Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 25. Jul. 2007 23:28

joj ne šampon.. :nein:
samo voda, pravijo da jim šamponi izsušujejo kožo...

močno dvomim da jih bomo kopali ko bo hladneje, zdej jih samo ko jim je prevroče, ker če ni tako vroče ko je bilo prejšni teden.... moraš ful pazit na temp. vode in zraka v prostoru kjer jih kopaš - so zelo občutljivi!! temp. mora biti dovolj visoka tudi ko se sušijo..
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 26. Jul. 2007 22:31

Jz svojih pujskov sploh nikol ne kopam, ker mislim, da to sploh ni pametno... :?
Uporabniški avatar
yust me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a yust me » 30. Jul. 2007 15:21

Jst sm mojga tko al tko sam enkrat-nekje sm prebrala da se bojijo vode ampak jst sm ga dala mal na travnik de se je detelje pa regrada najedu in je biu res fuuul umazan...no ampak mi po tistm niti na misel več ne pride, da bi ga še kdaj-mi je tok u luft skaku de sm misla de naju bo oba ubiu.
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 30. Jul. 2007 21:57

ja ampak moji prašički se tok praskajo če jih ne okopam... :oops:
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 31. Jul. 2007 10:30

najbrž se praskajo ravno od kopanja...jaz sem jih samo enkrat umivala...pa še za to so mi dali suh šampon...in sem ju potem razčesala...
najbrž je njihova koža že toliko prizadeta, da jih zmeraj srbi...raje ju pelji k veterinarju, da popravite že nastalo škodo..
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 31. Jul. 2007 12:10

^^jaz sem pa mislila da jih srbi od vsega tistega praha od žagovine...kaj pa vem....saj se praskajo tudi v ZOO trgovini...
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 03. Avg. 2007 11:10

LaBonita pelji jih k veterinarju, za zgubit nimaš kaj, naj ti jih malo pregleda pa vprašaj zakaj se toliko praskajo..
nevem pa če se praskajo zaradi kopanja - od bratranca pujsa niso nikoli kopali pa se vseeno praska :?

mi smo naše prinčipese peljali, ko so imele neke zajedalce (al kerga boga že, neka mini mini stvorenja k so meni zgledala ko kakšna smetka).. pa je vsaki pol ampule nakapala na vrat pa je blo ql :)
samo nebi o tem kako so bile prestrašene tam na uni mizi, ena mi je v rokav od jakne zlezla :lach:
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 03. Avg. 2007 15:47

ne ker moji prašički se ful radi kopajo...pa saj če so v naravi tudi niso celo življenje na suhem... :gruebel: sedaj jih ne bom več z baby šamponom ampak samo z vodo..ker res uživajo..in jih je lepo gledat :D

Vprašanje za vse ki imate morske prašičke
zanima me, kje v hiši oz. stanovanju imate svoje morske prašičke....v svoji sobi, na hodniku, dnevni, pri oknih...zanima me, ker nevem kam naj postavim njihovo kletko, da bi se počutili udobno...
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 07. Avg. 2007 10:19

mi jih mamo v dnevni sobi (ker se tu največ zadržujemo) v kotu - pod mizico od tamale (gor je pa kletka od našga ptiča).. itak so zaprte samo ponoči, drugače so spuščene in se prosto sprehajajo po hiši in ven na dvorišče.. zdraven kletke imajo pa še vsaka svoj karton od mleka (če se hočejo skriti) in moje stare hlače (trenerka), če hočejo prinčipese lepo ležat na mehkem :D

mislim da jim nič ne manjka? :lach:

vem pa da majo eni svojega pujsa na stopnišču ali pa v kleti... :( tako da nima nič družbe čez dan (vsaj veliko večino dneva ne) in tudi skrbijo bolj bogo zanga.. ko grejo kam na dopust pa je v oskrbi moje tete & takrat revšče vsaj malo pride k sebi :)

daj jih nekam kjer bojo imeli družbo večino dneva, vendar pazi da ne bojo kje na prepihu (ta občutljiva bitjeca se hitro prehladijo)
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 07. Avg. 2007 19:08

sem ostala brez besed....kako to, da imajo pogum se sprehajati prosto po hiši...pa ti ne uidejo za omaro...? :eek: ker moji dve ljubici sta ful plašni...pa tudi radi kakata, tako da nevem kako bi zgledalo da bi jih kar spustila po dnevni sobi :? mislim da bi bila mama res ful vesela :razz: :D
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 13. Avg. 2007 13:09

naši prinčišesi se sprehajata po dnevni največ.. po kuhinji kadar želita ven (morata čez kuhinjo da prideta na hodnik) ter kadar prosita za hrano :) včasih jih še moja soba zamika malo, samo to je res bolj poredko..

drugače smo pa zrihtali tako, da v dnevni ne moreta nikamor za omaro/sedežno/.. pa tudi kabli so vsi na varnem :D
čeprav so en kabel od laptopa že probale :oops:

kar se pa kakanja tiče.. tudi če se slučajno kje pokakata samo pometemo, itak so bobki pa še preproge nimamo - velik + za njiju, drugače se nebi kr tako sprehajale :P edino na hodniku je tepih, tam jima pa dogaja na veliko (ker jima ne drsi) :D

LaBonita kakšni sta tvoji?
Mi mamo dve črno-rjavi kratkodlaki pujsi.. bajsiki :lach:
(vsaka ima namreč dobro kilo)
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 13. Avg. 2007 13:13

uuu dobro kilo? :D
jaz imam dve, sta še dokaj mladi, ena je par mesecev starejša in izgleda kot buhteljček, ta druga pa se počasi redi :D samo lahko imata obe skupaj eno kilo :D
drugače pa je ena taka rjavo bela, kot srnica je, ta druga pa je bela
ful sta srčkani :P ampak plašni :(
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 13. Avg. 2007 13:50

uu..obe imata samički..lahko pa vama jaz moja dva mačota malo na obisk pripeljem :Dpa kak biznis naredimo...potem z mladički mislim... :D
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 24. Avg. 2007 12:46

naše prinčipese so občasno tudi za kak vroč zmenek :lach: sam posledice.. na-a, dost mamo dve pujsike & nevem kk bi se za pobe končalo to srečanje :lach:

Vprašanje:
Lahko dovolimo pujsam, da demolirajo sončnico?? Eno majhno zrelo (semena) hočjo celo pojest, z listi vred.. pa nevem če lahko? :?

Sam so lumpe... malo fajn preveč pogumne so postale, pobegnejo pa jih probi dobit na finto da pridejo notr (še posebi tastarejša, mamica je od hudiča).. če nočejo notri se skrijejo, pol maš pa zaposlitev za pol ure min. :lach:
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 26. Avg. 2007 13:04

Novo vprašanje:
moj morski prašiček se že neki časa grozn praska pa grize, da je čist krvav pa še dlake so mu začele odpadat tko da je na mestih čist brez dlake. sploh ne vm kaj nej več nardim. rekl so da je mogoče alergičn na žaganje in sm probala brez pa ni nič pomagal. a mogoče kera ve kaj je narobe. dobila sm sicer neki za pršit sam me je strah dat tist gor ker ma ful rane pa da nebi blo hujš. a kera ve kaj bi blo to al ga morm veterinarju pelat. a mogoče kera ve kok pride sam pregled pa to ker nism mela še nobene živali tko da pojma nimam kakšne so cene????

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]