Želve

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 28. Sep. 2008 19:26

jaz sem imela tudi žlvice in sem jih imela ful rada. so pa mi žal(ne se smejat) pobegnile! :(
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 28. Sep. 2008 19:39

so bile tako hitre, da jih nisi mogla ujet kajne? No, ker predvidevam, daq si pazila, da ne bodo usle kajne? :lol:
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 28. Sep. 2008 20:24

terarij sem puščala pomladi na sončku, da niso bile samo notri. vedno sem jih nadzirala, samo enkrat sem šla noter(se mi zdi da celo iskat priboljške), pa so jo že ucvrle. pregledala sem vso dvorišče, pa jih ni bilo nikjer :? al mi jih je nekdo vzel, ali pa sem res naletela na ultra-hitre ževe :oops:
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 30. Sep. 2008 2:00

Tiavanna napisal/-a:Me pa neki zanima...ena ženska je trdila, da je treba želvi olupit dol tiste suhe dele oklepa, ki se odluščijo (tisti ki ubistvu že odstopijo, ampka ne padejo še dol). To najbrž ni lih priporočljivo?


Ne, to mora samo odpasti ob svojem času. Drugače se lahko zgodi, da spodaj oklep še ni dokončno narejen. O želvicah si ljudje res izmišljujejo vse možne. :(
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 13. Okt. 2008 17:51

Tudi mi imamo doma grško kopensko želvo, Rudi mu je ime :). Je prava mala faca... Ko je buden (od konca marca in do sredine novembra nekje) se prosto giblje po svojem ograjenem prostoru blizu hiše. Brat mu je naredil streho, da se slama ne zmoči kadar pada dež. Najrajši ima solato, hranimo pa ga še z bananami, olupi jabolk, grozdjem, blitvo, nektarinami... Pred zimskim spanjem že kak mesec dni nič ne je, namočimo ga pa tudi v mlačno vodo, da izloči blato. Ko se zakoplje na površino zemlje, ga prestavimo v malo večjo črno posodo (notri pa je na dnu stiropor, zemlja, lesni ostružki in pokrijemo s slamo). Dokler je zunanja temperatura nad 0°C, ga imamo s posodo samo pod streho. Ko pa pade pod 0°C, pa ga prestavimo v klet (tam je stalna temperatura okoli 8°C). Tam v miru prespi zimo.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
*tinchika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 9. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinchika* » 24. Feb. 2011 18:12

Živjo. Doma imam že 7 let grško kopensko želvo in sem se odločila, da bi ji dala družbo :)
Po premisleku sem se odločila za rusko kopensko želvo. Pa me zanima, ali katera pozna kakšnega rejca teh želvic ali pa koga ki ima rusko želvo pa se jo je naveličal?
Če ima kdo doma kopensko želvico in se jo je naveličal, jo tudi z veseljem vzamem, ker nekako ne zaupam zoo trgovinam, saj sem slišala že veliko kritik na račun zdravja živalic...
moteco
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 12. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a moteco » 24. Mar. 2011 16:57

misa.masa napisal/-a:Pozdravljeni....
V mali trgovini za živali so mi v oči padle želvice v pomanšani obliki pribložno 8 cm, pravijo pa da nikoli ne zrastejo v velike razen v primeru da jih veliko hraniš. Problem pa je v tem da sem pozabila pogledati katere vrste so te želvice da bi se pred nakupom o njih kaj pozanimala...bi mi kdo znal pomagat do iskane vrste?:D

najlepša hvala




Nekatere vodne vrste želv so zelo majhne. Ena takih je navadna moškatnica - so mogoče imeli to vrsto?
Slika

Zraste do 12 cm. Drugače pa ne bi ravno verjel temu, da zrastejo le, če jih veliko hraniš.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Jun. 2011 7:02

Vabljeni na tretje tematsko predavanje Društva za zaščito živali Ljubljana!

Spregovorili bomo o tem, kaj divje in eksotične živali so, o njihovem življenju v ujetništvu in se dotaknili trgovine z njimi.

Posvetili se bomo problematiki cirkusov, v katerih nastopajo (divje) živali, ter živalskim vrtovom oziroma pogojem, v katerih bivajo živali v ujetništvu. Opozorili bomo na nepravilnosti in napačne predstave, ki jih imajo ljudje glede življenja divjih živali.

V zadnjih letih se je število ljudi, ki si želijo za domačega ljubljenčka divjo eksotično žival strmo povečalo. Ceno za to brezbrižno početje ljudi plačujejo živali. Posebno pozornost bomo zato na predavanju namenili tudi vprašanju divjih (eksotičnih) živali kot hišnih ljubljenčkov.

Slika

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov