Hrana za pse

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Avg. 2013 22:03

ime in link do hrane bi bil koristna zadeva v tem primeru.

ja, vem da reklamiranje na tem forumu ni dovoljeno ampak ti vseeno nisi vpisan samo zarad tega in mi bi vseeno radi svoje cucke dobro fojtrali :D

če bo melpa kdo kako pripombo, ga bomo po potrebi zbrisali.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Avg. 2013 22:08

https://www.facebook.com/PowerfoodHranaZaPse

tole je zaenkrat, cenik in specifikacija med slikami

za vzorce mi pišite bodisi na ZS bodisi na mail.

všečkanja in deljenja bom pa tudi vesel.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Avg. 2013 8:41

Jochie napisal/-a:ampak tam noter ni L od lososa...najverjetneje...drugače maloprodajna cena ne bi bila 100€ za 12 kg... tako da so te zadeve, kaj je v modi, holistično, itd, en larifari!


V bistvu tole pa ni res v celoti. Je kar precej proizvajalcev hrane za živali ki imajo lastno živinorejo, živali ki jih redijo posebej za to da gredo v hrano.

Je pa res da te oznake: super premium, premium, holistic.... To so marketingške finte. Nikjer ni jasno opredeljeno kaj se kvalificira kot kaj.

Kot drugo imamo pri nas tudi djaven FEDIAF, da skbri za ustreznost deklariranja hrane za živali, in če not ni lososa ne more pisat da je gor losos. Po drugi strani pa zakonodaja dovoljuje dost ''lufta'' v drugi smeri (npr. razbijanje sestavin) in tako postavi npr. lososa na prvo mesto, žito na druge v resnici pa je obratno.

Primer na dekl. piše: losos 25%, koruza 10%, ..... koruzna moka 10%, koruzni zdrob 10%. In ugotoviš da v tej hrani dejansko je več koruze kot lososa.

Tak da če na žaklu piše da je z lososom, v resnici pa ima not samo lososovo moko, si je pa tud kupec mal sam kriv, da ni šel podrobno brat. Žal, ampak to se pri nas pač do določene meje sme.


Sicer pa lahko da vsak lolek vse testirat dan danes, tak da če ne verjamete lahko zahtevate testiranje hrane ki vam ni všeč pa ste si takoj na jasnem koliko ustreza deklaraciji, koliko ne. Po mojih izkušnjah imajo kvalitetnejše hrane (oziroma vsaj tiste, ki se generalno gledano smatrajo kot kvalitetnejše - tudi hrane srednjega cenovnega razreda) precej točno deklaracijo, pri navadnih, da jim rečem kar ''trgovinskih'' hranah pa zna močno odstopat.


Jochie napisal/-a:Kaj je zame pomembno pri pasji hrani? da jo pes je! ter da ima lep kakec.


+ Dlako. Instantni pokazatelj, kdaj v organizmu primankjuje nutrientov.

Mojca Sajovic je pri nas kar poznana in priznana. Seveda ne pravim da je v tem zapisu vse od alfa in omega, ampak zanimivo branje vsekakor: KLIK.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Avg. 2013 12:00

potrjujem še dlako, ja! :)
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 15. Avg. 2013 12:16

*Abby** napisal/-a: Mačjo hišo, edino organizacijo, ki res skrbi za brezdomne muce v Sloveniji.

Edina organizacija, ki skrbi za brezdomne muce v Sloveniji? Kaj pa cel kup drugih društev?

Jaz psa sicer nimam, imam mačka, ampak tudi jaz odsvetujem RC, Hill's ipd., kvaliteta niti približno ni sorazmerna s ceno. Poleg omenjenih Orijen in Arden Grange priporočam še Applaws.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Avg. 2013 13:05

Yay, tema o mačkah kjer se je o prehrani mačk že govorilo

Mačke nucajo v svoji prehrani večji odstotek beljakovin kot psi.

Poleg tega je pri psih bistveno večja raznolikost znotraj same vrste - od velikosti, mase, načina življenja, prilagojenosti okolju, telesnih proporcij, genetskih predispozicij - kot pri mačkah. Zato je nutricionistika psov tudi dost bolj razvejana in prilagojena. Ena čivava ima bistveno drugačne potrebe po hranilih kot aljaški malamut ali basset.
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 15. Avg. 2013 13:39

Mi imamo doma alergika, ki je imel kup vnetij kože, ker nismo našli briketov, ki bi mu ustrezali. Par let nazaj smo začeli z Orijen lososom in od takrat naprej (trkam!) ni bilo ponovnega vnetja kože.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 12. Sep. 2013 15:59

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 12. Sep. 2013 23:45

*Abby** napisal/-a:^^ Če finančno zmoreš - in očitno zmoreš, če kupuješ Royal Canin - mogoče poglej za kakšno kvalitetnejšo hrano? Tako za muca kot za kužka.


Vem, da nisi meni napisala, samo vseeno; mi smo probali tud acano & TOTW in mu nikakor ne gre nc druzga k RC :( Kaj cem potem drugega, kot kupvat edino kar mu tekne :?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Sep. 2013 0:30

^^ Navajat ga je treba postopoma, to je prvo pravilo. Drugo pravilo je, da bo jedel, ko bo lačen. Ne bo se izstradal do smrti in skrbnik živali je tisti, ki ve, kaj je zanjo najbolje. Če vi hočete, da je dobro hrano, jo bo jedel. Ko bo lačen. Potem se bo pa navadil. Poskusite z različnimi okusi, mogoče še z Orijenom; kolikor razumem, ste poskusili samo Acano, poskusite lahko še z Barking heads, ta je tudi izvrstna, pri Acani pa lahko poskusite obe variaciji: z in brez žit ... sicer je pa RC hrana, ki dobesedno zasvaja in je navajanje psa na drugo hrano lahko počasnejše in bolj težavno. Se pa po mojem izplača, ker je za psa marsikaj bolje od RC.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Sep. 2013 6:10

sirova štručka napisal/-a:johi, moji peseki so tok nori na tele tvoje brikete kot jaz na čokolado :D


me veseli! :D

če kdo potrebuje vzorce, naj me kontaktira!
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 13. Sep. 2013 10:18

*Abby** napisal/-a:^^ Navajat ga je treba postopoma, to je prvo pravilo. Drugo pravilo je, da bo jedel, ko bo lačen. Ne bo se izstradal do smrti in skrbnik živali je tisti, ki ve, kaj je zanjo najbolje. Če vi hočete, da je dobro hrano, jo bo jedel. Ko bo lačen. Potem se bo pa navadil. Poskusite z različnimi okusi, mogoče še z Orijenom; kolikor razumem, ste poskusili samo Acano, poskusite lahko še z Barking heads, ta je tudi izvrstna, pri Acani pa lahko poskusite obe variaciji: z in brez žit ... sicer je pa RC hrana, ki dobesedno zasvaja in je navajanje psa na drugo hrano lahko počasnejše in bolj težavno. Se pa po mojem izplača, ker je za psa marsikaj bolje od RC.


Probal smo Acano, Eukanubo, Hills, RC za zbircne, za mopse, TOTW, ko sm mu mesala 2 razlicni je ven zbiiral .. Kje se dobi Barking heads?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Sep. 2013 10:34

Ste poskusili vse okuse pri Acani? Hill's in Eukanuba sta slabši hrani od RC. http://www.supercombe.si/235-barking-heads
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 13. Sep. 2013 11:54

najbolj kul je po moje hrana Platinum, ne vem pa, če imajo za alergike...

pa še zastopnik totalno obvlada


http://vimeo.com/29158163
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Sep. 2013 12:33

^^ Sem rekla, da ne bom odgovarjala na tvoje poste, ampak okej ... tale se mi ne zdi, da se bi lahko sprevrgel v še eno bedarijo ...

Dobro pri tej hrani, ki jo omenjaš, je definitivno to, da ima velik mesni delež in da je meso okej pripravljeno, brez stranskih produktov. Kar je lahko problematično, je to, da hrana ni brez žit, ki jih pes v prehrani ne potrebuje, nekateri psi pa so na njih tudi alergični. Koruza je pogost alergen, recimo. Če pes okej prenaša žita, se mi pa zdi okej izbira.

Je pa meni Orijen res ljubši nad vse, ker mi je pri njem všeč vse - od sestave, do načina priprave, do tega da je hrana narejena brez poskusov na živalih (ne testirajo v nobeni točki, tudi posredno ne) ter da je vse meso iz proste reje ali iz naravnega okolja, da nima žitaric, da ima pravo razmerje vseh vitaminov in mineralov, ter da ima dobro razmerje med hranljivimi snovmi. Je pa drag, to je pa dejstvo.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]