Vnetje nožnice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 27. Nov. 2012 19:35

V lekarni reci za gel Multigyn. V škatlici dobiš tubo z gelom in še daljši ozek nastavek, ki se ga lahko navije na odprtino tube in potisne v nožnico. Lahko pa nastavka ne uporabljaš , in enostavno s prsti stisneš malo gela iz tube in naneseš. Tkole zgleda:

Slika
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 27. Nov. 2012 19:42

Tenkju. :) Res upam, da pomaga, ker je zadnje dni stanje obupno!
Uporabniški avatar
Isis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 14. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Isis » 02. Mar. 2013 16:01

Lani avgusta sem nehala jemat KT in od takrat me redno spremljajo tale glivična vnetja. Uporabljam Multi Gyn, različna intimna mila in se izogibam pretiranemu spiranju, pa je bolje samo kak teden ali dva, potem pa spet isto. Po športnih aktivnostih menjam perilo, uporabljam že tako ali tako samo bombažno, dnevnih vložkov ne uporabljam, pa tudi preveč oprijetih hlač ne nosim. Sladkarijam se izogibam, tako ali tako sem na low carb prehrani večino časa zaradi športa.
Danes se mi je vse skupaj ponovilo in to je kaplja čez rob - v ponedeljek bom poklicala ginekologinjo, ker imam tega sranja vrh glave. Trenutno mi pomaga le to, da si na tampon dam veliko količino Multi Gyn gela in potem menjam vsake 2 do 3 ure.
A ima katera podobno izkušnjo?
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 02. Mar. 2013 17:03

Imaš mogoče redne spolne odnose? Sem imela en čas podobne probleme, dokler nisma s fantom menjala firme kondomov, ki jih je uporabljal v času ne-jemanja tabletk. Jaz konkretno ne prenesem firme Durex in njihove ''sadne'' okuse :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Isis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 14. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Isis » 02. Mar. 2013 19:00

Hmm, s fantom se ne dobivava prav veliko, zato se mi zdi, da vnetja niso vezana na uporabo kondomov.. Ampak vseeno vredno razmisleka, bova poskusila še s kakšnimi drugimi znamkami, ker sva bila do zdaj na Durexu.
Katero pa zdaj uporabljata vidva? Ti bolj odgovarja? :)
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 02. Mar. 2013 20:15

verjemi, jaz tudi nisem mislila, da bi lahko to krivo bilo ... ampak takoj kak sma zamenjala, se je vse popravilo! uporabljama pa Masculan, dobijo pa se v lekarni (malenkost so dražji, ampak so pa 1a!)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Isis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 14. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Isis » 03. Mar. 2013 12:46

Hvala _Beya! :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Mar. 2013 19:06

Isis napisal/-a: Trenutno mi pomaga le to, da si na tampon dam veliko količino Multi Gyn gela in potem menjam vsake 2 do 3 ure.
A ima katera podobno izkušnjo?


jz mislim pa da je tole problem. Ni dobr da tole na veliko uporabljaš. Sama to uporabim samo če čutim, da nekaj ni najbolje, ni pa za redno uporabo.

Drugače pa ful pomaga vroč tuš, lahko tudi večkrat na dan. In obvezno velika količina brusničnega čaja, lahko pa tudi kupiš tablete brusnic v lekarni.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 23. Mar. 2013 8:25

Kake 3 tedne nazaj se mi je prvič v življenju pojavila močna srbečica tam spodaj. Sestra pri ginekologinji mi je predlagala neke jodove svečke, ki so mi v pr 3 dneh res pomagali, a sem 2 dni nazaj to spet dobila. Srbi še močneje, peče me niti ne. Poleg tega imam občutek, da je vse skupaj bolj "zunaj"

Imam sicer še nekaj tistih svečk, ampak me bolj zanima kaj sploh je to in zakaj nastane. Prej tega nisem imela nikoli, zdaj že drugič v enem mesecu.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 23. Mar. 2013 11:48

Summer, jaz bi rekla da je to ena čist tipična glivična okužba. Zunaj te oreng srbi? Možnosti imaš več: greš k ginekologinji, pojamraš kaj je, ona ti predpiše zdravilo. Lahko greš pa sama v lekarno, kupiš canesten (eno ali tri vaginalne tablete plus kremo za zunanjo uporabo) in zadevo sama pocajtaš. Ampak res pazi, da se boš s kremo mazala točno po navodilih (en teden, če se ne motim, ne po dveh dneh odnehat ko se ti stanje popravi).

Za vnaprej si pa zapomni: vse te svečke in ostalo je zato, da se porabi do konca!!! Ne prenehaj z jemanjem samo zato, ker se bolje počutiš.



Še moje vprašanje: a ima katera kaj izkušenj z uporabo Gyno-daktarina in Vagisana?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 23. Mar. 2013 12:17

sestra mi je rekla naj jemljem 1 teden, tako da sem jemala le toliko, čeprav v navodilih piše 2.
No saj sem konec tedna tako ali tako naročena k ginekologinji, pa ji bom malo pojamrala. :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 25. Mar. 2013 18:16

Okej, se opravičujem, sem iz tvojega posta razbrala, da si jemala samo par dni, potem pa nehala :D Upam, da si že prišla do ginekologinje in da je tvojih težav konec!!
Uporabniški avatar
Maybelline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maybelline » 27. Jul. 2013 13:54

Js imam tudi vnetje. Danes si tretjič dam z aplikatorjem kremo v nožnico. Se mi pa stalno ponavlja, tako da sploh več ne vem kaj naredit :/ Danes grem žurat...mislite da lahko pijem alkohol? :P
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 27. Jul. 2013 18:07

Lahko piješ, ampak največje usluge si lih ne boš nardila glede na to da se glivice futrajo z OHji, ki jih je alkohol poln.
Uporabniški avatar
messfox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 4. 6. 2008
Kraj: Nebesa

Neprebrana objavaNapisal/-a messfox » 02. Avg. 2013 6:42

[quote="Maybelline"]Js imam tudi vnetje. Danes si tretjič dam z aplikatorjem kremo v nožnico. Se mi pa stalno ponavlja, tako da sploh več ne vem kaj naredit :/ Danes grem žurat...mislite da lahko pijem alkohol? :P[/quote

Kako lahko uporabljas gel in gres zurati? Gel se uporablja pred spanjem, ko ležiš, da ven ne steče. Tudi ce ga ne das dovolj globoko v noznico, bo zjutraj ven stekel, kar se mi zdi da ni efekta. Jaz sem imela 3 leta vnetja, sigurno 3x na mesec. Ugotovila sem, da ko sem koncala z bivsim fantom so vnetja sama izginila. Najina zveza je bila zame zelo stresna. Sigurno pa vpliva se kaj na vnetje, ne samo stres. Edina stvar, ki mi je pomagala je multigyn.
Love is for sharing

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov