Zobozdravniki - priporočila

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ali se bojite iti k zobozdravniku

da
103
62%
ne
63
38%
Skupaj glasov : 166

katarinag
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katarinag » 08. Dec. 2009 18:35

Zanimivo branje!
brighteyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 12. 2009
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a brighteyes » 09. Dec. 2009 19:05

Oh ja, zobozdravniki so zadnje tedne aktualna tema tudi zame..

Zadnjič me je grozno bolel zob, pa sem mogla it na dežurno, na Zobno polikliniko v Kranj, s tem da moram povedat, da imam tud jaz kar precej velik strah.

Sprejel pa me je en prijazen zobozdravnik (Matej Javh, dr.dent.med), tko da me je strah zelo hitro minil. :)
Nikakor ni bil grob pri delu, v bistvu nisem čutla skoraj nič bolečin (kar se mi dosedaj še ni zgodilo pri zobarju), dela malo bolj počasi, pa čisto nič ni bil zatežen. Tko da imam z Zobno polikliniko v Kranju dosedaj pozitivne izkušnje - prej sem hodila v Ljubljano k zobozdravnici v študentsko ambulanto in bi se raje vzdržala komentarjev :?.

Tko da, po vseh letih bolj ali manj negativnih izkušenj pri zobarju, sem bila zelo pozitivno presenečena. :cool:

P.S. Ma pa očitno full dolge čakalne vrste za pregled, sem preverila pri ZZZS, tko da bom verjetno šla naslednjič kar v zasebno ambulanto.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Jan. 2010 7:40

Jaz sem si pa vse poštimala na Hrvaškem. Lani septembra so mi začele ful krvaveti dlesni in sem šla na posvet k zasebniku v LJ (imel je pbrezplačen posvet). In mi je svetoval v prvi vrsti menjavo vseh starih amalgamskih plomb (9), saj so bile dotrajane (večino še iz OŠ). Predlagam mi je tudi minimalno čisščenje kamna in mi izstavil predračun za 1200 EUR!!

Čist razočarana, ker to je pa too much denarja, kličem mojo zobozdravnico v KR in ji razložim stanje (namreč, pred pol leta nazaj, mi je pa rekla, da je z mojimi zobmi vse OK). Reče, da me lahko naroči čez en mesec! Za 9 plomb bi lah potemtakem hodila skor pol leta k njej in itak še doplačevala po 20 EUR, ker sem želela bele.

Potem sem slišala pohvale za enega hrvaškega privat zobozdravnika, takoj za mejo, praktično. Sem tja poklicala v nedeljo zvečer in mi je vse lepo razložil po telefonu, koliko bi on računal ipd. Se naročim in v 3 obiskih v roku 14 dni mi je dal vse stare plombe ven (12!), zamenjal z novimi belimi, spucal kar sem imela kamna, delal res lepo in previdno, pa še izjemno so prijazni tam. Za vse skupaj sem dala 300 EUR.

Z dlesnimi nima več težav, plombe so veliko bolj estetske, skratka jaz sem bila nadzadovoljna. K njemu zdaj hodita tudi moja starša, ker se neprimerno bolj splača.
Princeska666
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 29. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Princeska666 » 30. Jan. 2010 0:58

UG84 napisal/-a:Jaz sem si pa vse poštimala na Hrvaškem. Lani septembra so mi začele ful krvaveti dlesni in sem šla na posvet k zasebniku v LJ (imel je pbrezplačen posvet). In mi je svetoval v prvi vrsti menjavo vseh starih amalgamskih plomb (9), saj so bile dotrajane (večino še iz OŠ). Predlagam mi je tudi minimalno čisščenje kamna in mi izstavil predračun za 1200 EUR!!

Čist razočarana, ker to je pa too much denarja, kličem mojo zobozdravnico v KR in ji razložim stanje (namreč, pred pol leta nazaj, mi je pa rekla, da je z mojimi zobmi vse OK). Reče, da me lahko naroči čez en mesec! Za 9 plomb bi lah potemtakem hodila skor pol leta k njej in itak še doplačevala po 20 EUR, ker sem želela bele.

Potem sem slišala pohvale za enega hrvaškega privat zobozdravnika, takoj za mejo, praktično. Sem tja poklicala v nedeljo zvečer in mi je vse lepo razložil po telefonu, koliko bi on računal ipd. Se naročim in v 3 obiskih v roku 14 dni mi je dal vse stare plombe ven (12!), zamenjal z novimi belimi, spucal kar sem imela kamna, delal res lepo in previdno, pa še izjemno so prijazni tam. Za vse skupaj sem dala 300 EUR.

Z dlesnimi nima več težav, plombe so veliko bolj estetske, skratka jaz sem bila nadzadovoljna. K njemu zdaj hodita tudi moja starša, ker se neprimerno bolj splača.


Glede na dobre izkušnje, lahko poveš za katerega zobozdravnika gre in posreduješ njegov kontakt?
LP
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Jan. 2010 10:42

Stomatološka klinika Galeković je to. Imajo stran tudi v slovenščini ker je velik del strank slovencev.
Princeska666
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 29. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Princeska666 » 31. Jan. 2010 21:41

UGB4 hvala! Dejstvo je, da je zobozdravniški lobi močan in se med sabo ščitijo tudi tako, da imajo vsi nabite cene, tako, da pacient nima možnost izbire, ampak se mora sprijazniti, da ga nategujejo s precenjeno storitvijo. Dejstvo je, da zasebniki imajo sicer boljše materiale in orodja kot tisti v javnih zavodih, vendar ne tako kvalitena, kot je cena njihove storitve. Iz izkušenj vem, da naši privat zobozdravniki imajo slabše materiale in orodja in so daleč za evropskimi, kaj šele s tistimi čez lužo.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 04. Feb. 2010 11:15

rabla bi se naročt k zobarju pa sm misnla it na aškerčevo, pa sm zadnič klicala da bi se naročla k dr. bradi brumen pa me zanima če ma kdo kej izkušenj, al pa s kerim koli zdravnikom iz aškrčeve? men se zdi da smo pri tej bli na sistematskem in je taka bolj stara in mi je bla prou grozna, mene je pa tok strah ker mam tok stvari za popravt, amoak sm končno zbrala pogum, da se naročm pa nočem zdej kšno cruello dobit :?
no če ma kera kake izkušnje...lepo prosm...hvala!
brighteyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 12. 2009
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a brighteyes » 07. Feb. 2010 18:46

brighteyes napisal/-a:Oh ja, zobozdravniki so zadnje tedne aktualna tema tudi zame..

Zadnjič me je grozno bolel zob, pa sem mogla it na dežurno, na Zobno polikliniko v Kranj, s tem da moram povedat, da imam tud jaz kar precej velik strah.

Sprejel pa me je en prijazen zobozdravnik (Matej Javh, dr.dent.med), tko da me je strah zelo hitro minil. :)
Nikakor ni bil grob pri delu, v bistvu nisem čutla skoraj nič bolečin (kar se mi dosedaj še ni zgodilo pri zobarju), dela malo bolj počasi, pa čisto nič ni bil zatežen. Tko da imam z Zobno polikliniko v Kranju dosedaj pozitivne izkušnje - prej sem hodila v Ljubljano k zobozdravnici v študentsko ambulanto in bi se raje vzdržala komentarjev :?.

Tko da, po vseh letih bolj ali manj negativnih izkušenj pri zobarju, sem bila zelo pozitivno presenečena. :cool:

P.S. Ma pa očitno full dolge čakalne vrste za pregled, sem preverila pri ZZZS, tko da bom verjetno šla naslednjič kar v zasebno ambulanto.


Dr. Brumnove ne priporočam, ona je ta, ki sem jo omenjala v prejšnjem postu (odebeljen tisk). Vsaj do mene se je obnašala arogantno, pa ji nisem dala razloga za to. Se pa enkrat spomnim, da sem v Ljubljani rabila dežurno pomoč, dežuren je bil dr. Čibej. No, tam sem bla pa navdušena. Sem se prav sekirala, zakaj nisem izbrala njega.

Moja izkušnje z gorenjskimi zobozdravniki, če kdo z Gorenjske išče zobarja: Dr. Javh je (kot sem že povedala) očitno full v redu, takrat je bil samo dežuren, ampak se je res zavzel, da reši situacijo. Brez vsakršne zadirčnosti. Ugotovila sem, da dela na Golniku (vsaj tko piše na spletni strani ZZZS), ampak boste zelo težko prišli zraven, ker ima čakalno dobo 1 leto.

Zdaj sem pri dr. Simoni Debelak (Tekstilna ulica, Kranj), sicer koncesionarka, a ne vem, če še jemlje nove paciente na koncesijo. Jaz hodim kot samoplačnica, sem zelo zadovoljna. Cene ma normalne, injekcijo da avtomatsko, če vrta. Da ne govorim, kako vljudne so zobne asistentke.
Uporabniški avatar
o0girl0o
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 3. 8. 2008
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a o0girl0o » 15. Feb. 2010 15:36

Mene pa zanima če ima kakšna izkušnje z Eriko Kapler-Božič al pa Metko Šifrer-Pirc iz PE Rudnik(ZD na Rakovniku)? ker z mojo prejšnjo dr. Majo Lukan nisem zadovoljna.

Hvala :D
Uporabniški avatar
soncica21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 20. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a soncica21 » 15. Feb. 2010 19:06

dandy napisal/-a:rabla bi se naročt k zobarju pa sm misnla it na aškerčevo, pa sm zadnič klicala da bi se naročla k dr. bradi brumen pa me zanima če ma kdo kej izkušenj, al pa s kerim koli zdravnikom iz aškrčeve? men se zdi da smo pri tej bli na sistematskem in je taka bolj stara in mi je bla prou grozna, mene je pa tok strah ker mam tok stvari za popravt, amoak sm končno zbrala pogum, da se naročm pa nočem zdej kšno cruello dobit :?
no če ma kera kake izkušnje...lepo prosm...hvala!


...men so svetoval dr. Karmen Volk, baje je zelo vredu... sama pa je še nisem sprobala, pa mislim, da jo bom ker morem svojo sedanjo pod nujno zamenjat...
... za dr. Čibeja pa kolikor vem ni več na Aškeršičevi =/

no upam, da sem ti vsaj malo pomagala =))
malamiška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 23. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a malamiška » 24. Feb. 2010 14:12

jaz imam srečo da imam teto-zobarco na hrvaškem (slavonija)... :razz:

Me pa zanima koliko so kej čakalne dobe v sloveniji (neplačniško) ker vseen moram hodit na preventivne preglede:)?
<a href="http://www.vitamini-centrum.si">vitamini</a>,<a href="http://www.vitamini-centrum.si/vitamini-zdravje-in-delovanje">zdravje</a>
Uporabniški avatar
*Lally*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 283
Na forumu od: 8. 7. 2007
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lally* » 24. Feb. 2010 14:27

[quote="buubbika"][size=18][b]NUJNOOOO!
[/b][/size]
A kdo ve, kam se je prestavil Tomaž Čibej??[/quote]

Tehnološki park Brdo :?
http://www.tp-lj.si/index.php?sv_path=667,46544
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 01. Mar. 2010 21:24

no sm šla in dobila Ano Hristič, upam da je kul, samo ne vem če bom zdržala tolk cajta ker sta se mi začela majat dva zoba pa še dve razpoke sm najdla na njih in zdej me ful skrbi da bom brez zob ostala. a bi me vzela prej če mam tak problem? še kera mela podobne težave?
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 11. Mar. 2010 8:57

dandy napisal/-a:rabla bi se naročt k zobarju pa sm misnla it na aškerčevo, pa sm zadnič klicala da bi se naročla k dr. bradi brumen pa me zanima če ma kdo kej izkušenj, al pa s kerim koli zdravnikom iz aškrčeve? men se zdi da smo pri tej bli na sistematskem in je taka bolj stara in mi je bla prou grozna, mene je pa tok strah ker mam tok stvari za popravt, amoak sm končno zbrala pogum, da se naročm pa nočem zdej kšno cruello dobit :?
no če ma kera kake izkušnje...lepo prosm...hvala!


ga. Brumen JE grozna. Js imam sicer neznanski strah pred zobarji, kar pomeni slabost, bruhanje, vrtoglavica že kak teden pred pregledom. In sem ji dala jasno vedet, da me je pač strah, ona me je pa obravnavala kot otroka, ki se boji vode, v stilu ''dej-ne-bod-otročja, no''. Tko da me je vse minilo, imam sicer precejšnjo štalo v ustih in vse bolj razmišljam o tem zobozdravniku na Hrvaškem, ki ste ga omenjale zgoraj.
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Mar. 2010 9:36

Mene pa neki zanima,
tale dr. Čibej - dela verjetno tudi kot privat/samoplačniško, ne? Mogoče katera ve, kakšne so kej cene pri njemu, ali pa če pozna koga, ki bi vedel?
Ker s tole svojo novo lokacijo bi men ful prav prišel in ker slišim dosti pohval, bi mi mogoče znal pomagat pregnat strah pred zobarji. :D
(verjetno bi blo pa najboljš kar poklicat in vprašat)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov