15. Mar. 2011 15:50

mene pa zanimajo vzreditelji (priznani oz. taki, ki imajo seveda čistokrvne mopse z rodovniki) pri nas, ker nisem zasledila še niti enega! :? na mojpes.net sem šla pod to pasmo in vzreditelje, pa ni odprlo nič. poguglala sem že na x načinov, pa sem našla samo nekega vzreditelja iz Srbije, ki pa ima baje izredno visoko ceno in nekaj kritik glede čistokrvnosti, kar mi ne gre najbolj skupaj.
na mojpes.net pa ne smejo oglaševat na forumu, tako da res ne vem kje še naj iščem. je tukaj sploh kakšna lastnica te pasme? :)

LP
Aanča
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Aanča » 15. Mar. 2011 18:30

Sama sicer nisem lastnica te pasme imam pa doma pse drugih pasem.

Svetujem ti, da pokličeš na Kinološko zvezo Slovenije, kjer ti bodo dali informacije o slovenskih vzrediteljih mopsov in morebitnih leglih.

Sama bi se sicer obrnila tudi v tujino, morda za začetek le v EU, drugače pa svetujem obisk kakšne razstave v Sloveniji in pogovor z razstavljavci mopsov.

LP
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 07. Okt. 2013 23:21

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron