Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 26. Avg. 2007 17:17

Takoj jutri se spokaj podnujno k veterinarju (in za božjo voljo prosim te nič ga špricat z ničemer)!!! :schlaumeier:
Kolk boš plačala nevem, ker nevem kaj mu je & kakšno bo zdravljenje - vendar, če maš ti svojga pujska rada ti nebo škoda dat tistih par evrov!!

Naše so mele neke male parazite, žužke al kaj js vem kaj... pa je dala vsaki pol ampule & smo plačali ene 5€. Samo ni bilo pa tako hudo kot s tvojim in dvomim da je isto.

Kje so ti rekli da je mogoče alergičen na žagovino + kje so ti dali/svetovali to pršilo??
Za vnaprej, če vidiš da s tvojim pujskom nekaj ni vredu se spokaj z njim k veterinarju - vsak zna bit pameten in svetovat, vendar ni nujno da je to za tvojga pujska najbolše!

Preden boš šla mu lepo očisti kletko, itd. pa kakšne priboljške ki jih ima rad vzemi sabo (malo mu jih daj že prej, da se bo malo potolažil).

Srečno, dobr opravta pa poročaj :wink:
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 26. Avg. 2007 21:51

@tanika:
z eno besedo garje...ali kak drug zajedalec..podnujno ga pelji k veterinarju...da mu vzame ostružek...in potem na podlagi tega ugotovi kaj je narobe...pa da dobi zdravila, da se mu te rane pozdravijo..same od sebe se mu sigurno ne bodo pa zagotovo zelo trpi...lahko pa računaš, da boš prvič plačala okoli 40e...tako so realne cene..ampak, če ga imaš rada...je to ta mala stvar...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 29. Avg. 2007 13:09

smo jim malo omejili sončnice zdej, ker zredit se pa res ne rabjo (laufanje po hiši in zunaj po dvorišču jih rešuje) :D

mene zdej zanima kaj je zdej s pujskom od tanike*?? :?
bloom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom » 27. Sep. 2007 7:25

Link, kjer najdeš vse kar hočeš vedeti o morskih prašičkih.
Klik
???
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ??? » 06. Okt. 2007 19:30

Morate si ogledati tele slikice: Klik
Uporabniški avatar
liliya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 18. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a liliya » 13. Okt. 2007 16:55

js mam tut 2 morska prašička. u bistvu smo kupl eno samiičko ampak je bla breja, pa sploh nismo vedl tega kr so nam rekl da smo kupil samčka, v resnici je bla pa breja samička :D in pol je skotila enga mladička(punčko) pa sta kr skup ostali in se dobr razumta in vse. sam zdej so pa tamali samički ful zobje zrastl in so predougi pa bl težko je, pa nevem zdj a jo pelemo k veterinarju, da ji bo on skrajšu zobke al kaj nj nrdimo, ker nekje piše da če ma predouge zobe, ji jih lahko kr sami skrajšamo s kleščami.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 13. Okt. 2007 21:44

^^Če še nimata pujske v kletki tistga kamna za brušenje zob (ponavad je mineralni al pa s kšnim okusom), pol jima ga nabav. Sicr pa če se ti res zdi, da ma predouge zobke, jo pel k veterinarju, da to on nrdi - vsaj zase vem, da si neb upala kr na pamet odščipavat zobe mojima pujskoma :freak: (vsaj ta prvič ti loh pokaže, če hočeš to pol sama izvajat)
???
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ??? » 14. Okt. 2007 19:41

Tut v nadaljne ne sam odščipavat zobe... :? pa saj niso nohti :eek:
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 14. Nov. 2007 23:07

Oh.. ko se bliža konec tedna in s tem odhod domov prov komaj čakam - da spet vidim (poleg domačih seveda) še naš živalski kotiček..

Naše so postale tako scrkljane, da bolj že res nevem če bi lahko bile.. Prov pogrešam te cukre debele, da se spet crkljamo in spimo pred TVjem, pa da se jim spet malo nasmejim :love:

Se pa ful bojim, da bojo zaradi debelosti umrle.. koliko kg majo kaj vaši pujski & kako jih hranite?
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Nov. 2007 8:56

jaz sem moja dva imela že enih parkrat na dieti...ker sta bila čisto preveč okrogla...
ja..lahko umrejo od debelosti...sploh če laufajo sem in tja, jih lahko zadane kap...ker imajo blazno občutljive srčke...
kakih par dni jima malo šparaj suho hrano..ker ta blazno redi...pa naj papcata samo kakšno solatko...pa bo verjetno kar hitro viden efekt...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
???
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ??? » 15. Nov. 2007 16:19

keya napisal/-a:Se pa ful bojim, da bojo zaradi debelosti umrle.. koliko kg majo kaj vaši pujski & kako jih hranite?


Je res da imajo šibko srče Samčki idealna teža ogrog 1 kg do 1,1 kg samičke pa tam od 800g-900g ;) Ja briketi so redilni, malo šparaj- solate mp-ji naj nebi jedli ( oz. malo) zaradi velike vsebnosti vode in ker je mehka. Lahko dobijo drisko :wink:
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Nov. 2007 17:38

moja dva jesta solato...je bilo zmeraj vse v redu...tudi veterinar ni nič rekel, da ne bi smela...edino zelja in podobnega kar napenja ne smejo jesti...zaradi majčkenih in občutljivih želodčkov...pa pikant tud ne...
drugače pa moja dva jesta zelenjavo, ki jo tudi jaz jem surovo...razen seveda kakšnih izjem..ker nimamo istih želodčkov...pa nismo nikoli imeli težav...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 15. Nov. 2007 21:58

Naše pojejo veliko solate, pa še več trave.. samo niso še nikoli imele driske zarad tega, pa tud nism nikol slišala, da bi blo kaj narobe zaradi solate :?

Uff, očitno bo treba res malo suho hrano umaknit.. mislim prov za par dni jim ne mislim, ampak tak.. da se jim da 2x na dan recimo, da malo pojejo potem pa umakne, tako da nimajo cel dan tega na razpolago - bi to pomagalo?

Samo nevem kako bi jih potem zaposlili.. prej ko je bilo dovolj toplo, so šle vn na dvorišče kadar so hotele, so mele kaj za počet (skos so se sprehajale iz dnevne na dvorišče), zdej pa nevem kako bi jih zaposlili, da nebo skos fehtale hrane?
Tako da.. kako jih vi kaj zaposlite, da imajo kaj za delat & da se ne dolgočasijo?? - upam namreč na to, da bi jih tako zaposlili, da nebi skos na hrano misnle :D (mnja, vem da skoraj ni možnosti, da pujske nebi na hrano misnle, samo probala pa bi) :D
Majo vaši kakšne igračke al kaj?
???
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ??? » 15. Nov. 2007 22:42

Suha hrana ni poglavitna hrana, zato je vredu tudi če je ni na seznamu prehrane tvojim mp-jev. Jst suho hrano dajem kot posladek. Jst mislim, da če jim narediš kakšno ograjo še poleg kletke in jih daš tja za nekaj časa. Drugače pa itq to niso kot hrčki k bi skos laufal :D . Ni problema-lahko mislijo na hrano in jim tudi dajaj zelenjavo ! (pa sej u bistvu je to vse kar počnejo u svojmu lajfu :twisted: ) Ja no igračk nimam, samo moja skos posodo prevrača pa jo mege po kletki :P :roll:
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 15. Nov. 2007 22:59

@???:
naše so itak skoos spuščene, razen ponoči jih zapremo, tako da se prosto sprehajajo po hiši (no, dnevni sobi večinoma) :P

Sej sm na eni od prejšnjih strani opisala kako majo zrihtano ;) pa povej, če niso ko prave prinčipese? :D

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov