Zdravniški pregled za zaposlitev

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tanja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 8. 3. 2006
Kraj: Kranja

Neprebrana objavaNapisal/-a tanja_ » 19. Okt. 2008 18:16

Ribicax! jest sem opravila pregled pred 2 mesecema. Na daleč ne vidim povsem najbolje in me je tut mal skrbel. Zdravnica me je vprašala, kako to da ne nosim očal, pa sem nekaj nabluzila. Zdravniški pregled sem naredila, a mi je toplo priporočila očala pri vožnji avtomobila. Drugače dioptrije nimam, imam samo cilindre (tolk za lažjo orientacijo). zdej pa je odvisno od tebe, kolk slabo vidiš in kakšen poklic boš opravljala.

lp
Valeria
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 3. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Valeria » 28. Okt. 2008 20:29

No, Mateja, si preživela? :D
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 28. Okt. 2008 21:49

Živjo

Ja, sem preživela:)
Ni bilo hudega, vse je bilo ok. Jaz pa tudi že uživam v zaposlitvi:)

Hvala vsem za nasvete oz. informacije.

lp, m.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 29. Okt. 2008 15:20

Pa vbistvu nekej podobnega kot sistematski pregeledi,ki smo jih imeli v šoli.Zmerijo pa zvagajo te,vid sluh ti pregledajo pa pljuča ekg nardijo,moraš v laboratorij pa zdravnica te pregleda(uni smešni predkloni,drža)zmeri ti tlak,posluša srce pa bodi pripravljena da te bo spraševala za vse bolezni,ki si jih prebolela pa magar i v otroštvu in za vse poškodbe.pa pazi akj govoriš kolk skadiš pa spiješ.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Valeria
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 3. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Valeria » 29. Okt. 2008 16:07

Za čike ne morš lagat, da ne kadiš, sej vidijo, tam ko pihaš za pljuča, da imaš kapaciteto adio. :D
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 29. Okt. 2008 18:25

Da sam vseeno ne rabiš reč točno kolko spušiš,zat ki te drgač gledajo.Pa kaj se alkota tiče ti ni dobro povedat,ki znajo napisat pol ono kaj ni treba :? Poznam enga,ki je reku,da si vsak dan spije eno pivo,pa so mu obkrožli alkoholik,kar se pa ne sklapa z logiko.Sami doktori priporočajo deci-dva vina al pa eno pivo po kosilu.Bolš da rečeš,da sam na kaki fešti spiješ kje kak kozarček,zat,ki sm se tud jaz zajebala,ko sm rekla,da tak čez viknd spijem malo več.jebena iskrenost :evil: .
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 23. Maj. 2014 19:07

Bom kar tukaj vprašala.
V kuhinji se bom zaposlila za 3 mesece, delodajalec me je poslal na zdravniški pregled.
Danes zjutraj sem bila pri zdravnici.Čez kakšne 4 ure me je klicala,ker so izvidi pokazali,da sem slabokrvna.
Zdravnica mi je rekla da moram k svojemu zdravniku,da me pregleda,dokler ne bo bolših izvidov mi ne podpiše potrdila.
Zdravnici sem pojasnila da sem slabokrvna kar nekaj časa in da tablete mi ne pomagajo in da ne morem kaj dosti narediti.
Zanima me,če delodajalec me ne more zaposliti,če ne dobim potrdila o opravljenem zdravniškem pregledu,hvala?
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 25. Maj. 2014 15:33

Če nimaš zdravniškega potrdila, naj te načeloma nebi zaposlil...seveda se lahko zmeniš z zdravnico, naj ti izda potrdilo, s pripisom, da si slabokrvna oz. da to ne vpliva na tvoje delo. Vse se da zmenit, še posebaj z delodajalcem

Zaradi česa pa si slabokrvna, če smem vprašat? Oziroma kaj ti manjka v krvi, kateri element?
Anita22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 21. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Anita22 » 21. Jun. 2014 19:54

Pogosto je slabokrvnost posledica močnih menstruacij.
Jo imam tudi sama vsake toliko časa, potem pa moram jesti tablete :|
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 21. Jun. 2014 22:48

^^ ni res, da je to pogost razlog. Zelo veliko krvi je potrebno izgubiti, da ženska zaradi tega postane slabokrvna (do nekje 80ml). Sam to pomeni res ogromne krvavitve, kar je pa po večini že bolezensko oz. je nekje neka nepravilnost, ki se običajno lahko zdravi.

Slabokrvnost pride večinoma zaradi nepravilne prehrane, torej pomankanja določenih vitaminov, bodisi zaradi uživanja premalo hrane, bogate z vitamini bodisi zaradi hrane, ki preprečuje absorpcijo določenih vitaminov. Zato je treba jest zelo raznoliko prehrano, se izogibat mlečnim izdelkom, kavi, pravim čajem...

Zdaj je sezona borovnic, ki so odlične za našo kri, mimogrede...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov