Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 21. Sep. 2009 20:56

ker je groziu, seveda ne nam direktno, ampak je ostalim sosedom govoru da mu gre nas pes na zivce, tko da 1+1... :evil: od tega je 6 let pa ga se zdej niti ne pogledam!!
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 23. Sep. 2009 12:05

mene zanima ena stvar.. kako je s prijavo? ker mamo blizu naše hiše enga, ki muči konje.. tolikokrat je že plačal, ampak še vedno jih ima..
zakaj pri nam nimajo tako, da se žival odvzame?

lahko pa samo napišem pod kakšnimi pogoji živijo konji.. ima 3 konje, ki so noč in dan zunaj, brez vode.. suhi niso pretirani, ker ljudje v naši vasi skrbijo za njih in jim nosijo hrano.. vse bi še bilo vredu, ampak ti konji so polni ran, ki jih imajo že dolgo, zato se tam nabirajo muhe in se jim gnoji :? verjetno pa enega hkrati še tako srbi, da si tisto rano grize in ima vedno večjo..

js sm že prijavila, vedno so mi rekli, da bojo sami naprej urejali.. pa kakšen sistem mamo to v državi, da niso sposobni odvzet teh konjev? bolje je gledat živali kako trpijo al kaj :? res, meni gre na jok, ko jih vidim ampak ne vem več kaj storiti..



če govorim o mučenju, ne razumem takih ljudi res.. js imam sama neznansko rada živali, ne bi je mogla niti udariti.. smo meli že soseda, ki nam je prejšnjo mačko ustrelil z zračno pištolo v trebuh, da je bilo treba šivati.. zdajšnjo mačko, ko imamo pa se tudi boji, s strahom gleda tja na njihovo hišo, ker je parkrat tudi že šepala ko je prišla domov.. kot bi jo nekdo natepel.. upam, da se usaj takim ljudem kdaj vrne v življenju! :frown:

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Sep. 2009 13:33

Imamo tudi pri nas ustrezne službe, ki lahko odvzamejo žival.
Najbolje je, da fotografiraš stanje (pazi, da ne boš pri tem stala na zasebnem ozemlju lastnika konj), zapišeš vse, kar veš, poveš, da si že prijavila in da ni bilo sprememb itd itd - skatka, vse kar veš o situaciji. Zahtevaj, da te obveščajo o napredovanju (v tem primeru jim moraš dati svoje podatke, itak ne smejo javno razpolagati z njimi, če bodo, prijaviš še njih). Pošlji priporočeno po pošti na vet. inšpekcijo, ki je zadolžena za vaš kraj in še po mejlu.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 23. Sep. 2009 18:41

hvala za odgovor, hotla sm vprašat še tukaj, če ma katera že izkušnje.. je res šlo že predaleč.. se mi tako smilijo, da moram ukrepat, ker je težko gledat :?

vam poročam kako se bo izteklo, upam da najboljše ^^

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Nov. 2009 10:02

Bom dala kar sem, ker preprodaja in prodaja nerodovniških živali, zame ni nič drugega kot mučenje:

začne se pri okoli 3:55

http://tvslo.si/predvajaj/posebna-ponud ... .49555778/
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 10. Dec. 2009 4:33

http://24ur.com/bin/video.php?media_id= ... id=3193617

video mučenja živali:

http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp

Drugače pa se je na FB stran USTAVIMO PREPRODAJO BOLNIH PSOV V ŠKOFJI VASI -CELJE (Ivan Matoša, Zoo Ara) ...ne delam reklame, nisem organizatorka strani! Enostavno že 4 ure samo gledam, poslušam, berem material na internetu glede mučenja in me je groza...dobenih kazni v sloveniji ni, ni čudno da je tako, torej država podpira mučenje živali!

Ne vem kaj lahko kot navadni smrtnik naredim, da se vsaj tega idiota onemogoči, če pa je v videu jasno povedano, da zakon ne omogoča prepovedi prodaje živali, kljub temu da se napake ponavljajo... Torej naj sedim za računalnikom in gledam to, al se naj v prihodnje izogibam takim linkom?

Za poskus napada na Pahorja 11 let zapora, to pa...

Ne more društvo za zaščito živali odvzet živali, če je mučena? oz. če življenjske razmere niso ustrezne?

mogoče preveč gledam animal planet, oziroma, še samo to gledam, pa je v tem primeru amerika res predaleč, da pričakujem da se mučeno žival odvzame lastniku, če se ga že kaznuje ne...

Torej na konec posta bom še prilepila sliko, ki mi požene mravljince po telesu vsakič ko jo vidim...mam jo na računalniku, ampak ne vem kak? na shrani.si ne gre...med pogostimi vprašanji pa tudi ne piše...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Dec. 2009 17:58

No, ko smo že o prepordaji, prodaji in podobne stele.... NI nobena skrivnost da sem absolutno proti reji, vzgajanju in prodaji živali (rodonvik ali brez), ampak zakon živali še vedno in jih verjetno tudi vedno bo (vsaj dokler ne bom jaz ministrica za kmetijstvo, gozdarstv in prehrano pod katerega spada Veterinarska uprava RS) tretira kot predmete, in ne kot živa bitja. Matoša, ko je že ravno izpostavljen, je dobil že več kazenskih ovadb, ki pa mu očitno nič ne hasnejo. Še vedno pa del krivde nosijo tudi ljudje, ki pri njem kupujejo, zato sem asbolutno za osveščanje kaj se pri takšnih vzrediteljih dogaja, ker ''foh'' jim bo propadel edinole tako, da ne bo imel več kupcev.

Kar se zakonika tiče je res kriza, največja denarna kazen je namreč 800€, pa še vpršanje kdo sploh dobi to. Vet. inšekcijska služba v Slveniji je res sramota, leni so ko fuks in grejo raj rubit kake kmete pri izmerjavi parcel, ker od tam lahka doprinese kake par tavžnt evrov. Bedniki.

@Veron|ka: sporoči, kako bo šlo s tvojo prijavo. Ko sem brala tvoje poste me je kar zmrazilo. Bom se malo poglobila še malo v zakonodajo, čeprav moram reči, da še nisem videla primera, ko bi nekomu odvzeli živali in mu nato prepovedali nadaljno rejo.
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 10. Dec. 2009 18:20

Tearjeker je pol moja sestra poslikala vse in dala prijavo.. nič anonimke.. zdaj je situacija vsaj taka, da jih je zaprl v hlev, ampak vseeno živijo v obupnih razmerah.. dobil je že toliko prijav pa se še ni nič izboljšalo.. vedno plača tisto, namesto da bi poskrbel raje za konje.. so zdaj v hlevu, kjer je taka luknjasta streha, da si ne upam pomislit kako bo čez zimo.. če bo treba, bomo pa še enkrat prijavili.. :?

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Dec. 2009 19:40

No, če ne druga stra zdramili inšpektorat! To je že napredek. Drugače pa, ukrepat naprej. Problem je le, da je včasih težko priskrbeti fotografije, ker če slikaš iz ozemlja lastnika, lahko imaš ti več pi*darij, kot on. Tak da, če se bo le dalo, slikajta vsaj streho ali kaj.

Čudno mi pa je, da so inšektorji videli kakšni so konji, in niso ukrepali glede tega, da bi jim odredili vsaj zdravljenje ali kaj podobnega. Čeprav itak, edino pravilno bi bilo da bi mu konje odvzeli.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 07. Jan. 2010 11:41

Punce, rabim vašo pomoč!

Danes sem se pogovarjala z gospo, ki mi je rekla, da ima njen sosed dva konja, za katera ne skrbi tako kot je treba (ne spoznam se ravno na konje, tako da po pravici povedano ne vem, kaj on narobe dela, rekla pa je, da sta zelo zanemarjena in glede na to, da se ženska kr spozna na take zadeve, mislim, da mora biti res nekaj narobe). Dala je tudi že prijavo, ampak dokler žival ne kaže resnih znakov, da je njeno življenje ogroženo, oni ne ukrepajo. Kaj narediti?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 07. Jan. 2010 13:00

Kje pa je to?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 07. Jan. 2010 13:45

Okolica Maribora, kje točno pa ne bi vedela, ker ne poznam te gospe preveč dobro.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 19. Jan. 2010 20:31

joooj js bi našo kužko kr dala tkole za en dan u take razmere (mislm, kok se majo eni fletn u primerjavi z drugimi)...žalostno. js bi vsakmu k muč živali nardila točn to kar on živali... :evil: pa nj crkne, na tak ali drugačn način!

drugač je pa pr nas zanimiva situacija - namreč pr sosedih imajo 4 velike pse, tri psičke so notr in je nasploh lepo poskrbljeno zanje(dve sta službena psa), tretji(pes) je bil službeni, pa je zdej odslužil svoje in je doma. v kakšnih razmerah? ima ogromen ograjen vrt, veliko leseno kletko (recimo 5x5m) in noter izolirano kočo. ampak problem je pa kle da ga sploh nikol ven ne peljejo (res da ima ful ful placa ampak useeno se mi zdi da more it kdaj pa kdaj mal vn - če pogledam, naša gre vsak dan za 4 ure) in sploh ne vidim da bi kdaj dobil za jest. vsak dan mu dajo samo eno govejo kost, tako ki jo ima naša za zvečer, za grickat...pes je totalno shujšan, cele noči laja in meče okoli svojo prazno skledo.. zdej mu mi dajemo kar naša ne poje, kakšne ostanke od kosila in kdaj pa kdaj kašn briket. težko bi rekla da je na dane razmere to mučenje živali, ampak po drugi strani...
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 19. Jan. 2010 20:43

Pravilnik o zaščiti hišnih živali

3. člen
(naloge skrbnika hišne živali)
(1) Skrbnik hišnih živali (v nadaljnjem besedilu: žival) mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.
(2) Skrbnik živali mora zagotoviti ustrezno namestitev in skrb za živali z upoštevanjem etoloških potreb glede na vrsto živali in še posebej zagotoviti:
1. kakovostno in količinsko ustrezno hrano in vodo;

2. ustrezno gibanje živali glede na vrsto;
3. ukrepe, ki preprečijo pobeg živali.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 19. Jan. 2010 22:20

inaa zakaj pa teh sosedov ne opozorite, da naj poskrbijo tudi za tega kužka in jim drugače zagrozite s prijavo?
Če bi mela jst slučajno pištolo pr seb in bi vidla nekoga da pretepa psa,res tko na hard oz kakorkoli drugače res muči psa, pomoje sploh ne bi pomislla na posledice ampak ga kr šutnla :evil: Moja sanjska služba bi bla hodit po domovih in reševat take živali,zraven pa konkretno in na polno res kaznovat mučitelja. Milo za žajfo!!
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov