Kopanje muc

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2009 22:32

Dokler si mačka koplje jamice za na wc in jih potem zakoplje, me ne zanima pa če si trikrat tačke umije.
Nujno res ni da jih kopaš, ampak ni pa nič narobe če jo:seveda ne prepogosto, zaradi kislinskega plašča, ravnovesja,...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Mar. 2009 22:54

naša mačka bi me pomojem pojedla če bi jo hotla skopat :D je ful agresiuna če se česa ustraš oziroma boji.
je pa še nism skopala v teh 4 letih, pa je verjetno, razen če ne bo neke sile, tud ne bom.
tadruzga smo pa okopal ene dvakrat/trikrat v osmih letih, ker je pač zunanji.Ampak tud on je finoča in ne hod po umazaniji / blatu in podobno, pa še umije se sam stokrat na dan+da ga še mačka ene parkrat :D

drgač pa edino poleti, oba začuda uživata če ju polivam s flaško mlačne vode po telesu, če je vroče.takrat obadva pustita brez kakšnrgakoli upiranja.Zgleda, da jima ohladiteu res sede.sam potem pa brisanja ne marata. :D
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 20. Mar. 2009 23:35

Mi kopamo muce približno vsaka 2 meseca. To pa samo zato, ker so zunajne+notranje in ko so noter čez dan, spijo na posteljah ali pa na kavču in valda da od zunaj nosijo svinjarijo not-čeprav se same nonstop umivajo. Pa še one ampule kaj so proti klopom,bolham itd. niso pomagale proti klopom in jih zato umivamo z šamponom proti temu-morm potrkat da ni ne duha,ne sluha o kakšnem klopu zdaj :D . Pri kopanju se sicer še malo branijo, ampak mislim da so se že kar vdale v usodo, ker vejo, da drugače ne bodo mogle na posteljo spat. Aja pa zdaj pozimi smo jim skoraj vedno ko so prišle noter zbrisali tačke, ker so imele res umazane in so štemplale po celi hiši. Nimam občutka, da bi jim to predstavljalo kakšen pretiran stres.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 20. Mar. 2009 23:44

Uf, na vsaka 2 mesca je pa pomojem kr prepogost, zarad kože. Se jim čist poruš njihov ph.
Jst svojo skopam mogoče enkrat na let. Pa ni nč u šoku, navadn. V bano nalijem mal vode, jo postavm not, mal jo zmočm s tušem, mal našamponiram, fajn sperem in jo fajn zdrgnem z brisačo (to ful obožuje). Pa se sploh ne upira, jst jo komot sama skopam.
...let's have some fun, this beat is sick, I wanna take a ride on your disco stick...
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 21. Mar. 2009 1:05

Js nism še nikol nobene mačke kopala, se mi zdi da se same zadost umijejo. Sm pa svoji dve mački enkrat umila s peno (majo jo v vseh trgovinah z opremo za živali), ker sta se valjali po nekem olju in sta smrdeli, pa nism hotla da si to poližeta dol.
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 21. Mar. 2009 11:26

Ka pa vem no, samo naše nimajo nobenih problemov s kožo...vsaj videt ni. Mi imamo pač radi čisto v bajti in ju moramo tu pa tam skopat. Pa kaj veš kaj mace nosijo od svinjarije not in potem se vleže k meni na posteljo. Včasih se je dogajalo, da so prišle not in sem pobirala klope iz njih-so še plezali. Zdaj odkar pa uporabljamo ta šampon je ok in jih brezskrbi spustimo not. Aja ati je bil že okužen zaradi klopa ko je bil mali in ga zato tak 'skrbi'.
Mi pač tak delamo, ve pa drugače...
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 21. Mar. 2009 15:25

No sj nism hotla nč težit, sam pravm, da je pse/mačke priporočljivo kopat tam ene dvakrat na leto, zarad kože pač.
...let's have some fun, this beat is sick, I wanna take a ride on your disco stick...
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 21. Mar. 2009 15:38

Sem bla parkrat prisiljena v kopanje mačke... Končalo se je s hudo zamero (s strani mačke) in številnimi praskami (na meni) :?

Trenutno najmlajšo mačko sva enkrat z bratom s skupnimi močmi napol okopala, ker se ji je ratalo podelati od samega strahu verjetno (sterilizacija), ampak je bila itak še napol v komi...
Če pridejo pa z umazanimi tačkami noter, se pa vzame vlažno brisačko in obriše... niti slučajno pa se ne spravim mačke okopati cele, itak ni potrebe po tem.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 21. Mar. 2009 15:49

Zanimiv, moja se pa sploh nč ne boji. Lih prov srečna ni, ampak jo brez problema skopam.
...let's have some fun, this beat is sick, I wanna take a ride on your disco stick...
Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 13:05

js mam en problem pa sm se odločla da kr sem napišem..uglavnem..nabavla sem mucka starga 7mescev in zna uporablat mačji wc brez problema..ampak predvčeraj in danes..pa je ubistvu..bom kr po domače povedla..ko se je pokakal ja mnde stopu v kakec in itak to razmazu po celem stanovanju :evil: tk da zj nwm..od česa je to odvisn,ker uporabljat ga zna..mogoče ima premal peska cca 5cm ga ima v wc-ju..ka nj nrdiiiiiim??
*******
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 26. Mar. 2009 13:51

Kastriran je že al še ne? Ker mislim, da si drugače mucki začnejo markirat svoj prostor. Naš je na začetku pač polulal vse kaj je videl, kjub temu da je znal uporabljat wc :evil: . Po kastriranju pa je bilo ok. Nevem pa kako je to s kakanjem,ker naš je samo lulal, kakal je pa normalno v wc.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 26. Mar. 2009 14:01

^^
Ah no, če se je to sam enx zgodilo pol je sam po pomoti gor stopu pa se mu je potem razpacalo (poližejo si pa itak pol k je že suho).
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2009 14:44

Midva nikoli še nisva skopala mačke. Je pa res, da je v stanovanju, nič ni zunaj. Meni se zdi najbolj čista stvar ever, se kar naprej liže, vsaka dlaka ima svoj m esto - madona ima dela s tem.

Pa normalno spi v postelji, hodi po mizi, po pultu, zanimivo mi je (povosd gre z nama) ko se tuširam je obvezno na stroju zraven banje - ampka samo sedi in se čudi...ni šans, da gre noter.

Enkrat sem jo čisto za foro postavila v toplo vodo (nekje par cm) v banji. Je samo stala tam in buljila v vodo. Je taka igriva in jo je po moje samo firbec matral kaj za vraga jaz vidim v tej vodi tok fajnega :D :D :D
Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 14:46

ne ni še kastriran,drug mesec ga mam namen dat..a s kakcim si tut uznačujejo teren a ne sam z lulanjem..ja to je obistvo že blo zj drugič,in je blo huje k prvič..več umazanije:(
*******
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2009 14:51

Drugače je normalno hodil do sedaj na WC? Pa je imel očiščen WC?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov