Kače

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 17. Maj. 2007 16:13

Nekaterim se kače gnusijo in se jih strašansko bojijo, drugi pa so čist navdušeni nad njimi in bi jih najraje meli kar doma. Kaj si o kačah mislite vi?

Mene osebno te živali sploh ne fascinirajo, ampak mi vzbujajo nek strah. Recimo najbolj "strašne" so mi tiste cobre k majo tako čudno glavo. Alpa recimo črni piton mi je čist scary in bi me po moje kap, če bi ga kje v naravi srečala :pale: Da ne omenjam tistih gromozanskih kač, ki tehtajo preko 100 kg.

Edino črne mambe mi ne delujejo tako zelo strašne, ker so večinoma take tanke, pa tud po večini nimajo tistega pisanega vzroca. Vendar vseeno ta kača spada med eno zelo strupenih kač, saj samo v Afriki zaradi njihovega ugriza umre več kot 16.000 ljudi na leto.

In kaj pravite na to, da imajo nekateri ljudje kače kar doma? Se vam zdi, da je taka žival sploh primerna v tak prostor? In še najbolj pomembno vprašanje, ali je sploh varno da so majhni otroci prisotni ob takih živalih, kajti kokr jst vem, je pri potrebno pri kači bit kar dosti pazljiv, ker se zelo hitro ustašijo.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 17. Maj. 2007 17:14

jst sm se k sm bla manš ful bala kač - tud v živalskem vrtu jih nism mogla gledat, pa enkrat bi me skor kap k sm jo vidla tko v naravi. no pol je pa ta strah enkrat zginu - no vsaj č jo vidm se je ne ustrašm, v živalskmu vrtu jih brez problema lahko opazujem, sam dotikala pa za vrat dajala pa si jh rajš ne bi
^Sophie^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ^Sophie^ » 17. Maj. 2007 17:35

Joj, mene pa kače full fascinirajo...čeprav zadnjič, ko sem jo srečala v naravi me je skoraj kap, ampak si pa kače full želim. Tiste, ki jh srečaš v naravi se bojim, saj ne poznam vrste in ker so divje lahko ugriznejo, ugriz pa kljub temu da jih večina ni strupenih ni prijeten.

Jaz osebno si full želim kraljevega pitona ali ameriskega goža, ki je zelo primeren za začetnike. Edino oviro mi predstavlja hranjenje, ampak na srečo, zdaj lahko dobiš že mrtve miške, katere ubijejo na (baje) human način. Kljub temu, pa da kača enako kot vsi, mora jesti, tega sama nebi mogla narediti...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 17. Maj. 2007 18:57

*belina* napisal/-a:Kaj si o kačah mislite vi?

Manj jih vidim, rajši jih imam. :D Ko sem bla mejhna, sem jih vedno dajala za vrat pa kače gor pa dol, zdej me je pa toookkk strah, da jih vidt nočem. :?
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 17. Maj. 2007 19:15

Jaz sem si pa svoj čas prav želela imeti kačo. In sicer Ameriškega goža :hearts: . samo potem me je to minilo, saj nimam prostora za tako velik akvarij, kot ga le ta potrebuje.
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 17. Maj. 2007 19:30

Če je kača po tv al pa kje v akvariju me nič ne moti..sam če jo pa srečam v naravi pa samo -> :pale: :D
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Maj. 2007 7:04

Kač se bojim (lani sem imela bližnje srečanje z eno), drugače pa so mi full lepe. Koža mi je tak lepa-z vsemi tistimi vzorci. Tiste pisane so mi najlepše. Drugače bi pa zmrznila pred pitonom,klopotačo,ali pa kobro. Slika
Is sex dirty? Only if it’s done right.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2007 7:52

Meni so kače zelo lepe živali,nekaj mističnega je na njih.Sicer pa ima kolegica doma kraljevega pitona in je taka carta.Vedno ga vlačim po rokah.
Doma pa kače ne bi imela iz enega razloga-hranjenje.Kar groza bi me bilo,ko bi ji morala dajati miši,čeprav pravijo,da je bolje ji dati mrtvo žival,ker v tistem smrtnem boju :( lahko kačo miš popraska...
Načeloma se živali ne bojim,prej kakšnega človeka.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Maj. 2007 8:02

Kraljevskega piton ima doma? :eek: Velikega? Ker kolikor vem kraljevski piton zraste do metra in pol. Hjao...daj kakšno slikico zriktaj.
Is sex dirty? Only if it’s done right.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2007 8:21

Zanj ima urejen takšen akvarij-terarij,da še marsikateri otrok nima tako velike sobe :D
Ponavadi zrastejo te kače od 90-130 cm,redki do 150 cm.
v terariju ima toplejši in hldnejši del,vodo v katero se lahko potopi,ogromno deblo/vejo,po kateri pleza.
Za slike bom rekla,čeprav vem,da ima lstnica že objavljene na netu(album).
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Maj. 2007 8:32

:eek: Res? Tak veliki plac ima? Samo full dobro. Če že imaš tako žival je itak potrebno za njo dobro poskrbeti. Kje pa je dobila pitona? Valda je bil full dragi-ali? Kako se sploh lahko nekdo odloči za takega domačega ljubljenča? :D Full dobro...čeprav bi mene valda kap če bi samo poleg stala :oops:
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 18. Maj. 2007 12:04

Kače so mi zanimive živali, rada jih gledam recimo po tvju, v terariju itd. Sama se nikoli ne bi odločila, da bi jo imela doma kot ljubljenčka. Nekak nisem tak tip človeka. Jaz imam žival za zabavo, za crkljanje, kar kača nekak ni. Nimam pa nič proti tistim, ki imajo take živali doma, le da zanje dobro poskrbijo.
Malo bolana pa mi je tista fora, ki se je pred kratkim zgodila na Lj. Fužinah. Eden od stanovalcev bloka je izjavil oz celo objavil na oglasno desko, da mu je iz stanovanja ušla ne vem točn koliko velika kača (če ni bil celo piton) in če ga kdo najde itd. Folk je valda paniko naredil, jst bi jo tud če bi tam živela. Na koncu jo je našel po 3 dneh, ko se mu je skrila v enega od zvočnikov v stanovanju. No taki pripetljaji niso ravno prijetni :?
Je pa veliko ljudi, ki kač dobesedno niti vidt ne morjo, kaj šele da bi jo pobožali. Eden od njih je tudi moj fant, pa sploh ne vem od kje ta strah.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2007 12:11

Bulma napisal/-a::eek: Res? Tak veliki plac ima? Samo full dobro. Če že imaš tako žival je itak potrebno za njo dobro poskrbeti. Kje pa je dobila pitona? Valda je bil full dragi-ali? Kako se sploh lahko nekdo odloči za takega domačega ljubljenča? :D Full dobro...čeprav bi mene valda kap če bi samo poleg stala :oops:


Ja zelo lepo skrbi zanj,Alfredo mu je ime :D .V bistvu nakup kače ni velik strošek okrog 100€,več stane terarij,hrana,...
Kako se je odločila? Pri enem skupnem znancu je videla kačo,pa se je tako navdušila,začela zbirat podatke,obiskovat tega znanca in naposled,ko je prepričala moža,ga je pripeljala domov.
In zanimivo,da se moja psica in ta kača kar tolerirata.Sicer sta oba na "pozoru",vendar ni panike.Lahko božam Alfreda in mojo pa ne bo panike.Ga pa ima vedno pod nadzorom-spuščen je samo ko je ona v sobi.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Maj. 2007 12:18

Omg-spušča ga tudi? :D Jaz se sploh ne predstavljam da bi bila v istem prostoru kot piton. :oops:
Sicer pa super-res zanimivo. Upam, da boš čimprej priložila link od njenega albuma, ker me full zanima Alfredo :D
Is sex dirty? Only if it’s done right.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2007 12:24

Ja bom dala link,samo njo morem dobit na telefon,da mi pove,kako se imenuje..
Drugače pa sploh ni take panike,meni edino malo hitreje srce bije,ko mi Alfredo leze okoli vratu,nekako v podzavesti pomisliš,kaj če se ovije in stisne :eek:
Vendar razumem njo,da mu zaupa,tako kot jaz moji psici(pitbul) tiščim obraz k njenemu gobcu,ji "štoram" po zobeh in verjamem,da mi ne bo nič naredila,tako tudi ona svoji kači.Ga ima od malega,se z njim ukvarja ,...
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov