Izgubljene živali, kam po pomoč?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 11. Avg. 2010 11:17

Pred kratkim se je k nam domov zatekla mucka, ki je bila vidno bolana oz. je izgledalo kot da bi jo zbil avto. Sem povprašala sosede in okoliške prebivalce, če jo kdo pogreša pa se ni nihče javil, sama pa je zaradi okoliščin tudi nisem bila zmožna obdržati doma. Nato sem jo odnesla v zavetišče/veterinarsko ambulanto, ki je v sosednjem kraju (ker živim na vasi pa pri nas tega pač ni), kjer so rekli, da ji bodo kao dali zdravilo, jo zapisali v neko kartoteko in če ji zdravilo ne bo pomagalo v dveh dneh, jo bodo dali uspavat. A se vam to zdi ok? Ker možnosti so bile 3:
1. ali jaz, ki sem našla mucko, plačam za zdravljenje in jo nato obdržim
2. da ji zdravilo v kratkem času pomaga in jo dajo v zavetišče (ker po nekem pravilniku v zavetišče ne smejo sprejemati bolnih živali)
3. ji zdravilo ne pomaga in jo usmrtijo (najbolj verjetna možnost, ki se je tudi zgodila)

Meni se zdi to zdi malo čudno. Najprej sem jaz žival "pobrala s ceste" in jo rešila pred skoraj gotovo smrtjo pred pragom naše hiše, a sem jo s tem, ko sem jo peljala v zavetišče/ambulanto, dejansko ubila, ker je niso hoteli sprejeti v zavetišče. Saj ni bila na smrt bolana, ampak so ble vse kletke že kao polne in je niso mogli sprejeti. Ima mogoče kdo podobne izkušnje, kaj dejansko lahko storiš v takem primeru, če najdeš poškodovano žival?? A jo pustiš tam, da ti crkne ali pa plačaš celotno zdravljenje in jo vzameš k sebi domov? A sta samo ti 2 možnosti?
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 11. Avg. 2010 11:35

daj na radijo kako obvestilo. mogoče jo kdo pogreša
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Avg. 2010 9:12

Tole ti bo v pomoč in vsem za v bodoče :)

Kaj storiti, ko najdemo žival? - vir: MOJPES.net
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 12. Avg. 2010 17:36

Najlepša hvala :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
SchneeEule
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 12. 8. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a SchneeEule » 24. Avg. 2010 14:45

na fb je skupina Pes moj prijatelj,mi smo dal informacijo tja,ko je bla naša muca pogrešana... :wink:
There are always a few people doing it in a way weird enough to grab my attention.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov