Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lúthien
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 9. 2008
Kraj: Celje/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lúthien » 24. Sep. 2008 12:16

Tudi meni doma dneve lepša morski prašiček, ki smo ga vsi vzljubili in ga imamo družinskega člana. Rad je na rokah, obožuje solato in ob tem zadovoljno cvili ter nas spravlja v smeh.
irma89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 25. 9. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a irma89 » 25. Sep. 2008 21:28

Jst sem pa svojega prvega morskega prašička dobila 1 leto in pol nazaj.ime mu je pepi, kmalu smo ga v murglah kastriral in je dobil družbo ki smo jo poimenovali čopka ki je nažalost 2 meseca nazaj umrla zaradi pljučnice.neuspešno zdravljenje je bilo mučno zame in zanjo, hraniti sem jo morala s frutkom in dajati zdravila,odpovedala sem se tudi morju samo da bi bila z njo.ko sem jo odpelala potem k veterinarju je rekel da jo bodo obdržali za kšna dva dni da ji bodo pomagali me je pa isto popoudne klical veterinar če jo lahko uspava ker je imela napade...ko sem jo šla pogledat sm ful jokala in evo zdj tud jokam :roll: njena slika pa visi na zidu nad računalnikom tako da se lahko še vedno pogovarjam z njo :razz: takele male živalce ti hitro k srcu prirastejo! no pepiju smo pa kupili novo družbo in ime ji je bučka :D ,ki nas je pa mesec nazaj presenetla in rodila 3 mladičke žal le eden živ in smo ga poimenovali srečko, čist beu je ful cotkan, bučka je bla pa noseča že iz trgovine.no in sedaj imam že tri prašičk ki me vedno ko domol pridem pozdravijo z žvižganjem in komaj čakajo na korenček :D se pa veselimo kmalu prihod družbe za srečkota :D
irma89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 25. 9. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a irma89 » 25. Sep. 2008 21:36

drgač pa pepi lula in kaka vedno v isti kot, samički bučki pa ne pusti lulat v hiški jo kr vn zrine,smrdi tud ne!kopam pa jih usake toliko časa,ceu cirkus je tole k se ful vode bojijo,čeprou sm vidla na animal planet da eni clo plavat znajo! zjutri me pa vedno zbudijo k začnejo po rešetkah grist in se ful sliš in cviljo zjutri ful k so navajeni na pribolšek takoj k se zbudim :D
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 05. Okt. 2008 12:15

Žal mi je za tvojo pujso :(

Kakšen pa je bil pujs, ko je ni bilo več? Jo je zelo pogrešal? Je novo pujso takoj sprejel, ali jo je kaj zavračal?

Pa še zanima me imaš sedaj vse tri pujse v eni kletki?

Lp
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 25. Nov. 2008 23:29

živjo

mene pa zanima če so vaši pujski tut tko nori na vaše lase kot moj :?:
enkrat mi je šel za vrat in bil kar nekaj časa tam, js sm gledala tv in nism bla tok pozorna in kar naenkrat zagledam šop las na kavču :D
in večkrat k ga crklam kr sili gor k lasem k bi jih rad grizu al jedu al ne vem kaj bi sploh rad z njimi :D
a je loh kej narobe če poje kšn las?
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 26. Nov. 2008 9:14

Jaa cela je vesela da mi lahk gre za vrat in začne lase grizt :D pa sej verjetn jih ne je..to so pač glodalci, morjo skoz met neki v delu :)
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 01. Feb. 2010 15:56

mene pa nekaj zanima....se vam zdi full narobe da imas samo enega pujska?
barbkaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 14. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a barbkaa » 01. Feb. 2010 16:06

jaz sem mela samo enega in.. zakaj bi blo to tak narobe? boljše, da maš samo enega, kot pa da maš potem mladičke in jih nimaš kam za dat in jih po možnosti še kdo kdaj ubije...

jaz sem za mojega leto skrbela, sem ga čez dan tudi cartala, je bil spuščen, se igral... in dvomim, da je bil osamljen in mu je kaj manjkalo. :D
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 01. Feb. 2010 17:05

ves kaj...povsod berem da morata bit dva ker so precej družabne živali in naj bi bili sami zelo osamljeni (lahko tudi dve samički)...nimam pa prostora za tako veliko kletko da bi lahko vzela dva :?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 01. Feb. 2010 17:06

Mislim, da bi bil družbe zelo vesel.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 02. Feb. 2010 10:05

a pol mislis da pujsek ne bi bil primeren zame :cry: ? ker sem brala da dva rabita kletko dolgo najmanj 127cm :?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 02. Feb. 2010 12:29

A ne bi šlo večje kupit? Pa če ju imaš spuščena veliko, mislim, da ne bi bilo problemov.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 02. Feb. 2010 16:52

ves kaj razmisljam....zdej sem vse premerila :) . ce naprimer kupim kletko dolgo 100 cm in imam notri dva pujska ne...a bi mogoce se slo nekako da za takrat ko me ni kupim tisto ograjico ki je za zunaj pa jo dam okrog kletke, vratca pa odprta in imata takrat ko sta sama vec prostora? ukvarjala bi se pa itak full z njima.
rajs vidim da jih nimam ce jima ne morem vseh potreb zadovoljit ceprav imela bi jih pa full :?

tako sem mislila...
http://www.bolha.com/oglas3532939/ograd ... je-ali-vrt
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 02. Feb. 2010 20:16

To je vsekakor dobra ideja! Moje mnenje je pač-kaj koristi enemu palača, če more sam v njej sedet...
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 02. Feb. 2010 20:26

ja sej je prou da mi poves....ker hrckov sem imela full. ima tako fajn kletko :razz: ! polno tunelckov :P . prasicka pa se nisem imela :?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov