Zdravniški pregled za zaposlitev

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Okt. 2008 11:54

Živjo

Kmalu bom imela zdravniški pregled za prvo zaposlitev. Ker ne vem niti približno kako zgleda pregled za zaposlitev bi vas prosila, kdor ima izkušnje, če lahko napiše kako to zgleda.....

Kaj vse je treba tam opravit? Pregled imam namreč v Ljubljani, železničarski zdravstveni dom....

Hvala za vse informacije.
lep dan, m.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 07. Okt. 2008 12:39

Pregleda vid, sluh, vzame kri in vodo.Potem te pa še zdravnik malo pogleda.Nič takega.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 07. Okt. 2008 20:39

pri men so še pljuča testirali (ko moraš ornk izdihnit in nekej časa držat ta izdih) pa na rentgen pljuč poslali. pol sem pa zastojn kavico dobila :)
pa izmerijo in stehtajo te.
v končni fazi precej podobno sistematičnim pregledom iz oš in sš in faksa.
...just breathe...
darka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a darka » 08. Okt. 2008 15:09

Evo jaz sem ga imela 1 mesec nazaj. Dala sem kri ( 4 epruvetke ) in vodo. Preverili so mi sluh, kapaciteto pljuč ( izdih ), težo, višino, vid, barvno slepoto, to so mi opravile sestre. Zdravnik pa potem še hrbtenic, poslušal je srce... reflekse, pregledal ušesa, grlo in pa splošna vprašanja o gibanju...
In to je blo to :D
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 08. Okt. 2008 16:44

k je glih prava tema, me pa zanima ali je možno da ne narediš zdravniškega pregleda, če ne vidiš dobro. če ja, kaj v tem primeru storiti.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 08. Okt. 2008 17:13

darka napisal/-a:Dala sem kri ( 4 epruvetke )


Zakaj pa 4 epruvetke?
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
darka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a darka » 08. Okt. 2008 17:35

Pregledali so vse od delovanja jeter, holesterola, glukoze, krvničke, ....vse mogoče :D
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 08. Okt. 2008 18:42

A se mogoče pregled kaj razlikuje tudi glede na delovno mesto :nixweiss: ?
Uporabniški avatar
KLEMY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 16. 12. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KLEMY » 08. Okt. 2008 19:02

Ja, se razlikuje.

Delodajalec naroči tiste preglede, ki naj bi ustrezali psihofizičnim zahtevam za določeno delovno mesto. Lahko samo tiste osnovne (kri, voda, vid, sluh), lahko pa tudi kaj bolj specifičnega (barvna slepota, psihološki testi...).

Jaz ne poznam nobenega, da zdravniškega "ne bi naredil"...pač pregledajo te in če je karkoli narobe, dobiš obvestilo s katerim greš do osebnega zdravnika, ki te potem obravnava naprej..tko kot je blo na sistematskih v šoli. (ne vem, da imaš visok pritisk, da slabo vidiš in da boš rabil očala...)

Bi moralo biti pa res nekaj hudo hudo narobe, da bi ti napisali, da nisi sposoben za delo, ki ga opravljaš...pr nas v pisarni imamo eno, ki ima ful hudo dioptrijo in z očali komej vidi kaj klika po računalniku pa ji zmerej napišejo, da je sposobna za delo, ki ga opravlja. :)
Tko, da...pač zakonsko obvezna reč, ki jo je treba na 5 let opravit...neee grizejo :D
Don 't hurry. Don't worry. You're only here for a short visit. So don't forget to stop and smell the roses. Walter Hagen
Valeria
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 3. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Valeria » 08. Okt. 2008 19:15

EKG, voda, kri, pljučna kapaciteta,, vid, sluh...pa pregeld pri zdravniku.Mene je kar fajn pregledal, sem se morala slečt do spodnjih hlačk.
Uporabniški avatar
*LooBika*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 545
Na forumu od: 27. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *LooBika* » 08. Okt. 2008 20:06

Gres v laboratorij(kri&voda)...EKG, kapaciteta pljuč, sluh, vid... postavi ti se nekaj dodatnih vprašanj in to je to..določene osebe napoti na psiho teste.. zlasti če gre za nočno delo ali šoferja..
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 09. Okt. 2008 13:37

Ni vse tako zelo enostavno. Zdravniškega že opraviš se pa lahko npr. zgodi, da nekdo na razgovoru zatrjuje da je sposoben oz. da ustreza vsem zahtevam delovnega mesta, konkreten primer je delavec v proizvodnji, ki mora biti sposoben za opravljanje treh izmen (odvisno od podjetja). In zdravniški pregled lahko pokaže, da pa ta kandidat ni sposoben za nočno delo, za vse ostalo pa. In takšnega kandidata ima podjetje potem pravico zavrniti oz. mu pač ne ponudi pogodbe. Ker tako ali tako bi se naj zdravniški pregledi izvajali pred zaposlitvijo torej preden se podpiše pogodba.

Največ problemov je ponavadi za delovna mesta, kjer se zahtevajo sposobnosti za delo na višini, nočno delo, dvigovanje in delo v kotlovnici. Delo v pisarnah na srečo nima tako strogih zahtev, zato zdravniški pregledi za ta dela niso tako temeljiti in se brez problema pride skozi.
Valeria
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 3. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Valeria » 09. Okt. 2008 17:26

Obseg pregleda se tud malo razlikuje od ambulante do ambulante, za podobno delo.
tanja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 8. 3. 2006
Kraj: Kranja

Neprebrana objavaNapisal/-a tanja_ » 19. Okt. 2008 18:15

Ribicax! jest sem opravila pregled pred 2 mesecema. Na daleč ne vidim povsem najbolje in me je tut mal skrbel. Zdravnica me je vprašala, kako to da ne nosim očal, pa sem nekaj nabluzila. Zdravniški pregled sem naredila, a mi je toplo priporočila očala pri vožnji avtomobila. Drugače dioptrije nimam, imam samo cilindre (tolk za lažjo orientacijo). zdej pa je odvisno od tebe, kolk slabo vidiš in kakšen poklic boš opravljala.

lp
tanja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 8. 3. 2006
Kraj: Kranja

Neprebrana objavaNapisal/-a tanja_ » 19. Okt. 2008 18:15

Ribicax! jest sem opravila pregled pred 2 mesecema. Na daleč ne vidim povsem najbolje in me je tut mal skrbel. Zdravnica me je vprašala, kako to da ne nosim očal, pa sem nekaj nabluzila. Zdravniški pregled sem naredila, a mi je toplo priporočila očala pri vožnji avtomobila. Drugače dioptrije nimam, imam samo cilindre (tolk za lažjo orientacijo). zdej pa je odvisno od tebe, kolk slabo vidiš in kakšen poklic boš opravljala.

lp

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov