Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 17. Apr. 2006 8:38

Ledenka napisal/-a:
Lastovica napisal/-a:
Najboljsa hrana, ki jo lahko ponudite svojim muckom je FELIDAE, za pse pa CANIDAE.


Še nikoli nisem slišala za te firme. Kje se jih dobi?

Moji kužiki dajem vse. Po mojem je najboljše raznolika hrana.
Tudi ljudje jemo raznoliko in nam zdravniki pravijo, da je tako najboljše.

Torej moja mala je brikete vrhunskih znamk... royal canin, hills...
potem je konzervice Cesar in Friskis (od boljših znamk ne mara).
Poleg tega je včasih tudi našo hrano (nezačinjeno). Obožuje kruh, polento, riž, pašto, zelenjavo (nora je na bučke), sadje (jagode, jabolke, hruške, banane...), ribe (tudi sipe in kalamare) in seveda meso. Te stvari ji dajem občasno in v majhnih količinah (ni to glavni obrok).


Hrani, ki sem jih omenila, sta med desetimi najboljsimi hranami za zivali. In edini izmed teh desetih, ki se dobita tudi v nasih trgovinah (kje tocno prodajajo, poglej na njihovo spletno stran). Slisala pa najbrz nisi se zato, ker hrana ni skomercializirana in reklamirana, kot so ostale.

Za zivali sploh ni res, da morajo jest raznoliko hrano in da naj bi to pomenilo, da morajo jest konzerve razlicnih znamk in riz in krompir in pasto in zelenjavo. Z briketi dobijo vse kar rabijo in najboljse, da zival hranis skozi z enako vrsto hrane, ker se zival na to privadi in ji ne otezujes prebave.

Drugace pa verjamem, da tvoj pes oz. macka noce jest "ta drgaih" konzerv, ker hrana v teh konzervah ni zacinjena in ni slana, kar pa zivalim seveda ne pase. Najrsji bi skozi jedli Pedigree pal vrecke, ampak ti kot clovek mores to preprecit oziroma zmanjsat na minimum.

Cloveska hrana, pa za zivali sploh ni primerna (niti za muce, niti za pse), zato ti priporocam, da jim to prenehas hranit, ker jim bos s tem naredila samo dobro. :)

Lep dan.

P.S. Sicer pa se se vedno lahko vsak sam odloci, s cim bo hranil svoje zivali.
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 17. Apr. 2006 9:52

mah moja mačka je tut vegič. :D v bistvu noče jest mesa in nobene konzerve, je samo gris pa mleko pije pa vodo, rada ma beli kruh pa sir pa se kaki namaz. pa polnjene brekice se poje. tak tak,kake volje pač je. nad mesom pa samo nos viha. in ja mačka je :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Apr. 2006 15:34

jah to je spet vse odvisno od živali.nekateri jejo, nekaterim ne paše dobra zdrava hrana pa majo rajš te vrečkice iz trgovine v katerih je sama svinjarija....in ko sm hodila h vetrinarju zarad našga bogega mucka, je blo veliko ljudi ki so mel mačke z vnetimi dlesnimi in ko so omenili hrano-whiskas, kitekat, je blo vsem vse jasno.......
je pa že tko bolje, da mačka poje več briket kot konzerv, ker brikete čistijo zobni kamen in utrujejo zobke....sicer pa lahko tudi zdrav maček z zdravim življenjem faše kej tezga, ker je enostavno neimun na take zadevščne od hrane....

in kar se tiče veterinarjev, jst mojim čist zaupam, ker majo že dolgoletno prakso v veterinarstvu in res obvladajo, tko da se mi zdi, da kar dobro vejo kera je dobra hrana in kera ne.sicer pa že če prebereš sestavine na eukanuba konzervi in whiskas konzervi in oboje povohaš, je takoj vse jasno.......
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 17. Apr. 2006 15:47

Cist verjamem, da ima zival rajsi Pedigree in Whiskas, tudi jaz imam rajsi cokolado, francoske rogljicke in sladoled kot buče, melancane in kuhano korenje :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Apr. 2006 15:57

ja no vidš.sam žival je bolj delikatna od človeka, predvsem pa ne zna povedat kdaj jo kej boli, in ko sami ugotovimo je lahko že prepozno...živali bi mogl že od majhnega navaat na zdravo hrano, da pol nebi blo takih problemov...in ukint bi blo treba vso tisto hrano ki je konzervirana in so ji dodani razni parfumi-da bolj diši po mesu in pač hrano ki ni dobra za živali. se pravi vse viskase in taka jajca......pol pa naj nardijo hrano, ki živalim ne bo delala škode...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 17. Apr. 2006 21:49

No, to je tudi meni logicno, da bo zival rajsi jedla tisto, kar ima polnejsi okus. Obicajno je to tisto, kar je nezdravo. Kot je Lastovica omenila, imamo tudi ljudje rajsi snicl v smetanovi omaki kot naribano korenje z banano.

Sem pa opazila, da je purple bitch omenila zobe. Jaz svoji muci po priporocilih dajem vsake kvatre enkrat koscek surovega mesa, kar naj bi jih cistilo. kar se kvalitetne hrane tice, pa je res, da ta hrana, ki pri nas velja za najkvalitetnejso (torej Hills, Eukanuba,...), v svetovnem merilu ni na samem vrhu (ce koga zanima, najde sezname na forumu strani macji-svet.org). Je pa definitivno boljsa od Whiskasa ipd. Ceprav, priznam, nasa tudi dobi dnevno dozo junk fooda, a ji, kar je zelo nenavadno, ne ustreza toliko kot Techni-cal, tako da ji to dozo pocasi zmanjsujemo. Imam pa sreco, da imam muco, ki bolj pada na kvaliteto, kot dober vonj.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Apr. 2006 23:50

ja surov meso je dobr za kamen-ga fejst očisti, al pa kšni briketi in posebni zatonarejeni piškotki......
no jst sm čist zadovoljna z eukanubo, pa naša muca tud... :)
aja pa še neki sm opazla.po kitekatu vrečkicah ji je ful smrdelo iz ust.po eukanubi nikoli.neki že more bit na tem.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 17. Apr. 2006 23:58

Hmm...sem mal potuhtala in ugotovila, da res nima vec takih problemov z zadahom, odkar je vecinoma Techni-cal. No, razen ko se zbudi. Takrat pa ne vem, kateri bolj smrdi iz ust - njej al skozlanemu pijancku. :lol:
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 18. Apr. 2006 2:17

hja, js mam pa leva doma... sej ne, brata :D mal se hecam...
js sem imela nekoč mucko Snežko. Bila je čisto bela. Zeeeeloooo sem bila navezana na njo. Pa mi jo je nekega lepega, pomladanskega jutra povozil avto :cry: res sem jokala kot dež... zdej imam pa zlato ribico Ljubico- sam to ni isto! Rajš bi imela kužka ali pa mucko....
My dreams are my reality...
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 21. Apr. 2006 8:17

full lepa macica....

še glede prehrane mejčken..moj je pa samo brikete, še ribic ne mara, ničesar kot samo enepar vrst briketov, pa še te mo je treba menjat(tko vsakič v dnevu more druge dobit),če ne spet ne je... po konzervah bruha, karkoli domačega noče jest... je bil že groznoo shujšan, preden smo pogruntali kako ga pripravit do tega da vseeno je... zdej je pa taaak bajsek kt garfield:D
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 21. Apr. 2006 8:25

Moja Luna ma pa full prebliske glede hrane. Ponavad ji dam eno vrečko zjutri in eno zvečer (kitekat), čez dan pa brikete. In pol enket je sam tiste vrečke, drugič pa sam brikete. In pol morm stran metat. Tečka mejhna. Sam jo mam pa najraj. Bom u pondelk eno slikco prlimala.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 25. Apr. 2006 11:32

Evo, bom zdej izpolnila obljubo. To je moja Luna ko je bla še mejhna.

Slika
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 27. Apr. 2006 13:01

jst mam dva psa pa mačko.
Pa učer sm si še hrčka kupla...kaj je leep!! :D
Drgač sm pa jst čist nora na živali..če bi blo po moje bi mel ceu živalski vrt doma...tko me je pa mami mal omejila :lol: :D :D
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 25. Maj. 2006 11:13

Odkar pomnim smo imeli doma vedno mačke, takšne ali drugačne. Zdaj nazadnje sem mela dva mačka, dolgodlakega sivega in kratkodlakega oranžnega, oba posebna in ful lepa, ampak siv je umrl zaradi infekcije in mu niti veterinar ni mogel pomagat, oranžen je pa lepega dne zginu in ga ni blo več od nikoder :cry: In zdaj nimam več nič. Si pa že od nekdaj želim višavskega terierja, ampak doma niso navdušeni nad psi in pač moram čakat na lepše čase, bi pa mela tudi kakšnega zajčka al pa belega mačka (ne nujno perzijca). Na splošno pa mam rada prav vse živali (še kuščarje in kače) :D
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 27. Maj. 2006 23:57

Evo ti mojga mucota

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov