Delfini

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 07. Jun. 2005 14:15

Saj tko z jadrnice sem jih tud jaz že vidla, so se igrali z našo in skakali iz vode tako blizu, da bi jih lahko pobožala. To je neverjetna izkušnja, tako ali tako ni nič lepšega, kot videt žival v njenem naravnem okolju, po tistem dogodku sem kar sedela tam in strmela v prazno in bila polna čudovitih občutkov, če bi si takrat upala v vodo in bi mi takrat pustili blizu, bi bilo to nepozabno, ampak ker nikoli ne veš kako divji so, bi se zadovoljila s takimi v ujetništvu. Ja saj se tudi meni dozdeva, da v evropi tega ni, no enkrat bom kam odpotovala in si to privoščila, bi bilo pa lepo, da bi mo bilo kaj takega bol na dosegu roke, da mi nebi blo treba zato it nevem kam. No do takrat se bom zadovoljila z drugimi športi, ampak nekoč, nekoč...
pa pa
Uporabniški avatar
Slatka Mala
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Göteborg,Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Slatka Mala » 07. Jun. 2005 20:02

jst vidla,jst vidla,lansko leto na jugu egipta.ampak ni blo fajn ker smo se potaplal pasm najprej misla daso morski psi in bla čist :eek: drgač sepa na kanarskih res da ja
U prolazu tjelo pripijena,bez imena samo bez uspomena..
Uporabniški avatar
*Ancy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 178
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: U2 Land

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ancy* » 07. Jun. 2005 20:06

cartika napisal/-a:to bi bilo zakon, samo kaj če to v evropi ni možno.

je možno... samo morš it na Malto da kej tazga doživiš :) men se je takrat zdelo to predrago...
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 08. Jun. 2005 14:24

To si tudi jaz full želim, samo se bojim, da ko bo treba it v vodo z njimi, se bom malo bala... ni isto kot na tv :P

Vem, da se da plavat z delfini full poceni na Kubi. No tja upam, da bova s fantom šla čimprej, mogoče drugo zimo.

Plavanje z delfini v veliko državah uporabljajo za razne terapije, npr. za prizadete otroke ali za invalide... Uplivajo zelo blagodejno in sproščujoče.
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
Dančy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 393
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: tu in tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Dančy » 21. Sep. 2007 13:26

Plavanje z delfini in morskimi psi, sem doživela letos na poročnem potovanju v Dominikanski.

Plavanje z delfini :love: :wink:
Misli pozitivno....
Uporabniški avatar
villa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a villa » 21. Sep. 2007 13:47

Res je na Kubi tega veliko, ampak ni več tako poceni kot je bilo včasih (80€ pol ure). Glede na občutke, ki jih ob tem doživljaš pa vredno tudi deset krat toliko.

Delfine lahko primeš, da te vlečeta okoli, skačeta preko tebe, dvigneta te v zrak in ti seveda dajeta poljubčke, ko jima rečeš, hraniš jih z ribicami, na koncu pa še ti pomahata. Še zdaj ko gledam te slikice, se spominjam čisto v živo in vem,da bom ob prvi priložnosti to ponovila.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 21. Sep. 2007 19:52

Sanje,ki pa dvomim,da se mi bodo kdaj uresničle..

Kar malo zavidam tistim,ki imajo za sabo takšno izkušnjo.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 24. Sep. 2007 8:32

Jst sm mela tud šanso plavat z delfini...na Kubi :hearts: . Baje je plavat s kiti še noro boljša izkušnja, čeprov je blo men že z delfini fenomenalno. Je pa kar adrenalin, ko se neki ogromnega premika v vodi...pa na dotik so čisto drugačni, kot pričakuješ...men je blo ful všeč in bom zihr izkoristla še kkšno šanso, če jo bom mela.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 24. Sep. 2007 10:54

sama sem delfine videla čisto od blizu iz barke v egiptu, v rdečem morju..pa v turčiji...plavala z njimi še nisem...
razmišljam pa sedaj, ko potujem v mehiko..da bi takrat poskusila...mislim, da je tam možno to na cozumelu in na isla mujeres...kar se tiče okolice cancuna in playe del carmen..sem gledala že tud cenik..pa je okoli 100 dolarjev....kar nekaj ja...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 24. Sep. 2007 11:46

jest sm pa skor 100%, da je moja prjatlca plavala z delfini nekje na hrvaškem. maš tko bazen, pol greš pa not, pa sui pou ure a kok z delfinam tm no.. k mi je še slikce kazala.

loh jo pa prašam ke točn je blo to
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 26. Sep. 2007 20:32

Tiste, ki ste že plavale z delfini, dejte kšne slikce prlimat. :P
Uporabniški avatar
PurpleBitch
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a PurpleBitch » 01. Okt. 2007 22:31

joooj to more bit zakon!! takoj bi probala...pa tudi med morskimi psi :D je možno, če so siti in jih pred tem lepo nahranijo, če niso v času parjenja al kakorkoli pač...tako nekako so mi povedali, če se prav spomnim :)

drugače pa smo bli že nekaj let nazaj na pagu...pa je nek zaliv, kjer sredi avgusta pridejo delfini in so že tako udomačeni da se da plavat med njimi (tako je razlagal nek domačin) :D

žal pa je v jadranskem morju delfinov vse manj... :?
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 02. Okt. 2007 14:51

Hm...na dotik so...taki plastični...ne vem kko nej opišem. Pa čist gladki... Izkušnja je pa noro dobra, tko da izkoristite šanso, če jo boste meli... :)
Uporabniški avatar
godnessa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 5. 5. 2007
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a godnessa » 04. Nov. 2007 14:30

ali se ljudje ki se pogovarjate o plavanju z delfini sploh zavedate da je to zelo popularen način izkoriščanje živali v dobičkonosne namene.
ali se je kdo vprašal zakaj so cene plavanja z živaljo ki živi v naravnem okolju tako visoke.
pustimo to da uporabljajo delfine v zdravstvene in terapevtske namene. zdravniki že vedo kako in kaj, sj če se neki obljubi da zdravljene pomaga-zakaj pa ne-saj ni človek oškodovan, pač pa nedolžna žival. nihče se ne vpraša koliko delfinov je pred tem pomrlo da so spravili v ujetništvo enega delfina, da je ta sploh preživel do starosti ki ga lahka ponujajo javnosti.
ljudje se enostavno nočemo zavedati da vse mučenje ki prihaja na žival prihaja od nas samih.
pa naj mi še en reče da ne more gledati kako pes trpi na ketni, ali kako imajo razne farme organizeran prevoz.
nihče ne pomisli kako mi uničujemo žival samo s tem ko želimo imeti nepozabne spomine.
ni bilo mišljeno kot kaka grožnja ali kaj podobnega, in ne mislim nič napačnega. rada bi le da se ljudje malo bolj posvetimo temu kaj vse žival pretrpi, in da je ozadje takšne lepote mnogo grozovitejše kot si predstavljamo.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 04. Nov. 2007 22:02

godnessa..se kar nekak strinjam s tabo...sama sem bila pri teh delfinčkih v xcaretu na yucatanu...revčki so zaprti v nekakšne bazene, ki so z mrežo ločeni od odprtega morja.saj imajo veliko prostora..ampak to ni to....in so se mi blazno zasmili, čeprav so bili zelo prijazni in so veseli skakljali in plavali sem in tja...sem imela željo zaplavat z njimi..pa sem si potem premislila...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov