Ameriški bulldog

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 15. Avg. 2009 17:26

.........
Zadnjič spremenil Maya19, dne 16. Avg. 2009 17:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 15. Avg. 2009 17:27

Sessa napisal/-a:ti boš tud raje posvojila otroka, ker zakaj bi jih pa delala, če pa jih tolko čaka v zavetiščih :lol: maja, govoriš take bedarije, za znoret no :D


Bedarije?! A ti rajši kupiš čistokrvnega psa namesto, da bi vzela kakšnega iz zavetišča in ga s tem rešila te bede tam? Res prava ljubiteljica, nimam kaj za rečt :roll:...to so zame bedarije.
Drugače pa da odgovorim na tvoje vprašanje:DA,zelo zelo rada bi posvojila kakšnega otroka (to sem ugotovila že zelo hitro btw.). Če bo to izvedljivo v tej naši preljubi državici, ga bom definitivno in to vejo vsi okoli mene že zelo dolgo. Seveda bi imela tudi svojega, jasno...Kaj bo, bomo pa videli čez par let, ko bo čas za to.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 16. Avg. 2009 20:29

Maya19 napisal/-a:A ti rajši kupiš čistokrvnega psa namesto, da bi vzela kakšnega iz zavetišča in ga s tem rešila te bede tam?


Psov se iz zavetišč ne rešuje, ker jih je nekdo že rešil (s ceste, slabih razmer...), če so se znašli tam.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Avg. 2009 6:58

frigga, potem praviš da so ko so v zavetišču, že rešeni?Meni se pa ne zdi tako.zavetišče je umesna faza rešitve, ni pa rešitev.rešitev je takrat ko dobi najdena žival topel in ustrezen dom.Koliko je takih živali ki končajo zarad prevelkega števila in predolgega bivanja v azilu, evtanizirani? In to zame ni rešitev, čeprou se kakšnemu od vas zdi.

strinjam se z Mayo do zadnje pike.Učas se nisva prou lepo razumele, ampak tole razmišljanje mi je ibr ušeč, ker ne gledaš na pse kot na neko priznano znamko, ampak kot na živa bitja, katera si vsa zaslužijo življenje, ljubezen in toplino, neglede na vse :respekt:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 17. Avg. 2009 8:08

Nič ne rečem, v določenih zavetiščih psi (in mačke) res živijo v slabih razmerah in bi marsikdo pomislil, da bi jih tam res rešil s posvojitvijo. Ampak če je pes npr. lutal po cesti/ga je zbil avto/ga je pretepal lastnik in se je ta pes potem znašel v zavetišču, ga je rešil samo tisti, ki je poskrbel, da pes ni več na tistem prostoru, kjer je lutal/bil zbit/bil tepen.
Veliko posvojiteljev pride v zavetišče z napačno predstavo, da bodo rešili psa in da jim bo potem večno hvaležen. Pred čim ga bodo rešili? V zavetišču ima hrano, vodo, izhode parkrat na dan, ima svoj prostor in veterinarsko oskrbo po potrebi - torej vse tisto, kar mu itak mora nuditi tudi novi skrbnik. Posvojitev psa v zavetišču mora biti ravno tako odgovorna kot nakup npr. rodovniškega psa.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Avg. 2009 16:20

če ga pa ne bodo pred ničemer rešili in če ima pes v zavetišču vse, potem pa naj tam ostane.se ti ne zdi da delaš malce antireklame za zavetišča?Jst sm dobila dost ornk občutek.

in pozabila si enga izmed ključnih potreb živali..Ljubezen.Kukrkol obrneš v zavetišču pes nikoli ne more imeti toliko ljubezni kot jo ima lahko pri nekom, ki ga ima rad.Logično je v skladu s tem tudi primerna veterinarska oskrba, hrana, voda, življenjski prostor, izhodi, itn...

zame je rešitelj tisti, ki vzame najdenčka/izgubljenčka/pohabljenčka/zavrženčka v svoj dom, mu nudi svojo iskreno ljubezen, toplino, maksimalno oskrbo in vse kar že vemo da je zares dobro za žival.
psa nisi ničesar odrešil če ga neseš v zavetišče, ker ceu dan za tistimi gautrami verjamem, da jim ni prou fajn bit.In ne ena/dve urde sprehoda ne odtehtajo ostalih 20 ur zaprtih v kletki.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 17. Avg. 2009 19:41

frigga napisal/-a:
Maya19 napisal/-a:A ti rajši kupiš čistokrvnega psa namesto, da bi vzela kakšnega iz zavetišča in ga s tem rešila te bede tam?


Psov se iz zavetišč ne rešuje, ker jih je nekdo že rešil (s ceste, slabih razmer...), če so se znašli tam.


Jaz sem napisala, da bi ga rešila te bede TAM-torej rešila iz zavetišča.Zate to ni rešitev? Kakorkoli, zame je pa mislim, da za živali tudi.ZAKAJ? Tu je moj odgovor natanko taki kot od *purple*!

Ostalega pa ne bom več komentirala, ker je bzv.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 17. Avg. 2009 21:58

potem pa najbolje da gresta s purple na kavo pa tam izpilita svoji mnenji :D
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 17. Avg. 2009 23:27

*purple* napisal/-a:psa nisi ničesar odrešil če ga neseš v zavetišče, ker ceu dan za tistimi gautrami verjamem, da jim ni prou fajn bit.In ne ena/dve urde sprehoda ne odtehtajo ostalih 20 ur zaprtih v kletki.


Zavetišča se morajo ravnati po določenih pravilnikih in zakonih, predpisanih samo zanje. In če je pes 20 ur na dan zaprt v kletki, če živi v neprimernem prostoru (za stare ali poškodovane pse je predpisana določena najnižja temperatura in posebni pogoji) itd., je smiselno razmišljati o tem, ali zavetišče ravna v dobro živali in seveda, če ne, ustrezno postopati. V zavetišču, kjer kot prostovoljka delam jaz, je psom definitivno veliko bolje kot marsikateremu lastniškemu psu. A ni to žalostno? In iz takšnega zavetišča psa/mačka pač ne rešiš.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Avg. 2009 6:18

Sessa napisal/-a:potem pa najbolje da gresta s purple na kavo pa tam izpilita svoji mnenji :D


verjemi, da bi šla raje z njo, ki ima trikrat bolj pošlihtane pojme v glavi o ljubezni do živali, kot s tabo!

Frigga, predvidevam da si ena izmed Horjulskih prostovoljk. Ja zavetišče Horjul je za razliko eno redkih, če ne edino zavetišče, ki se te problematike loteva na veliko bolj prijazen način kot drugi.po sloveniji imaš pa še nevemkolk različnih zavetišč, ki so popolno nasprotje. V Gmajnicah nevem če gredo psi kdaj umes ven kot le takrat ko je čas za sprehode.med letom jih zjutraj furajo študenti (al dijaki, sej nevem točno) popudne pa prostovoljci.Ampak to je vseeno premalo, glede na to da je večji del časa pes za rešetkami. In pouprečje zavetišč je točno takih, Horjul je svetla izjema.
pa vseeno, ne moreš nudit vsem tistism psom toliko ljubezni in vsega, kot bi to nudil če bi imel enega/dva doma.in tukej me pač nihče ne more prepričat v nasprotno.
In če ne rešiš psa iz takega zavetišča, pa naj bo tam, kaj naj drugega rečem.če očitno ne obstaja nič boljšega, zakaj se potem išče nove lastnike?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 18. Avg. 2009 7:30

ha ha ha kdo je pa rekel da bi JAZ sla s tabo?? :lol:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 18. Avg. 2009 7:55

*purple* napisal/-a:če očitno ne obstaja nič boljšega, zakaj se potem išče nove lastnike?


Gre samo za to, da bi bilo naravnost čudovito, če bi si ljudje izbili iz glave zgodbe o reševanju, o velikem rešitelju in neznansko hvaležnem psu, o pričakovanju rdeče preproge pred zavetišči, ker oni so prišli storit dobro delo in jim je treba ustreči zdaj takoj. Fora je v tem, da se moraš za psa/mačka v zavetišču odločiti ravno tako po pameti, kot če ga kupuješ, in ne zato, ker bi rad ''rešil eno ubogo živalco''. Potem pa pride do tega, kar se dogaja v nekaterih zavetiščih - pes je rešen, lastnik doma ugotovi, da ni prav nič hvaležen (itak) in da se obnaša pač po pasje, ker psi hvaležnosti ne poznajo, po nekaj dneh pa nazaj v zavetišču, ker pes bi se pa ja moral zavedati, da je bil rešen in bi se moral obnašati temu primerno vse življenje.

Pa itak se teži k temu, da gre pes na boljše - kar pa ne pomeni, da mu je v zavetišču slabo.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 18. Avg. 2009 14:31

Če bi živali iz tistih zavetišč kaj sem jih jaz videla prišle k meni, bi jih s tem definitivno rešila! Vsak lahko govori za sebe. Frigga logično je,da sem govorila o odgovornih novih lastnikih, ki pridejo po živali v zavetišče, ne pa o teh kaj ti pišeš. Valda ni rešitev, če iz zavetišča pride žival v družino, kjer ga bodo zanemarjali itd. Da se lastnika preveri če je primeren pa je zadolženo zavetišče-naj bi vsaj bilo ampak vsi vemo kako je s tem.

Sessa nisi še odgovorila no moje vprašanje. Zanima me tvoj odgovor.

S *purple* pa bi z veseljem šla na pijačo, brez skrbi, čeprav v drugih temah nisva ravno na isti valovni, ampak jebi ga. Živali imava pa obe radi, v nasprotju z nekom, ki ima pse samo zato, da se z njimi lahko hvali okoli in jih razkazuje na razstavah :roll: , ne Sessika?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Avg. 2009 16:33

Maya :respekt: Slika

frigga, taki ljudje zame niso ljudje na mestu in živali ki oddidejo v take domove ne tretiram, rešenih.zame je edina prava rešitev ta, da gre žival k osebi ki ji bo nudila tisto kar sem že stokrat naštela. ostali pač po mojem mnenju nebi smeli imeti živali, ker žival zahteva velik več kot si marskdo predstavlja.
in nihče ni reku, da jim je v zavetišču slabo.seveda je lahko še slabše in prej je verjetno bilo še slabše.Ampak vsa zavetišča niso Horjul, tako da so zavetišča kjer bi blo psom bolje zunaj kot pa tam notr.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 18. Avg. 2009 16:57

Purple, se popolnoma strinjam, večina slovenskih zavetišč je za en k.... Zato je treba na nepravilnosti opozarjati. Ampak še vedno - če boš šla npr. ti posvojit psa v zavetišče - ga ne boš posvojila z namenom, da ga rešiš, ampak zato, da dobiš družabnika, prijatelja... a ne da?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov