Ljubljenčki - psi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bejby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bejby » 11. Jul. 2005 16:32

Jaz mam pa malega maltežančka pa je star 7 let pa ful cute je :razz:
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 13. Jul. 2005 10:58

Imam Bernsko ovčarko Mašo, staro 2,5 let. Je ful cartika, tko da od nje,kot od čuvajke, ni čist NIČ. Pa ful rada ma sladkarije, tko da smo jo mel na dieti en čas, da je mal shujšala, ker je mela že J.Lo rito :D . Rada hodi na sprehode-tko kot vsak pes- zdaj po novem se pa vode boji, ker je zadnjič padla v rečico in jo je mal šokiral, ker ni mela namena it plavat,hehe.
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 22. Avg. 2005 20:22

Zadnjič spremenil orion lady, dne 22. Avg. 2005 20:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mašy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašy » 22. Avg. 2005 22:10

Ej, ne morm vrjet, nš peso je pa čist isti k vš Charly!!!! Kok je pa star (sori, če si to že kje omenla- sam js sm zdele sam fotke pogledala in sm čist presenečena!!!!)?
Nš ma že kr neki let-bi rekla da ubistvu eno polovico lajfa-za sabo. Sam sta si res ful podobna, če bom mela kšno njegovo slikco kdaj na compu, jo bom prlepla, da vidš- k bi bla brata :razz:
Res, ful so me v dobro voljo spravle tele slikce in ja, Charly je res luškan!!!

pa pa
Be happy!!!
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 22. Avg. 2005 22:12

Star bo 4 leta, je pa iz Škofje Loke. Iz kje pa tvoj?
Uporabniški avatar
Mašy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašy » 22. Avg. 2005 22:26

Joj ne vem zdele, se bom mal bl pozanimala...

Drgač pa s tistim leglom ni blo ravno sreče- do zdej so že vsi (in to še čist mladi-stari okol2-3leta) pomrli :( No razn našga pa še ena punčka naj bi bla živa- vsi so mel neke bolezni...

Sam nš peso je pa tok živahn, zdrav in močan pes da ne moš vrjet-smo mel očitno res srečo, da smo si lih njega izbral.
Še pred njim pa smo tut mel boxerčka od Spevanove, če poznaš- bil je k človk, res- čist vse je razumel in ubogu, zdržu je pa 12let... sej nakonc ponavad skor vsi ti boxerji dobijo raka...ne vem kako to... :?

Uglavnem, boš vidla, bom čimprej dala fotke :razz:
Počohi Charlyja v mojem imenu!!!

pa pa
Be happy!!!
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 25. Avg. 2005 12:04

Jaz pa vedno bol razmišljam, da bi si res omislila enega pitt bulčka. Povejte mi, tisti, ki imate pse,
koliko časa vam vzame,
čemu se morate zaradi njega odpovedat,
kam ga vzamete s sabo????

Najbol od vsega me skrbi to, da mu nebi mogla nuditi dovol sebe in svojega časa zaradi službe, faksa,...
pa pa
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 25. Avg. 2005 13:53

Dalila napisal/-a:Jaz pa vedno bol razmišljam, da bi si res omislila enega pitt bulčka. Povejte mi, tisti, ki imate pse,
koliko časa vam vzame,
čemu se morate zaradi njega odpovedat,
kam ga vzamete s sabo????

Najbol od vsega me skrbi to, da mu nebi mogla nuditi dovol sebe in svojega časa zaradi službe, faksa,...


Ja pes ti vzame kr dosti časa, sploh mladiček, pa pol k ga je treba učit -fajn je če greš v šolo z njim, sploh s pittbulom. Ja če imaš skoraj čez cel dan obveznosti in nobenga k bi bil doma ga raje ne imej, ker pol žival samo trpi. To je moje mnenje. Pri nas je skoz babica doma pa še vedno imamo občutek kot da se premal z njim ukvarjamo.
To je samo moje mnenje in izkušnje.
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 25. Avg. 2005 14:02

Mah saj to je, v bistvu sploh nimam obveznosti čez cel dan. K fantu ga vedno lahko vzamem s sabo, na faksu nimam cel dan predavanj, v bistvu je kriza le ko grem v službo in na fitnes. Vedno pa bi ga lahko pustila pri svoji, ali v skrajnem primeru pri fantovi mami, ki je cel dan doma. Samo še vedno ne vem... No sicer ga ne bom kupila jutri, tako, da lahko o vsem dobro razmislim, samo res me mika. Za pasjo šolo in igralne urice pa vem, da so priporočljie, veliko sem zadnje čase na pasjih forumih, ampak vseeno me zanima.
pa pa
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 25. Avg. 2005 14:08

Dalila napisal/-a:Mah saj to je, v bistvu sploh nimam obveznosti čez cel dan. K fantu ga vedno lahko vzamem s sabo, na faksu nimam cel dan predavanj, v bistvu je kriza le ko grem v službo in na fitnes. Vedno pa bi ga lahko pustila pri svoji, ali v skrajnem primeru pri fantovi mami, ki je cel dan doma. Samo še vedno ne vem... No sicer ga ne bom kupila jutri, tako, da lahko o vsem dobro razmislim, samo res me mika. Za pasjo šolo in igralne urice pa vem, da so priporočljie, veliko sem zadnje čase na pasjih forumih, ampak vseeno me zanima.


Ja sej če imaš pa čas in voljo da bi se ukvarjala z njim pol pa mislim da je fino če si ga nabaviš. Men je v bistvu kr mal žal da ne morem imeti še pri sebi doma psa, ker naju pač ni nič doma, sva v bloku ( nočem pa imeti majhnega psa ) in vem da bi samo trpel. Tko da ko bom velika in bom imela hišo :) Pa sej nisem mislila da moraš bit pa zdej z njim 24/7, itak da ne, bolj tko da ga imaš kje pustit če greš na dopust in ga ne moreš imet sabo.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 25. Avg. 2005 14:23

kar se težavnosti vzgoje psov tiče... vsaka pasma ima svoj karakter in težko je sodit povprek... moja je recimo dost skulirana, čist netežavna (nikol nisem rabla z njo v kakšno pasjo šolo hodit), ma rada svoj mir tko da je ne moti prov dost, da če je pol dneva sama doma...tud ne mara preveč če se jo povsod sabo vlači tako da se čist fajn ujameva... edini večji problem je kje pustit psa ko greš na dopust (če ga pač ne moreš vzet s sabo), če nimaš za to primernih sorodnikov oz. prijatlov...

ziher pa nobenmu ne priporočam pitbulla, bullterierja ipd. ti. bojnih pasem ker ne samo da znajo bit nevarni do drugih ljudi (tudi če so še ne vem kako dobro vzgojeni) ampak se lahko obrnejo tudi proti svojemu gospodarju... ne bom trdila da so vsi taki, ampak nevarnost vedno obstaja...
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 25. Avg. 2005 14:27

Ja to se strinjam da znajo bit te kao "borbeni psi" nevarni samo še vedno je pa moje mnenje da kakor ga vzgojiš tak je, tud pudl je lohka nevaren če ga tko vzgojiš. Naš boxer je tak ko kaka muca, pa nej bi bil tud kao nevarna pasma.

Je pa res da so kakšni bolj dojemljivi za učenje kakšni pa manj in s tistimi je bolje it v šolo.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 25. Avg. 2005 14:35

Dalila:
doma imam 9mesečno pitbulko Loro.Pred nakupom ti svetujem,
da prebereš knjigo:American pitbull and Staffordshire Terriers,
avtor Joe Stahlkuppe.Ne vem,če bo to prvi pes,potem se pitbuli ne
priporočajo...

Drugače pa potrebujejo veliko gibanja,ukvarjanja,doslednosti in ljubezni.
Če te zanima karkoli o pitbullih,piši
Meni je ta pasma ukradla srce in čeprav imam rada vse živali,so mi
pitbulči najbolj pri srcu...
Its true that Pit bulls grab and hold on-but what they most often grab and
refuse to let go of is your HEART not your arm!
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 25. Avg. 2005 15:21

aja pa še nekaj o teh mitih:
-ne se ne obrnejo proti gospodarjem
-ne jim ne raste kost v možgane
-ne ko so stari sem ji tudi ne "sfuzla"
in zanima me Bageera,kje si prebrala to trditev!!!
Ne pametuj o pasmi,o kateri res nimaš pojma,ne posplošuj,da pa
so sedaj zlati prinašalci "angelčki"...
in ne niso jih ponekod prepovedali,ker bi napadali ljudi,
ampak,ker obstajajo taki "ljudje",ki te lepe pse izkoriščajo za pasje
borbe!!!če bi prebrala statistiko napadov na ljudi,bi ugotovila,da
daleč "vodijo"nemški ovčarji,doge,bullmastifi,šnavcer,zlati prinašalec,...
in ne niso nevarne pasme so nevarni lastniki!!
in ja te pse so uporabljali za borbe,kar pa marsikdo neve,pa za
čuvaje otrok,ki so delali v rudnikih!!!pes je namreč odganjal golazen v rudnikih,...
Še enkrat ne širi nestrpnost do te pasme,ne nasedaj govoricam in
verjemi,da če psa (ne glede na pasmo)vzgajaš za napade na ljudi,
bodo napadali!!!pit bulli so zaradi njihovega izredno močnega ugriza na tapeti in ne ker so sami po sebi agresivni!!!
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 25. Avg. 2005 15:55

satan28... :respekt: ...

kolegica ma pitbula pa je tak srček... je še dokaj mlad (ne vem točno kolk, sam neki mescov)... res so lepi psi...
midva bi ga z mojim ful mela, pa ga nimava kje... js mam doima dve psičke, on ma pa mamo, ki se boji psov (še nikoli v življenju ni pobožala psa...)

ko bova šla za sebe... mogoče, če ne bova šla v blok....

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov