Pes in pocitnice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Mar. 2009 23:42

Sessa napisal/-a:točno tako...če si nabaviš psa morš za njega skrbet...in tudi če to pomeni da ne moreš na morje. Kar nekomu obesit žival, ki si si jo ti nakopal je podlo. Tudi do živali.


zakaj je pa podlo?
če ma neka babica h kateri se ta čas pelje psa, rada tega psa, ne vidm nobene podlosti v tem!
Mi smo mel psa pr sosedu, s katerim sta bla tahuj kolega, sosed jo je vozu skos ukol, tud če smo bli doma, in tud tlele ni nč podlega.
To je tko kot da bi rekla, da če maš otroka, da se morš usemu odpovedat!Ja zakaj že?Obstajajo še kšne druge rešitve, kot pa da psa nabašš enmu, ki tega noče.takmu sploh nikol nebi dala psa, ker vem da nebi dobil tiste prave "začasne" ljubezni in nege, ko nas nebi bilo.načeloma itak lahko psa uzameš s sabo, tud v grčijo če greš.Pač se izogneš letalo in greš recimo z ladjo.
zdej pa da bom ceu lajf spustila iz rok, zarad psa, glede kerga se lohk najde konkretna primerna rešitev, jah neeee!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Mar. 2009 8:03

Moja psička ma babico skor rajš od mene, pa jo je vidla ene 3x v lajfu. Tko da ne vidm nobene podlosti v tem, da gre tut pes mal na dopust :roll: Pa tut če bi bil pes nesrečen tist teden, bo pa že preživel ane. Tut mi smo že mel domotožje in ns še ni pobral.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 10:54

ja js sm tut vcasih misla, predn sem ga dobila, da ga ne bom nikjer pustila samega (zivi samo z nama s fantom). ampak zdej sem vidla da se je ful navezal na moje domace - tja hodima cez vikende vcasih, in vem da ne bi blo nobenga problema ce bi mogu par dni ostat pri njih - majo veliko hiso, veliko dvorisce, tri otroke plus ogromno ostalih tam od sosedov, in vsi ga majo res ful radi in se radi igrajo z njim in to, in on je ful rad tam..no ampak vec kot en tedn ga pa ze nebi nikjer puscala, potem raje js sama ne grem nikamor. ker psu ravno ne mors razlozit zakaj te ni... :( no na pocitnice bomo itak sli skupi, ce bova pa hotla it se v kak park ala europa park al pa kak podobn vikend trip, ga bom pa brez slabe vesti pustila pri nasih doma, ker vem da mu bo fajn :P
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Jun. 2009 17:13

Tole velja že nekaj časa, ampak vseeno v vednost - ker so tu dopusti. Za vse, ki imate doma bulle brez rodovnika in njihove mikse, je zanimiv predvsem 10. člen (tudi zame). :(

PRAVILNIK
O OPASNIM PSIMA


Članak 1.
Ovim Pravilnikom utvrđuju se opasni i moguće opasni psi.
Članak 2.
U smislu ovoga Pravilnika pojedini pojmovi imaju sljedeće značenje:
• »opasan pas« može biti bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je, ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili koja se uzgaja i/ili dresira za borbe pasa ili je zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom,
• »moguće opasan pas« – pas službeno obučen za čuvanje imovine ili kao tjelesni čuvar te psi iz članka 6. stavka 3. ovoga Pravilnika,
• »nadležno tijelo« – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva – Uprava za veterinarstvo,
• »registar« – Hrvatska rodovna knjiga koja se vodi pri Hrvatskom kinološkom savezu.
Članak 3.
Psi koji se koriste kao službeni psi u obavljanju poslova pojedinih državnih tijela ne smatraju se opasnim ni moguće opasnim psima.
Članak 4.
1) Činjenicu da je pas opasan utvrđuje veterinarski inspektor po podnesenoj prijavi o ničim izazvanom napadu na čovjeka i nanesenoj mu tjelesnoj ozljedi.
2) Nakon provedenog postupka iz prethodnog stavka upisuje se psa iz stavka 1. ovoga članka u Upisnik pasa u rubriku »Opasan pas« te je potrebno u veterinarsko-zdravstvenu svjedodžbu u rubriku XI. OSTALO upisati: »opasan pas«. O istome se obavještava Hrvatski kinološki savez.
3) Nakon postupka iz stavka 1. i 2. ovoga članka veterinarski inspektor naređuje provođenje mjera iz članka 5. stavka 1. i 2. i članka 6. stavka 2. ovoga Pravilnika.
4) Opasan pas mora biti označen mikročipom bez obzira na njegovu starost.
5) Obvezna je kastracija/sterilizacija opasnog psa, o čemu posjednik životinje kao dokaz nadležnom veterinarskom inspektoru dostavlja preslik računa za obavljenu uslugu.
6) Daljnje držanje opasnog psa nakon prvoga dokazanog napada na čovjeka moguće je ako vlasnik ispunjava uvjete iz članka 7. stavka 2. ovoga Pravilnika i nakon provođenja mjera iz stavka 2., 3., 4. i 5. ovoga članka. Opasan pas mora biti držan u prostoru ili objektu iz kojega ne može pobjeći, a na ulazu u prostor ili objekt u kojem se nalazi opasan pas mora biti vidljivo istaknuto upozorenje: »OPASAN PAS«.
7) Na ulazu u prostor ili objekt u kojem se nalazi moguće opasan pas mora biti vidljivo istaknuto upozorenje: »OŠTAR PAS«.
8 ) Ulazna vrata u prostor ili objekt u kojem se nalazi opasan ili moguće opasan pas moraju biti zaključana.
9) Izvođenje opasnog ili moguće opasnog psa na javne površine dopušteno je jedino s brnjicom i na povodcu, od strane punoljetne osobe i u skladu s komunalnim odredbama o uvjetima i načinu držanja pasa.
10) Opasan pas mora postići zadovoljavajuću ocjenu na testu provjere stupnja socijalizacije iz članka 5. stavka 1. ovoga Pravil¬nika i nakon školovanja iz članka 5. stavka 2. ovoga Pravilnika, kojemu pristupa zajedno s vlasnikom.
11) U slučaju ponovljenog napada opasnog psa na čovjeka, utvrđenog u skladu sa stavkom 1. ovoga članka ili u slučaju neudovoljavanja uvjetima iz prethodnog stavka, postupa se u skladu s člankom 9. stavkom 1. podstavkom četvrtim Zakona o dobrobiti životinja.
Članak 5.
1) Test za provjeru stupnja socijalizacije opasnog psa obavlja se prema Uputi za provjeru socijalizacije psa iz točke 3. Priloga Pravilnika o uzgoju pasa svih pasmina Hrvatskoga kinološkog saveza.
2) Obvezno školovanje (ispit poslušnosti za psa pratitelja s uključenom provjerom socijalizacije) opasnog psa provodi se prema programu Pravilnika športske radne kinologije Hrvatskoga kinološkog saveza.
3) Poslove iz stavka 1. i 2. ovoga članka mogu obavljati samo pravne ili fizičke osobe registrirane za tu djelatnost te upisane u evidenciju Hrvatskoga kinološkog saveza.
Članak 6.
1) Psi iz kontroliranog uzgoja pasmina terijera tipa bull – stafordski bull terijer, američki stafordski terijer, bull terijer i mini bull terijer moraju posjedovati rodovnicu izdanu od Hrvat¬skoga kinološkog saveza te biti upisani u registar.
2) Psi iz stavka 1. ovoga članka moraju postići zadovo¬ljavajuću ocjenu iz testa iz članka 5. stavka 1. ovoga Pravilnika.
3) Psi pasmine terijera tipa bull koji ne mogu biti upisani u registar (pit bull terijer) i njihovi križanci, moraju biti označeni mikročipom, sterilizirani ili kastrirani te upisani u Upisnik pasa u rubriku »Moguće opasan pas«, o čemu se obavijest dostavlja Hrvatskom kinološkom savezu.
Članak 7.
1) Prilikom nabave moguće opasnog psa vlasnik istoga mora prijaviti posjedovanje takvog psa radi njegovog upisivanja u Upisnik pasa u rubriku »Moguće opasan pas«.
2) Za daljnje držanje opasnog i nabavu moguće opasnog psa te psa iz članka 6. stavka 1. ovoga Pravilnika, vlasnik mora nadležnom veterinarskom uredu podnijeti dokaze, izdane od strane nadležnog tijela:
– o nekažnjavanju zbog kaznenih djela: protiv života i tijela čovjeka, zlouporabe opojnih droga, mučenja životinja i drugih kaznenih djela počinjenih uporabom sile, prijetnje, protupravnog prisvajanja te oštećenjem ili uništenjem imovine,
– da je stariji od 18 godina i
– da je poslovno sposoban.
3) Ukoliko vlasnik psa ne udovolji odredbama iz stavka 2. ovoga članka s takvim psom postupa se u skladu s člankom 9. stavkom 1. podstavkom četvrtim Zakona o dobrobiti životinja.
4) Iznimno od odredbe stavka 3. ovoga članka, uz nadzor veterinarskog inspektora i uz sudjelovanje društva za zaštitu životinja, dopušteno je za psa iz članka 6. stavka 1. ovoga Pravilnika pronaći novoga vlasnika.
5) Ako podnositelj prijave iz stavka 2. ovoga članka ispunjava propisane uvjete upisuje se u evidenciju koju vodi nadležni veterinarski ured.
6) Evidencija iz stavka 5. ovoga članka sadrži:
– ime i prezime vlasnika psa te adresu,
– popis dokumentacije iz stavka 2. ovoga članka,
– podatke o psu:
– identifikacijska oznaka psa,
– pasmina,
– broj pod kojim je pas upisan u registar Hrvatskoga kinološ¬kog saveza.
Članak 8.
1) Zabranjuje se trgovina opasnim psima, njihovo darovanje, izlaganje, oglašavanje, sudjelovanje na natjecanjima, izložbama i bilo kojim drugim javnim nastupima te okupljanjima na području Republike Hrvatske.
2) Hrvatski kinološki savez dužan je obavijestiti sve svoje podružnice na području Republike Hrvatske o relevantnim podacima o opasnim psima.
Članak 9.
Troškove provedbe mjera iz ovoga Pravilnika snosi vlasnik psa.
Članak 10.
Zabranjuje se uvoz i privremeni boravak na području Republike Hrvatske moguće opasnih pasa pasmine terijera tipa bull koji nisu upisani u registar Međunarodnoga kinološkog saveza (F.C.I.) (pit bull terijera) i njihovih križanaca.

Članak 11.
Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 04. Avg. 2009 12:47

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 04. Avg. 2009 13:01

ful ful ful dober video! :respekt:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Avg. 2009 13:11

^^samo kaj ma ta video veze s psom na pocitnicah? :gruebel:


par dni nazaj sva prisla z mojim kuzkom iz 14dnevnega kampiranja - 100 na uro je uzival, mi ga je prav zal ko more spet bit vecino dneva v stanovanju, po 14ih dneh spanja v sotoru in narave.... supr je blo :P je blo pa pri sele 10mesecih starosti to njegovo 4. kampiranje :razz: drug teden pa sibamo na korziko....juhej :)
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 04. Avg. 2009 13:35

to je bilo vprašanje za hec a ne? :lol:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Avg. 2009 13:41

okej sem ze pozabla o cem tocno sem odprla temo :D ker zdaj bolj razmisljam o tem kako se cimbolje pripravit na psa na pocitnicah ker se mi zdi normalno da gre ZRAVEN - video je pa o tem da ga nekje pustis, ne? to mi ni slo cist u glavo :D pol sm pa sele vidla o cem je nazadnje sla debata =)

no, neki me zanima: prva pomoc oz. majhna ''lekarna'' za psa na potovanju - kaj vse potrebujem? kaksne tabletke za drisko ipd? pa kaj ce dobi kaksno soncarco al pa dehidracijo - bom 100% pazla da nebo prevec na soncu in vrocini sam treba bit na vse pripravljen...

kaj vse je dobro met s sabo?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 04. Avg. 2009 15:16

Nikakor brez linexa-za drisko. Potem imam jaz vedno s sabo še oglje za drisko. Vse kupljeno v naši lekarni. Se pravi človeška zdravila :D Potem pa imam rdeči križ za živali s sabo-se pravi noter so razni povoji, zraven imam še pinceto in pa razkužilo-alkohol npr.
Uporabniški avatar
n4stk4
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 23. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a n4stk4 » 04. Avg. 2009 21:52

ja, je kr fajn met lekarnico zraven. :D
lahko vzameš tudi fiziološko raztopino, mogoče boljše kot alkohol, ker ne peče tako zelo. potem pincetko za klope pulit (če nimate ampul, je pametno imeti tudi to seveda), potem za vsak slučaj škarjice za krempeljčke stričt, če se mu kej zacahne.
za dehidracijo pa ... vedno more met na voljo svežo vodo, če pa slučajno pride do česa pa ... mejte v zmrzovalniku plastenko z vodo in mu jo daš, da ga hladi, lahko ga tut pokrijete z mokro brisačko, sam ne pa pretiravat, ker lahko pride tut do šoka potem. boljš vsekakor, da ma skoz na voljo vodo, kot pa da tvegate dehidracijo.
aja, po kopanju v morju pa seveda še en tuš, da ne bo imel problema zaradi soli (dlaka in med prstki na nogah). ušese vedno sfrotirat al kk se reče, da nima mokrih. sploh če je kak koker španjel, zlat prinašalec, njufko (viseči ušeski), ker rado pride do kakega vnetja alpa glivic.
pol taki mladi kužki ful radi divjajo, tk da pazte kje ga pustite laufat (naš si je že parkrat zvil nogo na kamenju, ker tako dela), alpa da se mu kaka glaževina ne zapiči kam - za to seveda kake povojčke, fiziološka raztopina in stuff.

ampak preveč komplicirat pa itak ni treba in razmišljat o teh stvareh, da potem ne boste sam gledal, kdaj si bo kuža kej naredu. glavno da uživate skupaj, kuža bo vesel, če se bo lahko ves čas igral in kopal z vami, tako da kr na izi. pa ne preveč na sončku. :D uživajte.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Nov. 2009 23:31

evo en OT od naju s friggo, iz teme o bozicnih in novoletnih potovanjih, ki bolj pase v to temo:
red_rose napisal/-a:glede plaze za to lokacijo kamor gremo zdaj, ti ne znam pomagat, za apartmaje ti lahko priporocam spletne strani ( http://www.adrialin.com/si/index.html , http://www.uniline.hr/hrvaska/ ), ker gremo zdaj za novo leto, pojma nimam kako je tam poleti. bli smo lani za prvega maja v ankaranu, ni blo guzve in je lahko bil spuscen na vseh plazah, pa potem smo bili en vikend junija v Puli - Banjole, tudi tam so se nasli malo bolj mirni koticki na plazi, pa dosti drugih s psi, pa potem smo bli se blizu Labina na istri en vikend julija -> tam smo hodili na same samotne plaze, kjer smo bli sami ali pa se kdo s svojim psom :D take da si je se nasel prijatelje in neskoncno uzival. nama je pogoj da je lahko na plazi spuscen in da to nikogar ne moti, pa da je senca. saj na hrvaskem se ogromno tega najde, pac je treba it malo dlje pes, ampak se splaca. v neka turisticna sredisca pa jaz niti ne mislim rinit s psom, sploh pa se ne zna obnasat na plazi z vec kopalci ker hoce ljudi resit ven iz vode ker misli da se utapljamo :D


nisva se imela slabih izkusenj s psom zraven na morju, poleti smo kampirali en teden na slovenski obali, dvakrat po 3 dni na hrvaski, in dva tedna na Korziki, in vse to brez ene slabe izkusnje, pritozbe, karkol...in pa kakor sem ze napisala: vedno smo poiskali samotne plaze, v gneci se mi niti sami ni za kopat :)

Slika
Slika

bil je ze tut v Pisi z nama, tam so ga turisti navduseno slikali... :D :P
Slika
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 24. Nov. 2009 23:39

Za Korziko sem že od več skrbnikov psov slišala, da se tja najbolj splača it s psom na dopust, sva imela z mojim ravno zadnjič debato o tem, da bi šli naslednje poletje tja.
Kar se slovenske Obale tiče, sem ugotovila, da v kakšen apartma sprejmejo psa, ampak glede plaž je pa bolj revno vse skupaj (kolikor so mi lastniki hotelov, apartmajev posredovali info). Za Hrvaško sem videla, da nastanit psa ni ravno problem, moraš pa najt kako divjo plažo s senco. Poleg tega sem jst letos cvikala tja it zaradi prepovedi tudi samo začasnega bivanja psov tipa bull ali njihovih mešancev, ker so menda kar poostreno nadzirali.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 24. Nov. 2009 23:41

kok komplicirajo...pa to da pes ne sme na plazo...halo...ko folk kaka v vodo je pa fajn :roll:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Nov. 2009 23:45

frigga napisal/-a:Za Korziko sem že od več skrbnikov psov slišala, da se tja najbolj splača it s psom na dopust, sva imela z mojim ravno zadnjič debato o tem, da bi šli naslednje poletje tja.


ja na korziki boste res uzivali s psom! :) mi smo se imeli enkratno, tut on je full uzival, samo odsvetujem avgusta. najboljse je iti tja junija ali septembra ;) ni nobene gnece, ni take grozne vrocine... pa zlo dosti turistov ima svoje pse zraven :D

frigga napisal/-a: Za Hrvaško sem videla, da nastanit psa ni ravno problem, moraš pa najt kako divjo plažo s senco.


ja, to je res. divja plaza, ni druge. no jaz si res ne predstavljam bit v gneci z najinim, ker ni ravno briljantno vzgojen, sigurno bi bli problemi, ce ne drugega bi pa iz ljubega miru koga zmotil. na korziki se nama to ni nikjer zgodilo.
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov