Ljubljenčki - splošno

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ali imate hišnega ljubljenčka?

da
305
79%
ne
31
8%
sem ga imel/a, pa ga nimam več
49
13%
Skupaj glasov : 385

Uporabniški avatar
tadejci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejci » 12. Avg. 2004 20:44

zanima, me katere živali imate doma, katere ste že imeli... in kako jim je ime ali jim je bilo? in katero žival si želite a jo ne morete trenutno imeti?

jaz sem mela ribe, ful vlki akvarij, pa noter puno skalark, spomnim se, da sem eni skalarki dala ime Filip, za druge ne vem :)

potem sem mela kopensko želvo, bila je kar velika, samo je bila nekaj bolana, ker sem jo dobila od dedeja, deda pa jo je dobo od nekega delavca, ko mu je hišp zido, te pa so oni meli nekega psa, pa je želvo napadal. no in ta želva mi je umrla. ime pa ji je bilo Debi.

potem sem si kupla novo kopensko želvico, bil je samec, pa je bil taki mali pa luškani, pa sem ga mela dve leti, pa mi je med zimskim spanjem umrl. pa sem ga potem pokopala pri babici na vikendu pod enim hrastom. ime mu je blo Deni.

že 11 let mam perzijsko modro sivo muco Lino, ki pa se vreji drži za svoja leta .) tak jo mam rada :)

potem že 4 leta imam papagaja skobčevko Čopija, pa zna govorit, reče:"Pridi Čopi". hehe

no to je vse :)

ja jaz bi mela kužeka, enga malega :) pa luškanega. samo ga ne morem met ker mam muco, pa vem, da če bi ga domu pripeljala, da bi bla moja muca ful ljubosumna, pa bi še ki bolana postala, ker bi bla tak žalostna :)
I never wanted anything, other than to be ur everything...
Uporabniški avatar
Saša_26
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Saša_26 » 12. Avg. 2004 21:03

Ko sem bila manjša, smo imeli ovčarja Aša in kasneje ovčarko Karo. Potem smo se preselili v blok in smo imeli 3 mačke zaporedoma, zadnja je bila mačka. Prvi je bil siamec Tači, drugi perzijec Axl (vpliv Gunsov hehe), tretja pa je bila perzijka Talia. Potem sem imela želvo Kai. Potem pa doooolgo nič, 4 leta nazaj pa sem domov prinesla zgubljenega kokeršpanjela starega 2-3 tedne in oči se je po treh dneh zaljubil vanj, kjub temu, da je na začetku rekel da ne bomo imeli psa hehe. Danes pa ne zna živeti brez njega. Imenoval ga je pa Cat. Hm hm :D Tako, to bi bilo vse. No ja, ne bom pisala o bratovih hrčkih, razen tega, da je enemu dal ime Kivi... :lol:
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 12. Avg. 2004 22:12

mi smo včasi mel ful (3) psov....od vse teh mi je ostal samo ta najstarejši,ki je tudi ta najbl žilav....in trenutno čaka svojo upokojitev...

ko se bo pa ta od mene poslovil si bom pa spet kupla shar-peija.....enga smo že mel...dolg časa nazaj,pa je umrl zaradi dedne bolezni ledvic...biu pa je najbolj smešen in hkrati najboljši pes na svetu....tok je blo fajn k sm ga mečkala,pa se z njim stiskala....res 1A pes
Uporabniški avatar
katarina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a katarina » 13. Avg. 2004 7:23

Mi smo tud mel že cel živalski vrt: morskega prašička, dve ribi, dva papagaja, muco, psa! Zdej pa nimamo nč ampak jst sm začela pred cca pol leta navijat za zajčka (pritlikavega kunca) - pa bl slabo kaže!!!!! Sem ga vidla pr fantovih sosedih in sm čist zacopana v tistga Vilija :hearts: ! Tak cukrček je...

Bomo vidl ampak se mi zdi da starša ne bosta popustila tko da ga bom verjetno dobila k bom mela svoj stanovanje (kdaj že?!?)
Uporabniški avatar
sončica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a sončica » 13. Avg. 2004 7:30

Jaz pa sem imela skopčevko - bolje rečeno dve, potem psa, ker pa smo se preselili v blok pa smo presedlali na perzijko Mišo, ki nam dela družbo že 10 ali 11 let. Kdo bi vedo-čas mi gre prehitro, pa nisem ravno sigurna v njena leta. V glavnem, Miša kraljuje pri nas, pa tudi v celem bloku. :flehan:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Avg. 2004 9:25

Moja prva žival je bil mali mucek. Ime mu je bilo Ferdinand (skrajšano Ferdo), ker smo živeli v bloku in je prišel v tista leta k je začel za mladimi mačkami gledat, smo ga morali oddati. Tako da je še vedno živ nekje na Gorenjskem na eni kmetiji.

Potem sem imela kužka Tačkota. Bil je že malo starejši, zato se tudi ni hotel igrat kej preveč z mano. Ampak bil pa je samo moj.

Nato smo se preselili in dobila sem kužka Brunota. Je bil tak srček, prava igračka, kar sem hotela sem lahko počela z njim. Na žalost ga je poleti, ko sem šla na morje, povozil avto. :cry: :cry: :cry:

Zdaj pa ima kužka Beđita, dobila sem ga še ko je bil mladiček, zdaj pa je že prava starina (star je 10 let) ampak je še vedno ves igriv in navihan.
No poleg njega imam še nega kužka, Mikita, star je 2 leti, mucka Miškota, želvo in 2 papagaja.

No pa da ne bom predolga, mela sem še ful mačkov, pa zlate ribice.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 13. Avg. 2004 10:18

Hmm jst sicer živim v hiši, ampak nimam nobenga ljubljenčka. :( Fulll si želim, da bi mela želvico al pa kr več želvic, al pa da bi mela akvarij z ribicami..., drgač pa sm nora na muce, tko ko moj fant..., on ma mucka Bučkota, tko da ga pol pr njemu mal crklam :razz:
Uporabniški avatar
Ninica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninica » 13. Avg. 2004 10:21

mela sm macki,ribe,hrcke,palicnjaka,ptica...zdj mam pa malega kuzeka ...pa se neki pajkov... :snake:
Klaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Klaudia » 13. Avg. 2004 10:22

Pri nas je bil tut že cel živalski vrt.
Psičko imam že 8let isto-ime ji je Tara.
Mački so se menjavali kot po tekočem traku, ker jih je naš sosed zastrupleval-hvala bogu je tega konec-imena ki se jih spomnem so pa bla Garfield, Azrael, Špela (sestra pa njena imena), Speedy in trenutno je Spoty.
Mela sem tut ptičev vseh vrst-dost se jih sploh ne spomnem kr sm bla še mičkena, sam mi mami skos prpoveduje. Večinoma se spomnem Zebrc pa Skobčevk.
Mela sem tut velik Ruskih hrčkov-ker so taki srčki-najmanjši možni hrčki.
Pol sm pa hotla met zajčka (tko kt ti Katarina) pa staršem ni blo všeč.
Tak da mam zdej činčilo- ful je bolši kt zajček. Isto se crklja (še mal bolj mehko dlako ma) najbolj je pa to ker ne smrdi- ne njen urin, ne drekci, ne hišca-tej činčilci je pa ime Bejbi
Ustvarjeti! To pomeni dvakrat živeti! (Camus)
Uporabniški avatar
želvica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a želvica » 13. Avg. 2004 16:45

jaz sem imel samo ribe. sem hotela imet psa ali muco, pa ssem v bloku, pa mi starši zato niso dovolili. saj zdaj ko sem starejša, jih čisto razumem. pa zdaj si ne bi nakopala psa ali mačke, ker ne bi imela časa za njiju skrbet. sem pa si pri babici izbrala muco, ki sem jo mela za svojo. ampak gremo tja bolj redko, pa so jo potem itak oddali. zdaj mam samo kakega pajka, zadnje čase pa ima naš blok vešče. ja, zelo števične so. pa kr ne vem od kod se jemljejo.
sem pa imela sosedo, ki je mela skoraj živalski vrt. več živali naenkrat, če pa povzamem kaj vse je mela, pa bi lahko rekla: 3 pse 8ne hkrati) 4 mačke (tudi ne hkrati), hrčke, morske prašičke, ribe, papagaje, želvo, zajca, raco, kanarčka. ko so se pa preselili v hišo ven z mesta pa je svoj repertoar še razširila z drugimi domačimi živalmi.
Tejch-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejch-a » 18. Avg. 2004 17:45

Jaz imam pa samo 2 zlati ribici drugač sem pa mela že pesa(mešančka)ime mu je bilo miki potem ga je pa enkrat napadel en večji pes in je poginu!
Aja pa želvico sem mela jo je pa preveč zeblo pozimi in je tudi poginla :(
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 23. Avg. 2004 13:12

billy the bunny, japonski pritlikavi zajček :alien:
First to Know

Tres tres chic.
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 23. Avg. 2004 13:20

jaz sem mela pa včas bernardinca pa so mi ga zastrupl... :cry: zdej mam pa kernsko terierko, staro eno leto in pol ime ji je gaja-joj kok je luškana... :angel:
browny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a browny » 23. Avg. 2004 21:34

uh...jaz sem imela že vse možno.
Zdaj imam zajca in nimfo.
Imela sem pa že 2 mački, 3 skobčevke, hrčke-so imeli mlade, potem še ribe-so tudi imele mlade in želvo.
deborah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 9. 10. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a deborah » 17. Okt. 2004 14:03

pr ns duma smo pa mel ucasih ful mackov, ribe, papagaja,.. mel smo ceu zivalski vrt :lol:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]