Zobozdravniki - priporočila

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ali se bojite iti k zobozdravniku

da
103
62%
ne
63
38%
Skupaj glasov : 166

Oly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Oly » 16. Mar. 2010 15:19

Ok sam neki..krvaveče dlesni so ponavadi odraz vnetja dlesni in(ko ta napreduje)parodontalne bolezni, ki ne nastane zaradi starih plomb...razen če so le-te slabo narejene in omogočajo retencijska mesta za nabiranje plaka(ostanki hrane in bakterije).Vnetje dlesni nastane kadar se ob njej zadržuje plak, torej nepravilno ali nezadostno čiščenje zob in nasploh pomanjkljiva ustna higiena.Je še nekaj razlogov kot so nekatere imunološke bolezni...ampak to je bl redeko.
Tak, da prva stvar ki jo po dobrem intemeljitem kliničnem pregledu zobar more narest je higienska faza-čiščenje zobnega kamna in pri bolj nekulturnih pacientih pred tem še temeljito ščetkanje zob.Potem pa na podlagi pregleda in rtg posnetkov šele vidiš a so plombe primerne ali ne in ali jih je potrebno zamenjati.
Dvomim, daje bilo res potrebno zamenjati vse plombe in vse kar si je zobozdravnica s tem naredila je dobr biznis..l
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 21. Mar. 2010 11:28

Ima mogoče kdo izkušnje z dentalnim studiem Meršol iz Mirne Peči? Kvaliteta storitev, cene, prijaznost osebja... rada bi si dala odstraniti zobni kamen, pri svojem zobozdravniku bi prišla na vrsto šele čez 4 mesece.
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 25. Mar. 2010 15:16

Mene pa zanima, če veste za kakšnega dobrega in nežnega :) zobozdravnika oz. zobozdravnico na Obali? (Lucija, Piran, Izola, Koper..)
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 02. Maj. 2010 17:28

Heej!

Ne vem, kako je aktualno stanje, zato bom kar vprašala. Kakega zobozdravnika v kranju ali okolici mi proporočate? Rada bi, da je na koncesijo, ne samo privat in da pridem hitro na vrsto, da ni kake čakalne dobe like 2 leti. Please heeelp! Nujno rabim... :help:
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 03. Jun. 2010 7:56

Pozdravljene! :)

Ve mogoče katera, če zobozdravnik v Rožni, dr. Gregor BREGAR, sprejema nove paciente in ni zasebnik, ampak deluje kot te zobozdravnice na Aškerčevi(pač v sklopu zdravljenja v času študisjkih let)?

Sama imam še vedno osnovnošolsko zobozdravnico, doma me je pa vedno manj in nujno rabim zobozdravnika v Lj. Sem se hotela zadnjič naročit na Aškerčevi, pa sem čakala in čakala in se me sestra sploh ni mar vzela ... Bregar mi je pa že enkrat nudil svoje storitve, sam je blo nujno in je bil zelo nežen ter prijazen, ampak ne vem, če on nudi le nujne storitve ali je tudi osebni zobozdravnik?


Hvala!!
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 24. Jan. 2011 11:39

Eno vprašanje, a tudi vas ti zobarji ocarinijo tako da potem nimaš kej za jest cel mesec?
OK pretiravam ampak le malo, moja ima namreč koncesijo pa še vedno moram plačat za vse skoraj, pa tudi za SLIKANJE, halo? a naj ne bi bilo to zastonj???
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 04. Maj. 2011 0:14

Ta tema je bolj neaktivna, ampak mogoce pa ve katera, kako je zobozdravnik Abrahamsberg (Andrej) - baje je sel na privat, prej je bil v ZD Center (na Kotnikovi)? Ali pa je kaj slisala o njem?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 18. Jun. 2011 14:03

Med zobmi imam razmik, tudi po nošenju aparata, tako da se odločam za dograditev zob, pa me zanima, če ima katera to izkušnjo? Ali pa da je bila kdaj pri dr. škorjancu, ker mislim it k njemu?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Jun. 2011 22:56

*Lally* napisal/-a:
buubbika napisal/-a:NUJNOOOO!

A kdo ve, kam se je prestavil Tomaž Čibej??

Tehnološki park Brdo :?
http://www.tp-lj.si/index.php?sv_path=667,46544


A pa on je samo za študente al greš lahko tud, če nimaš več statusa? :)

A je za čakat, tudi če si samoplačniško? Sem se hotela naročit k svoji na Aškerčevi, pa bo cel mesec na dopustu, jaz pa res ne bi rada čakala tako dolgo :eek: :(
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Jun. 2011 10:59

^^to se tud jz sprašujem (verjetno sprejme vsakega) kolk je sicer kej čakalne dobe in kakšen cenik ima, pa se še nisem spravila poklicat in vprašat.. če si kej manj lenoba kot jz, se oglasi z info. :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Jun. 2011 11:21

Sem poklicala, pa je do 11. 7. na dopustu, tko da se nič ne da izvedt :hmph:
Uporabniški avatar
Venera8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Venera8 » 28. Jun. 2011 15:46

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z pravkar na novo odprto zobno ambulanto ki spada pod Pacienta? Ali deluje tudi na koncesijo?

http://pacient.si/notranja.asp?l1=3&l2=1&l3=20&cid=115&c=Zobna%20ambulanta
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Jun. 2011 17:46

Hmmm, kaj pa dr. Nataša Prebil, ki ima ambulato na Igu (Zobna ambulanta Prenadent)? :)
Je katera že bila? Baje dela tudi z laserjem :nixweiss:
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 01. Okt. 2011 11:41

NOVO!!!

bla sem en mesec nazaj pr privat zobarju, ki mi je naredil 5 plomb naenkrat za 200 eur. dobila sm povsod injekcije. to je blo na levi in na desni in problem je, da mene še vedno vse boli. ne morem normalno jest. in sem ga klicala, da kako je to narejeno. pa je rekel, da sem fenomen in da me bo lahko to bolelo še do 1 leta. wtf???
a so kdaj koga od vas boleli zobi po plombiranju še tolk časa, da ko ste jedle vas je "elektrika stresla"?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 01. Okt. 2011 11:45

Ne. Mene še nikol ni plomba bolela.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]