Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 15. Avg. 2008 18:48

plesalka... kaj pa ko bi ji na dno postlala s peskom ki ga kupiš za muce... potem pa gor žaganje ali ap seno... samo žaganje zelo slabo vpija vso mokroto ... jaz moji na dno nasipljem tega peska in pol zamenjam čez kakšen teden...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 16. Avg. 2008 22:43

Kaj pa je bilu pujsu da je tako mlad umrl? :(
Uporabniški avatar
ashi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ashi » 20. Avg. 2008 9:41

*hox* napisal/-a:Mi našmu pujsu čistimo prbl. 1x tedensko in nič ne smrdi. Hrček recimo smrdi ful bolj.


draga moja, sama sem PONOSNA lastnica hrčka.. in verjemi mi.. če skrbiš za zival, ne smrdi nobena... in iz mojih izkušenj je hrček manj smrdljiv oz. sploh ne smrdil.. pa še ne kaka in lula nenadzorovano kot m prašiček.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Avg. 2008 12:27

torej.če bom ga že imela, bom si ga kupila iz domače vzreje, navajenega na človeški dotik. mene pa zanimajo bolj praktični podatki, izkušnje, ker literature sem že nekaj dala skozi. se vaši mp-ji odzivajo na ime? mislite, da sta dva preveč za študentsko sobo?ker je bolje da sta dva, ker bosta vsaj do kakih 2 , 3 ure sama.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 22. Avg. 2008 13:15

[quote="ashi"]draga moja, sama sem PONOSNA lastnica hrčka.. in verjemi mi.. če skrbiš za zival, ne smrdi nobena... in iz mojih izkušenj je hrček manj smrdljiv oz. sploh ne smrdil.. pa še ne kaka in lula nenadzorovano kot m prašiček./quote]
Kaj da ne, moj hrček je usak dan tko poscau celo kletko, da je po 2h dneh tooook smrdel.. :roll: Pujsu pa lepo počistim 1x na teden in v tem enem tednu ne smrdi tok, kokr je hrček v 2h dneh. :P
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 22. Avg. 2008 14:00

Tudi moja oba hrčka (pa niti on pred) ne smrdijo. Mogoče si ravno ti naletela na takega, da ti je smrdel :)
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
ashi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ashi » 22. Avg. 2008 14:19

meni pa se zdi da morski prašiček veliko bolj lula kot pa pol manjši hrček... jaz mojemu enx na 2 tedna spucam in NIČ ne smrdi... čudno no...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 22. Avg. 2008 17:20

No, res je možno da sem glih js na enga umazanca naletela :P .. Nisem pa ne pred tistim in ne po njem mela druzga, tko da zagovarjam mojga pujsa. :D
Uporabniški avatar
ashi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ashi » 22. Avg. 2008 17:51

no, če pa nimaš izkušenj več s hrčki pol pa pššš :D ne saj se hecam,...ja očitno si res na umazanča naletela.. ampak garantiram vsem da VEČINA hrčkov ne smrdi... niti ne kaka tak fejst kot morski prašiči... :) drekci so dostio manjsi tsk da... hrčki RULZZZ :) :D
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 22. Avg. 2008 22:43

emanuela napisal/-a:mene pa zanimajo bolj praktični podatki, izkušnje, ker literature sem že nekaj dala skozi. se vaši mp-ji odzivajo na ime? mislite, da sta dva preveč za študentsko sobo?ker je bolje da sta dva, ker bosta vsaj do kakih 2 , 3 ure sama.


Če je sam 2-3 ure to niti ni veliko. Jaz sem imela 2 meseca samo enega, sedaj pa smo mu kupili še babnico in se je pujs čisto spremenil. Veliko bolj je živahten, spuša neke čisto nove zvoke, ki jih prej nisem nikoli slišala. Tako da če mene vprašaš definitivno dva. Najlažje je takoj na začetku (kasneje se lahko zgodi da se bosta tepla). Če bo parček ti priporočam fantka kastrirati, saj verjetno nočeš imeti celo leglov mladičkov. Če pa sta istega spola je pa spet velika verjetnost da se bosta tepla.
Naš je od kar imamo malo čisto drugi pujs. Rad se boža in crklja. Tudi na ime se odziva. Mala je pa bolj navezana nanjga kot na nas. mu je skoz za petami :).

Moraš pa vedeti, da so pujski veliko bolj zahtevni, kot pravijo razne literature. Imajo občutljive dihalne poti...če zbolijo jim je treba takoj nuditi veterinarsko pomoč (2-3 dni čakanja je lahko usodno za njih)- pa tudi veterinar ni vsak vredu za pujse, v Sloveniji jih je nekaj malega, ki se ukvarjajo z eksotičnimi živalimi in jih je zelo priporočljivo tudi peljati tja.

No glede nakupa ti ne priporočam tudi raznih vzrediteljev (nekateri jih gojijo masovno in se jim prav nič lepo ne godi), sigurno je najboljša varianta da kupiš pujsa od koga ki ima doma mladičke. Na raznih živalskih forumih se kar velikokrat najde kdo in jih potem oddajo.
Potrebuje pa kletko vsaj 1mx05,m. Mi imamo sedaj tako, pa je ob vseh posodicah, hiškah in tunelčkih postala že kar malo premajhna.

No jaz si pred nakupom nebi nikoli mislila da znajo biti tako prikupni. Obstaja tudi nekaj "prašičjih" forumov, tam lahko pred nakupom veliko zveš o njih, pa tudi o težavah ki jih imajo nekateri. Je pa res da vsega ne smeš resno jemati. Če bi jaz verjela vsemu kar je napisano bi bila lahko vsak dan pri veterinarju - no ja pač pri določenem obnašanju ki te zanima, ti ponavadi povedo najhujšo možno varianto kar jih ima. Ko se je naš pujs praskal je večina odgovor, da ima zunanje in notranje zajedalce ali kaj podobnega. No veterinar mi je potem povedal da se vsak pujsek veliko praska in z našim ni bilo prav nič narobe. Pač se vsake toliko počoha kot vsi....

Je pa vsak pujs drugačen. Eni so crkljivci drugi pa tako plašni... Jaz ti priporočam da mu na začetku ne daš nobene hiške v kletko, ker se bo zatekel vanjo in potem bo samo notri čepel.Eni si še hrano notri nosijo. Če pa dobi hiško kasneje ko se te že navadi jo pa ponavadi uporablja kadar rabi mir.

Pa res na začetku ko pride pujs v novi dom, kar je zanjga velik stres, takrat ne vanjga preveč rint (čeprav bi ga najraje skoz imela po rokah). Daj mu čas da se navadi na novo okolje. Pogovarjaj se z njim, iz roke mu daj za jesti, pusti da ti roko povoha, in ko se bo ustrašil ter zbežal ga pusti. Vse mora potekati počasi in nevsiljivo, da se te pujs navadi in da dobi zaupanje vate...
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 22. Avg. 2008 22:48

Aja pa še ena stvar, ki jo opažam pri svojih pujsih, najlažja stvar kako dosebiš njegovo zaupanje je hrana, vedno ko prideš k kletki mu daj malo. So pravi mali požeruhi in za hrano naredijo vse :twisted: . Tudi ko ga je treba pregledati (kožo, krempelčke striči, česati ali kaj kar ne marajo) boš s hrano najlažje dosegla svoje....
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Avg. 2008 9:58

krEna napisal/-a: pa tudi veterinar ni vsak vredu za pujse, v Sloveniji jih je nekaj malega, ki se ukvarjajo z eksotičnimi živalimi in jih je zelo priporočljivo tudi peljati tja.


Izogibajte se Trstenjaku!!!On ne zna delat s pujsi!
mojga je zajebu
:evil:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Avg. 2008 10:10

no hvala za vse informacije, ker mi bodo prišle zelo prav.je pa še ena stvar.upam, da ne bom dobila cimre, ki teh živalic ne mara :ertrink:
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 23. Avg. 2008 11:30

Joj prav težko si predstavljam človeka ki teh kepic ne bi vzljubil, ko jih enkrat spozna :D

Večji problem zna biti, če je (ali si), kak asmatik ali pa alergična na dlako.

Kje bo (bosta) pa pujsa čez vikend?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Avg. 2008 13:28

ja nekak sem si predstavljala, da bi ju domov nosila. me pa skrbi, če ne bi bilo to preveč stresno, navsezadnje mp ni pes.še mačkam je grozno. kaj pa pravite na to, da grem v sob zjutraj in pridem v ned zvečer nazaj v študenca?lp

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov