Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 08. Maj. 2007 17:30

Sicer pa se dost svinjarije dela v Sloveniji pa malokdo kaj migne... danes v Novicah - nasli so en teden stare kuzke, trije so preziveli, ostali imeli zmalicene lobanje, ze neki casa nazaj je nekdo enemu psu odsekal zgornjo celjust, dogajanje z medvedi ...

Vsak dan najde kaksen dokaz, ki na novo potrdi, kako okrutna in brezsrcna bitja smo ljudje.
Nikoli mi ne bo jasno, zakaj si doloceni debilni osebki nabavljajo pse, potem pa jih tepejo, imajo priklenjene na 1,5 m dolgo verigo, ne dajo jim hrane, vode ... potem pa se strasno cudijo, ko tak pes koga napade in itak, ti ti fuj fej grozni pes, morilec, okrutni napadalec, kako lahko ugriznes otroka...Mislim, a je sploh smiselno nadaljevat?!

Kazni pa seveda so, kakrsne so ... jalove ... nasrkajo pa tko in tko vedno zivali, ker one itak ne cutijo ... :roll:
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 08. Maj. 2007 17:54

jst sm se dons ob tem članku zjokala.
enostavno ne morm vrjet, da obstajajo taki ljudje.
mučla bi jih še hujš, kot oni te živalce.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 08. Maj. 2007 19:26

Mene take stvari tok przadanejo, da še ceu cajt ne pridem k seb :cry:
Tega enostavno ne bom nikol razumela, kako lahko nekdo dela take stvari. Da počneš kej tazga (mučiš živali) morš bit že orng psihopat in pomojem je zlo tanka meja med tem, da se tko zneseš nad živaljo in pol tud nad človekom.
Ugl. bolno do konca! Jst bi take vse dala v kšno psihiatrično bolnco na zaprt oddelk!
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 02. Jun. 2007 16:54

Js sploh ne morm verjet kak lahk obstajajo tak gnusni ljudje ki se znašajo nad nedolžnimi živalmi ... taki si zaslužijo sam šus v glavo, oz. najmanj to. :? Mučenje živali je za mene neki najbolj groznega in na žalost dokaz, da človeška zloba in brezsrčnost res nimata meja. :( Spomnim se ko so neki let nazaj eni najstniki mučli ene uboge mačke ... takrat sm o tem brala v Novicah in sm se jokala zravn, še zdej se večkrat spomnem na to in mi gre kr na jok ko pomislim da lahk en človek, ki ima pamet in razum in (naj bi imel) čustva počne kej takega. Dejstvo da zaradi takšnih pošasti trpi na milijone živali po svetu je grozljivo, sploh nimam besed ... :cry:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 05. Jul. 2007 14:03

Združena tema

Grozen film, ki govori o mučenju živali! MIslim, da bi si moral vsak človek to pogledat...sploh tisti, o katerih ta film govori :evil: !!

Klik
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 08. Jul. 2007 18:31

Lih zdj sm vidla posnetke iz Pamplone, tek pred biki :evil:
Jst ne vem, zakaj tega ne prepovejo, ker to je men čist mučenje živali! Une uboge bike čist napsihirajo prej, jih spustijo med množico psihopatov (k jim je res lajf tečt pred bikom :roll: ...reveži, očitno nimajo nč druzga od živlena), k jih z vseh strani neki oblegajo in izzivajo, da se jim čist utrga, na konc pa te bike lepo pobijejo.

Zakaj že?! Da se lahko teli debili izživlajo nad njimi in dožvijo svoj vrhunec življenja, k lahko tečejo pred eno napsihirano živaljo?!

Zgleda jih še premal pomre, da bi to prepovedal, ker če že ne bojo zarad mučenja živali, pol bojo mogoče vsaj zarad smrtnih žrtev.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 08. Jul. 2007 21:58

Tole z biki (ko je ravno zdle aktualno) je tud men čist mimo! Halo no, pa kakšni ljudje se grejo take fore?? Sploh pa ko so v Španiji ful bikoborbe popularne, folk cel vesel hodi to gledat, kak se dva bika tam pobijata, mislim a res nobenmu od njih ne kapne kak je pravzaprav bolano to??? Js bi to takoj prepovedala. Uboge živali in fukjen folk ko se naslaja ob tem. :roll:
Zadnjič spremenil no angel, dne 08. Jul. 2007 21:58, skupaj popravljeno 1 krat.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
bad girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 11. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bad girl » 17. Jul. 2007 8:08

Meni je ful hudo, ko vem da nekateri mučijo živali iz različnih razlogov :evil: . Ampak jst žal ne moremo kej dost vplivat na to, jst se le prej pozanimam da kozmetični izdelki, ki jih uporabljam, niso bili preizkušeni na živalih.

Pa tudi PROTI krznu sem fuuul!!!! Sm se kar zjokala :( k sm vidla filmček kako mučijo lisičke, kune, tjulne in take živali le za en kurčev plašč, za presrane ljudi, k bi jih glih poslala nekam!!!


KRZNO NOSIJO LEPE ŽIVALI IN GRDI LJUDJE!!!!!!!!!!!!!!!
(Svetlana Makarovič)
SEX, DRUGS & ROCK`N`ROLL!
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 05. Avg. 2007 23:21

jst sm tut dodala en filmček o mučenju živali... Sam bolj krutega kot je ta pa ga še nism vidla!! gre za mučenje za krzno!! živali žive slečejo iz kože!! Na posnetku boste vidli kako mladega psička neka svinja sleče iz kože in ker se psiček upira, ga ta tepe z nožem, mu parkrat stopi za vrat, mu stoji na glavi... ZDEJ PA USI TISTI KI NOSTIE KRZNO AL PA K UPORABLJATE IZDELKE KI TESTIRAJO NA ŽIVALIH - MALO SE ZAMISLITE NAD SABO IN POGLEJTE FILMČEK!!!

Klik
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 08. Avg. 2007 10:44

Mislim, da spodnje besedilo tudi sodi v tole rubriko:

Posebno opozorilo vsem, ki se ukvarjate s tako ali drugačno oddajo živali

Ženska na spodnji sliki ima hudo
dolgo zgodovino nabav in "odmetavanj " živali. Živali muči in ubija.
Zelo je poznana v "mačkarskih krogih", pasemskih, vsi
vzreditelji so opozorjeni nanjo in tudi pri iskanju posvojenih jo
dobro poznajo. Tako da tisti, ki oddajate živali, bodite pozorni na to
žensko - NIKAR ji ne dajte živali! Tudi pudeljček Max, ki ga je vzela
iz Zonzanija je mrtev.
Ženska uporablja različne nicke, podpisuje se kot Tatjana, psenicnyik ipd.

Slika
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
**nana**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 19. 10. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a **nana** » 11. Avg. 2007 16:17

ko znajo bit eni ljudje pokvarjeni.. ne prenašam tega..
živali se mi smilijo.. takod a tudi ne jem mesa,že 13 let..od malega praktično..
in gabijo se mi ljudje ki ubijejo žival zato da bi bili fino oblečeni!!!!!!!
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 13. Avg. 2007 14:48

Človek je na tem planetu zasledovalec, ki si je podredil vso živo in neživo naravo (povzeto po besedah Mische De Fonsece). Človek misli, da lahko dela vse- uporablja živalsko krzno za plašče, živali za sproščanje jeze in frustracij in podobno. In kaj je najbolj absurdno pri vsej tej stvari? Večina psov, ki se nahaja v azilu, kjer redno sprehajam pse, je navkljub izredno slabim izkušnjam s človekom še vedno naivno zaupljiva. Udarci ne morejo uničiti iskrene in vdane pasje, mačje in še kake živalske ljubezni. Mislimo si, hja, psu ali mački bom nudil dom, pa bo- pa še kako mi je lahko hvaležna. Naivno hvaležna, vsaj velikokrat se izkaže tako.

Vsi, ki mučijo živali naj se pogledajo v ogledalo in se vprašajo, kako bi se sami počutili, če bi nekdo z njimi ravnal enako. Odgovora na njihova vprašanja ne poznam, sem pa 100% prepričana, da ne bi bili sposobni dajati ljubezni tako kot jo dajo mučene živali. Pa naj pravijo, da nimajo razuma, kakorkoli. Včasih je več kot razum vredna iskrena ljubezen!
wentaholic babe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 3. 1. 2007
Kraj: The World

Neprebrana objavaNapisal/-a wentaholic babe » 07. Sep. 2007 21:58

vidim da ste se tukaj že precej razgovorili o tej temi. bom rekla da sama tudi nisem najbolj popolna, da ne uporabljam niti enega od teh izdelkov. pred približno 5 meseci sem postala vegetarijanka z enim samim razlogom. ker sem vodela, da imam doma vse te izdelke prav sama. in še tisti dan sem šla na stran PETA, kjer sem videla le delček filma Earthlings. to me je popolnoma pretreslo!
in zdaj se že od takrat odrekam mesu, in iščem nove proizvode, ki niso testirani. in sem kar uspešna. ne bom začela govoriti,da bi morali biti vsi ljudje v sloveniji vegetarijanci in takšni ki ne bi uporabljali takšne izdelke.
v ameriki pa se mi zdi, da nisi najbolj pristna oseba, če živiš tako, saj je tam žival obravnavana kot le neka smet in money making machine. slovenija je še kar dosledna. je pa moje življenje veliko bolj polni on veselo odkar se tako zavzemam za pravice( zaenkrat samo pri svoji komaj 17-letni duši).

se opravičujem, ker vem da to ni tema ravno o vegetarijanstvu, je pa malo povezana.

aha, pa še tole. Jared Leto mi je nekakšen idol pri vsem tem(kot vegetarijanec in zavzet za čisti planet)
:D
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 18. Nov. 2007 21:50

Pozna kdo kakšno stran kjer je napisano o tem kako se izdeluje krzno?
imam seminarsko za maturo z naslovo agresivnost na živalmi in bi mi prav prišlo kaj takega pa tudi, če kdo pozna kakšno literaturo na to temo, če lahko pove!
hvala
Uporabniški avatar
Lil`Bee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 2. 11. 2007
Kraj: otok Ajaja

Neprebrana objavaNapisal/-a Lil`Bee » 18. Nov. 2007 21:53

Imam že itq slabo vest vsakič, ko grem v kopalnico pa pomislim, da je bilo vse to kar mažem po telesu pa po laseh verjetno testirano na živalih.. Enkrat so bili tudi neki posnetki na Preverjeno, kako prevažajo živino. Ne vem...Welcome to Babilon!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov