Telesne spremembe ob jemanju kontracepcijskih tabletk

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

senjoriitaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 22. 10. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a senjoriitaa » 24. Jan. 2010 14:11

Ojla!
Imam eno uprašanje... Ali ste ob jemanju kontracepcijskih tabletk opazile
kakšne telesne spremembe.. Npr. Povečanje oprsja, izguba ali pa pridobitev novih kg, poraščenost, izboljšanje kože na obrazu.. ?
Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 24. Jan. 2010 14:17

jst sm mela ogromne boobies :D . sploh ko sem jemala tristediril in stedirlM (mislim da se jih sploh ne dobi vec). pri harmonet so mi zacele nastajati krcne zile in glavoboli, pri cerazetah pa full hudi glavoboli. aja pa pri prvih dveh me je se voda zalila :?
Uporabniški avatar
undercover
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 230
Na forumu od: 7. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a undercover » 24. Jan. 2010 14:18

te spremembe na telesu so normalne. Sama jih še ne jemljem ampak vem da se ob jemanju tabletk pojavi to saj vplivajo na hormone v telesu in lahko marsikaj spremenijo. :)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 24. Jan. 2010 14:26

-ćć
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Sep. 2010 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 24. Jan. 2010 14:28

Čisto odvisno od ženske in samih tabletk. Nekatere imajo velike spremembe, druge sploh ne vedo, da kaj jemljejo. To mora vsaka sama ugotoviti, katere ji ustrezajo (glede na koncentracijo hormonov v njih), če ji sploh ustrezajo...

So pa pozitivne spremembe, če ti menstruacija neha "vlivat" - posledično manjši problemi s slabokrvnostjo, tudi morebitne bolečine ob menstruaciji lahko izginejo - druge bi jih dobijo, čeprav jih prej niso imele. Nekaterim se koža uspešno uredi, drugim pa obratno.

Najhujši primer, ki ga poznam - po 2-mesečnem jemanju je punca ostala skoraj brez noge, ker se ji je vena zamašila. Zadnji hip so ji jo rešili. Še zdaj se vidi, da je tista noga rahlo debelejša od druge.
Svet je takšen, kakršnega hočemo videti... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 24. Jan. 2010 15:19

to je venska tromboza, ki je stranski ucinek pri skoraj vseh kontracepcijskih tabletah. vesela je lahko da strdek ni odletel v mozgane kar bi povzrocilo mozgansko kap ali pa v srce s cimer bi lahko prislo do infarkta.
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 24. Jan. 2010 16:14

^^ (Naj)večja nevarnost je pri tabletkah, ki imajo večjo koncentracijo hormonov. Seveda je pa vse najbolj odvisno od ženske same, kako je nagnjena k temu, kako prenaša te hormonske spremembe itd.
Svet je takšen, kakršnega hočemo videti... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.
pii.ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 20. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pii.ka » 25. Jan. 2010 20:43

am is sm tud dubla wečje prsi... pa ful mi lasje odpadajo. :S
pa nekaj dni sm mela mehur wnet. pa skoz sm hodila na wc. ponoc :S
zdj je mal bolš. :)
pii.ka
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 26. Jan. 2010 13:27

ko sem jedla KT, sem imela večje joške,zredila sem se, mozoljčkov isto kot prej, bila sem skozi napihnjena, menstrualne bolečine so izginile, tut po prenehanju jemanja tabletk je full boljše kot je blo prej :) po prenehanju so se mi naredili podkožni mozolji, vsake tolko pride kak na dan :? pa joške se zmanjšajo, oz. so take kot pred jemanjem :wink:
kar sem navedla je bilo pri Logestu, jemanje pa 1 leto.
Potem pa pri Yazu (jedla sem jih le 1 mesec) sem imlea skos vmesne krvavitve in upad želje po sexu, suhost vagine...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 26. Jan. 2010 16:38

Meni so zrasle prsi, ampak se po prenehanju jemanja niso zmanjšale nazaj, kar mi je bilo malo čudno ampak tudi kul :D Zredila sem se tudi na polno, in pa (ni ravno fizično, pa ok) stalno sem bila po malem depresivna, ves čas sem se počutila grozno in žalostno in jokala sem za vsako malenkost :?
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
PooHika
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 8. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a PooHika » 26. Jan. 2010 17:43

Men so se povečale le prsi, kg so ostali enako, kar se tiče mozoljev, nisem imela nikoli pretiranih problemov. Tako, da jst bi rekla, da name oziroma na spremembo mojega telesa, tabletke niso vplivale z nekim ful velikim učinkom. Tako kot sem rekla, malenkosti, ki se jih da spregledati, medtem ko pa znajo imeti določena dekleta, ob jemanju tabletk, hude nevšečnosti in probleme.
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 26. Jan. 2010 18:47

Jaz sem se ko sem še jemala Logest zredila, potem ni bilo nobenega spolnega poželenja - libido res čisto na nuli, suhost nožnice...

Po njih sem imela premor, zdaj pa jemljem Yasminelle pa imam v času PMS-a kdaj kakšen rahel glavobol, zredila se nisem, prsi se mi niso povečale, edino kar je zelo neprijetna negativna posledica jemanja je bila ta da moram več hoditi na vodo, kar je včasih posebej ponoči zelo neprijetno. Libido se ni zmanjšal, edino suhost nožnice je, kar pa se seveda da z raznimi lubrikanti rešiti :)
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 26. Jan. 2010 20:12

na začetku sem se zredila. sedaj pa sem shujšala. nazadnje sem se zvagala pri gin. in sem shujšala za 4 kg.
menstruacija je manj boleča, tudi redna je in točna.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 26. Jan. 2010 21:07

kokica87 napisal/-a:Jaz sem se ko sem še jemala Logest zredila, potem ni bilo nobenega spolnega poželenja - libido res čisto na nuli, suhost nožnice...

Po njih sem imela premor, zdaj pa jemljem Yasminelle pa imam v času PMS-a kdaj kakšen rahel glavobol, zredila se nisem, prsi se mi niso povečale, edino kar je zelo neprijetna negativna posledica jemanja je bila ta da moram več hoditi na vodo, kar je včasih posebej ponoči zelo neprijetno. Libido se ni zmanjšal, edino suhost nožnice je, kar pa se seveda da z raznimi lubrikanti rešiti :)


Podobno pri meni - jaz sem najprej jemala logest, ki je bila totalna katastrofa: zredila sem se, razpoloženje je nihalo iz ene skrajnosti direkt v drugo, libido je šel po gobe.. pa sem zamenjala za yasminelle čim so postale zastonj, in je vse to na srečo zginilo. edini stranski učinek je povečanje prsi, samo tu se nimam kaj za pritoževat :D
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 27. Jan. 2010 3:43

ne morem verjet kako so se vsem povečale prsi ob jemanju tabletk, jaz sem v parih letih 3 različnih tabletk zamenjala, pa mi od niti enih niso zrasle prsi. od cilest sem se zredila, od logest sem imela grozne glavobole, od harmonet sem bla pa skoz neki razdražljiva, živčna, tečna, jokala skoz. Sem pa od vseh imela bolj šibko menstruacijo, pa lasje so se mi manj mastili, kožo sem imela še bolj gladko. Samo zdej ne jemljem nobenih več, ker je blo preveč negativnih stranskih učinkov.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]