Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Jun. 2007 8:33

LaBonita napisal/-a:s čim ga hranite? kako ga nagradite? kako ga navadite na čistočo?

S hrano, ki jo kupimo v trgovini + solata, zelje, jagode, maline, korenje,...
Nagradim ga z njegovimi bombončki. :D
Navajam ga ne na čistočo, ker ne vem čist kako naj bi to zgledalo :? je na nek način sam navajen in si vedno izbere en kot; drugače pa mu pogosto zamenjamo žaganje, seveda res ne 2x na dan kot je ena napisala, ker to se mi pa zdi 2 much. ;)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Jun. 2007 11:33

^^moram te opozorit, da ni priporočljivo morskim prašičkom dajat zelja...zelje napenja...in to je za njihove mini želodčke lahko smrtno nevarno...prav tako kot fižol, grah, brokoli, cvetača..se jih res odsvetuje...čeprav vem, da imajo zelje zelo radi...jima jaz nikoli ne dam...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Jun. 2007 11:49

^^Vem, sem že slišala za to, vendar so mi rekli v trgovini z malimi živalcami, da če dobiva v majhnih količinah, ne bo nič narobe, itak mu ga pa ne dajem vsak dan, ubistvu ga zdej itak ni, tako da ga ni jedu že lep čas. Drugače pa nisem opazla nobenih sprememb, ko je jedu zelje. :? We'll see. Ga pač ne bo več jedu, če je res lahko tako zelo nevaren.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Jun. 2007 16:47

jaz tudi tega sprva nisem vedela...pa sem jima ga kar pogosto dajala...potem pa sem to prebrala na eni strani o budrah..pa sem takoj nehala...nikoli ne veš kaj pride...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
MonAa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MonAa. » 24. Jun. 2007 1:26

jaz imam dva doma...prvo sem imela enega morskega prašička pa se mi je zdela osamljena pa sem še enga kupila...razumeta se super...sicer sta punčki...imata veliko kletko. menjam jo na 3 dni...vodo menjam vsak dan.na tri tedne ju skopam in porežem kremplje.vsak dan ju vzamem iz kletke in ju malo scrtljam :D hranim ju pa z travo, solato, paradižniki, korenčeki, semeni... drugače pa ju spustim tudi na travo. am...imam poseben glavnik s katerim ju češem in škarjice z katerimi jima režem kremplje... :D imam pa tudi psičko...
Zadnjič spremenil MonAa., dne 25. Jun. 2007 11:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 27. Jun. 2007 21:40

Jst sem na svoji morski prašički otipala eno dosti veliko bulo, ki je prej ni imela in druga ju tudi nima. Najverjetneje je, da gre za kakšen tumor. Ali slučajno kdo od vas ve, kolikšne so šanse za uspešno operacijo in koliko ta stane. Stara je namreč ene štiri leta...
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
MonAa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MonAa. » 28. Jun. 2007 1:05

raje idi k veterinarju...pa bo on natančneje pogledal...mogoče ni tumor. moj morski prašiček je tut mel nekakšno bulo, pa sem šla k veterinarji pa je rekel da nič ni, da je mel malo krasto, ko se ni opazla zaradi dlake... :) če pa ima tumor pa je star 4 lete pa nevem če bo dolgo živel. ker morski prašički živijo ponavadi nekje do 5-6 let. pomoje bo že dočakal 5. če bo pa operacija uspešna pa tak
MonAa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MonAa. » 28. Jun. 2007 1:06

sam če pa je res velika bula...pa je pomoje tak tumor... :( :( :(
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 08. Jul. 2007 20:26

jaz imam po novem DVA morska prašičkaaaaaaa :biggthumpup: :tanz: :love:
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 21. Jul. 2007 22:38

pujski so taaki carji :D
mi mamo doma dve - kupili eno po sistemu tri za ceno enega, surpraajz :lach: - pujsi (no, naša tamala jih ima), naši lubici - mislm kok smo mi rahlo nori na njih to ni res ( še staro mamo so čist osvojile, pa je sprva zelo protestirala) :lach:

mene pa zanima kako jih vi ohladite v tej vročini???
naših ne spustimo ven iz hiše, ker je notri le hladneje.. večkrat na dan jim vodo zamenjamo (večino itak spijejo), damo jih ohlajene slive, ringloje.. pa večkrat (recimo 2x na teden) jih skopamo - zabavno početje :D

kakršna koli ideja je zelo dobrodošla :)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 22. Jul. 2007 10:17

meni so kopanje pri veterinarju in v trgovini močno odsvetovali...pa tudi hrane iz hladilnika jima ne dajem...ker je kolegu prašiček poginil zaradi tega, ker je jedel premrzlo hrano...je dobil tako vnetje, da je bil revček ves rumen in vročičen..
drugače pa sta sedaj zmeraj v hiši..v moji sobi, ki je kar hladna...večkrat na dan dobita paradižnik...kakšno lubenico...ipd..vode ne pijeta...ne vem sicer zakaj...zato jima dajem bolj vodene jedi...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 22. Jul. 2007 22:55

preden jima damo karkoli iz hladilnika stoji prvo na sobni templeraturi, prov mrzlega jim ne dajemo..
je pa od bratranca pujsek jeseni skoraj poginil.. vendar ne zaradi kopanja, prepih/mrzla tla zunaj/kaj js vem.. so ga imeli en teden na termoforju, brisačah, flisu,.. prov grozno je bilo, revšče malo komaj preživelo.. tako da njegova kopel tudi odpade(:

vem da nekateri močno odsvetujejo kopanje.. mi smo to šele letos začeli prakticirati, ker so imele res grozno dlako (umazano, posledično jim je bilo grozno vroče) :?
po kopeli prinčipese še malo osušimo v brisačah, potem se pa odšetajo do svojega ležišča (po novem so jim zelo všeč moje stare hlače od trenirke, ki sem jih dala zraven kletke) :lach: potem jim ni toliko vroče, so več v gibanju

astra_mb: lubenica je zakon :D kaj so nore ratale nanjo, hvala! :bussi:
kaj tvoji res ne marajo vode?? našim moram vsaj 2x na dan novo dat, spijejo res ogromno...

amm.. še to - se vaši pujsi, pujsike prosto sprehajajo po recimo stanovanju/hiši? kaj pa ven iz hiše grejo?
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 23. Jul. 2007 8:12

Moj prašiček tut zadnji mesec bolj malo pije. Sem pa prebrala nekje, da je to pač obdobje čez poletje in da ponavadi res ne pijejo veliko oz. skoraj nič. :)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 23. Jul. 2007 8:26

keya napisal/-a:astra_mb: kaj tvoji res ne marajo vode?? našim moram vsaj 2x na dan novo dat, spijejo res ogromno...


ne..nič ne pijeta...sta imela napajalnik...pa nista hotela piti..potem pa sem vprašala pri veterinarju..pa je rekel, da ni to nič takega...da v bistvu če jesta veliko vodenih jedi paradižnik ipd...sploh vode ne rabita...tako, da dobita vsaj enkrat na dan paradižnik...pa sta vesela in srečna...
prosto se moja dav ne sprehajata..ker dasta v gobček vse kar se ne sme...pa še kar nekam se v neke špranje rineta....
zunaj sta tudi kdaj...sedaj ne toliko, ker je zunaj bolj vroče kot pa not...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 25. Jul. 2007 18:23

jaz moje morske prašičke okopam enkrat na dva meseca z baby šamponom....
:razz:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov