Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 11. Dec. 2008 17:37

Mene pa neki zanima...ko grem k mami, se zmer pelem mem ene hiše, kjer majo dobesedno k pr ciganih in sm porajtala, da majo zravn kozolca prklenjenga psa, ma eno mejhno hiško in sm skor 100%, da ga nč ne sprehajajo in tud bol mal ga porajtajo. Ponavad je revež še založen s kšnimi kmetijskimi stroji, da nima nč placa, še na uni kratki verigi, k je, nima kam it. Majo ful velik otrok in kokr sm vidla, že za otroke bol slab skrbijo, un pes tam jim je pa pomojem zadnja briga. A se vam to zdi dost, da se jih prjav za mučenje živali? Enkrat sm že klicala, pa so rekl, da bojo kao pršl pogledat, ampak dvomim, da so.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 11. Dec. 2008 18:28

^Ja, je dost. Če ti pokličeš, so dolžni preveriti, zato zahtevaj, da te obvestijo o situaciji, če ti npr. 1 teden ali dva ne javijo, spet kliči in sprašuj. Skratka, vztrajaj, pa ti bo uspelo! :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 16. Dec. 2008 17:31

Jst sm se zdj spet zjokala :cry: , k gledam SPCA na Animal planet in je ena ženska tok pretepala svojga pasjega mladička, da je mel 13 zlomov in sploh ni mogu več hodt, oz. se je nekak vleku po tleh...ampak ta mejhna stvarca še kr obožuje ljudi in jim zaupa :( Vsazga je vesel in ga polupčka, pa skoz maha z repom.

Men ni jasn, kako lahko nekateri sovražjo živali, ker so edina čist nepokvarjena in nedolžna bitja :?
Uporabniški avatar
Amaranth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 20. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaranth » 20. Dec. 2008 20:06

ijo sovražim take ljudi :eek:
sploh pa tiste 'frajere' ko mislijo da so kul če pretepajo živali pa jih ubijajo pol pa puščajo trupla v gozdih itd. :s (po Preverjeno je blo) če bi kdaj kerega vidla da muči kako žival ga tak pretepem da mu/ji samo en zob ostane (pa še to bom prijazna) ima da ma vse polomljeno :twisted:
Uporabniški avatar
DrFreud
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 277
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a DrFreud » 21. Dec. 2008 0:00

Seveda je mučenje živali s strani ljudi nedopustno, ker je neetično, nemoralno in v nasprotju s splošno sprejetimi družbenimi normami.

Mimogrede pa moram povedati, da se pravo mučenje dogaja pred zakolom živali (strpani piščanci v premajhne bokse, telički ne bidijo dnevne svetlobe (nekateri se tudi uleči ne morejo) ...) pa marsikdo od vas je meso ... Pa okej .. pustimo to ...

Živali so do drugih živali (vsaj mesojede) precej krute ... od tega da recimo Varanus komodoensis ugrizne svoj bodoči plen in mu "aplicira" svoj strup, nato pa ga zasleduje tudi po nekaj kilometrov, dokler tista žival ne omaga in se uleže .. ta kuščar pa jo včasih še živo začne jesti ...

Takih primerov je v živalskem svetu ogromno ... Ampak tega seveda ne gre primerjati s človeško zlobo ...
Jaz imam vedno prav.Slika
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 22. Dec. 2008 9:29

Ja tud živali so 'krute' do drugih živali, sam tam se gre za preživetje, za prevlado, za teritorij...pač vod jih nagon. To je nekak naravno, čeprov ne bom rekla, da se mi ne smil recmo en bivolji mladič, ko ga napade 5 levov naenkrat. Sam fora je v tem, da tko more bit, da un lev preživi.
Človek je pa neki druzga, človk se pa izživlja in preserava in mi gre na bruhanje ob takih ljudeh. Kolk živali se zakolje in kolk mesa se dejansko porab? Pomojem se ga pomeče ogromne količine, vsaj v razvitih državah. Jst sm meso omejila na minimum, nism (še) vegetraijanka, sm pa bliz temu.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 12:56

Ja, res je tako, kot je Yazmeen napisala. Pri nesteriliziranih psicah je možnost raznih tumorjev in podobnega zelo velika. Najbolje je, da se psico sterilizira pred prvo gonitvijo (se pravi pred oziroma okoli 6. meseca starosti), ker se tako možnosti za tumor/rak zmanjšajo na minimum.
Če se res pazi na psico med gonitvijo, potem ni problema, se pa hitro zgodi kakšen ''ups'', zato je sterilizacija veliko bolj ''zihr'' rešitev. Mojedva sta dala psico poleg zgoraj naštetih razlogov sterilizirat npr. tudi zaradi tega, ker je bil, ko se je gonila, pred hišo cel kaos (polno cvilečih psov), ona je pa v bajti norela. Da ne omenjam tega, kako zelo ''rada'' je nosila hlačke z vložki.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 14. Jan. 2009 19:10

10 zapovedi za lepše sobivanje z živalmi

1.Moje življenje bo trajalo 10-15 let.Vedno,ko se bom ločil od tebe mi bo hudo.Razmisli o tem preden me nabaviš.
2.Daj mi čas,da dojamem,kaj želiš od mene.
3.Pokaži da mi zaupaš,to je potrebno za najino sobivanje.
4.Ne jezi se dolgo na mene,ne kaznuj me,niti me ne priklenjaj na verigo.Ti imaš svoje delo,zabavo in prijatelje, jaz pa imam samo tebe.
5.Pogovarjaj se z mano,čeprav ne razumem tvojih besed.Razumem pa tvoj glas.
6.Zavedaj se tega,da ne glede na to,kako se do mene obnašaš si bom jaz to zapomnil.
7.Ne tepi me, ker jaz udarca ne morem vrniti, zato pa lahko grizem in praskam, pa čeprav tega nočem storiti.
8.Preden me kregaš, da nočem sodelovati s tabo, da sem trdoglava in lena žival se vprašaj, če me mogoče kaj muči.Mogoče ne dobim hrane,ki jo potrebujem,mogoče sem bil predolgo zunaj na soncu ali pa je moje srce slabše.
9.Skrbi za mene,ko ostarim, tudi ti boš nekega dne ostarel.
10.Bodi ob meni v težkih trenutkih.Nikoli ne reci "Tega ne morem gledati!".Lažje mi bo, če boš z mano
Ne pozabi, da te imam rad
(tekst preveden iz www.prijatelji-zivotinja.hr)
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Jan. 2009 11:20

Pa če ji probaš dat na kožo hladilne blazinice? (Une za v hladilno skrinjo)
Mogoče za 15 minut, pol ure, da ne dobi ozeblin.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 27. Jan. 2009 20:56

POZIV k podpisovanju peticije 8 hours !!

Klik

Gre se pa za mučenje živali med transportom, mene so posnetki spet čist pretresl :cry:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Jan. 2009 21:27

Za tiste, ki se ne obrnete stran, in za tiste, ki se, pa boste po ogledu tega filma morda razmišljali drugače...

Behind the Mask - The Animal Liberation Front, 1. del
2. del
3. del
4. del
5. del
6. del
7. del
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 28. Jan. 2009 21:09

u bistvu so tele peticije kr neki... na žalost :? ... se res ne spomnm, da bi se že kdaj kej zgodil oz. da bi se kšna zadeva, o kateri je folk podpisoval peticije drastično spremenila... se spomnm od peticij prot pobijanju delfinov in tjulnov, do tistih prot krznu, lovcem itd.... nikol se ni nč slišal, da bi se kej zgodil...

sicer pa kot sm že napisala sm prot vsakmu transportu živali izven države zakola ker tud osem ur je za eno žival, ki mora ves ta čas stat in se gužvat v premjhnih kamjonih čist preveč... mislm še men se je muka vozt osm ur pa lepo sedim na relativno udobnem zicu, kamoli prestrašeni, zmedeni in nagužvani živini
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Jan. 2009 21:26

Sam se tud je kdaj kej zgodilo, sam mediji niso ravno zainteresirani za objavljanje takšnih novic. Jst sem recimo včlanjena v Humane Society in sem nedolgo nazaj dobila obvestilo, da so na podlagi podpisanih peticij v Kanadi zakonsko zmanjšali dovoljeno število pobitih tjulnjev (omg, sploh ne vem, kako se tole sklanja :D ).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Mar. 2009 21:05

Gre katera v soboto na shod proti krznu?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Mar. 2009 22:24

frigga napisal/-a:Gre katera v soboto na shod proti krznu?


Kje & kdaj bo?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov