Kače

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 03. Jul. 2008 2:30

Do kač ne čutim nekega odpora, bi se je pa najbrž ustrašila, če bi jo srečala kje na terenu.

:snake:


Mislim pa, da nobena žival ne bo napadla kar tako, ampak samo iz obrambe.
Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 03. Jul. 2008 14:34

mene je tud ful strah kač, to pa predvsem zato, ker že pač od malega ven prihajajo inf. da so kače zlobne!Čutim tud utesnjenost, če vidim kačo za steklom!
No slepiča me ni strah, sam itak ni kača!

aja strah pred kačami pa je: ofidiofobija!
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 19. Maj. 2010 11:54

No, da mal obudim temo. Želim si kupiti kačo, razmišljala sem o kravljevskem pitonu, a ker nisem imela doma še nobene, nimam izkušenj z njimi in sem prebrala, da naj to ne bi bila primerna odločitev za začetnika.
Zanima me ali ima kdo od vas doma kačo in katero ter kakšne pogoje jim nudite oz. v kakšnih pogojih živijo? Seveda želim kačo, ki jo bom lahko imela kdaj tudi na roki in bom v stiku z njo, ne tako, ki bo smela biti samo v terariju, ker je nevarna. :) Doma imam sicer veliko sobo, torej bi bil prostor za večji terarij (ki bi naj bil velik za pribl. tri velikosti kače, če se ne motim?). Koliko vas je stalo vse skupaj, od hrane in do opreme, ko ste jo kupili? Predvsem me zanima tudi kje v Sloveniji so dobri vzreditelji, ker nočem da ima kača kakršne koli zajedavce. :?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Maj. 2010 12:03

Lahko povprašam kolega, ki ima doma dva kraljeva pitona-en je albin celo.
Sicer on za kače res poskrbi, polovica sobe skoraj je terarij, kače so pregledane, veterinarsko oskrbovane, ni da ni.
Je pa tako-on jih sicer nekaj vlači po rokah, ampak se je tudi zgodilo, da če je pred tem kaj šaril pri miših in si ni dobro opral rok, je fasal ugriz-ki pa je kar neprijeten (roka, prst, uho :D ).
Jaz bi ti bolj priporočala kakšnega ameriškega goža ali pa mlečno kačo...
Kaj več si pa preberi po forumih s teraristiko, bodo najbolje vedeli.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 21. Maj. 2010 9:30

Vpraši ja. Mene sicer zanimajo vzreditelji kraljevskih pitonov ali pa če bo zdaj v kratkem oz. poleti kakšen sejem, da si jih malce ogledam, jih primem v roke in kaj več izvem, čeprav sem si že marsikaj prebrala o njih.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 11:39

kraljevi piton je čisto primeren za začetnike. Je načeloma zelo umirjena kača in redko prihaja od ugrizov. Razen seveda če ga boš nerviral takrat ko bo lačen ali par dni ko bo hrano prebavljal. Je pa res da so nekateri mladi pitoni od začetka bolj divji potem pa se sčasoma umirijo. Ampak tudi sam ugriz pitona ne boli.
Edino kar bi lahko bil pri kraljevem pitonu problem je hrana saj so zelo občutljivi glede tega. Lahko imajo tiste tečne tedne ali celo mesece ko ne bodo hoteli jesti. Hrano lahko zavračajo tudi po več mesecev zato je treba okoli tega dovolj vedeti. So pa tudi zelo zanimivi saj si včasih kakšen piton prav izbere barvo miške in želi jesti le tisto, ostale bo lepo zavrnil :D
Za začetek naj ima kača majhen terarij da ne bo prestrašena. Potem pa lahko terarij zamenjaš za večjega. Tako kot si rekla, 3x večji kot pa je kača (pribl.). Ampak spet ne sme biti prevelik, ker se kača ne bo znašla. Moraš ji zagotoviti skrivališča, del z vodo da se bo namakal, naravne materiale moraš vključiti v terarij, primrna podlaga... pač sej okoli tega kaj naj bo v njem lahko dosti prebereš na forumu za pitone. Je pa zelo važno ogrevanje saj so glede tega kar občutljivi.

Moraš pa vedeti, da kača ni za to da jo boste vlačili po rokah. Jo lahko 1-2x na teden vzameš iz terarija ampak še to ne za dolgo saj moraš spet gledati na temperaturo. In pa seveda vso to vlačenje po rokah in menjavanje prostora pri kači povzroča zelo velik stres.

Glede hrane naj še omenim to, da če boš imela kačo ji ne dajaj žive hrane ampak kupuj mrtve/zmrzjene miške, piščance, podgane... Saj so žive živali prenašalke bakterij in pa kačo lahko ranijo.

Pojdi na forum, kjer so prijavljeni ljudje ki imajo doma kraljeve pitone in gor boš izvedela ogromno stvari. Tudi kako opremiti terarij. :) In pa seveda kje so najboljši vzreditelji.
Zadnjič spremenil nanamiša, dne 21. Maj. 2010 11:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 11:40

Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 21. Maj. 2010 14:23

Ful ti hvala, tegale foruma še nisem zasledila. Mi bo sigurno marsikatera informacija več prišla prav! :wink:

edit: zdaj sem mal čekirala forum, a se ne da registrirati, nikjer pa ni podforuma o rejcih te vrste kač. :? Če pozna kdo koga, ki vzreja kače (seveda zdrave), naj mi prosim na zs posreduje kontakt. :)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 14:43

glede registriranja tudi meni ni čisto jasno kako se to naredi :gruebel:
podforuma samega res ni vendar v posameznih temah boš 100% našla kje napisano koga se priporoča, kje kupujejo. Jaz na pamet ne vem ker sem že daleč nazaj ta forum prebirala. Lepo preglej teme, saj ti dodatno znanje o kačah tudi ne bo škodilo, in sem ziher da najdeš kaj. :)
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Maj. 2010 20:44

nanamiša napisal/-a:Za začetek naj ima kača majhen terarij da ne bo prestrašena.


Ta je pa bosa....kaj kače se v naravi bojijo, ker imajo preveč prostora?
Dejansko so kače ljubljenčki-look, don't touch.In pri ljubljenčkih, ki jim je prav vseeno ali ti obstajaš ali ne, bi bilo veliko boljše, da je cel terarij čimbolj podoben naravnemu okolišu, ki pa zagotovo ni majhen prostor.
Legally_blond, jaz ti bom probala kontakt posredovati do konca vikenda, ali pa nekje do pon, tor.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 21:29

če ti tako praviš :wink: Lahko pa se malo poučiš o kačaš pa boš kar hitro vedela zakaj majhen terarij za začetek.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
bunncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 29. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bunncy » 03. Sep. 2010 20:39

Mogoče bi mela mavričnega udava, ampak ko pomislem s čim ga hraniš mam pa rajš da majo to lepo v živalskem vrtu oziroma da je v naravi se vrjetn bistveno bolš počut k pa če bi ga mela js doma :D
drugač pa vrjetno če bi v naravi srečala kačo bi tut js kr okamenela :D
“Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.” Coco Chanel
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Sep. 2010 20:45

Hm, tudi jaz bi jo imela, ampak lahko pozabim na pol znancev, ker ne bi hoteli več k meni domov.
Zgoraj sem pa prebrala še eno neumno izjavo-pitonov ugriz ne boli.No ja, pa boli.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 03. Sep. 2010 20:51

^^ Mene marsikdo ne razume kako so mi lahko všeč kače :D. Se pa zato toliko bolj bojim pajkov in kar je še podobne golazni.
Zadnjič spremenil dolce_chicco, dne 03. Mar. 2012 10:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 11. Sep. 2010 20:11

emanuela napisal/-a:Zgoraj sem pa prebrala še eno neumno izjavo-pitonov ugriz ne boli.No ja, pa boli.


Verjetno letelo name...

Jah lej, dobila že 3 ugrize od pitona in me nobeden ni boleu. Ja normalno da čutiš ampak ne morem pa opisati kot bolečino.

Še vedno je pa odvisno od vsakega posameznika. Nekateri, ki so zlo občutljivi, lahko to doživijo tudi kot bolečino.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron