Konji

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 04. Jul. 2007 22:57

Pozdravljene, mene pa zanima če ima katera od članic foruma konje oziroma če se ukvarja na kakšen način z njimi. Sama imam namreč konje zelo rada, doma jih imam 11, tako da večino prostega časa preživim z njimi :razz:
Kakšni se vam drugače zdijo konji? So vam kot živali všeč?
Uporabniški avatar
*nAughTykA*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nAughTykA* » 05. Jul. 2007 8:59

mi mamo doma konja...men so zelo lepe živali, sam jaz nisem kej preveč navdušena nad njimi...mam eno slabo izkušnjo...od takrat se mi zdijo full zahrbtni :? in tut s tem, ko ga imamo doma nimama nevem kakšnega kontakta...je oče bolj nad tem navdušen :D
Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 05. Jul. 2007 9:44

Pri meni pa ravno obratno. Jaz in sestra čisto nore na konje, starši pa malo manj. Hmm...da niti ne govorim o slabih izkušnjah :roll: Ampak še vedno zmaga ljubezen do njih :razz:
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 05. Jul. 2007 11:23

Prelepe živali, pri moji babici so jih vedno imeli vsaj 4, sedaj pa ko več ni dedka, pa ima babi samo eno kobilo z imenom Rička :D
Krasne živali, zelo inteligentne,...
Jaz jo vodim na sprehod tako, da jo pač samo peljem po potki, se mi smili, da bi jo jahala :oops: , ne vem, pač smili se mi...
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 05. Jul. 2007 11:34

Ful jih mam rada :) , kljub temu, da me je en ugriznil ko sem bila majhna.Rada bi spet začela jahat :P .
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Jul. 2007 12:19

jst tud obožujem konje :hearts:
mamo tud dva konja, ubistvu jih ima moj bratranc, ampak to je isto kot če bi jih mela jst :D sam še nikol nism jahala nobenga od njiju, ker je konj ful prevelik in me je strah, pa še mal čudn so ga navadl in je precej divji, pa grize :? kobila je pa bla pa breja, pa je zgubila žrebička ( :( ) in ker je že takrat mela neko izično nosečnost je noben ni želel jahat, zdej je pa spet breja :hearts: (brez problemov).pa jo bom verjetno jahala ko skoti..
sm pa hotla it tud v jahalne šole in te zadeve, sam se mi zdi mal preveč drago.

sm bla pa določen cajt res obsedena s konji..vse zvezke, puščice,kuverte, povštrčke sem mela s podobo konj :D
Uporabniški avatar
little bee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a little bee » 05. Jul. 2007 12:42

mi jih mamo pr babici 6. in ja to so res tok inteligentne živali!!! jst jih mam full rada, sam da bi me pa kdo spravu jahat pa ni šans! pred tem mam pa še zmir strah! pa zarad mene je lahko kobila stara in mirna pa ne vem še kaj, jst jahala ne bom! sm enkrat vidla kok je kobila bratranca dol vrgla, pa ena frendica je bla zarad tega 2 mesca cela v gipsu, tko da... ne! sej mogoče bom pa kdaj le zbrala pogum! :D
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 05. Jul. 2007 19:44

vsak teden jaham in najraje jih imam na svetu. res so prijazni in človekoljubi. lahk bi bla cele dneve zraven njih, pa mi nebi blo dolgčas. res so mi najlepše živali.
Uporabniški avatar
MusTangicA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 20. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MusTangicA » 04. Avg. 2007 17:31

Oh, ene super živalce so to ... Moj stari ata ima kobilo, ki sem jo jahala skoraj vsak vikend, zadnje čase, pa jo nekej zdravje muči, tak da ni nič ... Je pa tudi moj svak imel konja, super kastrata, s katerim sva se res ujela, pa ga je prodal, kr mu je časa zmanjkalo zanj (otroc pa to ... :( ). Tak da - zdaj se oba s fantom navdušujeva nad konji in ker je on s kmetije pol ... Ja, nekej mava v mislih, da bi si še preden bi začela skupej žvet omisnla kšno kobilco, .. mogoče dve. Gor pri njih imajo res super terene, pa ker sva oba po cele tedne doma, ne bi bli ovira - namest otrok, da te nekej povezuje med seboj, pa še super rekreacija.

Mate kašno slikco za pokazat? Greste kdaj na kakšno konjenico?
Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 04. Avg. 2007 18:00

Jst se pa konjev kar malo bojim. Ne vem zakaj, ampak na splošno mi vsaka tako velika žival vzbuja strah.

Pa ravno zaradi tega, ker so po večini mirne živali, mi to daje občutek nelagodnosti, ker ne vem kaj si konj v tistem trenutku misli. Recimo pri psu lahko človek kar hitro začuti nevarnost, pri konjih pa ne. Vsaj jst sem imela 2x izkušnjo, da je konj kar na enkrat, kot strela z jasnega, skočil in ves nemiren ratal.

Pa tud ne maram, da mi kej iz roke jejo, ker se bojim, da bi konj začutil moj strah in nardil kakšno "neumnost".
Uporabniški avatar
dreamhorse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 11. 10. 2007
Kraj: Bistrica

Neprebrana objavaNapisal/-a dreamhorse » 11. Okt. 2007 10:58

Hja. Zanimivo branje. Nekateri se jih bojite, drugi jih imate pri bratrancih in kaj vem kje.

Konj je živo bitje, z njimi se lahko pogovarjaš, če ga dobro poznaš, ti lahko vsak gib marsikaj pove, čutiš njegove potrebe. Ena izmed njih je potreba po gibanju, zato naj se vem ne smili, če ga jahate. Seveda v mejah normale, brez bolečin in prehudih naporov. Konj za to je. Lahko ti je najboljši prijatelj, ne glede na to, ali je temperamenten, ali miren. Govorim, ker imam dva. In če nisi konju predan 24 ur na dan, ga ne imejte. So skoraj kot otroci, celo še hujši...
Vsaka ovira v življenju je podobna zapreki na konjski tekmi. Najprej spravi čeznjo svoje srce in konj mu bo sledil.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 11. Okt. 2007 11:31

Men se konji zdijo ful lepe in veličastne živali, mam pa strah pred njimi ravn zarad tega razloga, ker jih ne poznam dost dobr, oz. njihovga vedenja in to. Vrjetn bi se jih navadla in izgubila strah, če bi velik časa preživela z njimi.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 11. Okt. 2007 13:45

Jaz sem cist nora na konje. Sam nimamo jih met kje, pa se ful drago je to, tko da jih na zalost doma nimam. :( Jih majo pa nasi prjatli, pa hodim tja jahat.
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 11. Okt. 2007 15:34

Mi nimamo konjev in jih tudi noben ko bi ga jz poznala ... sva pa letos na morju v Poreču s fantam dvakrat jahala v enem jahalnem centru, ko te za neo uro pelje na teren ta vodja pač in mi je blo fino ... :)
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 17. Okt. 2007 21:27

Ooo en moj bivši je imel doma konje (mislim, da 5).. Meni je bilo to nekaj najlepšega opazovat, vendar sem se jih na začetku zelo bala. Vendar sem počasi počasi premagovala strah in ko je bil čas, da grem jahat, sva z bivšmu nehala :lol:

So mi pa njegovi konjički ostali v res lepem spominu in se jih bom gotovo spominjala vse življenje!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov