Beli dihur (Mustela putorius furo)

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 25. Sep. 2008 20:22

Evo.. smo jo učil "sedi" hihi :D

Slika

Slika

Prava pozerka
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 25. Sep. 2008 20:59

Ja dej p loh prašam, kadar boš hotla :D

ene slike se slab vidjo k ni nikol pr miru :D
p sm te 2 dala

Slika

Slika
Uporabniški avatar
°PeeKaBoo°
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 997
Na forumu od: 26. 4. 2008
Kraj: LJuBLjaNa

Neprebrana objavaNapisal/-a °PeeKaBoo° » 25. Sep. 2008 21:02

...
Zadnjič spremenil °PeeKaBoo°, dne 17. Jan. 2010 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
....DeViLiSh LiTTLe AnGeL....
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 25. Sep. 2008 21:04

Ja sej men ni blema odgovarjat. :D Ja ime ma bl moško.. Cookie :D hihi.. ni tok mejhna.. na slikcah tok zgleda.. cela klobasa je :D Stara je okol 4 mesece.. pa baje bo kr douga k bo starejša :D
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 27. Sep. 2008 15:09

Bila v ZOOTIC-u in videla dihurčka. Tudi pobožala sem ga in me je porednež kar hotel ugrizniti ;D . Prodajalka je bila res prijazna in ga je dala ven z kletke in se igrala z njim. Očitno je še mladiček, ker jo je kar grizel in se hotel igrati. Pa sem jo vprašala, če še ni socializirani pa je rekla, da še ne povsem, vendar se počasi navaja. Res je simatično živo bitje in sploh ne smrdi.
Edino kar je precej skrbelo pa so bili iztrebki, ki jih je bilo res veliiiiko in jih očitno niso odstranili.
No ja, sem si rekla, da pridem za kakšen mesec pa vidim če se bo mala mrcina naučila bolj obnašati. :razz:
Samo res je celi cuker :hearts:.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 25. Okt. 2008 8:04

V Maximusu so prodali dihurčka, pa so dobili novega. Ste ga že videle?
:razz:
Kako je srčkan. S fantom sva bila ravno včeraj pri njem pa je kar pred nama zaspal. :hearts:
Slika
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 22. Mar. 2009 10:17

Tud midva s fantom sma si omislila dihurčico...ful je pridna, skoraj nič ne grize, je pa ful hiperaktivna :razz: fant ji je dal ime-Alice :)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 22. Mar. 2009 10:33

Moj sosed ga ma in zdej pričakuje mladičke. :) Men so luškani pa še smrdijo ne.
di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 29. Maj. 2009 10:45

joj poison girl dej praši ti svojga soseda če bo prodav kakega mladička js obupno iščem in si želim dihurčka če ga ma kdo za oddat al pa bl poceni prodat pol kr povejte :D
drugč me pa zanima vi ku že mate izkušnje s temi luškanimi zverincami a to lahko jejo še kej druga al sam tiste posebne briketke za njih? pa čula sm tut da jih je treba zad serelizirat čene lahk pogonejo a mogoče kera ve kok pride tak poseg?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 29. Maj. 2009 10:51

Prvo se o dihur doooobro pouči. In sicer imaš na www.zverinice.com opis teh živali in nujno se prijavi na forum, tam ti bodo odgovorili na vsa vprašanja. Je prijavljenih tudi veliko rejcev tako, da boš zvedela vse. :wink:
di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 29. Maj. 2009 11:03

hvala ti se bom prjavla tut tja gor itak pa se mi ne mudi si še ful berem o njih pa zbiram informacije tk da sigurn tut kera tle gor lahk pove kako svojo izkušnjo
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 31. Maj. 2009 14:00

A to je drugače mirna oz. tiha živalca? Ali zna bit glasna, če kaj razgraja po kletki? :D Jaz si ga ful želim, zdaj ko se selim v kratkem pa bi ga rada vzela s sabo v stanovanje (so dovoljene majhne živalce), me pa vseeno zanima, koliko so kaj zahtevne glede nege.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 31. Maj. 2009 14:02

Sessa napisal/-a:Prvo se o dihur doooobro pouči. In sicer imaš na www.zverinice.com opis teh živali in nujno se prijavi na forum, tam ti bodo odgovorili na vsa vprašanja. Je prijavljenih tudi veliko rejcev tako, da boš zvedela vse. :wink:

Aha, sem šele zdaj vidla. Bom se tudi jaz prijavila, ker na žalost psičke tam ne morem imeti, dihurček pa bi mi lahko delal družbo. :)
di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 02. Jun. 2009 12:21

ve mogoče katera koliko stane sterelizacija dihurčka in kk poteka ta poseg...kok dougo traja, a lahk pol dihurčka še isti dan odneseš domov, a je z njemu pol use normalno ali more še kaj časa okrevati

vsaka informacija je dobrodošla
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 02. Jun. 2009 14:48

di0na napisal/-a:ve mogoče katera koliko stane sterelizacija dihurčka in kk poteka ta poseg...kok dougo traja, a lahk pol dihurčka še isti dan odneseš domov, a je z njemu pol use normalno ali more še kaj časa okrevati

vsaka informacija je dobrodošla

za sterilizacijo punčke odšteješ pr 130 evrov. je zelo komplicirana, saj dihurčici vzamejo iz trebušne votline vse organe, ter ji odstranijo jajčnike. baje vlko samičk pogine.kako dougo mora ostati na kliniki nevem.

za sterilizacijo moškega spola plačaš pr 50evrov. je manj kompliciran, saj mu za razliko od samičke le odrežejo jajca. od kolegice je lhko šel takoj domov- 3 ure so ga zadržali na kliniki-oz tako dolgo je trajal proces.

drugače pa moraš pri sterilizaciji pazit da si sam ne liže rane, saj ima v slini neko bakterijo in se lahko sam tako ukuži...

to če je lahko kja narobe pa je odvisno od posega. zgodlo se je že mnogo primerov ko so dihurčki poginli... :(

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov