Pes: čivava

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 02. Dec. 2011 18:11

Če resno razmišljaš o nakupu psa, bi si lahko prebrala teme in članke na forumu mojpes.net, ker tam izveš popolnoma vse, kar te zanima o psu, v kolikor ga misliš odgovorno kupiti. Odgovorno pa pomeni, da ga kupiš pri preverjenem vzreditelju ali pa ga vzameš iz zavetišča. :wink:
Usmerjam te na nekaj koristnih povezav, ti pa si vzemi čas in preberi vse v zvezi z nakupom ter vzgojo psa, četudi meniš, da so ti nekatere stvari že jasne.

Ali sem pripravljen na psa?

Kako kupimo psa?

Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...

Dejstva o rodovniku

Na začetku se ti bo zdelo ogromno branja, a samo tako, da si prebereš vse to in še več (recimo kakšno koristno čtivo za bodoče lastnike psov - Psi za telebane), boš dobila predstavo o tem, kaj zares pomeni imeti psa, in kakšne odgovornosti prinaša s seboj.

Za čivave konkretno pa ti lahko povem, da stanejo, tako kot vsi čistokrvni psi z rodovnikom, 1000 eur in več - četudi psa ne nameravaš razstavljati. Vzreditelj bo morda spustil ceno samo v primeru, če kakšnega ne bo prodal recimo 5, 6 mesecev in ne bo želel odlašati, ali če ima mladiček kakšno estetsko napako (recimo nepravilen ugriz ipd.), ki pa ni nič napačnega, ker je važno samo to, da ima rodovnik in da je zdrav.
Pasja šola je pri nekom, ki še nima izkušenj z vzgojo psa, nuja, saj boš tako imela ob sebi od 15 do 20 let normalno vzgojenega psa, ki ti ne bo delal problemov. :)
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
chesermarko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 25. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a chesermarko » 02. Dec. 2011 22:25

Ma se ne bojiste, da se usedeste na njih, ker so tako mičkeni :>
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 03. Dec. 2011 11:15

To je treba pazit tudi pri Yorkshire terierjih in še kakšni drugi majhni pasmi. Je res treba pazit, sploh na sprehodih, kjer je veliko ljudi in kolesarjev, da ga kdo ne poškoduje, ker nekateri ne gledajo kje hodijo. :?
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
Spelca:)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelca:) » 25. Nov. 2012 1:14

Živjo! Tudi sama sem ponosna lastnica te prisrčne pasme. Imam pa eno težavo. Stara je 3 leta in jo imamo notri v hiši,pred kratkim pa smo kupili še enega psa,večje pasme in je lepo zunaj pred hišo v svoji hiški,star je pol leta in je zelo igriv. Je pa problem,da je čivavca zelo,zelo ljubosumna,sploh ga videt nemore. Ko prideta v stik zmeraj renči na njega,včasih se kar peni,on jo pa z veseljem izziva. Z ostalimi večjimi psi se razume odlično in nevem kako naj jo navadim nanj. Ponavadi gremo skupaj z obema na sprehod in je neznosno imeti oba pod kontrolo.
Bi mi katera znala svetovati,kako jo navadit nanj?
Najlepša hvala za odgovore že vnaprej:)
sanna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sanna » 26. Nov. 2012 2:34

alchy_ napisal/-a:Jaz imam psička čivavo in bi me zanimalo če je tudi tukaj kakšna ponosna lastnica te pasme.
Če bi katera rada karkoli delila v zvezi s tem z mano...izkušnje, slike, vedenje, prehrana ipd.

tukaj je še slikca


jaz sem imela čivavo od vzrejne psarne Joy Pack za kakšen teden:)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov