Pasje pokopališče

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 10. Sep. 2007 17:42

Vsekakor je to dobra poteza, da nekdo zasluži na račun takih ljudi.
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 11. Sep. 2007 12:51

Dobra poteza za njih, mala poteza za tistega, ki je dal žival tako pokopati. Vse to je malenkost v primerjavi s tem, kar je dobil od živali (iskreno, brezpogojno ljubezen in zvestobo).
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 11. Sep. 2007 13:22

Potem mu hodijo ljudje prižigat sveče in nosijo rože na grob? :roll: Meni se to zdi nepotrebno, ampak ne bom obsojala drugačnega mnenja. Po mojem taki ljudje ne vejo, kaj je res boleča izguba.
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 11. Sep. 2007 13:31

Kar je za nekoga hudo ni nujno najhujše tudi za drugega. Če si želela poudariti, da je izguba sočloveka tista najhujša, potem se žal motiš. Zate ja, za druge ne. Vsaj po svoje doživlja svet, ljudi in nenazadnje živali in prav je tako.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 11. Sep. 2007 13:37

Očitno tudi ti ne veš kaj je huda izguba. Veliko ljudi poznam, ki imajo pse, jih imajo radi, ampak jih ne bi šli pokopavat na pokopališča. Kaj, če bi ustanovili še pokopališča za ovenele lončnice? :roll:
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 11. Sep. 2007 13:52

Zelo inteligentna izjava,ni kaj :) Pes ima po novem enako vrednost kot lončnica... Tolerantnost do drugače mislečih o kateri dva posta nazaj govoriš je očitno tebi neznan pojem.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 11. Sep. 2007 15:41

Očitno si narobe razumela tisto trditev o lončnicah ... Recimo, da bi se ta pokopališča blazno prijela - bi bila kmalu vsa prosta zemljišča polna spodobno pokopanih ljubljencev. Meni OSEBNO se zdi stvar smešna. Pa vem, da ni lahko izgobiti svojega kosmatinčka, se je tudi meni zgodilo, pa smo ga pokopali v bližini hiše.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 12. Sep. 2007 1:36

^^Nekateri pa pac nimajo zemlje, kamor bi ljubljencka pokopali. To je tudi smesno? Zato je to pokopalisce cisto ok ;)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Mar. 2009 12:05

jst se pa spomnim ko sem bila majhna da je enkrat en gospod govoru da ga bo ustanovil...ampak ga pol ni....skoda
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Mar. 2009 12:21

ženska napisal/-a:Očitno si narobe razumela tisto trditev o lončnicah ... Recimo, da bi se ta pokopališča blazno prijela - bi bila kmalu vsa prosta zemljišča polna spodobno pokopanih ljubljencev. Meni OSEBNO se zdi stvar smešna. Pa vem, da ni lahko izgobiti svojega kosmatinčka, se je tudi meni zgodilo, pa smo ga pokopali v bližini hiše.


sicer že staro, ampak useen.

Smešno je privoščit nekomu,ki je biu tvoj ljubljenec douga leta, ki ti je nudil veselja, topline, ljubezni in ga na koncu konceu primerjati še z lončnico?
zanimivo....
kaj pa ljudje, ki živijo v blokih?Kam naj pokopljejo svojega ljubljenca, naj skopljejo asfalt?
Pa pokopavanje živli iz takšnih in drugačnih razlogou na vrtovih hiš ni dovoljeno.Mi imamo socer pokopane naše ljubljence, z izjemo psa, katerga so pač mogl odpeljat, ampak če bi kej ustanovili pasje/mačje pokopališče nebi imela nič proti.Če je lahko tok ene sodrge pousod, mislm da tak pokopališče nebi dost škode naredu.vsekakor jst svojim živalim privoščim dostojno žiulenje ko so tu in ko jih ni več.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Mar. 2009 12:47

*purple* se strinjam s tabo...jaz imam sicer svoje zivali raje pokopane doma ampak imam pac tako moznost ker zivim v hisi....

spomnim se da je nekaj casa nazaj prijateljica pokopala zelvico.zivela je v bloku tako da je imela problem kam naj jo pokoplje.no odlocila se je da jo bova pokopali nekje v gozdu (bili sva se majhni). no spomnim se kako je bilo njej teden kasneje hudo, ker ni vec nasla drevesa kjer jo je pokopala...se mi zdi zalostno. sam problem je biu pa ze to da ni vedela kam...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Mar. 2009 10:59

midva z mojim sva še akvarijske ribice pokopavala na vrtu :) :D
smešno, ja vem, ampak ne prvoščm jim zadnje poti po drekasti kanalizaciji :x
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 06. Mar. 2013 11:30

Zdravo!

Obujam staro temo, odprto v času, ko pokopališča za živali v Sloveniji še ni bilo. No, zdaj je, pa me zanima, če je kdo tam že pokopal svojega ljubljenčka. Za faks pišem reportažo, zato bi bla ful vesela, če bi se kdo bil pripravljen z mano na kratko pogovoriti o takšni izkušnji.

Hvala :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron