Kače

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 12. Sep. 2010 11:57

Moram povedati še to, da kraljevi pitoni načeloma ne grizejo in da se v neprijetnih situacijah raje odmaknejo. Da si nebo kdo to predstavljal drugace :)
Jaz sem dobila ugrize takrat ko me je zamenjal za plen. Ampak to je bila moja krivda in se tukaj ne gre za napadalnost pitona.
Sem pa šla malo prej prebirati o ugrizih pitonov, da sem videla če sem le jaz ugrize tako dobro sprejela in moram reči, da ljudje po večini napišejo, da se vse skupaj tako hitro odvije, da bolečine ne čutiš. Malo ti teče kri in sled od ugriza se pozna. Ugriz pa primerjajo z odvzemom krvi iz prsta. In vse to je tudi res. Čeprav priznam, da je odvzem krvi iz prsta meni malo bolj neprijeten kot ugriz kače ( nič od tega me ne boli). Torej ne gre tukaj za nič bolečega in moraš biti res zeloooo občutljiva oseba da delaš iz tega ugriza paniko. :)

Če si malo bolj previden ps do tega sploh ne more priti. Vedeti moraš kdaj kačo pustiti pri miru. Plen ji dati na pravi način ( pri tem sem jaz naredila napako, ker sem svojo roko imela preblizu miške in jo je kača zamenjala za plen). Preden kačo vzameš v roke moraš z rok sprati vse vonjave, ki bi lahko kačo pritegnile ( tudi tukaj sem naredila napako).

Torej vse skupaj ni nič groznega.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 12. Sep. 2010 16:08

Jaz obožujem kače. In obožujem glodalce. In eno se prehranjuje z drugim, tako da kače nimam, se jih pa ne bojim, jih vlačim po rokah, lovim, nazadnje sva bile z eno celo v sožitju v reki :D .
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 16. Sep. 2010 8:12

js pomojem ne bi mirno spala če bi sosed al pa kdo u celi ulici imel kačo....grozn se jih bojim čeprou vem da se umaknejo itd itd ampak so mi tko...jooooooooj :oops:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 16. Sep. 2010 12:15

Tonja napisal/-a: nazadnje sva bile z eno celo v sožitju v reki :D .


Hudo :razz:
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 16. Mar. 2011 22:32

A tle res ni nikogar, ki ima doma kače? :)

V kratkem ( mogoče že ta mesec ) se bo mojemu pitončeku pridružil ameriški gož. Dobila ga bom iz Avstrije in je pravi lepotec. Barve bo podobne, kot ta gož na sliki, mogoče še celo malo svetlejše.

Slika
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Jun. 2011 7:03

Vabljeni na tretje tematsko predavanje Društva za zaščito živali Ljubljana!

Spregovorili bomo o tem, kaj divje in eksotične živali so, o njihovem življenju v ujetništvu in se dotaknili trgovine z njimi.

Posvetili se bomo problematiki cirkusov, v katerih nastopajo (divje) živali, ter živalskim vrtovom oziroma pogojem, v katerih bivajo živali v ujetništvu. Opozorili bomo na nepravilnosti in napačne predstave, ki jih imajo ljudje glede življenja divjih živali.

V zadnjih letih se je število ljudi, ki si želijo za domačega ljubljenčka divjo eksotično žival strmo povečalo. Ceno za to brezbrižno početje ljudi plačujejo živali. Posebno pozornost bomo zato na predavanju namenili tudi vprašanju divjih (eksotičnih) živali kot hišnih ljubljenčkov.

Slika
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Jul. 2011 15:52

nanamiša napisal/-a:A tle res ni nikogar, ki ima doma kače? :)

V kratkem ( mogoče že ta mesec ) se bo mojemu pitončeku pridružil ameriški gož. Dobila ga bom iz Avstrije in je pravi lepotec. Barve bo podobne, kot ta gož na sliki, mogoče še celo malo svetlejše.


Jaz imam ameriškega goža čist na frišno.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov