Fant mara/ne mara tvojega psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Jan. 2011 10:32

Kaj pa če si tvoj zaželi doma imeti (še) eno blondinko? In jo pripelje v stanovanje, da se navadiš na njo? Če bi bila jst tvoj tip, bi vsekakakor dobila cimro. Potem pa bi ti rekla....draga, če ti kaj ne paše, lahko greš. Pa še na postelji bi lahko spala.

Sej...če je ljubezen, bi jo skušala sprejet in se navadit....
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2011 10:35

To je tvoje mnenje pač.Jaz pa vseeno nasplošno čutim spoštovanje do ljudi, s katerimi sobivam in se ne poslužujem for ala se bo že sprijaznil/a z mojo odločitvijo.
Jaz vem, da se ne bi, če bi mi moj tip kaj privlekel domov o čemer se prej nisva trdno odločila in se OBA strinjala, sploh ko gre za kaj tako velikega kot je pes.
O otrocih sem mislila v primeru da otrok dobi alergijo-kam boš potem dala psa?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Jan. 2011 10:41

A ne pravijo da je pametneje imeti najprej otroka, pa potem psa, da se pes od začetka navadi na dojenčka, ne obratno, da je dojenček "prišlek"?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2011 10:46

Res je.Medtem ko veliko psov otroka pač sprejme, ker mu drugega ne preostane, nekateri jasno pokažejo da prišlek ne bo prevzel njegovega mesta po hierarhični lestvici.In evo ti problem in razlog več za živčkanje :)
The world is as you are.
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 05. Jan. 2011 11:12

Barbie, tole z blondinko mi je mal vn iz konteksta. Ampak če si ze vprasala, ja ok,...če si pač zeli (se) ene blondinke jo lahko brez zadrzkov ima. Nisem oseba, ki bi partnerju prepovedovala izpolnitev njegovih zelja. Njegova zelja po tretji osebi, bi pokazala da ni zadovoljen z mano ( ali samo z mano) in potem takem ne vidim razloga za nadaljnje skupno zivljenje.

Emanuela, o alergijah sem ti odgovorila v prejsnjem postu.

S tem, da je bolje, da najprej pride otrok in kasneje pes se načeloma strinjam. Zelo me veseli, če je v vaših življenjih tko, da vse tece po točno načrtovanih smernicah in se odločiš...aha..zdele v pol leta bom imel otroka,....septembra leta 2012 bom pa kupil psa. Super če je tko, ampak pri nas ni. Pred tremi leti si se nisem zelela otroka, sem si pa zelela psa. In nisem videla razloga(ga tudi se danes ne vidim), da bi čakala da najprej pride otrok. Psa se na prihod otroka navaja postopoma, dosti pred samim prihodom otroka domov. Moj pes je dobro socializiran in mislim da s hierarhijo nima problemov. V primeru, pa da pride do problemov, jih bomo pa odpravljali. Verjetno tudi otroka ne vrzete kar vn iz hise, če pokaze vedenjske motnje. Ali pač?[/b]
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2011 11:18

Ne.Če sem tip, pa vržem punco, ker:
-ne spoštuje mojega mnenja,
-je trmasta v neg. smer,
-izbere psa pred mano...

Tudi če ti nabaviš psa in otrok z njim odrašča, lahko OTROK dobi alergijo.Psi je ne zavirajo :roll: Nikoli ne veš, kako bo z zdravjem tvojega otroka, pes ni niti najmanjše zagotovilo da pa tvoj otrok ne bo alergičen (pusti to kar si prebrala na 24ur.com itd)...
Navsezadnje pa-ti ko boš hotela imeti otroka ga boš pač imela ane.Briga te kaj tvoj reče, če mu kaj ne bo pasalo po zanositvi, lahko gre, samo da bo tvoja obveljala :wink:
Zadnjič spremenil emanuela, dne 05. Jan. 2011 12:24, skupaj popravljeno 2 krat.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Jan. 2011 11:18

Če pride do problemov, jih boste odpravljali? Zakj odpravljali, zakaj ne odpravljala? Ko si pripeljala psa domov, ga nista vidva pripeljala, ampak si ga pripeljala sama :wink: Zdej bi pa še rada, da nekdo drug tvoj "drek" poje :roll:


Ne gre se za blondinko, gre se za spoštovanje. Fantu nisi dala možnosti, da se odloči, nisi mu dala možnosti, da si izbere takega psa, kot si ga želi, da sodeluje pri odločitvi ipd. Vrgla si ga pred odločitev. to ni fer.

Upam, da ko si boš zaželela otroka, ne boš ravnala enako. V primeru, da fant ne bo za otroka (kot ni bil za psa) pač preluknjala kondom (oz pozabla tablet) in ga pač rodila, pa naj se navadi. Sej drugače sploh ne bo imel priložnosti, da se navadi :D

Živita skupaj, in odločitev za psa bi morala biti skupna- ne tvoja. Za psa, za otroka, za blondinko.....

Kot ga upoštevaš pri dilemi imeti psa ali ne, ga najverjetneje upoštevaš na vseh sferah življenja... Jst tega ne bi prenašala. Sej veš, demokracija pa to, ne diktatura.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Jan. 2011 11:19

barbySSS napisal/-a: Verjetno tudi otroka ne vrzete kar vn iz hise, če pokaze vedenjske motnje. Ali pač?[/b]


Ne, ven mečemo fante, če jim kaj ne paše.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Jan. 2011 11:40

Ojoj. skrajno podlo dejanje. V bistvu mu sploh nisi pustila izbire, moral je sprejeti psa, če je hotel ostati s tabo (najbrž tebe ljubi bolj kot ne mara psa, go figure!).

Če bi meni partner kaj takega naredil, bi najbrž čisto pošizila.
Na srečo ne mara psov, jaz pa tudi ne. Jaz si bom privoščila mačko (te še tolerira), ampak če je ne bo želel imet, pač mačke ne bova mela.
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 05. Jan. 2011 12:14

Prvič slisim, da bi pes dobil alergijo na dojencke :eek: Svasta.
Da pa so otroci, ki odrascajo s psi,manj dovzetni za alergije, pa je splosno znano.

In se nekej. Sigurno, da jaz nisem pripeljala psa pred vrata in to je to. Midva sva se o psih pogovarjala dolgo pred prihodom psa. Moj fant ni bil strogo proti psom, ampak je samo imel drugačne poglede na to kasno je zivljenje s psom. Primer: jaz sem navajena da gre pes povsod z mano, on je bil mnenja, da je dovolj da psa peljes na sprehod in mu das jest.
Ravno tako sem močno upostevala njegovo mnenje pri izbiri psa. jaz sem hotela psa iz azila, on je hotel BC. Na koncu sem vzela BC, ker tudi meni karakterno ta pes ustreza. Pri fantu je bil glavni problem ta, da se je bal da bo pes neuzgojen, da bo uničeval stvari, da bo zivljenje z njim nevzdrzno. O vsem sva se midva pogovorila pred prihodom psa. Jaz sm na svojo roko, samo pospešila kupnjo psa, ker fant se je sicer strinjal s psom, ni pa se dokončno odločil. In tukaj sem iniciativo prevzela jaz.
Psa sem solala in naredila vse, da bo cim bolj po fantovih pričakovanjih. Ce pa je za vas diktatura to, da se nisem zelela odreci zivljenja s psom pa naj bo. Danes je moj fant ta ki psa veliko bolj razvaja od mene.

Glede tega, da pa mora pes priti v hiso za otrokom, sem pa ze povedala svoje mnenje. Po vasem, bi vsak ki ima psa pred otrokom,moral psa eutanazirat, če hoče imet se otroka. Groza. Sploh ne bom zgubljala besed, ker vidim, da ste cisto premalo seznanjene z vzgojo psov in socializacijo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2011 12:26

Ja, ti si pa strokovnjak, mi amaterji ti pa solimo pamet.
In ne obračaj zdaj kot da se je najmanj on odločil za psa.
I don't buy it :roll:


In še vedno nisi napisala, kaj bi v tem primeru s psom.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Jan. 2011 12:36

Ne, samo take pse (in lastnike z njimi vred) je treba evtanazirat:

http://www.zurnal24.si/crna-kronika/pit ... 353/clanek

http://24ur.com/novice/crna-kronika/sti ... tbula.html

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pit ... jcici.html

In še nekaj...od leta 2006 do leta 2009 so psi ubili 31 ljudi, od tega na žalost 21 otrok.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 05. Jan. 2011 12:37

emanuela napisal/-a:Ja, ti si pa strokovnjak, mi amaterji ti pa solimo pamet.
In ne obračaj zdaj kot da se je najmanj on odločil za psa.
I don't buy it :roll:


Jaz nimam potrebe karkoli obracat. Tudi vas nisem vprasala za mnenje, ali mislite da sem naredila prav ali ne. Sprasevala sem po vasih izkusnjah.
Sama nisem strokovnjak, sem pa prepričana da kar nekaj vem o tem. Koga bos pa ti imenovala amater ali strokovnjak, pa prepuscam tebi. :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2011 12:40

barbie, tu so izpostavljeni psi, ki niso za začetnike, ki potrebujejo nekoga, ki jih je sposoben handlat.
Ker drugače so tukaj tudi koker španjeli, kake čivave itd v igri, čeprav slednje ne povzročijo takšne škode kot kak pes z močnejšim ugrizom, če bi do njega prišlo.


barbySSS,...po mojih izkušnjah jaz vsakemu ne bi pustila da ima psa.Se napake lastnikov odražajo na psu :wink:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Jan. 2011 12:42

Barbie, sam pitbulle našla a.. eh.. :D
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov