Pes: labradorec

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

darka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a darka » 19. Feb. 2008 21:00

Pozdravljeni...o nakupu psa razmišljam že 10 let, sicer bo trajalo še ene 2 leti, da mi bo uspelo pa vendar imam nekaj vpr. Pasmo sem izbrala imam pa nekaj vprašanj za lastnike in lastnice labradorcev. Ali jih imate v stanovanju ? Mi imamo sicer hišo z vrtom, vendar sem prebrala da so zelo radi notri zato me to tudi zanima. Kako pa je potem z opravljanjem potrebe ? Koliko časa ste potrebovali, da so se naučili opravljati potrebo zunaj ? Ker ne vem če bom takrat še živela doma, glede na cene nepremičnin pa mladim hiše ne pridejo ravno upoštev :(
Hvala za odgovor
pera21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 3. 2006
Kraj: bele breze

Neprebrana objavaNapisal/-a pera21 » 20. Feb. 2008 1:15

jaz sem imela labradorko v stanovanju skupaj z drugimi živali.
Si ne predstavljam da bi bila zunaj.žKo je mogla it ven lulat ali kakat nam je nakazala.Naučila se je v roku 1 meseca.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 20. Feb. 2008 8:06

jst sm mela labradorko (no zdj mam še zlato prinašalko in pa border colija). sicr sm jo mela v garaži, sam sm jo isto navadla d hod vn lulat. to je čist enostavno: po vsakem obroku ga pelš vn na tisti kraj kjer hočš d nj bi opravlal "potrebo" in pol se na tistem področju giblješ dokler pač ne opravi kar mora. sj se ti bo zgodil d bo še kdaj pa kdaj kšna lužca, sam se bo hitr navadil/a.
no je pa en problemčk zrd stanovanja: dlaka; sam rečmo č jo redno češš (vsak tedn po malo in ne enkrat na par mescov pa ful), ta težava sploh n bo tolk izrazita.
sicr pa lpo uživi s labradorčkom k to so eni najprisrčnejših, najlubeznivejših... psičkov kr sm jih kdaj srečala :D
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 20. Feb. 2008 12:04

Jaz tistim, ki ostro nasprotujejo temu, da bi psi živeli v hišah oz. v stanovanju pravim takole- če psa 3x dnevno pelješ ven in ga "zlajhaš" njegovim potrebam primerno, ne vem zakaj pes ne bi spadal v stanovanje. Psi so tako kot ljudje družabna bitja in jaz v njihovem prebivanju v stanovanju ne vidim tabu teme. Resda zna biti neprijetno če za psa nimaš toliko časa kot je potrebno in pes na svežem zraku ni toliko kot bi moral biti, posledica česar je lahko nemir, lajež... Skratka vse, kar bi znalo sostanovalce bloka motit.

Na kratko- če ga boš vozila ven kot se spodobi, se s prostorom kjer bosta živela sploh ne obremenjuj :wink:

Glede lulanja pa takole- seveda bo na začetku potrebno tudi kako lužico pobrisat- če ga na misiji lulanja ali kakanja po stanovanju dobiš, potem ga le okregaj, naslednjič, ko pa bo potrebo opravil zunaj pa ga pohvali (lahko mu daš tudi kak priboljšek). Kaj kmalu bo veselo lulal veni :D
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Feb. 2008 12:33

Če se pes polula v hiši ga okregaš, nikakor pa mu ne smeš gobčka tiščat v lužico, ker pes tega ne razume tako kot ti in ga samo spsihiraš in prestrašiš.
Najboljši sistem je za moje pojme tisti, ki ga je napisala somebody, tako smo tudi mi našega navadili, da hodi lulat ven. Pomembno je tudi, da ko se polula/pokaka zunaj ga ful pohvališ in pobožaš. Ponavadi se kar hitro navadijo.
Sicer pa so labradorci pasma, ki rabi precej gibanja, tako da boš morala skrbet, da ga boš vozila na dovolj dolge sprehode, da se bo "zlaufal". ;) Načeloma mislim, da je možno imet psa v stanovanju (čeprav sama tega lih nebi naredila), moraš pa vseeno kljub temu imet dovolj veliko stanovanje. Poznam en par, ki ima bernardinca in živijo vsi trije na malo več kot 20m2. :? To se mi res ne zdi primerno.
No, labradorci pa imajo tudi eno slabo lastnost in sicer da požrejo vse kar vidijo (in žal tu ne mislim samo hrane :?). Je pa seveda odvisno od posameznega psa, ni nujno da so čisto vsi taki. So pa res ful lepi kužki.
darka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a darka » 20. Feb. 2008 12:59

Hvala za vse vaše nasvete. Glede gibanja ne bo problem, saj sem pri tem zelo aktivna tudi sama :) ( vsakodnevni dvig na hribček 1 uro, potem sprehodi,..itd. ). Upam, da bomi mela labradorko vsaj v roku 1 leta pri sebi. Saj mi je pomembno, da imam zanjo čas, denar, ...vse potrebno, hočem ji nuditi dostojno pasje življenje :D , zato tud čakam že 10 let. Torej bom odgovorna 100 % .
Uporabniški avatar
MusTangicA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 20. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MusTangicA » 21. Feb. 2008 8:57

Hoj! Pri nas imamo labradorca že 13 let in morem rečt, da je res super pes! Zlo je prmern za družino z mejhnimi otroki, kr tud pomisne ne, da bi komu naredu kej slabga. Pa še zlo učivljiv je (recimo vlik bol kt pa zlat prinašalc), tak da se bo na opravljanlje velike potrebe odzunej zlo hitr navadu. Mi ga mamo delno v stanovanju, delno odzunej, ampak sem prepičana, da bi se dobr obnesu tud sam v stanvanju, saj da jasno (in glasno, če je sila) vedeti, da more odzun. Tolk lohk jst povem ... Vlik lepih trenutkov s kosmatinčkom, ko ga dobiš ;).
Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 21. Feb. 2008 10:13

Pri vsem tem pa je ful pomembno kak psa vzgajaš, ter pokazat mu morš da ga maš rad! :wink:
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 25. Feb. 2008 22:29

Men se zdi edino prav,da so vsi psi (razen kakih res hišnih varjant a la' čivava ipd) zunaj.
pera21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 3. 2006
Kraj: bele breze

Neprebrana objavaNapisal/-a pera21 » 26. Feb. 2008 10:20

Anelise meni pa se tudi zdi prav,da hvala bogu nismo vsi enaki :razz:
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 26. Feb. 2008 10:39

ma glej,sej nism rekla,da morte vsi pod mus met pse zuni.sm pa osebno mnenja,da je hisa za ljudi,in jst neb rada mela dlak (nasa kuzka ma dolgo dlako) itd. po bajti.
vem pa,in se strinjam ko si napisala,da se psi zelo hitro naucijo higijene.
mi recimo mamo nemsko ovcarko,pa ni nikol lulala/kakala v boxu..vedno pocaka,da gremo na sprehod,ce pa "jo prime" prej,pa nakaze kdaj je time to go ;)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Feb. 2008 11:37

pera21 napisal/-a:Anelise meni pa se tudi zdi prav,da hvala bogu nismo vsi enaki :razz:

hja, sam roko na srce, labradorec je velik pes in zanga je par kvadratov v stanovanju premalo.Poleg tega pa rabi veliko gibanja in veliko svežega zraka.Nevem, jst tud msilim da psi niso za v stanovanje, razen kšne "baterijske majcene čivave".Pes rabi zunaj dost placa in veliko gibanja.seveda pa ne pomaga da je pes zunaj in pripet na verigo oziroma skos zaprt v pesjaku.
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 26. Feb. 2008 11:44

^^točno tko :)
plus tega-pes je velik bolj srecen,ko je zun na zraku,ko pa ce je notr omejen s gibanjem in prostorom..
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 26. Feb. 2008 11:49

Moj fant ima labradorca in ga imajo zunaj. Zelo lepo ima urejeno in velik boks in skoraj celi dan je zunaj in skače okoli in se igra. Pomoje se dosti boljše počuti, kot če bi bil zaprt v hiši ali stanovanju.
Tudi, če ga najmanj 3x pelješ ven, ni isto, kot če je zunaj kjer lahko teka po velikem prostoru in uživa. :)
Jaz labradorca nebi imela v hiši, ker je to velik pes in ta pes potrebuje veliko prostora in gibanja, ki pa mu ga majhno stanovanje ne nudi.
Zdaj pa ... naredi kakor hočeš :razz: . Glavno, da ga boš imela rada. Pa bo pes že začutil.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
darka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a darka » 26. Feb. 2008 15:11

Sem prebrala vsa vaša mnenja in odločila sem se, da bo zunaj. Tudi našla sem eno dobro utico oziroma sem jo videla, in ko bo čas bosta ati in fant stopila v akcijo tako, da jo bomo sami delali, kar se mi zdi še najbolše.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov