Oblačila za pse

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 10. Sep. 2009 22:25

^o hvala lepa za pojasnilo, tega pa res nisem vedela :eek:.
Primerjala sem NO in čivavo? Hmmmm...očitno res ja, če ti tako praviš :roll: . Govorila sem samo o dlaki in njeni funkciji, kaj drugega nisem niti načela.

Ni se moj namen kregat, tako da...delajte kaj hočete!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Sep. 2009 22:34

Maya19 napisal/-a:Primerjala sem NO in čivavo? . Govorila sem samo o dlaki in njeni funkciji, kaj drugega nisem niti načela.

Funkcija dlake pri nemškem ovčarju( kot ti samo ime pove,je to delovni pes, ovčar-ovce-vidiš povezavo? :roll: ) je bila namenjena seveda gretju, zaščiti, s tem ko male pasme kljub dlaki niso navajene nihanja temperatur.
Vzrejeni so bili v različne namene.NO-delovni pes, mali psi-spremljevalci...večinoma.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 10. Sep. 2009 22:49

Ja in kaj naj zdaj nardim ko bom pozimi videla kašnega malega dolgodlakega psa, ki se brez puloverja igra na snegu? Naj grem do lastnika in mu rečem, da njegovega psa 100% zebe in da ga bom prijavila kot mučitelja živali, če mu takoj ne bo česa oblekel? Priznam, da še nikoli nisem videla oblečenega psa pa naj bo to velik pes ali pa majhen. V Lj ko sem stanovala v blokovskem naselju, sem videla pozimi fuuuul malih psov 'spremljevalcev' in to neoblečenih pa ne vem ali sem jaz fukjena ali pa res ni zgledalo, da bi jih zeblo?!

Drugače pa emanuela ne vem kaj se tako pizdiš in zavijaš z očmi, saj sem pa napisala, da delaj kaj hočeš. Mene je pač zanimalo kaj delate s takimi psi poleti ko je vroče in zakaj se jih oblači. Hvala za odgovore, zdaj se pa umiri, ker vsak lahko pove svoje mnenje.

Konc z moje strani :yau:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Sep. 2009 22:59

In ker je to forum, lahko vsi povemo svoje mnenje in pol ni fer če rečeš konec :)
Ja saj nikjer ne piše, da če majhnega psa ne zebe, da ga moraš obleči.Ampak mojega zebe in mi je vseeno če me kdo postrani gleda ker ga oblečem :o
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 11. Sep. 2009 12:46

pa kaj se je res treba v vsaki temi kregat?? dajte se mal umirit no. mene določena oblačila na pse prav nič ne motijo, niti njih in mi je vseeno če kdo zavija oči nad tem, saj se ne izživljam nad psom z oblekcami ali kako drugače :roll: nekdo tega nima rad in pač sprejmem drugačno mnenje. saj mate psa zaradi sebe, da se mate lepo z njim in ga vi oblečete če ga pač hočete oz. morate zaradi posebnega razloga, torej se ne obremenjujte z mnenjem drugih :wink:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Sep. 2009 12:55

Forum pomeni izmenjavo mnenj.Zagovarjanje svojega stališča ni kreganje.
In tretjič-vsak pove svoje mnenje in ga ima pravico zagovarjati in dokler se ne žalimo itd in ne spuščamo nekih nizkih, to ni kreganje.Če pa želiš kreganje umirjati, boš pa morala klikniti v kakšno drugo temo.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 11. Sep. 2009 13:30

Maya19 napisal/-a:A potem ve poleti psa tudi obrijete na nulo, ker je bogemu revčku takrat tako zelo vroče?! No kako to delate poleti in kako poleti vidite kdaj je psu za popizdit vroče?


Glej, če se bo moj pes, ki ima ZELO kratko dlako (čivava) zunaj tresla kot nora, jo bom zato naslednjič in vedno od takrat dalje oblekla, pa bo zdržala zunaj tudi dlje časa, pa še vedno se bo na zraku "osvežila", pa ji bo kul. Če je pa zunaj ekstremno mrzlo za naše razmere (dosti pod 0) pa no way da je dolgo zunaj. To so nam rekli tudi vzreditelji, ki imajo kar precej pojma o tem v primerjavi z nekom, ki ima dolgodlakega psa, pa tupi po svoje in govori neumnosti. Kar se meni zdi neumno, je prej to, da nekateri psa oblačijo že v hiši, tako da nima niti najmanjše možnosti, da bi mu zunaj bilo za zdržat ko je hladno oz. to je razvajanje, da pes ni več pes. :wink: Potem niti ne more biti odporen na vreme!
Uporabniški avatar
Nutella`
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 19. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Nutella` » 11. Sep. 2009 14:06

SWEETprinces napisal/-a:Klik


Ful zanimiva stran :) No, sicer so mi lepa samo ležišča, ovratnice in povodci, oblekce so mi pa juck (tiste kičaste, ne mislim plaščkov pa tega kar je še v mejah normale). Samo je vse v dolarjih oz. predpostavljam, da ni mogoče naročiti v Slovenijo izdelkov? Ve kera kaj več, je že kera kaj naročala prek te strani? :?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 11. Okt. 2009 17:27

Prodam topel zimski plašč (29 cm) za majhnega psa. Jaz sem kupila 2 za moji dve psički, pa je eden premajhni. Torej je novi, star en teden in popolnoma neuporabljen. Je bež barve, s kapuco, znotraj je dobro podložen in se ga da enostavno obleči. Kontakt prek zs. Slikice:

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 11. Okt. 2009 17:45

Ma jaz pa svojega novofundlandca (dolga,gosta dlaka...) pozimi vseeno spuščam v stanovanje...Kaj,ko je zunaj pod - pač ne bo zunaj...

In nasploh sme zagovornica oblačil...ampak hurtta stil ne Paris hilton ;)

http://www.hurttacollection.com/
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 12. Okt. 2009 14:50

Nutella` napisal/-a:
SWEETprinces napisal/-a:Klik


Ful zanimiva stran :) No, sicer so mi lepa samo ležišča, ovratnice in povodci, oblekce so mi pa juck (tiste kičaste, ne mislim plaščkov pa tega kar je še v mejah normale). Samo je vse v dolarjih oz. predpostavljam, da ni mogoče naročiti v Slovenijo izdelkov? Ve kera kaj več, je že kera kaj naročala prek te strani? :?


ne nic ne vem drugega....imajo pa tudi luskane v zooticu
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 04. Nov. 2009 10:45

da se oglasim še jst

imam maltežanko, z dlako nad 10cm, in ja, pozimi jo oblačim. zakaj?
1.nima poddlanke,da bi jo grela (zato se tudi ne goli 2x letno, bogu hvala vsaj za to milost)

2.ji pač ne paše mraz. pozimi sploh noče iz stanovanja, oz samo najnujnejše. sploh ko sem v lj. med vikendom, ko je na primorskem, doma,sploh ni porblema, gre z mano tudi k konjem :D

3. tudi po dežju ne mara hodit, kombinacijo dežja in mraza pa naravnost sovraži.

to so moji razloi. poleg tega imam veliko manj dela s česanjem (like 30-45minut vsak dan), če je v dežju oblečena.

poleti pa je ne brijem :twisted: ampak ima v parku dovolj sence, kjer se hladi, na voljo vedno svežo vodo, pa ob najhujši vročini jo zmočim z zalivalno cevjo :D aja, pa bela dlaka drugače odbija sončne žarke, in s tem nudi zaščito psu.

ima kar nekaj luštnih plaščkov, nekaj sem jih tudi sama izdelala doma (pač mi je škoda dajat 30 EUR za fensi plašček, ki ga bo imela za h konjem), po meri. iz termoflisa, podloženi z drsečim materilom, brez ježkov. termoflis in ježki za zapenjat so namreč magnet za vozlje v taki dolgi dlaki :?

moram pa priznat, da mi tudi meni niti malo ni všeč afnanje z nekimi swarovski kamenski, pa ne vem kakšnimi krznenimi obrobami, pa da ne govorim o kapicah na šilt, sončnih očalih :eek: :roll: me pa prav nič ne moti, če to počnejo ostali, ker se mi ne zdi mučenje živali. psi ne poznajo ponižanja,ampak,verjeli ali ne, samo uživao v pozornosti, ki jo dobijo. ampak meni to pač ni všeč, če je komu drugemo, ok.

pač, jaz sem za uporabo ko psa zebe, ne za afnanje.

aja,še toliko: maltežanom in ostalim dolgodlakim pasmam čopkov na glavi ne delamo zaradi afnanja, ker se nam zdi fajn, ampak ker jim drugače dolga dlaka sili v očke, ki se potem lahko hitro vnamejo, da ne govorimo o solzenju,zaradi katerega se dlaka obarva rjavkasto. ker s čopki ni tako malo dela, moraš ga delati vsak dan, paziti da preveč ne zategneš, da ne moti psa, ... moja ima čopek prav rada, in se rada pokaže s kakšno lepo mašnico :)

lepo bi bilo, da bi se, preden obtožujete da ljudje mučijo žival, malo pozanimate o značilnostih pasem, ki, v tem primeru plaščke, najpogosteje nosijo.

pa dajte no, ne morete primerjat NO, ki je bil ustvarjen kot delovni pes, in maltežana (ali kakšno podobno malo družno pasmo), ki od nekdaj živi v kraljevih dvorih, in je bila ustvarjena izključno za družbo. glavni faktor pri tem je samo in izključno poddlanka. NO jo ima na pretek (in jo tudi razvije in odvrže odvisno od letnea časa), maltežan npr. pa je sploh nima (in je torej ne more ne razvit ne oddat nikoli). jaz bi bilo namreč zelo vesela, da bi moja sička imela poddlanko, i mi ne bi bilo treba zapravljat evrčkov za drage plaščke (zaradi dolge dlake pač moram pazit na to, iz kakšnega materiala je, kak se zapenja,...)

aha,še to. drugače sem študentka veerine, in ne govorim nekaj na pamet. sem imela tudi že samojeda doma, in mi na kraj pameti ni prišlo, da bi mu nabavla dežni plašček, kaj šele kaj drugega - ja, dandanes se tudi to že dogaja :roll:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 04. Nov. 2009 10:49

no potem me razumes :) . imam pinca ki ga je 15 minut nazaj zunaj tako zeblo da je komaj cakal da ga spustim notri. zdej se pa greje pod kovtrom. :D
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 04. Nov. 2009 10:55

SWEETprinces napisal/-a:no potem me razumes :) . imam pinca ki ga je 15 minut nazaj zunaj tako zeblo da je komaj cakal da ga spustim notri. zdej se pa greje pod kovtrom. :D


jp,razumem, moja po dežju še lulat noče :D oz naredi ar metrov, glih toliko da se ne polula pred pragom, in pol jo lahko vlečem, da bi šli na sprehod, ampak ona se ustavi in noče naprej, dokler se ne obrnemo proti domu :lol: jst mojo ko pridemo iz sprehodu (posebno zdaj ko je mraz), vedno po tačkah in trebuščku stuširam s toplo vodo, pol pa uživa zavita v brisačko, in pol jo posušim s toplim (ne vročim) fenom :lol: dobri so, nam še kako znajo pokazat svojo voljo. meni je pač logično, da če pes noče ven, oziroma se ves trese, naslednjič oblečem :)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 04. Nov. 2009 10:59

ja itak. ti dam cisto prav. plascki pulovrcki so ok. bikinke ca pse so mucenje zivali!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov