Zobni implantat (umetni zob) ali zobni mostiček?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 08. Mar. 2012 23:07

Hej.
Stvar je taka: dvojke mi niso zrastle in imam poleg enk kar trojke, te pa niso ravne kot ostali zobje ampak špičaste. zobozdravnica mi je predlagala da mi na zobke nekaj naredi da jih preoblikuje v dvojke. zdaj pa ne vem a je s tem mislila da mi na trojke naredi kake plombe ali kaj večjega, drugega...karkoli?
danes mi je vzela odtis ki je stal 90€ ostalo pa ne stane nič ker so plombe na sprednjih zobeh zastonj-torej najbrž bodo le plombice? ne pa kaka prevleka čez cel zob.
a ima kdo podobo izkusnjo?

hvala*
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Mar. 2012 23:14

Hm, jaz plomb sicer nimam, tako da ne vem točno, kako to poteka, samo se mi ne zdi preveč logično, da bi lahko s plombami preoblikovala zob :nixweiss: Pomoje gre za kakšno prevleko oz. meni je ortodont, ko mi je snel aparat, spotoma še z neko maso na hitro poravnal en zobek, ki sem ga imela že dolgo malce odškrbljenega :D Kot nekakšen bel plastelin, ki se strdi... malo še pobrusi oz. zravna na koncu in se nič potem ne vidi :P Verjetno bo naredila kaj takega :)
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 09. Mar. 2012 10:33

Aha hvala... verjetno bo res nekaj takega.
Sej ne čisto preoblikovala ampak sam spodaj kjer so trojke špičaste bo nekaj naredila da bodo ravne. Kot dvojke.
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Mar. 2012 11:57

Mhm, saj pri meni je tudi samo poravnal.. pomoje bo podobno pri tebi naredila :ja:
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 09. Mar. 2012 12:44

Sem se zdaj mal umirila. Vedno naredim dramo :D Itak pa lahko izgleda le bolje :)
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 12. Mar. 2012 23:09

mislim da je to kar kompozit,če ti bo delala zastonj :wink: kompozit=material za belo plombo tudi.
kaj drugege zastonj sigurno ni.prevleke bi v vsakem primeru morala plačati,tudi če so v sprednjem vidnem polju (razen osnovnih prevlek,ki jih krije zdravstvo,ki so pa itak neestetske,tko da ti tega vrjetn ne bi predlagala za izboljšanje videza :D )
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 13. Mar. 2012 8:42

90 eur sem plačala, da mi je vzela odtis in te zadeve ...
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 14. Mar. 2012 6:12

odtis ne vem zakaj si tolko plačala,iskreno povedano prvič slišim da se odtis plačuje,ampak nisem še toliko seznanjena s temi stvarmi tko da sigurno veliko še ne vem.
so pa cene prevlek (odvisno od materiala) tam okoli 200-300€. vem da se npr.manjkajoči zob lahko oblikuje s takimi steklenimi vlakni,kar je pa tudi drago (vem da je celotni zob kolega plačal 800€).
tko da jaz že vedno mislim da bo to narejeno iz kompozita,prosim sporoči ko boš vedla natančno :wink:
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 15. Mar. 2012 13:16

Skratka, odtis so mi vzeli, sem tut dobila račun. Te dopolnitve zobkov je pa naredila iz istega materiala kot so bele plombice. Je rekla, da bi blo škoda tak mladim delat karkoli drugega. Je pa to naredila z neko novo metodo... ne vem kak je zdaj vse potekalo :D Je pa izpadlo full dobro, sem zadovoljna in, če bo kateri kdaj kdo to predlagal naj se odloči za. Res super izgleda... Se mi zdi, da 90 eur tut ni tako strašno veliko, glede na to kako je izpadlo.

Zakaj je to računala? Ne vem... Mogoče, ker so bele plombice na sprednjih zobeh zastonj (pač to je isti material) in morajo nekje drugje not dobit :D :)
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 15. Mar. 2012 23:32

potem je blo tko k sm rekla,iz kompozita je naredila in ja v sprednjem sektorju je kompozit zastonj,zato si samo odtis plačala :) ti je pa vrjetno povedala da to ni trajno,lahko pa kr dolgo drži :)
hvala ker si sporočila!
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 16. Mar. 2012 7:37

Jaz mam malo morje Inlay plomb = zakon ;)
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 16. Mar. 2012 8:50

Ja je povedala, da ni trajno :) Je rekla, da ko bom starejša se to menja za kaj drugega.
Ampak izgleda super :)
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Bauc*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 25. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Bauc* » 12. Okt. 2012 8:13

Živjo punce! Mene pa zanima če ma katera izkušnje z dr. Škorjancem iz LJ. Nekaj sem brala na forumih, da je super, ampak nikjer ne zasledim cene za implatat - namreč manjkata mi ove zgornji dvojki.
Hvala za odgorovre. :)
when you breathe I want to be the air for you **
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 13. Okt. 2012 17:35

Implantanti staneje med 1000 in 2000 EUR za enega...
Lidach
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Lidach » 22. Okt. 2014 11:43

ščete nekaj kvalitete samega zobozdravniku v tujini, zato me zanima vaše izkušnje z zobni turizem in cene zobni vsadek kirurgije. Moja želja je, da bi se vrnili naravno nasmeh in dolge lepe poglede vključi zobne vsadke. V procesu raziskovanja po internetu, sem naletela na zobozdravstveni ordinaciji, http://www.dentalcentarb2.si/zobni-vsadki.aspx , zato se sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov