Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Avg. 2013 21:32

^^Zdaj pa predvidevam da si že končala th s kapljicami, kako je kaj muca? Vse ok, se kaj ponavlja?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Avg. 2013 19:51

Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 11. Avg. 2013 21:57

Tearjerker napisal/-a:^^Zdaj pa predvidevam da si že končala th s kapljicami, kako je kaj muca? Vse ok, se kaj ponavlja?


mucek je čisto zdrav, nobenih težav več. uček ima lep, in zaenkrat ni prišlo do nobenih ponovnih vnetij tako da super :)
You make me smile, please stay for a while :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 15. Avg. 2013 12:40

Moja je mela tudi očke vnete celo pomlad, ravno tako vseh babičinih 5 mačkonov. Niso jim niti kapljice pomagale, nič, mislim da je šlo na alergijo na cvetni prah :) Ker od c. junija so pa vsi čist vredu..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 17. Avg. 2013 18:53

možno ja, so mucki kr radi na kaj alergični. drugače so pa te vnete oči pri mačkah tako zelo pogoste, da je kar grozn :)
You make me smile, please stay for a while :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Mar. 2014 2:35

Slika
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Mar. 2016 19:05

Pred cca 10 dnevi sva s fantom posvojila muco. Stara je okoli 2 meseca, precej suha (ampak to se popravlja), imela je probleme s prebavo, ampak drugace veterinar pravi, da je zdrava. Drugace je res prijazna, rada ima ljudi, nima problemov bit v narocju, rada se boza. Ima pa tudi ogromno energije, da bi lahko maraton prelaufala :)
Vceraj zvecer pa se je zacela obnasati drugace, bolj agresivno. Se vedno je nekaj casa kot zgoraj opisano, potem pa zacne naenkrat napadati roke on noge, ne le v igri. Ce jo hocem bozat ali dvigniti v narocje, zacne praskati in grizti. OK, ni panike, bi jo pac pri miru pustila, ampak fora je v tem, da hodi za nama, mjavka (je na splosno glasna muca) in grize noge. Ce se hocem igrati z njo, ker verjetno isce pozornost, njena igra postane precej agresivna, kar prej ni bila.
Kaj bi lahko bil vzrok spremembe v obnasanju? In kako jo odvadit grizenja in napadanja nog in rok?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Mar. 2016 19:20

Mogoče ima negativne izkušnje. Jaz bi na tvojem mestu mačko vsak dan zlaufala z igračkami, dokler ne bi bila res utrujena. Potem bi jo poskušala privabiti s prigrizkom in jo božala samo po "ličkih". Vsak napad pa moraš zaključiti. Pri enih mačkah pomaga, da si pri miru, pri drugih glasen ne... probavaj.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Mar. 2016 19:20

Mogoče ima negativne izkušnje. Jaz bi na tvojem mestu mačko vsak dan zlaufala z igračkami, dokler ne bi bila res utrujena. Potem bi jo poskušala privabiti s prigrizkom in jo božala samo po "ličkih". Vsak napad pa moraš zaključiti. Pri enih mačkah pomaga, da si pri miru, pri drugih glasen ne... probavaj.
The world is as you are.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Mar. 2016 20:48

Z igračami poskušaj preusmerjat pozornost, tvojih rok in nog ne sme imeti za igračo (itak jih bo, ampak poskusi to obnašanje zminimalizirat). Obenem bodi tudi odločna pri ukazih, da tega ne sme in jo potem pusti pri miru.

Mlade muce rabijo ful akcije, pomojem ji je smao dolgčas in išče pozornost.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Mar. 2016 4:37

Ampak fora je, da je bila sprememba prakticno cez noc. In dejansko se je ne da niti prijeti, ker grize. Ni videti, da bi jo motila najina prisotnost, ker je ves cas med nogami, takoj pritece, ko prideva domov. Samo rok in nog ne mara :) Kar naenkrat.
Sedaj sem ji dala pliskota njene velikosti in ga tepe kot nora.
Mozno da res rabi pozornost.

Edit: brala sem, da je to lahko problem, ce so bile muce premlade locene od mame in legla, kar je bilo pri najini, saj je bila najdena pri nekje mesecu in pol.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Mar. 2016 13:58

Sej pride tudi pri človeških otrocih do določenih vedenjskih sprememb praktično čez noč. Naša je sovražla krtačo, prav besno. Grizla mjavkala jokala omojbog. POl je pa en dan ugotovila, da je krtača super kul in zdej jo obožuje. Tudi gnetla in delala zvezdic do lani ni. Pa je 4 leta stara mačka. Prste imajo pa mačke izjemno rade. Naša ma izjemno intenziven love-hate relationship s prsti, smrdljivimi čevlji in tepihi.

Dajta ji čas, itak je šele v fazi privajanja na prostor in vaju. Mogoče je bolj srdite sorte pa se vaju je do zdej samo malo bala. In bosta morala zdej še celo njeno življenje skrivat prste na nogah pod kovtrom. Tej so najmreč najbolj slastni sovražniki!

Tako da brez panike, dosti ljubezni igračk (ne rok uporabljat za igranje), nagrajevanja za igranje z igračko in ukvarjanja z njo. In jasno izrazit, da se rok in nog ne napada (kar bo v resnici delovalo samo napol ali sploh ne, odvisno od tega koliko je žvau trmasta).
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Apr. 2016 6:25

Hvala za nasvete!
Po le parih dneh je ze bolje. Mojih nog prakticno ne napada vec, le vcasih se v igri spozabi. Roke so bolj problem, ampak je ze dosti bolje. To sem dosegla tako, da sem jo zamotila z igracami, ko je hotela napasti, ce je kljub temu postala pregroba, sem prekinila igro, sla v drugo sobo in za nekaj minut zaprla vrata, da se je ohladila.
Fanta se vedno napada, ampak je sam kriv, ker ni dosleden :schlaumeier:
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 03. Apr. 2016 14:30

Stekline menda nima? :eek:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Apr. 2016 17:16

Vode se pa res boji! :eek:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron