Ameriški bulldog

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 12. Avg. 2009 22:33

Maya19, vzrejno dovoljenje ni na ''tistih listih'', ampak ga lastnik s psico/psom dobi/ne dobi naknadno, preden misli svojega psa pariti. Če ima/je imela ta psica ''kup bolezni'', močno dvomim, da bi ga dobila, sicer pa mislim, da vzrejnega niti delali niso.

In ja, da greš sparit psico iz tako tvegane reje, je skrajno neodgovorno - tako do psice same kot do mladičkov, ki bi prišli na svet.

S Seyfullah sva se itak o vsem pomenili in prepričana sem, da se bo odločila tako, kot je najbolje za psico. Kakršna koli namigovanja na to, da dopusti kotitev mladičev, so trapasta in ne moralizirat, če ne veste, kako stvari stojijo.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Avg. 2009 22:49

OMG frigga brez zamere, ampak ja točno moralno se tud jst s tem ne morm strinjat.
Jst bi psa NAJPREJ peljala do veterinarja, nardila teste kako je s psico, bodo mladički ok, se dogovorila da ko bo začela s kotitivijo, pokličem in magari peljem do njih, da tam skoti. Sigurno pa ne na takle način.
men so tele besede tukej napisane skrajno grde, da se zdej uboge nerojene psičke, kaznuje s tem, ker pač psica nima vzrejnega dovoljenja in ker je pač mogoče bila nabavljena pri nekom,kater ni bil zanesljiv.Če je s psom vse v redu jst tukej ne vidm nobene ovire, da nebi skotila teh mladičev.pa tudi oddala bi jih, če bi jih dala zastonj, v to sploh ne dvomim.
In da naj se znebi tega..Tega tud jst ne morm prebolet.A so živa bitja al je to neka stvar brezvezna o kateri se govori na tak način?
Škoda, ker je človek že tok zjebal ta svet :roll:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 12. Avg. 2009 23:02

purple tudi zaradi takšnih kot si ti, ki sem jim ''vse'' smili in bi imeli vse mladičke, ker so ubogi, je prišlo tako daleč. Ti si ena izmed oseb, ki bi od človeka takoj vzela psa, ker bi bil ubogi in pohabljen. S tem pa podpiraš preprodajalstvo in nenadzorovano brejost samic.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Avg. 2009 6:09

ne sessa, jst sam sprejemam vse živali enako pa bila rodovniška ali mešana.Nisem mnenja, da je treba mešance kar pobit,rodovniške pa pustit, ker sem ljubitelj živali in ne delam razlik glede na "standard".
s problematiko nenadzorovanih brejosti, preprodajalstva, mučenja živali, bivanja živali v nemogočem okolju se bi MOGLE ukvarjat pa pristojne inštitucije, narest bi mogl en ornk zakon,katerega bi tudi nadzorovali, tako kot nadzorujejo prepoved kajenja v lokalih in podobno!ne jst ne ti, ne frigga, ne vse mi skupaj, ne tristo folka še zraven ne bomo prepričili tega, kar si je nekdo nekoč zadal, da bo preprodajal pse in paril psico usakič ko jo bo lahko!
jst nisem ljubitelj rodovniških psou,ampak ljubitelj nasplošno in zame so vsi isti in vsi si zalsužijo priložnost!
In seveda bi vzela če bi bla možnost pohabljenega,zapuščenega psa (zastonj!) da bi mu lahko pomagala.Kaj pa naj se po tvoje nardi?Jih zaveže v vrečo in vrže v Ljubljanco?
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 13. Avg. 2009 6:40

Dobr sorry nevem nism tko misnla,DA SE JIH BOM ZNEBILA k da so nevem stvori oziroma neke stvari...Narobe sm se izrazila,ampak sem se pač ustrašila določenih stvari,ker je bila psica zelo bolna ko smo jo kupil in ja mama je imela plane kako bo prodajale pse itd.Ampak si pač ne upam tvegat,določenih stvari nism vedla dokler mi frigga ni obrazložila kako in kaj!Sicer pa potencialnih kupcev sploh nismo našli,oziroma ljudi,ki bi nasploh hoteli psa imeti.Imam rada vse živali,ampak da se pa kr tko parjo mal med sabo to ni zdravo,sploh pa ne za njihove potomce!
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 13. Avg. 2009 14:56

^In si naredila vse potrebne teste pri veterinarju, da si 100% prepričana, da bi psička imela probleme pri kotenju in se pogovorila z veterinarjem glede teh boleznih kaj jih menda ima in če bi se le te prenesle tudi na mladičke? Si naredila to ali si se za splav odločila samo zato, ker si se zbala za svojo psico in ker niste našli potencialnih novih lastnikov? Pa ste se sploh trudili iskat nove lastnike? Sorry za toliko vprašanj. Zanima me samo ali si naredila vse, da bi se splavu vseeno še lahko izognila.
Frigga vem kako se dobi vzrejno dovoljenje,vseeno hvala za razlago :D . Rekla sem ji naj pogleda, ker je na začetku napisala da se ona ne spozna na te papirje in da zato ne ve ali ima sploh rodovnik,vzrejno itd. Lahko bi že prejšnji lastnik dobil to dovoljenje, če je psička seveda ok in jo je hotel parit. Ne vem jaz kakšno je stanje. Ne razumem pa kako človek ne more malo pogledat kaj na listih piše, saj najbrž ne piše po kitajsko (predvidevam da so liste ali karkoli dobili zraven psice, ker je napisala da se ne spozna na te papirje-te nekaj že ima).
Drugače se pa strinjam s *purple*. Nikoli še nisem imela rodovniškega psa in ga nikoli tudi ne bom imela (no samo takrat, če niti eden ne bo več v zavetišču čakal na ljubeč dom!). Se zavedam, da ni ok kar tako za brezveze sparit psico, ampak če že je breja in če bo z njo in mladički vse ok (seveda ob pomoči veterinarja), potem se mi zdi nemoralno te mladičke ubit. Pa ne rečt,da noben ne bi vzel teh mladičkov zastonj in bil vseeno dober skrbnik.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Avg. 2009 18:49

sam tole bom napisala, da se do zadnje pike strinjam z mayo.men je pač to use prehitr neglede na use.
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 13. Avg. 2009 19:24

Govorila sem z mamo danes in se je odločila,da mladičke kljub vsemu obdržimo oziroma jih spravimo na svet :D Zarad papirjev je pa mama nekaj dobila tako,da smo ugotovili,da je psička čistokrvna z rodovnikom in mi je odleglo....Še sama prej ni vedela kaj je dobila zraven psice,ko jo je veterinarka vprašala če je dobila kaj ji je naslednji dan prinesla in bo vse OK wiiiiiiiiii.....Res hvala vsem za pomoč in komentarje I am happy now :D :cool:
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Avg. 2009 19:58

ja sej to nima veze, če ima rodovnik, če nima vzrejnega!! Eh, svašta :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Avg. 2009 21:28

Seyfullah napisal/-a:Govorila sem z mamo danes in se je odločila,da mladičke kljub vsemu obdržimo oziroma jih spravimo na svet :D Zarad papirjev je pa mama nekaj dobila tako,da smo ugotovili,da je psička čistokrvna z rodovnikom in mi je odleglo....Še sama prej ni vedela kaj je dobila zraven psice,ko jo je veterinarka vprašala če je dobila kaj ji je naslednji dan prinesla in bo vse OK wiiiiiiiiii.....Res hvala vsem za pomoč in komentarje I am happy now :D :cool:


priznam, da sem vesela tazga odziva.Plus to, da nardite še eno dobro delo in mladiče oddajte in ne spet prodajat mačka v žaklju.razen če želite zaslužt na račun psičine kotitve in matranja :roll:
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 14. Avg. 2009 8:29

Papirji od takih preprodajalcev znajo biti tudi ponarejeni. Psa z rodovnikom nikoli ne kupiš na tak način, da nič ne veš o njem, ampak si ga izbereš še preden se skoti, si stalno z vrezditeljem v stiku, hodiš na obisk itd. Za parjenje je pa itak pomembno vzrejno dovoljenje.
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 15. Avg. 2009 6:28

Sessa napisal/-a:ja sej to nima veze, če ima rodovnik, če nima vzrejnega!! Eh, svašta :D


:lol: vem nimam pojma,ampak se trudm :D
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 15. Avg. 2009 8:50

Seyfullah me veseli tvoja odločitev. Ampak prosim te, da se pozanimaš kako sploh moraš poskrbet potem za madičke, na kaj moraš paziti pri kotitvi, cepitve potem itd. itd. Tega je veliko. Da boš res vedela kako in kaj. Povprašaj tudi še malo veterinarja in se dogovori kaj narediti v primeru kakršnihkoli problemov pri kotitvi. Pa seveda poiskat primerne nove lastnike mladičkom. Mislim, da je ta pasma oz. mešanec s to pasmo še vedno zelo priljubljen med ljudmi in se bodo našli lastniki, ampak je seveda treba malo preverit (koliko se pač da), da so to zanesljivi ljudje, da imajo radi živali,da znajo z njo in imajo ustrezen prostor. Veliko sreče pa upamo na kakšne slikice mladičkov :wink: .

Drugače pa meni nekaj ne gre v glavo. Ok jasno mi je, da če je pes čistokrven in ima rodovnik, vzrejno itd., da pri takem psu veš če so predniki imeli kakšne bolezni pa te stvari...ok to je jasno.Ampak a se ne strinjate, da imamo na svetu že tako veliko oz. preveč mladičkov, ki iščejo dom (pa naj so to čistokrvni ali mešančki)? Tako da zakaj ene vseeno podpirate to 'proizvodnjo' čistokrvnih psov, mešancev pa ne? Ja ok, pri prvih veš o prednikih, boleznih itd, vendar se vseeno zgodi, da tak pes zboli za kakšno čist drugo boleznijo ali karkoli. Nikoli nisi 100%. Jaz mislim, da bo dober lastnik prav tako lahko poskrbel tudi za bolanega mešančka iz zavetišča, kot pa za rodovniškega, ki jih ljudje načrtno 'delajo' pa še služijo fajn z njimi. A z mešanim mladičkom pa nimaš toliko stroškov kot pa s čistokrvnim ali kako :gruebel: ? Zakaj tisti ljudje, ki za tak denar kupujejo rodovniške pse, ne gredo rajši pogledat malo v zavetišča in od tam rešijo enega. Aja seveda neeee, ker tist pes ni nič in je 100% bolan. Jaz 100x rajši rešim bolanega psa in skrbim za njega,kot pa da še dodatno podpiram to pasjo industrijo (visoke cene, razstave itd.). Ker za vsakega psa rabiš čas, za bolanega(oz. psa s kakšno hibo) pa še pač malo bolj. Ne vem, če ste razumele kaj sem hotela povedat, ker sem ful zbluzila. V glavnem ne podpiram šteperjev in paritev kar tako za bzv., vendar prav tako ne podpiram načrtno proizvajanje rodovniških psov, dokler bo toliko psov v zavetišču čakalo na dom. Prvo poskrbimo za njih, potem pa spet 'delajmo' nove pse.

Aja še en OT: frigga nisem prebrala tvojega zs-ja.Sem ga zbrisala, ker ne vem kaj bi mi ti imela še za povedat prek zs-ja o tej temi. Tvoje mnenje me glede tega ne zanima niti malo, ampak vseeno hvala za trud :wink:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 15. Avg. 2009 12:14

ti boš tud raje posvojila otroka, ker zakaj bi jih pa delala, če pa jih tolko čaka v zavetiščih :lol: maja, govoriš take bedarije, za znoret no :D
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 15. Avg. 2009 15:52

Rodovniška vzreja je ohranjanje določene pasme. Vzrediteljeva psica je po domače povedano obravnavana kot princeska - najboljša veterinarska oskrba, najboljša hrana, najbolj primerni bivalni pogoji, pozornost, itd. Enako je potem s skotenimi mladiči. In cena takega mladiča je zato taka, ker so stroški skozi celo obdobje brejosti, kotitve in nato še dva meseca mladičev tako visoki, da si z nakupno ceno vzreditelj povrne stroške. Tega ne dela, zato da bi imel zaslužek - ker ga nima, ampak se z vrejo ukvarja iz ljubezni do določene pasme.

Šteparji in preprodajalci so pa čisto drugačni, njihov glavni motiv je zaslužek, zato so njihove psice stalno breje. Zakaj? Zato, da na njih služi. Pogoji teh psic in kasneje njenih mladičev so porazni. Njega ne briga zanjo in za mladiče, zato poskuša pri vsem skupaj priti skozi čim ceneje. Žalostno, v glavnem. Zakaj je to donosen biznis? Ker je folk še zmeraj tako butast in vidi samo ceno. Zakaj bi dal za rodovniškega psa 1000€, če za 300€ dobi "enakega" (samo da v bistvu dobi mešanca, podobnega rodovniškemu). Šteparja/proprodajaca po prodaji psa ne briga več kje ta pes pristane in kako je z njim. Vzreditelji pa ostanejo v stiku in se lahko kadarkoli obrneš na njih. Tudi nazaj ga vzamejo, če pride do kakšne neljube situacije.

Glede mešancev - zakaj jih je toliko? Ker večina ljudi očitno še ni slišala za sterilizacijo ali pa so preveč škrti, da bi zanjo plačali. Med gonitvijo svojih psic ne pazijo in nastopi brejost. Po kotitvi so pa mladiči odveč in pristanejo na vseh možnih krajih. Tisti, ki imajo pa srečo, pa pridejo celo do zavetišča. Mogoče so kakšni tako humani, da jih poskušajo oddati, ampak jih ne briga kam gredo psički. Važno je samo, da gredo. In potem nastane začarani krog.
Je pa tudi tako, da se ljudje tudi naveličajo svojih živali in jih kratko malo zavržejo. Spet, tisti, ki imajo srečo, pristanejo v zavetišču, mnogi pa pod avtomobilskimi kolesi, zastrupljeni, ustreljeni itd. Veš koliko italijanov na poti na morje zavrže svojega psa v Sloveniji? Čisto preveč! Zakaj? Ker nimajo kam z njim v času dopusta. Na primorski avtocesti in njenih počivališčih jih je vsako poletje en kup. Ampak te informacije ponavadi ne pridejo na 24ur, zato ljudje sklepajo, da se te stvari ne dogajajo.

Sama ne delam razlik med rodovniškimi in nerodovniškimi psi. Pes je živo bitje, ne glede na to ali ima nek papir ali ne. Me pa blazno moti način, kako te psi pridejo na svet. Rodovniški so zmeraj zaželeni psi, nerodovniška legla pa redko - ta legla so ustvarjena samo zato, ker je fino imeti mladičke doma in so luštkani. Kaj pa potem z njimi pa noben ne ve. Ali pa zato, da se na njih nekaj zasluži. Zakaj producirati nova legla mešančkov, če je čisto preveč mladičev in odraslih po zavetiščih. In ravno zato ne podpiram legel nerodovniških psov! Ne zato, ker bi bili manj vredni, ampak zaradi dejavnikov, ki so jih spravili na svet.

Doma imam dva posvojena mešančka in sta ravno tako pametna, šolana in luštna kot rodovniški pes od staršev. Med njimi ne delamo razlik - vsi dobivajo kvalitetno hrano, imajo vedno na voljo veterinarsko oskrbo, se enako ukvarjamo z njimi itd. Mešanca nista zato nič slabša od rodovniškega. In ker sama ne želim imeti legla, sta oba poštimana (S in K), ravno tako pa je K rodovniški. Starša niti slučajno nočeta imeti vloge vzreditelja, čeprav bi lahko psa peljala na vzrejni pregled in se potem naprej povezala s kakšnim drugim vzrediteljem.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov