Živali poleti in vročina

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 25. Jun. 2005 11:42

glamBABY napisal/-a: sam pr moji je problem kr noče plavat... :(



Ja sej naš pes tud ni hotu it v vodo, pa ga je dedek vzel v naročje pa vrgu v reko, pol je pa prplavou nazaj.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 25. Jun. 2005 12:34

^^
sej jo morm prou nest sam pr ns ni v bližini nikjer nobene vode...
kadar pa gremo z njo kam v bližino vode,gre sama sam do trebuha potem pa nikamor več in gleda v vodo in steguje tačke in noče in noče zaplavat,pol jo pa kr nesm hehe... pa tut da bi jo mal z vodo polila ni šans..boji se vode :lol:
sam se mi pa tut smešno obnaša jst ji delam senčko pustim ji da je na hladnem in ona gre na sonce ležat..pa tam crkuje od vročine
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 25. Jun. 2005 17:53

A je mogoče blond? Joke! :D
Ja, sej pol ji pa nimaš kej nardit več...ji bo že enkrat potegnilo da je bolš če je v senci.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 26. Jun. 2005 9:11

Hm moja novofundlandka isto leži cel dan v garaži. Včasih ji tut jest ne paše. Malo je pa čudno, da vode ne pije... Čeprav naša tut včasih pozabi.
To je najbrž zato, ker ni posebno lačna, če cel dan leži. Pa tut najbrž ji ne paše v tej vročini. Če bi bla lačna, bi sigurno jedla. :)
Ampak da se nič ne premika ji pa ne moreš zamerit. Naša gre za 5 minut ven in pride nazaj čisto pregreta. Cel dan leži v garaži in se šele zvečer ob ene 9h mogoče zdrži zunaj, se umiri ali celo zaspi. Malo imamo prevroče podnebje za take pse. :(
Ampak pes ima za vse svoj razlog... Moja navadno v hudi vročini ne gre nikoli v vodo. Zakaj? Ker potem pride ven in se ta črna dlaka prepojena z vodo na soncu tako segreje, da ji je potem še ful bolj vroče.
Jaz mislim, da ni s tvojim kužkom nič narobe. Če pa res vidiš, da nikol ne pije vode in res popolnoma nič nekaj dni ne je, potem pa vprašaj kakšnega veterinarja, kaj si misli o tem.
Kaj naredim? Pustim jo, da dela to, kar ji paše. Ona sigurno najbolš ve, kako si pomagat in kako se bo najbolš počutla. :)

P.S. In seveda nikol ne pozabim na svežo hladno vodo in je nikoli ne puščam na vročini.

Kako psa naučiš plavat? Ne meči ga v vodo! Potem ne bo šel sam nikol več noter. Mi smo še vse pse naučil tako, da smo šli pač npr. do kolen v vodo oz. tja, kjer on ni stal in je priplaval za nami. Če noče pa noče. Tako smo naučil tut kolegičinga malamuta, ki tut kao ne marajo vode... Moja psička je šla not, on pa za njo.
Samo če je stara 5 let se bojim, da je ne boš več naučila.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 26. Jun. 2005 11:32

Applebitecc napisal/-a:Moja navadno v hudi vročini ne gre nikoli v vodo. Zakaj? Ker potem pride ven in se ta črna dlaka prepojena z vodo na soncu tako segreje, da ji je potem še ful bolj vroče.


To je drugače fuuul nevarno, sploh za dolgodlake pse. Če so mokri, naj bi ležali v senci in ne letali naokoli po soncu, dokler se dlaka ne posuši. Ker vodo vpije podlanka in lahko kuža dobi toplotni udar, ki ga lahko stane življenja. Pes od mojega lubija, ki je žal že pokojni (mislim, pes ... :eek: ) je nekoč doživel udar in so ga komaj rešili - dobi vročino, pa kar trest ga začne, pa srce mu ful hitro bije, slini se, bruha - ga je treba potem ohladiti z mokrimi brisačami pa čimprej k veterinarju. Lahko ima tudi trajne posledice, če preživi, naprimer božjast.

(Govorim za vse, ne direktno tebi, Aplebitecc)

Sicer pa si oglejte forum http://www.mojpes.net/forum/index.php
Za vsa vprašanja imajo odgovore, če ne, pa pač vprašaš.
Konkretno o poletju:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1752.0.html
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 26. Jun. 2005 12:35

Slika
nas dela to=)
Uporabniški avatar
*5!k@*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 19. 6. 2005
Kraj: pk urška~~>dvorana D

Neprebrana objavaNapisal/-a *5!k@* » 26. Jun. 2005 16:46

em miki....moj mačk...je tut full bpgi....ne je...ne pije....pa skoz leži pa spi...pa ne ve kako nej ga mal shladim...ne morm ga glihk kopat....
like~~>nimaM pudpi§a
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 26. Jun. 2005 18:40

@krfjolca
Vem, da se ne jeziš name. Jaz itak hočem povedat, da jaz svojga psa nikol ne silim v vodo, če noče. Kaj šele, da bi jo vrgla noter (itak je ne morem, ker je pretežka :D ). Vidim, da je moja Kiara že sama zadost pametna, da ve, kaj je dobro zanjo, hehe.
Teh bolj konkretnih zadev pa nisem vedela (točno zakaj), pa hvala za razlago. :)
Uporabniški avatar
x_nika_x
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 20. 5. 2005
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a x_nika_x » 26. Jun. 2005 19:07

mi mamo itaq blizu vodo pa gre pes se sam zmoct ce mu pase.....ponavad gre sam tok cez vodo da se mal ohladi.....pol se pa lepo u sencko uleze pa pociva :)
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 29. Jun. 2005 13:27

glamBABY napisal/-a:Mene zanima kaj naredite da svojemu psu olajšate vroče poletje?
Moja psica-Husky ...

Ja, odpelješ jo kamor spada, na Aljasko :D
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 22. Jun. 2007 7:19

za ljubiteljice tropskih ribic.. v teh vročih dneh se je temperatura vode v mojmu akvariju krepko dvignila tik pod zgornjo mejo sprejemljive temperature.. previsoka temepratura vode v akvariju poveča možnost razvoja bolezni, ker se bakterije širijo hitreje in pred parimi leti je že botrovala pomoru skoraj vseh ribic v mojem akvariju.. kako ohladit vodo?? imam 70l akvarij, včeraj sm dolila 1,5l mrzle vode (zdaj je do roba) in čez noč pustila odprt pokrov da bi se bolj hladila, vendar me je strah da bojo ribice skakale ven..

kšn nasvet?

Angie
Zadnjič spremenil Ange|ina, dne 22. Jun. 2007 10:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 22. Jun. 2007 7:58

Jaz sem našo , ko še nismo bili v hiši vozila k nekem potoku ali pa kar v reko Dravo, da se je ohladila.
Sedaj pa ima madam svoj bazen, v katerem sicer ne more kaj dosti plavat, ampak se vsaj ohladi...
Večkrat sicer pride tudi v naš bazen, ampak mojemu gre na živce, ker s seboj prinese liste,iglice, zemljo :oops:
Ampak je tako rada v naši družbi, da se ji vse oprosti.
Drugače pa v hiši leži obvezno na ploščicah, pije kar dosti, je pa zvečer.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 22. Jun. 2007 9:51

Jst morm prov pazt, kdaj Dona vn pelem, ker ga vročina dobesedno ubija. Pol pa pride v blok, se gre pa koj čohat ob steno (dobr, d se nč ne pozna). :lol: Sicer je pa že 9 let str in je dokaj razumljivo, da vročine ne prenaša več tko dobr kot v njegovih "mačovskih" letih :)
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jun. 2007 11:14

@Ange|ina
khm, za trposke ribice bi mogla v akvariju imet grelec..grelec pa vodo uravnava na tok stopinj kot maš naštimano in se voda ne segreva in ne ohlaja.jst mam pri mojih zlatih grelec, pa fant ima pri tropskih grelec in je voda skos iste temperature, glede na to da mamo zdej v bajti tok vroče da bi voda mogla zavret :roll: mislm da mava oba naštimano vodo-grelec na 25 stopinj in termometer kaže da je res 25 stopinj v vodi.
odpiranje pokrova ti pa nič ne pomaga če maš vroče v bajti ker gre itak potem še več vročga zraka notr...je pa treba skrbet da majo ribe velik več kisika zdej v poletnih mesecih v akvariju...jst mam posebno črpalko za kisik in morm rečt da so zlo zadovoljne :)
pa ne dolivej skos nove vode notr ker s tem rušiš ravnovesje akvarija.in zaradi porušenega ravnovesja lahko tudi ribe umrejo.

drgač pa jst moje mačke kar mal z vodo zalijem enkrat na dan...v šalčko dam vodo in jih počas polivam po telesu...in glede na to da mi pustita, jima očitno precej paše :D
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 22. Jun. 2007 12:53

grelc vode ne hladi - vem po izkušnjah in sm ga dala vn, ker je dost stopinj tut pozim v prostoru.. kisikovo pumpico mam, prav tako ogromno rastlin.. vodi primešaš tiste kemikalije za čiščenje vode in je vse ok.. ribice dobijo enkrat na teden svojo dozo vitaminov in so super zdrave.. še več, prou rade se razmnožujejo in jih je vedno več.. pred parimi leti so se mi polet dobesedno skuhale k je mela voda 32 st. C in več, nekak zgornja meja tolerance pa nej bi bla 28-29st. C. če je pokrov odprt je pa itaq bol hladno.. sj že žarnica greje pokrov in uno plastiko, v prostoru pa se (tut zarad nas samih) trudimo čim bolj hladiti.. z zračenjem čez noč in zagrnjenimi zavesami in žaluzijami čez dan..

Angie
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov