Hrčki

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 13. Avg. 2007 13:47

Ima kdo hrčka? Kako se vam zdijo? Kako skrbite za njih?...

Jaz imam pritlikavega ruskega hrčka (ali pa je hrčica? :? Ne vem točno ugotoviti, zato ima dve imeni-hjao) in sem čist paf. To je najbolj zakon majhna živalica kar jih je.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 13. Avg. 2007 16:30

Jst mam doma dve hrčici. Mislm, da sta tud ruski. Tko so rekl tisti, od katerih sm ju dobla. Sta fletni, mejhni, nč ne rasteta, sam skoz bolj sta okrogli :D
Samo jst ne vem, sploh se mi ne pustita crkljat :( Pa grizeta me nonstop. Pa skoz spita v valju, k vod v prvo nadstropje - če se temu lh tko reče.
Majo pa mački veselje okol kletke skakat in na njej ležat pa ju opazovat :D
Slikce prlepm takoj, ko jih bom mela.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 13. Avg. 2007 23:46

Bulma dej slikej ga od strani pa ti bom povedala kerga spola je :) Al pa poglej če ima tak "izrastek" mal naprej od repa, potem je fantek :D

Jagodka 85
Če bi imela samo enega hrčka bi se veliko bolj navezal na tebe, tako sta pa dva in se ne posvečata tok človeku kot bi se če bi bil samo eden. Jz mam tut dva pujska in zato vem
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 14. Avg. 2007 7:23

Jaz sem mela dost hrčkov,en za drugim pa vsi po kakih 2,3 mescih poginli.Pa sem mela tud ruske,pa zlatega..vse no.Ruski še je najdalje živel - 9 mesecov.Imela sem tud enkrat celo družino.Sem za rojstni dan dobila dva hrčka,ki sta bla par in sem sam naenkrat zagledla ta male.
In vedno sem lepo skrbela za njih.Včasih sem mela samo enega,včasih dva skupaj v kletki.Če je bil sam je sam naenkrat eno jutro bil mrtev,če sem si dva nabavla naenkrat,pa si samo čez kak mesec zagledal kako je en drugega pojedel na pol.In odkrito povedano sem dobila malo upora do njih.Sej so lepe živalce ampak mela pa jih ne bi nikol več.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 14. Avg. 2007 7:54

majaoko-bom jo poiskusila poslikati od strani. Samo če je pa tako hitra da mi ne uspeva ravno preveč. Sicer sem našla eno slikico kako določiš spol,vendar... :oops:
Slika

Maudisa-tako nesrečo si imela s hrčki? Boga! Naša je stara zdaj 1 leto in 5 mesecev in upam da bo še full dolgo živela, čeprav baje ruski živijo samo okrog 2-3 leta. :cry:
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 14. Avg. 2007 10:10

Jaz imam tudi hrčka. Je pa to moj 3 hrček, ta je sedaj prvi, ki je kratkodlak, drugače sem imela pa oba dolgodlaka.

Mi je pa ta, ki ga imam sedaj še najbolj "antipatičen", ker se mi sploh ne pusti božati, full je plašen, pa sem ga kot majhnega vedno imela zunaj in ga božala... Sedaj pa je star že skoraj eno leto. Edino kar se je odvadil je to, da ne grize več.
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 14. Avg. 2007 12:10

Bulma ja zgleda sem mela res smolo.Vse skup sem mela prek 10 hrčkov(če ne štejem še mladičkov) pa mi niso kaj dolgo živeli.Res pa je da razen teh dveh,kaj sta pol dobla naraščaj,so bli ostali vsi kupljeni v isti trgovini.Ne vem,kaj bi blo krivo,sam vem,da jih ne želim več,čeprav nimam nič proti njim in so simpatične živalice.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 14. Avg. 2007 12:27

jst sm mela včasih hrčico. rusko. poginla mi je pa po dveh letih n pol. zdj nimam več k se nekak nimam tolk cajta ukvarjat. pa še ful hudo mi je blo k sm uno zgubla
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 14. Avg. 2007 13:35

Hrček... Ja, imela sem hrčka, ime mu je bilo Schatzli ( nem. srček) in bil je vse prej kot to. Bil je dolgodlaki nebomtrdilakakevrsre hrček, neznane starosti ko sem ga kupila (ni pa bil mladiček). Prvič ko sem mu dala hrano, me je ugriznil do krvi (in še ene parkrat za tem), užival je v uničevanju tako tuje kot privat (hehe, kletke) lastnine... Umrl je zaradi neznanega vzroka, kar naenkrat ga je začelo metat po kletki... Nič kaj lep prizor (uffff, točla sem solze še pa še). Star pa je bil nekje okoli 3 let.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 14. Avg. 2007 17:01

Sej jz sem tudi imela ene 3 hrčke, samo zdej vidim, da so morski prašički veliko boljši, saj se radi božajo in crkljajo pa tudi dlje živijo :)
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Avg. 2007 7:21

Zgleda da se samo moj hrček da božati :D Full ga imam zunaj pa se igram z njim itd. Božati se pa full da. Da ne govorim o razvajenosti.

Edino kar je res kriza je to, da živijo tako malo časa. Sploh nočem misliti o tem :cry:
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 17. Avg. 2007 18:56

jaz mam tudi ruskega hrčka... kak je debeli.. pa taaaak lubani :D edino nekaj bi tu vprašala, kaj je bolje mu postlat s kupljenim žagijem al senom?... jaz sem kupila žagije, sicer ne zgleda, da bi ga kaj motlo, pa tudi v trgovini je mel to, ampak me vseeno zanima kaj je bolše?
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 20. Avg. 2007 7:31

Jaz naši ruski postilam z žaganjem ki ga kupim v Tukano. Pa vmes mu dam tudi travo (prav tako kupim). Ne dajaj mu v kletko nič kar nabereš zunaj. Jaz dam not še kakšne robček+tisto vato za hrčke, da si potem naredi posteljo :D Samo baje ta vata naj ne bi bila dobra. Jaz sicer ne vidim zakaj...

Imaš kakšno slikico od hrčka?
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 20. Avg. 2007 9:17

Tud js mam hrcka - ruskega. In je ful cartan :) Sam mu ful kremplcki rastejo pa mu jih ne morem postrizt, ker noce bit pri mer :) A vi vasmu sami strizete, al ma kej v kletki, da si jih sam brisi al ga pelete k veterinarju?

Drugac so pa ful cortaste zivalce. Moj je kr pridem. Ko pridem k njegovi kletki, zacnem zvizgat in pol ve da bo dubu ksn probolsek in vedno pride vn s svojga brloga. Tko da je ful pridn. Aja ime mu je pa Bajsi, ker je en velik bajsi :D
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 20. Avg. 2007 10:28

Jeeeeee-moja najljubša tema po novem :D
Ruski so itak najlepši. Ker so ravno zadosti majhni da so še totalno sweet.
Jao..jaz sem ravno včeraj gledala krempeljčke. Ene ma že tako dolge da ma že v obliki črke S zvite :oops: Samo sem slišala da jim baje naj ne bi strigli nohtov :? Veš kaj več o tem?
Samo tak pa tudi ne more bit.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov