Ljubljenčki - psi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Mar. 2011 12:25

Led Zeppelin napisal/-a:Recimo, moj frend je imel psa v boxu, prišel en dec vtaknil roko notri, ga je ugriznil, on je bil en veljak, in je mogel dati psa uspavat.


Ojej....to pa ni šanse da dopustim.Bi strmarila do konca, bi mi prav dol viselo če je veljak ali ne, psa ne bi dala :mad:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 31. Mar. 2011 13:20

^^grrr.... takega ***** bi pa še jaz ugriznila.

Kdo jim je kriv da tlačijo roko tja kamor ni treba :mad:

Mi imamo problem s poštarjem, ker se boji psa in ga je hotel udarist s časopisom, pa imam psa "na baterije" in je včinoma notri. Sem bla tolk besna ker sem bila zraven da sem ga res skor ugriznla :D
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 03. Apr. 2011 19:44

emanuela napisal/-a:underdogy, kaj bi bilo hujše, če bi Vurs deloval bolje?

To sem misla na to k si napisala da ga hodijo pomilovat in hranit sm razumiela k da to pocnejo delno k majo izpade "ohhh boga psa".
In te stare ome znajo bit tko "pasjeljube" in tko se jim "kuzki smilijo" da dejansko kličejo vurs za tok brezvezne stvari (npr. imaš bordojsko dogo, se "ravsas" z psom in pride mimo oma in te napisdi da si pregrob z psom in da te bo VURSu prijavla - pes ma 90kg in če bo kdo pri tej igri poškodovan sm 100% da bom to jaz.) In če prijavijo bi moral inšpektor prit preverit - no to se jim v na srečo (v tem primeru) ne ljubi - kr jaz jih tud nebi hotla met na vratih.
Uporabniški avatar
Tyeisha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 7. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyeisha » 18. Maj. 2011 12:40

Tole sem zasledila na facebooku:

"PROSIM, NUJNO potrebujemo psa nad 60 kg, da bi daroval kri za psa mastifa, ki nujno potrebuje zdravo kri zaradi sepse. Smo v Ljubljani. Pokličite na 041 275 742 ... Prosim pomagajte kuža potrebuje vašo pomoč."
Uporabniški avatar
Aphrodite
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Aphrodite » 23. Maj. 2011 12:33

Lep pozdrav!
V družini imamo psa, nemškega ovčarja, julija bo star 10 let ... Nekaj časa me ni bilo doma, vendar sem opažala da vedno težje hodi. Vem, da imajo ovčarji možnost da zbolijo na kolkih, ne vem pa, če se da tako "starega" psa zdraviti brez operacije ali je operacija nujna? Bojim se, da se počasi še sam vstati ne bo mogel več :(

Če kdo ve kaj o tem, bi prosila za vsako informacijo ...

(bom pa v vsakem primeru še klicala veterinarja, brez skrbi)
I just wanna be myself and I want you to love me for who I am.
I just wanna be myself and I want you to know,
I am my hair.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Maj. 2011 12:37

Jah, mi zagotovo ne bomo vedeli povedati več kot veterinar. Če opaziš veliko razliko, ga raje pelji namesto klicanja.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 23. Maj. 2011 12:45

ja jaz imam Nemca, ja vsi imajo probleme z kolki, takoj ga odpelji k veterinarju!

Aj e rodovniški, te imajo ponavadi še bolj visok prednji konec in nižje zadnje noge, kar jim povzroča še večje težave?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Aphrodite
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Aphrodite » 23. Maj. 2011 13:11

Led Zeppelin napisal/-a:ja jaz imam Nemca, ja vsi imajo probleme z kolki, takoj ga odpelji k veterinarju!

Aj e rodovniški, te imajo ponavadi še bolj visok prednji konec in nižje zadnje noge, kar jim povzroča še večje težave?


je rodovniški ja ... danes ga bom peljala k veterinarju :(
I just wanna be myself and I want you to love me for who I am.
I just wanna be myself and I want you to know,
I am my hair.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 23. Maj. 2011 14:16

Aphrodite napisal/-a: Vem, da imajo ovčarji možnost da zbolijo na kolkih, ne vem pa, če se da tako "starega" psa zdraviti brez operacije ali je operacija nujna?


Seveda se da konzervativno zdravit s kortikosteroidi in analgetiki, vprašanje pa je koliko je to smiselno oziroma od stadija napredovanja bolezni.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 26. Nov. 2012 14:32

mene zanima, kako potekajo vaši sprehodi? ali hodite skoz po isti poti al kako?

midva z mojim kosmatincem običajno hodima po isti poti oz. imama tako nekje 4 različne poti in pol to skoz ponavljama pa se mi zdi grozno, ne vem ali mu ustreza ali ne, nočem da mu je tečno.
živima izven mesta, tak da nimama neke velike izbire, po nekaterih poteh ne morem zaradi previsoke trave in pikastih rastlin, po nekaterih zaradi spuščenih napadalnih psov, ponekod ni pločnikov, itd.
zdaj ga nekje 1x tedensko peljem v mestni park ali pa betnavo, menite da bi mogla it večkrat?

drugače pa hodima na sprehode vsak dan, ponavadi po eno uro, včasih manj, včasih več. kužek je star 9 let.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 13. Dec. 2012 14:41

Mogoče je ta debata o kolkih že mal zastarela, pa vseeno.
Ko je bil Don še živ (naj počiva v miru), smo ga ene dva meseca pred smrtjo redno vozili v veterinarsko kliniko v Lesce. Namreč bil je star pes (14, 7 let- zlati prinašalec) in so tudi njega tačke že malo težko držale (sej je isto kt pr starem človeku). V glavnem vozili smo ga pa na akupunkturo. To je zgledalo tako, da so mu po hrbtenici pa to tačkah dali iglice in pol je mogu ene 15 minut ležat. Pa na začetku je ful lepo sprejemal terapijo, so se vidl rezultati, pol pa še to ne več. Je pa vredno probat- če mu s tem olajšaš življenje, potem definitivno. Je pa ena seansa zelo poceni, mislm da okoli 13, 15€. Pa tko rabi ene osem obiskov, pol pa čez čas spet. Priporočam.
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 29. Jan. 2013 22:37

js mam pa eno prošnjo, če bi bili tako prijazni in glasovali za mojga kužka. Ime mu je BENI :) Hvala*


http://www.scotty-molly.si/sl/galerija?petId=11520 :flower:
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
prijateljico
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 23. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a prijateljico » 30. Apr. 2013 13:12

Mi imamo pa 2 shih- tzuja
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 21. Dec. 2013 14:30

to sem že tolikokrat vidla pa še kar bi gledla :)

http://www.youtube.com/watch?v=S7znI_Kpzbs
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Dec. 2013 14:54

Mishela napisal/-a:mene zanima, kako potekajo vaši sprehodi? ali hodite skoz po isti poti al kako?


Jaz imam tri poti, po katerih ga sprehajam. Ponavadi sprehod traja 20 min do največ 40, ker je potem že utrujen, povesi rep in ni za nikamor in ga moram nesti. Ko je bil še malo mlajši, smo lahko šli precej dlje, pa je bilo še vse fajn, zdaj pa raje furam krajše sprehode. Ponavadi greva na enega 20 min na dan, plus 3-4x na dvorišče, da gre lulat.
The world is as you are.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov