Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Sep. 2011 13:08

Ja, wc vrata so vedno odprta, tako da gre lahko na stranišče kadarkoli hoče.. Če si pa ciljala na uno, ko sem napisala, da bi ga kdo s hiše brez problema spustil ven.. Ja, so "potrpežljivi" podnevi, samo zjutraj ko gredo froci v šolo in oni v službo bi se pa pomoje znal zgodit da bi ušel(zato je pač ponoči na wcju in ne na hodniku..). Včeraj sem ga jaz dala spat tja ob kake 12h..mama ga je danes zjutraj ob pol 9h spustila. :)
It was forever..but it didnt last long..
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 29. Sep. 2011 22:28

emanuela napisal/-a:To z sodo bikarbono pa tudi jaz prvič slišim...koliko pa je posipaš?


To je ze star trik. :P Potresem je ravno toliko, da je dno prekrito, potem dam cez pesek in se cisto malo sode povrhu, potem pa je vsak dan se malo dodam. Ne rabis dat veliko, sicer je pa za macke varna, tako da tudi ce je das malo vec, ni panike.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Aphrodite
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Aphrodite » 12. Nov. 2011 21:34

En lep mačji pozdrav!

Ravnokar mi je mama povedala, da je naš mali muc (star 4 mesece) v sobi bruhal in da so notri migetale skoraj 10cm dolge bele "nitke". Mi zna kdo povedati kaj bi lahko to bilo (gliste, trakulja)? Je mogoče, da smo se tudi mi "okužili", saj veste kako je, mucka božaš, pa si včasih res ne umiješ rok takoj ...
mucek pa je dosti časa zunaj in notri ... prav tako me zanima, kdaj ga lahko dam kastrirat in cepit?

hvala!
I just wanna be myself and I want you to love me for who I am.
I just wanna be myself and I want you to know,
I am my hair.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 13. Nov. 2011 4:16

To so gliste ja. Pelji ga k veterinarju, ki mu bo dal primerna zdravila, cimprej.
Samo z bozanjem mucka se ne morete okuziti, ker gliste zivijo v muckovem prebavnem traktu.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 13. Nov. 2011 7:22

Odvisno kaj si počela z mucko. :D
xtina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a xtina » 15. Nov. 2011 9:31

Zanima me, ce kdo pozna v Novem mestu in okolice koga, ki sterelizira mucke kaj ceneje kot to pocnejo vet. klinike ? Ce ima kdo kak kontakt se priporocam na ZS. Hvala
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 08. Dec. 2011 20:36

Muco imamo =D
Jeeee!

Ampak žal samo začasno...torej, pri mariborski azil je čisto prenapolnjen z mucami in sem se ponudla kot začasni rejnik za muce, če bodo slučajno kaj rabli. In danes je prišla k meni moja prva rejenka...
Dobiš jo razglisteno in porihtano, vmes jo bojo še sterilizirali in ji poiskali nekoga, da jo posvoji. Pri meni bo, dokler ne bodo našli posvojitelja, seveda pa lahko sama pri iskanju aktivno sodelujem.

Joj, moram dat gor fotke...očarljiva je!!! Stara je prbl. 3-4 mesece, dolgodlaka, pisana. Prava dama, umirjena, ni podivjana...s prve je znala uporabljat stranišče in ne pleže po zavesah =D

Moj sploh ni verjel, ko sem mu povedala, da bom prostovoljka pri zavetišču, je mislil, da se zajebavam. Ni bil navdušen nad idejo in ko je videl mačko doma, je začel neki bolit...ampak ko se je vsedo in mu je skočla v naročje in potem zapredla na kolenih...jaz ne vem, če nima nobenih izkušenj z mačkami al kaj, v glavnem, vprašal me je, zakaj ji kruli :D :D Potem pa mu je zaspala...čisto ga je očarala, ker je taka nežna.

Joj, upam, da se ne bom preveč navezala nanjo...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 09. Dec. 2011 16:15

^^ :gut:

Pa slikice, brž ;)

Aphrodite napisal/-a:Ravnokar mi je mama povedala, da je naš mali muc (star 4 mesece) v sobi bruhal in da so notri migetale skoraj 10cm dolge bele "nitke". Mi zna kdo povedati kaj bi lahko to bilo (gliste, trakulja)? Je mogoče, da smo se tudi mi "okužili", saj veste kako je, mucka božaš, pa si včasih res ne umiješ rok takoj ...
mucek pa je dosti časa zunaj in notri ... prav tako me zanima, kdaj ga lahko dam kastrirat in cepit?!


To so gliste. Z okužbo je pa tako, načeloma tako tudi če tikaš izbruhano glisto se ne moreš okužit, je pa možna okužba ker se z mačjim fecesom sproščajo v okolje jajčeca, ki potem prežijo na novega gostitelja. Ampak ni pa nevarno za ljudj, ker so te gliste navadno specifičnega za gostitelja (trakulje pa ne vedno nujno, zato je pri njih potrebna večja previdnost). Vsekakor priporočam da vseeno temeljito očistiš njegov WC -če ga ima.

Pa seveda th po navodilih veterinarja s Pratelom, Zantelom.... Teh antiparazitikov je veliko, delujejo pa tako na več vrst parazitov (in jih potem uporabljaš tudi pri rednem razglistenju muce).

Mucka - če je ''fantek'' lahko daš kastrirat med 4-6 mesecom. Ker je samček, nekoliko kasneje spolno dozori kot samičke, tako da ni takšna nujna (za muce se priporoča 4-5 mesec), ampak ko dopolni 6 mesecev pa le.

Za cepljenje odvisno za katero se boš odločila, cepiš lahko proti steklini, mačji kugi, mačjemu rinotraheitisu, kalicivirozi, mačji levkozi (FeLv) in klamidiozi. Je pa nujno da se muce teden dni pred cepljenjem razglisti (kar boš ti itak zdaj nardila ker mu moraš tretirat glistavost). Različna cepljenja se opravljajo pri različnih starosti, pokliči veterinarja in mu povej za katere bolezni bi cepila, pa ti bo povedal protokol, ali pa malo pobrskaj po netu. Za steklino se cepi nekje 4 mesec, levkozo prvič pri 2h mesecih, kuga pa pri mesecu in pol. Pa seveda potem letno obnavljat. Ne pa pozabit upoštevat da toliko kot je cepljenje priporočljivo, vzami v obzir tudi možnost mačjega postvakcinalnega sarkoma.

xtina napisal/-a:Zanima me, ce kdo pozna v Novem mestu in okolice koga, ki sterelizira mucke kaj ceneje kot to pocnejo vet. klinike ? Ce ima kdo kak kontakt se priporocam na ZS. Hvala


Zanima me, če je s tabo vse okej. Upam da veš, da si po Zakonu o zaščiti živali obligirana svojega mačko/mačka S/K (vkolikor nimaš reje mačk) in da je opravljanje takšnih veterinarskih posegov za denar tretirano kot mazaštvo. Jaz ne vem, kdo si ti predstavljaš da bo to delal, mesar? :evil:
Zadnjič spremenil Tearjerker, dne 09. Dec. 2011 16:34, skupaj popravljeno 4 krat.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 09. Dec. 2011 16:23

xtina napisal/-a:Zanima me, ce kdo pozna v Novem mestu in okolice koga, ki sterelizira mucke kaj ceneje kot to pocnejo vet. klinike ? Ce ima kdo kak kontakt se priporocam na ZS. Hvala


WTF?! :eek:
Uporabniški avatar
SheShy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 29. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a SheShy » 18. Mar. 2012 8:50

xtina napisal/-a:Zanima me, ce kdo pozna v Novem mestu in okolice koga, ki sterelizira mucke kaj ceneje kot to pocnejo vet. klinike ? Ce ima kdo kak kontakt se priporocam na ZS. Hvala


Ti kar lepo pelji mačko k veterinarju! Sterilizacija ni tko draga, sploh pa, če je veterinar tak, da je to postal iz pravega razloga, bo razumel, in se bo mogče dalo zmenit na obroke. Imela sem 3 mačke (zdaj imam 2), treba jih je blo sterilizirat, kastrirat, eden je imel probleme s sečili, itd... šlo je dost dnarja, ampak mi je vedno dal na obroke, ker je vedu, da ne morem vse naenkrat. Pa prepričaj se, da bo pri sterilizaciji vse pobral ven, ne samo jajčnike, ker moji muci se je zgodilo, da se je začela spet gonit 1 leto po sterilizaciji. Razlog je tičal v maternici. Tko da, vse ven, pa bo mir doma in za muco bo boljše, ker bo manj možnosti za razne bolezni maternice.

Ta veterinar je pa v Sevnici, tko da, če že bližje ne boš našla takega veterinarja, imaš tega v Sevnici in mislim, da ni predaleč.
Uporabniški avatar
*chiela*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 28. 7. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *chiela* » 18. Mar. 2012 11:17

Mogoče pa ni mislila na ne-veterinarja (vsaj upam :( ), čeprav si ne znam razlagat (mogoče kako zavetišče?).

Pa kolikor vem, ti noben zakon ne more zaukazati, da daš mačko s/k, Tearjerker? (Moja dva sta že s/k, ne se bat :)).

Hvala za nasvet glede sode bikarbone. Grem takoj sprobat :) .
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 18. Mar. 2012 11:26

Naša zakonodaja, konkretneje Zakon o zaščiti živali v svojem 11. členu nalaga: Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

Vir:
Sterilizacija in kastracija

Zakon o zaščiti živali (ZZZiv)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Mar. 2012 12:06

Ja, to bi bila sanjska situacija. Dejansko pa inšpekcija zatrjuje da je z mladiči tako, dokler je za njih poskrbljeno, ne vidijo nekih dejanskih problemov z njimi, brejostjo itd, torej jih vidijo kot zaželjene. Samo, da se dogaja, da imajo potem zavetišča kaj več dela, ane...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Mar. 2012 13:05

*chiela* napisal/-a:Pa kolikor vem, ti noben zakon ne more zaukazati, da daš mačko s/k, Tearjerker? (Moja dva sta že s/k, ne se bat :)).


Tearjerker napisal/-a:Upam da veš, da si po Zakonu o zaščiti živali obligirana svojega mačko/mačka S/K (vkolikor nimaš reje mačk) in da je opravljanje takšnih veterinarskih posegov za denar tretirano kot mazaštvo.


Sem se že prvotno obrazložila da obstaja zakonska vezava k temu v Zakonu o zaščiti živali. Za mano je to obrazložila še Tamala_mrha. In še enkrat: ja z zakonom je predpisano da moraš preprečiti rojstvo neželenih mladičev, razen v primeru da imaš registrirano vzrejo in seveda dovoljenje za razplod. In vsi skrbniki/lastniki (to ni eno in isto) so k temu zavezani in če tega ne naredijo so v prekršku. Se pa proti takim ne ukrepa zato to ljudje jemljejo kor sprejemljivo. Drugače pa, globa po ZZŽ v takem primeru znaša:

46. člen

Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:
....
6. ne zagotovi osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali v skladu s prvim odstavkom 11. člena tega zakona;


Pa še en popravček tukaj: ''Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali. '' Uporaba kontracepcije pri psicah in mačkah ni več dovoljena, pa v zakonu to še ni spremljeno, bo pa kmalu. Kar je en velik thumbs up, ker so metode kontracepcije pri psicah in mačkah bolj škodljive kot koristne.

Nič osebnega proti tebi *chiela*, ampak opažam da so ljudje zelo slabo seznanjeni z odgovornim lastništvom in h čemu niso samo moralno-etično, pač pa tudi zakonsko vezani, zato rada take stvari poudarim. ;)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Apr. 2012 0:12

naša 8 mesečna črnuhinja je očitno v puberteti. blazno trmasta mačka, ki ve, da ne sme na pult, veselo skače po pultu. itak. če ji je dolgčas pa sploh. takrat skoči na pult in veselo čepi na pultu. mala prav izziva. ker jo z roko pač ne smeš tepst (čeprav bi jo včasih najraje kr žvajznila, ampak tudi tisto parkrat ko sem jo z roko ruknila dol s pulta...se mi zdi da ona to bolj kot igro razume kot pa kazen), cajtnga pa nimam skoraj nikoi pri roki, smo si omislili šprico z vodo.

to jo sicer znervira, da skoči dol s pulta in ji niti približno ni všeč. ampak samo za kake 5 minut. ali manj. če ji je res dolgčas se mi zdi, da se celo blazno zabava ko js cela pobesnela za njo letam s šprico in jo špricam z vodo.

skratka, vprašanje leta je, katera bi bila fino vzgojna kazen za eno tako trmasto razvajeno mačko? sva razmišljala da bi kr korito napolnila z vodo in jo pol celo ruknila v vodo, ko baraba taca okoli korita. ampak nimava čepa za luknjo :) drugače je kr pridna, niti ne razbija stvari, ne nič. ampak res ni fajn da veselo taca po pultu.

mogoče bi mogli ubrat reverse sajkolođi? in je ne šljivit 5 posto ko hodi po pultu?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov