Molji

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 21:47

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Apr. 2011 21:52

katja, upam da tem svojim učencem ne daješ enako jasno vedeti, kako si misliš, da si boljša od vseh..


Kakšno "spodbujanje človeške vesti"? :roll: Če se mi zaredijo molji, mi povzročajo škodo v kuhinji -> mečem hrano stran :eek: ..a ni to miljonkrat slabše? :P
*skratka, ne seri z vestjo tle.


Sploh so pa molji na splošno mišljeni kot "nadloge" (če wiki tko pravi, pol je že res :P), dobri (nekateri) edin za svilo - ampak tud brez tega bi človeštvo lepo preživelo...
Zadnjič spremenil purple_rain, dne 26. Apr. 2011 21:53, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 21:52

Ja, vest je huda stvar, ja. Ti ne pusti spati.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Apr. 2011 21:55

Ah jaz bom še naprej ubijal vse kar mi mršči okoli mene, moje stene so pokopališče mrčesa, in ko ubijem komarja zaplešem svoj bojni ples.

Če že imaš takšne nazore, najbolj da si tiho - resno ta pokroviteljski odnos mi gre še bolj na K kot mrčes,
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:09

purple_rain napisal/-a:Sploh so pa molji na splošno mišljeni kot "nadloge" (če wiki tko pravi, pol je že res :P), dobri (nekateri) edin za svilo - ampak tud brez tega bi človeštvo lepo preživelo...


Govorim o namenskem pobijanju, ne o tem, če se zgodi nesreča in z avtom zbiješ človeka, srno ali pa mušico. Nesreča se lahko zgodi zmeraj, pa če je nekdo še tako previden. Se je tudi meni zgodilo, da sem zadnji trenutek ustavila pred nekim človekom in ga le oplazila in prestrašila. In nekaj žuželk sem tudi zbila ponesreči. Samo za razliko od nekaterih je meni za to žal in se trudim v to smer, da bi kaj popravila (še večja previdnost na cesti, nošenje dvoživk čez ceste spomladi, če vidim ježa, se ustavim in ga prenesem na travnik, enako deževnika, kakšnega hrošča...).

Biti 'nadloga' je relativna stvar. Nekdo ubije nadležne molje, drugi soseda (ki nabija muzko in stopa na 'njegovo' posest), tretji nekoga drugega. Pa smo tam. NAMENSKO POBIJANJE VSEVPREK.

Sicer se pa vrnite nazaj v šolo, so vas pri biologiji lepo učili, da nobena žival ni 'nadloga', 'škodljivec'. Vsaka ima vlogo v ekosistemu.
Da zaščitite svojo hrano in obleke, pa uporabite možgane, saj jih imate. Razen če vas molj nese kar se tiče inteligence. :lol:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 22:11

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Apr. 2011 22:23

Vožnja z avtom v upanju, da ne zbiješ mrčesa, je prav ignorantska glede na tvoje stališče do živali.Ignorantska!
The world is as you are.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:24

Če napišem malo poenostavljeno:
Ličinke muh so razkrojevalci. Poskrbijo, da rastlinska in živalska trupla čim hitreje razpadejo.
Komarji so zajedalci. Vloga zajedalcev na splošno je, da kontrolirajo populacijo rastlin/živali, ki jih zajedajo. Torej da ne pride do 'booma' populacije, ker bi potem ta uničila vse, seveda na koncu zaradi izrabe naravnih virov tudi sebe.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Apr. 2011 22:26

katja_t_1980 napisal/-a:Govorim o namenskem pobijanju, ne o tem, če se zgodi nesreča in z avtom zbiješ človeka, srno ali pa mušico. Nesreča se lahko zgodi zmeraj, pa če je nekdo še tako previden.
Prav, naslednjič bom po nesreči mrčeš pritisnila ob steno. :P

katja_t_1980 napisal/-a:Biti 'nadloga' je relativna stvar. Nekdo ubije nadležne molje, drugi soseda (ki nabija muzko in stopa na 'njegovo' posest), tretji nekoga drugega. Pa smo tam. NAMENSKO POBIJANJE VSEVPREK.
Še enkrat si preberi tale del (o nadlogah): Moths, and particularly their caterpillars, are a major agricultural pest in many parts of the world. The caterpillar of the gypsy moth (Lymantria dispar) causes severe damage to forests in the northeast United States, where it is an invasive species. In temperate climates, the codling moth causes extensive damage, especially to fruit farms. In tropical and subtropical climates, the diamondback moth (Plutella xylostella) is perhaps the most serious pest of brassicaceous crops.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:28

emanuela napisal/-a:Vožnja z avtom v upanju, da ne zbiješ mrčesa, je prav ignorantska glede na tvoje stališče do živali.Ignorantska!


Ja, ja, vest, vest. Sej te razumem. Ene od naju se marsikaj prime in pomaga, da se čim manj slabega zgodi. Drugi se pa vest že tako oglaša, da ne more več in išče v drugih slabo, namesto da bi našla v sebi in to odpravila. :lol:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 22:28

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Apr. 2011 22:34




edit: ups, sorry, falil temo.... :?
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:38

purple_rain napisal/-a:
katja_t_1980 napisal/-a:Govorim o namenskem pobijanju, ne o tem, če se zgodi nesreča in z avtom zbiješ človeka, srno ali pa mušico. Nesreča se lahko zgodi zmeraj, pa če je nekdo še tako previden.
Prav, naslednjič bom po nesreči mrčeš pritisnila ob steno. :P

katja_t_1980 napisal/-a:Biti 'nadloga' je relativna stvar. Nekdo ubije nadležne molje, drugi soseda (ki nabija muzko in stopa na 'njegovo' posest), tretji nekoga drugega. Pa smo tam. NAMENSKO POBIJANJE VSEVPREK.
Še enkrat si preberi tale del (o nadlogah): Moths, and particularly their caterpillars, are a major agricultural pest in many parts of the world. The caterpillar of the gypsy moth (Lymantria dispar) causes severe damage to forests in the northeast United States, where it is an invasive species. In temperate climates, the codling moth causes extensive damage, especially to fruit farms. In tropical and subtropical climates, the diamondback moth (Plutella xylostella) is perhaps the most serious pest of brassicaceous crops.


Bolj ko skuša nek plenilec (v tem primeru človek) uničiti nek plen (v tem primeru molja), bolj se ta razmnožuje.

Kot sem že napisala: 'škodljivcev' v naravi ni. Je pa lahko za nekega kmeta 'škodljivec' molj, ker mu požre pridelek, zame pa sosed, ki nabija muzko ali pa žago. Najti je pač treba način, da se vse to uravnovesi.

Npr.
-prijazen razgovor s sosedom in prošnja, če lahko začne žagati ob 9h,
-eterična olja sivke, ki odganjajo molje (da imajo pojedino npr. na odpadli srnini ali zajčji zimski dlaki),
-hrana v zaprtih posodah (da gredo kuhinjski molji jest na smetišče),
-olje citronele (da komarji naredijo obvoz mimo človeka),...

Marsikaj se da iznajti in ugotoviti, samo uporabiš možgane in je.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 22:42

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:44

sirova štručka napisal/-a:
katja_t_1980 napisal/-a:Če napišem malo poenostavljeno:

res bi blo bolš, da jih ne bi blo :D


pa nas ljudi tud loh nehaš podcenjevat, ker me to žali in ubijaš mojo samozavest :P


Nisem mislila poenostavljeno, ker drugače ti ne bi razumela, ampak zato, ker ne bom pisala tule 100-listne razprave (čas).
Težko ne podcenjujem ljudi, če obstaja toliko inteligentnih načinov spopadanja s 'problemi', pa vsak izbere najbolj enostavnega - pobijanje. Kaj bi ti naredila, če bi ti nekdo trdil, da je bolje narediti neko škodo, kot pa uporabiti možgane in rešiti zadevo?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]