Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 23. Jun. 2008 12:07

Evo, ena fotka ene od naših prinčipes :hearts::love:
(malo je švoh kr je slikana s telefonom)

Slika

Drugo mis pigi poslikam ob priliki :D


edit: našla še eno fotko.. tale je pa od decembra - so dobile svoje darilo (to je samo ena od posodic), ki je (mimogrede) izginilo v minuti, dveh :lach:

Slika


Zdej naj pa še kdo kakšno fotko svojih pujskov prilepi noo :P
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 23. Jun. 2008 14:19

kak pa se kaj razumejo z drugimi živalmi, npr. hišnimi kunci?

mi smo meli v oš tri morske prašičke. dve samički in enega samčka. samički sta bli ful boječi pa to, on pa je nonstop hotu da ga kdo carta :D
sometimes it's better to be alone.. no one can hurt you that way
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Jun. 2008 19:56

moj melko :)

Slika
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 02. Jul. 2008 21:40

mene pa zanima če je treba poleti kej hladit pujske :?: js ga mam skos v sobi v senci, ampak zna ratat čez dan kr vroče notr. učeri sem mu dala mal vode v eno posodico če bi se slučajno hotu kej namakat, samo ni nič hotel. dones sem ga pa kr mal z vodo pošpricala :)
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 03. Avg. 2008 16:15

Prašiček rabi temperaturo med 20 in 25 stopinj (poleti in pozimi) To me veterinar stalno opozarja....

Žal pri tej vročini je to zelo težko izvedljivo. Jaz sem mu dala na strehico od hiške v brisačko zavite 3 flašk3 ledu (od actimela). Malenkost se pozna da je hladneje, ampak ne veliko, ker previlika razlika lahko spet vodi do prehlada...

revež ravno zdajle leži v hiški kot da ga bo konec :( ... Upam, da je to res samo od vročine in da ga slučajno kaj drugega ne matra.... bom videla zvečer ali bo kaj k sebi prišel.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Avg. 2008 20:39

jaz pa bi si rada nabavila mp-ja ko bom v študentskem in me zanima, ali je sploh primeren za to. ali se ga voha? če bi mu čistila vsak dan ali vsaki drugi dan?najbolj me skrbi, da zaradi smrad ne bi bil v napoto sostanovalki...
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 04. Avg. 2008 20:50

Ja zelo smrdi če mu ne čistiš kletke. Samo verjemi meni, da neboš čističa vsak dan, niti vsak drugi dan :wink:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Avg. 2008 20:57

mah če si ga bom nabavila, pol verjemi da bom. imam doma dva psa tako da sem že navajena na vsakodnevno skrb. kakšnega hrčka mi je brezveze imeti, ker itaq ves dan spijo in nimam nič od njega. zanima me tudi, ali se sploh kaj navadi na človeka ali samo na hrano?ker nimam pojma kako se odzivajo, ker ga sama nisem nikoli imela. vem samo, da ga s psom niti pribl. ne morem primerjati.uf, bi kar oba peljala v študentskega če bi šlo ;(
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 04. Avg. 2008 21:03

Mi našmu pujsu čistimo prbl. 1x tedensko in nič ne smrdi. Hrček recimo smrdi ful bolj.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 04. Avg. 2008 23:07

jaz mojemu kar redno čistim, pa nič ne smrdi. tudi po parih dneh ne. samo itak ga ne boš pustila kar tak u kakcih, ker ful kakajo :) ampak ne, ne smrdi. pa od njega maš veliko več kot od hrčkov, jst sm ga kupila kot nadomestilo za muco :D ker je mejhen in ga lahko mam v kletki in ker je kosmat da ga lahko božam in predvsem ker se pusti božat. pa smešen je, ko kej zasliši začne takoj piskat pa ves navdušen je ko grem proti kuhinji, se takoj na tazadne noge postav pa piska :D za študenca se mi zdi kr primeren. vsekakor pa si nabavi nekaj kar bo lahko v kletki. edino ponoči znajo bit malo hrupni, fino je če ga lahko daš na hodnik al pa v kopalnico. pa prej se vseeno posvetuj s cimro ane :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Avg. 2008 17:35

posvetovala se bom tako ali tako, mogoče pridem v sobo z zapriseženo sovražnico živali, nikoli se ne ve...eno vpr še...ali dve :P
kako ga cartate?ker na spletu opažam, da veliko iztrebljajo.ga daste v brisačo , ali pa so pridni in to opravljajo v kletki?
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 06. Avg. 2008 18:35

Pred nakupom bi se na tvojem mestu veliko pozanimala. Pujsi niso tako neobčutljivi kot pravijo. Pa tudi smrdijo ne. Ampak pred nakupom se vprašaj:

1. Ali si pripravljena pujsa voziti k veterinarju (samo obisk brez zdravil in vsega, se pravi pregled) stane okoli 20-30 €.Ko je s pujsom kaj narobe in neha jesti, ni časa dva -tri dni ga pelješ k veterinarju, ker tako hitro zgubi na teži da lahko umre že v enem dnevu.

2. Pujski so občutljivi na hrup. Predvidevam da imaste v študentu samo eno sobo, kje bo pujsi med raznoraznimi žurkami, ko mu znajo vsi pijani težiti in nasploh se ne ozirati na njegov mir

3. Ali boš za vikende in praznike pujska vozila sabo domov? Pujs rabi veliko pozornosti in od osamljenosti lahko postane depresiven. pa tudi če b kar koli narobe zna biti vikend predolg da se mu pomaga (npr. če mu zrastejo predolgi zobki (zadnji), se mu vkleščijo v jezik in revček ne more jesti. Hrana mu ostaja v ustih, kar lahko vodi do zadušitve ali pa pogine zaradi dehidriranosti.

4. Pujs rabi zelo veliko in prostorno kletko

5. Redno mu je treba striči nohte, kar ti sicer za cca 7-10€ naredi vetrinar, ampak za pujsa zna biti pot do veterinarja zelo stresna. Nama jo je sam vetrinar odsvetoval.

6. Če boš kupovala pujsa v trgovini, bodi pozorna, veliko jih ima kake garje ali zajedalce. V trgovini kupljeni znajo biti tudi bolj plašni in se težje (če sploh se) socializirajo (nikoli ne veš kje in kako so z njim ravnali predno je prišel v trgovino in to zna pustiti posledice.

No če si pripravljena na vse to ti lahko povem, da znajo biti pujsi tako prisrčne živalice...Najlažje se jim seveda prikupiš s hrano. Ko sem jaz svojega kupila (v zoo trgovini) nisem bila kaj dosti seznanjena z njihovo vzgojo in vsem.... Sem pa takoj videla da niso tako nezahtevne živalice kot pravijo. Vendar če za njih skrbiš kot je treba so pa res sončki, in ti tudi vso skrb poplačajo...

Pred nakupom si preberi kakšen forum, pa predvsem ne hiteti z nakupom...

P.s. glede kakanja in lulanja pa večino pujskov dela to tam kjer se tisti trenutek nahajajo. Naš povsod samo v WC ne (za pujske seveda). Pravijo, da so samičke bolj čiste, vendar je to loterija...

Če pa te karkoli zanima o pujskih pa kar vprašaj z veseljem ti bom svetovala...
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 13. Avg. 2008 12:42

kaj lahko kera tu gor pripopa slikico kako dolge krempeljčke imajo vaši pujski, ker jaz se spravljam da bi mojemu postrigla krempeljčke ampak ne vem na kakšno dolžino jih lahko... tako da če se keri da bi prosla slikico postriženih krempeljčkov...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 13. Avg. 2008 17:55

Če ima bele (prozorne) krempelčke mu jih odščipneš kak milimeter do dva stran od tistega rdečega na koncu. Najbolje s ščipalcem za nohte. Striži mu pod kotom. Ampak pazi da mu tistega rdečega ne odščipneš. Tam je živec in zeeello boli.Zato mu ga ne smeš poškodovati

Če ima pa črne krempeljčke kjer se ne vidi pa je malo težje.

Jaz sem svojega prvič peljala k vetrinarju da jih je postrigel (cca. 7 € stane), in nama je tudi pokazal kako se stižejo. V drugo pa jih še ni bilo potrebno, če bo pustil mu jih bomo sami, če pa ne pa ga raje peljem, ker veterinar je le bolj izkušen.

Imaš pa na na netu veliko slikic ki kažejo kako se stiže.

P.s. veterinar nama je predlagal ščipalec, ker pravi da klešče ki jih kupiš v kaki zoo trgovini niso dovolj kakovostne in se zna zatrgati. Kakovostne klešče pa stanejo od 80 € navzgor
plesalka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 6. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a plesalka » 14. Avg. 2008 19:11

js sm lani avgusta kupila dva pujsija.fantka(vrtinčast) in punčko(gladka).ker je fantek nadlegoval bono smo ga dali stirilizirati.potem je bilo v redu.veliko sta kakala in kletko sem čistila vsak dan.dajala sem jiju tudi na travo,da sta se pasla.fantek je pred mesecem umrl. :cry: ostala je flekica.nimam občutka da se dolgočasi.večkrat na dan jo božam,čez dan je na vrtu,včasih pobegne,vendar jo s pomočjo psa najdem.uživamo.malo zoprno je edino,ker moram kletko pogosto čistiti - žaganje menjam najmanj vsak drugi dan,če je zelo umazano vsak dan.najraje je suho travo in suhe liste jablane,raje kot sveže,je tudi hrano za prašičke,priboljškov pa ne mara.včasih ji kupim sadnežitne palčke.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov