Kje /od koga kupiti psa ?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

BabyG
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 22. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a BabyG » 31. Dec. 2009 13:47

Pozdravljeni! Zanima me, kje, od koga je najbolje kupiti psa ? Prvega psa sem kupila prek Bolhe.. večina pa jih meni, da tam ni primerno kupovati živali ? A mogoče obstaja še kakšna spletna stran, itd. ?
Hvala za informacije in se opravičujem, če je ta tema že kje odprta. :)
Poslikava nohtov - Vse o poslikavi nohtov in nohtih nasploh!
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 31. Dec. 2009 14:56

Pasemskega pri vzreditelju, mešančka v zavetišču.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 31. Dec. 2009 15:25

Js sem tud na bolhi zasledila oglas za mojega :runningdog: in je blo čist primerno :D
Drgač pa sej ljudje, ki prodajajo pse, dajo oglase in bolha je pač največji internetni oglasnik. Sej pa ti ne pošljejo potem psa po pošti, ampak greš ti po njega in vidiš kak je. Tak da ne vem kaj kompliciraš.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Dec. 2009 15:35

Vzami ga iz zavetišča, pa boš naredila hkrati še eno dobro delo. Zakaj bi ga kupovala pri vzrediteljih, če pa je v zavetiščih toliko zapuščenih živali, ki ti bodo še kako hvaležne za posvojitev.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 31. Dec. 2009 15:57

Če kupuješ pasemskega pokliči na Kinološko zvezo Slovenije in ti bodo tam dali številke vzrediteljev, ki imajo legla.
BabyG
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 22. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a BabyG » 31. Dec. 2009 16:27

Haha, sj ne kompliciram =) Sam vprašam. Valda da najlažje dobiš živalce na bolhi, tut jst sm mojga tam kupila, ampak me tako zanima, ker sem slišala, da eden bolne pse prodaja, pa sej v bistvu res nikoli ne veš, kaj kupiš, tudi če na začetku zgleda v redu.
Poslikava nohtov - Vse o poslikavi nohtov in nohtih nasploh!
barbkaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 14. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a barbkaa » 31. Dec. 2009 19:07

kaj jaz vem. najlepše je, če se psa vzame iz azila. je pa res, da tam nikol ne veš, kaj je pes že doživel itd. moji doma so vedno pravli, da bi jih blo strah naredit neke nenadne gibe, saj nebi vedli, kako bi pes reagiral... ampak, nevem. poznam veliko ljudi, ki so vzeli psa iz azila in ni bilo nobenih problemov. pes jim je bil, nevem... nekako hvaležen, nikoli ni bilo problemov.

drugače pa, psarne so itak najboljše. odvisno od pasme. al pa če se pogleda na kakšnih forumih... :)
vso srečo :)
dada73
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dada73 » 01. Jan. 2010 18:17

Na Bolhi lahko dobiš vredu psa, lahko pa naletiš na preprodajalca, ki ima veliko različnih pasem-teh se izogibaj. Mi smo zasledili oglas za našega na Bolhi in je z njim vse OK, ker smo z družino še vedno v stikih in jim pošiljamo sporočila in slikice našega kosmatinca. Je pa res da je največ takšnih, ki so preprodajalci in gledajo samo na zaslužek prav na Bolhi, ko oglašujejo čistokrvne brez rodovnika(rodovnik za enega psa stane od 20-25€ in to ni dosti imajo pa različne izgovore zakaj imajo pse brez rodovnika) in imajo takšne pse tud po 400€-po pravici povedano ne veš a so res čistokrvni in vtem primeru s tem samo služijo. Mi smo vzeli mešančka, plačali pa smo stroške cepljenja in hrane 50€-hotli so za njih dobre domove in stem niso prav nič zaslužili samo stroške, ki so jih imeli so dobli povrnjene in meni osebno se ne zdi to nič narobe. Mi mladičev ne bomo imeli ker smo ga dali K
dada73
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dada73 » 01. Jan. 2010 22:31

Pozabla pa sem dodat da takšnega nenadzorovanega štepanja ne podpiram, če pa se že zgodi pa naj se poskrbi da takšni kužki dobijo prijetne domove v katerih bo jim lepo celo življenje.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Jan. 2010 23:19

UG84 napisal/-a:Vzami ga iz zavetišča, pa boš naredila hkrati še eno dobro delo. Zakaj bi ga kupovala pri vzrediteljih, če pa je v zavetiščih toliko zapuščenih živali, ki ti bodo še kako hvaležne za posvojitev.


:zustimm: Se popolnoma strinjam.
RaiNboW*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 27. 7. 2006
Kraj: soMewheRe..

Neprebrana objavaNapisal/-a RaiNboW* » 05. Feb. 2010 8:46

Dobrih psov je na Bolhi cca. 10%
Obrni se na kakšen pasji forum pa tam sledi temam vzrediterljev..
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 05. Feb. 2010 13:07

UG84 napisal/-a:Vzami ga iz zavetišča, pa boš naredila hkrati še eno dobro delo. Zakaj bi ga kupovala pri vzrediteljih, če pa je v zavetiščih toliko zapuščenih živali, ki ti bodo še kako hvaležne za posvojitev.
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 28. Feb. 2010 13:18

Odvisno kaj iščeš oz. iščete. Če iščeš mešančka, potem ti svetujem, da obiščeš zavetišče, ker boš imela izbiro med veliko prisrčnimi psi, pa še enemu izmed teh "brezdomčkov" boš polepšala življenje. :)
Če pa iščeš pasemskega prijatelja, pa preglej mojpes.net ali kakšno drugo stran z opisi psov in kontaktnimi podatki vzrediteljev oz. psarn. Če pa ne najdeš legel, pa se obrni na Kinološko zvezo. :wink:
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 09. Mar. 2010 19:34

Fancy Nancy napisal/-a:Odvisno kaj iščeš oz. iščete. Če iščeš mešančka, potem ti svetujem, da obiščeš zavetišče, ker boš imela izbiro med veliko prisrčnimi psi, pa še enemu izmed teh "brezdomčkov" boš polepšala življenje. :)
Če pa iščeš pasemskega prijatelja, pa preglej mojpes.net ali kakšno drugo stran z opisi psov in kontaktnimi podatki vzrediteljev oz. psarn. Če pa ne najdeš legel, pa se obrni na Kinološko zvezo. :wink:


Točno tako. Če misliš kupovati pasmo, jo kupuj zares; vzemi mladička pri vzreditelju. Sicer pojdi v zavetišče. Iskati 'poceni pasmo' je pa riskanten biznis; nič ti ne garantira, da bo res pasma in da bo kuža res zdrav. Res, da nekateri so zdravi in folk potem govori, da jim je vseeno, če so jih okrog prinesli, ampak potem je pa že bolje iti v zavetišče in vzeti 100% zdravega kužka kot pa preplačati mešančka, ki je mogoče zdrav.
Every rose has its thorn

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov